‘Anderlecht gooit ‘sleutelfiguur’ buiten: Riemer ontstemd’

1283
‘Anderlecht gooit ‘sleutelfiguur’ buiten: Riemer ontstemd’

Brian Riemer was opgelucht dat Majeed Ashimeru in het afgelopen tussenseizoen bij de club bleef, want als het van de coach afhing, ondanks de interesse vanuit de Bundesliga en de Premier League, dan ging zijn sterkhouder nergens naartoe. 

Riemer had hem zelfs meermaals verzocht om bij Anderlecht te blijven, omdat hij in de Ghanees een sleutelfiguur zag. Aan de andere kant hinkte het clubbestuur dan weer op twee gedachten. Ze erkenden het belang van de middenvelder, maar waren ook gevoelig voor een eventuele mooie transfersom.

Na het dramatische seizoensbegin van Anderlecht had Anderlecht echter besloten om tabula rasa te maken op het centrale middenveld en verschillende stevige versterkingen te halen, waardoor Ashimeru dan toch mocht vertrekken bij een goed bod.

De Ghanees raakte echter geblesseerd voor het sluiten van de zomermercato, wat een transfer bemoeilijkte. Ondertussen werkt Ashimeru hard om terug wedstrijdfit te raken, maar veel toekomst lijkt hij niet meer te hebben in het Lotto Park. “Majeed moet geen haast maken om weer fit te zijn”, schreef Het Nieuwsblad.

LEES OOK: 'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan?'

Ashimeru wordt de meester in het spel van Anderlecht

Lange tijd was Majeed Ashimeru een speler met ups-and-downs en was hij een raadsel in het Belgische voetbal, maar tegen het einde van het seizoen stond hij toch al een tijdje constant op een hoog niveau te spelen.

Voor de fans van Anderlecht moet dit een verademing zijn geweest, want Ashimeru liet eindelijk zien waarom de club in de zomer van 2021 anderhalf miljoen euro betaalde om hem over te nemen van RB Salzburg.

Het was ook de bevestiging van waarom Asamoah Gyan hem vorig jaar na Thomas Partey noemde als de beste middenvelder van Ghana. Ashimeru bereikte aan het einde van het vorige seizoen een zekere volwassenheid in zijn spel en hij was niet langer de onstuimige jonge speler van weleer.

Zijn spel ging verder dan enkel maar agressiviteit en loopvermogen. Ashimeru begon uit te blinken in positionering, zowel met balbezit als bij balverlies. De energieke middenvelder werd een echte sleutelspeler in het elftal van Brian Riemer, waar hij uitblonk in de recuperatie van de bal en ook regelmatig zijn steentje bijdroeg aan de aanval.

“Beetje bij beetje wordt hij dé meester in het spel van Anderlecht”, schreef La Dernière Heure.

Ashimeru gewild in Bundesliga en Premier League

In juni keek Majeed Ashimeru terug op zijn indrukwekkende prestaties aan het einde van het vorige seizoen bij Anderlecht en hij bevestigde dat dit zijn echte niveau was. “Dat was het niveau dat ik aankan”, zei hij aan Het Nieuwsblad.

 “Maar ik kan nóg beter presteren. Constanter zijn in mijn prestaties. Dat is alleszins het streefdoel voor komend seizoen”, sprak hij vol ambitie. Dankzij zijn sterke optredens aan het einde van het vorige seizoen trok Ashimeru de aandacht van meerdere buitenlandse clubs.

Verschillende Bundesliga-teams, waaronder Eintracht Frankfurt en Borussia Mönchengladbach, toonden interesse vanwege zijn energieke speelstijl. Ook Burnley FC en Vincent Kompany probeerden hem aan te trekken.

Ook geen toeval, want Ashimeru was in 2021 naar Anderlecht gekomen op verzoek van Kompany. “Toen hij naar Burnley vertrok, wilde hij mij meenemen”, zei Ashimeru. “De transfer ging echter niet door en dat ligt nu achter mij. Ik had een heel goede band met Kompany.”

Brian Riemer was opgelucht dat Ashimeru in het afgelopen tussenseizoen bij de club bleef, want als het van de coach afhing, dan ging zijn sterkhouder nergens naartoe. Volgens La Dernière Heure heeft Riemer hem zelfs meermaals verzocht om bij Anderlecht te blijven, omdat hij in de Ghanees een sleutelfiguur zag.

Aan de andere kant hinkte het clubbestuur dan weer op twee gedachten. Ze erkenden het belang van de middenvelder, maar waren ook gevoelig voor een eventuele mooie transfersom.

“Wat hoopt Anderlecht in godsnaam te bereiken met deze Ashimeru?”

Bij de start van het huidige seizoen viel Majeed Ashimeru terug in zijn oude gewoontes en presteerde hij erg ondermaats, samen met zijn mede-centrale middenvelders Kristian Arnstad en Amadou Diawara, in de dramatische seizoensopener tegen Union SG (2-0 verlies).

De positieve vibe rond de Ghanese middenvelder die sinds het einde van vorig seizoen heerste, verdween als sneeuw voor de zon. “Wat hoopt Anderlecht in godsnaam te bereiken met deze Ashimeru?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af. “Zijn passing alleen al deed pijn aan de ogen.”

Het Nieuwsblad stelde vast dat Anderlecht de gehoopte miljoenen voor Ashimeru al snel kon vergeten. “Ashimeru wekte vorig seizoen wel wat belangstelling op vanuit Duitsland, maar zijn ziekenhuisbal waarmee hij Union-speler Nieuwkoop bijna een goal cadeau gaf, was niet bepaald goeie reclame.”

Enkele dagen na de dramatische seizoensopener tegen Union heeft Anderlecht besloten om tabula rasa te maken op het centrale middenveld. De club erkende dat het toenmalige middenveldtrio, bestaande uit Ashimeru, Diawara en Arnstad, niet in staat was om de ploeg te dragen naar een hoger niveau.

Daarom stond Anderlecht open voor het verkopen van deze drie spelers tijdens de het verdere verloop van de zomermercato, mochten er acceptabele aanbiedingen binnenkomen voor het trio.

Anderlecht moet niet meer wachten op Ashimeru

Een transfer was in de vorige zomer niet langer aan de orde voor Anderlecht en Majeed Ashimeru. Eind juli, kort na de veelbesproken wedstrijd tegen Union SG, liep de middenvelder immers een vervelende spierblessure op, wat de kans op een transfer bemoeilijkte.

Aanvankelijk werd zijn afwezigheid geschat op enkele weken, maar deze blessure en bijhorend herstel bleef uiteindelijk veel langer aanslepen dan verwacht, waardoor de Ghanees alsnog bij de club bleef.

Tijdens zijn herstelperiode heeft Anderlecht echter serieuze versterkingen binnengehaald op het centrale middenveld, met onder andere Thomas Delaney, Mats Rits en Justin Lonwijk, terwijl Théo Leoni en Mario Stroeykens zich ook als basisspelers hebben geprofileerd dit seizoen.

Hierdoor zijn andere middenvelders, waaronder Kristian Arnstand en Amadou Diawara, volledig uit beeld geraakt, en het lijkt erop dat Ashimeru een vergelijkbaar lot te wachten staat.

“Of wist u dat de (revaliderende) Ashimeru daar nog rondloopt? Majeed moet geen haast maken om weer fit te zijn”, schreef Het Nieuwsblad. “Wat er nu staat, is gewoon beter.” 

Riemer: “In januari moeten we keuzes maken”

“In september wisten we dat we een of twee spelers te veel hadden in die sector. Er zijn dus inderdaad wat veel spelers op het middenveld”, gaf Brian Riemer toe vrijdag op de persconferentie voor de wedstrijd tegen AA Gent.

“Voor sommige jongens was er wat interesse in augustus, maar een transfer vond geen doorgang. In januari moeten we keuzes maken. Dat kan inzake een uitleenbeurt zijn, of via een definitieve transfer”, aldus Riemer.

Ondertussen is Ashimeru op de weg terug na een afwezigheid van twee en een halve maand vanwege zijn spierblessure. Halverwege oktober maakte hij officieus zijn rentree voor Anderlecht in een oefenwedstrijd tegen Beerschot.

Vervolgens kreeg hij ook speeltijd bij de RSCA Futures tegen SL16 FC (in de eerste helft) en RFC Liège (74 minuten).

Wat moet Anderlecht doen met Ashimeru?

Meest recent

Leko houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

4
4
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan?'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

98
98
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

148
148
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

203
203
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

34
34
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

45
45
De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel

De Rode Duivels zijn aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlander staat ...

63
63
Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

141
141
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

72
72
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

148
148
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

101
101
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

137
137
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

19
19
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

453
453
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

79
79
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

60
60
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

101
101
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

122
122
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

108
108
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

154
154
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

266
266
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

251
251
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

276
276
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

177
177
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

1211
1211

Meer sportnieuws