Nieuwe domper Kompany: concurrent klopt gehavend Newcastle

door
Nieuwe domper Kompany: concurrent klopt gehavend Newcastle

Het dreigt stilaan een zeer moeilijke opdracht te worden voor Vincent Kompany om Burnley nog in de Premier League te houden. Niet alleen ging onze landgenoot zaterdag weer onderuit - deze keer tegen Arsenal - maar enkele uren later moest hij nog een domper slikken. Hij zag rechtstreekse concurrent Bournemouth drie gouden punten pakken tegen een gehavend Newcastle United.

De Magpies kregen de voorbije weken af te rekenen met een waslijst aan blessures. Die werd bovendien nog wat langer door het uitvallen van Callum Wilson in de midweekmatch tegen Dortmund in de Champions League en de schorsing van Bruno Guimarães, die vorige week tegen Arsenal zijn vijfde gele kaart van het seizoen pakte.

LEES OOK: Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Solanke velt gehavend Newcastle

Daardoor moest trainer Eddie Howe op het middenveld de 17-jarige Lewis Miley voor de leeuwen gooien, terwijl Gordon moest depanneren als diepe spits. Tot overmaat van ramp zag Newcastle na een halfuur ook nog eens Miguel Almiron uitvallen.

Met een halve B-ploeg ging Newcastle in het laatste halfuur uiteindelijk kopje onder. Dominic Solanke kroonde zich tot de grote held van Bournemouth met twee doelpunten, waardoor de Cherries het uiteindelijk haalden met 2-0. Daarmee doen ze een gouden zaak in de strijd om het behoud.

Bournemouth doet gouden zaak

Bournemouth wipt immers over Luton Town naar de veilige zeventiende plaats in het klassement. Kompany en Burnley zien het met lede ogen aan, want zij moeten zo al een kloof van vijf punten zien goed te dichten om uit de gevarenzone weg te raken.

Newcastle verliest dan weer terrein in de strijd om de Europese plaatsen. De Magpies blijven voorlopig op de zevende plaats hangen, maar zien de top zes verder weglopen en kunnen straks bovendien nog gepasseerd worden door Brighton.

Zullen Kompany en Burnley zich nog redden?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

21
21
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

23
23
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

43
43
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

24
24
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

24
24
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

119
119
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

53
53
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

168
168
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

28
28
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

559
559
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

240
240
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

194
194
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

98
98
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

106
106
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

62
62
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

107
107
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

714
714
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

191
191
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

326
326
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

682
682
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

149
149

Meer sportnieuws