Nieuwe domper Kompany: concurrent klopt gehavend Newcastle

door
Nieuwe domper Kompany: concurrent klopt gehavend Newcastle

Het dreigt stilaan een zeer moeilijke opdracht te worden voor Vincent Kompany om Burnley nog in de Premier League te houden. Niet alleen ging onze landgenoot zaterdag weer onderuit - deze keer tegen Arsenal - maar enkele uren later moest hij nog een domper slikken. Hij zag rechtstreekse concurrent Bournemouth drie gouden punten pakken tegen een gehavend Newcastle United.

De Magpies kregen de voorbije weken af te rekenen met een waslijst aan blessures. Die werd bovendien nog wat langer door het uitvallen van Callum Wilson in de midweekmatch tegen Dortmund in de Champions League en de schorsing van Bruno Guimarães, die vorige week tegen Arsenal zijn vijfde gele kaart van het seizoen pakte.

LEES OOK: 'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Solanke velt gehavend Newcastle

Daardoor moest trainer Eddie Howe op het middenveld de 17-jarige Lewis Miley voor de leeuwen gooien, terwijl Gordon moest depanneren als diepe spits. Tot overmaat van ramp zag Newcastle na een halfuur ook nog eens Miguel Almiron uitvallen.

Met een halve B-ploeg ging Newcastle in het laatste halfuur uiteindelijk kopje onder. Dominic Solanke kroonde zich tot de grote held van Bournemouth met twee doelpunten, waardoor de Cherries het uiteindelijk haalden met 2-0. Daarmee doen ze een gouden zaak in de strijd om het behoud.

Bournemouth doet gouden zaak

Bournemouth wipt immers over Luton Town naar de veilige zeventiende plaats in het klassement. Kompany en Burnley zien het met lede ogen aan, want zij moeten zo al een kloof van vijf punten zien goed te dichten om uit de gevarenzone weg te raken.

Newcastle verliest dan weer terrein in de strijd om de Europese plaatsen. De Magpies blijven voorlopig op de zevende plaats hangen, maar zien de top zes verder weglopen en kunnen straks bovendien nog gepasseerd worden door Brighton.

Zullen Kompany en Burnley zich nog redden?

Meest recent

Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

59
59
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

55
55
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

47
47
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

55
55
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

81
81
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

119
119
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

417
417
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

460
460
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

42
42
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

210
210
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

95
95
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

181
181
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

131
131
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

46
46
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

251
251
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

40
40
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

288
288
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

467
467
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

137
137
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

391
391
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

228
228
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

96
96
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

514
514
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

681
681
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

123
123

Meer sportnieuws