‘Anderlecht gooit ‘sleutelfiguur’ buiten: Riemer ontstemd’

1283
‘Anderlecht gooit ‘sleutelfiguur’ buiten: Riemer ontstemd’

Brian Riemer was opgelucht dat Majeed Ashimeru in het afgelopen tussenseizoen bij de club bleef, want als het van de coach afhing, ondanks de interesse vanuit de Bundesliga en de Premier League, dan ging zijn sterkhouder nergens naartoe. 

Riemer had hem zelfs meermaals verzocht om bij Anderlecht te blijven, omdat hij in de Ghanees een sleutelfiguur zag. Aan de andere kant hinkte het clubbestuur dan weer op twee gedachten. Ze erkenden het belang van de middenvelder, maar waren ook gevoelig voor een eventuele mooie transfersom.

Na het dramatische seizoensbegin van Anderlecht had Anderlecht echter besloten om tabula rasa te maken op het centrale middenveld en verschillende stevige versterkingen te halen, waardoor Ashimeru dan toch mocht vertrekken bij een goed bod.

De Ghanees raakte echter geblesseerd voor het sluiten van de zomermercato, wat een transfer bemoeilijkte. Ondertussen werkt Ashimeru hard om terug wedstrijdfit te raken, maar veel toekomst lijkt hij niet meer te hebben in het Lotto Park. “Majeed moet geen haast maken om weer fit te zijn”, schreef Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Ashimeru wordt de meester in het spel van Anderlecht

Lange tijd was Majeed Ashimeru een speler met ups-and-downs en was hij een raadsel in het Belgische voetbal, maar tegen het einde van het seizoen stond hij toch al een tijdje constant op een hoog niveau te spelen.

Voor de fans van Anderlecht moet dit een verademing zijn geweest, want Ashimeru liet eindelijk zien waarom de club in de zomer van 2021 anderhalf miljoen euro betaalde om hem over te nemen van RB Salzburg.

Het was ook de bevestiging van waarom Asamoah Gyan hem vorig jaar na Thomas Partey noemde als de beste middenvelder van Ghana. Ashimeru bereikte aan het einde van het vorige seizoen een zekere volwassenheid in zijn spel en hij was niet langer de onstuimige jonge speler van weleer.

Zijn spel ging verder dan enkel maar agressiviteit en loopvermogen. Ashimeru begon uit te blinken in positionering, zowel met balbezit als bij balverlies. De energieke middenvelder werd een echte sleutelspeler in het elftal van Brian Riemer, waar hij uitblonk in de recuperatie van de bal en ook regelmatig zijn steentje bijdroeg aan de aanval.

“Beetje bij beetje wordt hij dé meester in het spel van Anderlecht”, schreef La Dernière Heure.

Ashimeru gewild in Bundesliga en Premier League

In juni keek Majeed Ashimeru terug op zijn indrukwekkende prestaties aan het einde van het vorige seizoen bij Anderlecht en hij bevestigde dat dit zijn echte niveau was. “Dat was het niveau dat ik aankan”, zei hij aan Het Nieuwsblad.

 “Maar ik kan nóg beter presteren. Constanter zijn in mijn prestaties. Dat is alleszins het streefdoel voor komend seizoen”, sprak hij vol ambitie. Dankzij zijn sterke optredens aan het einde van het vorige seizoen trok Ashimeru de aandacht van meerdere buitenlandse clubs.

Verschillende Bundesliga-teams, waaronder Eintracht Frankfurt en Borussia Mönchengladbach, toonden interesse vanwege zijn energieke speelstijl. Ook Burnley FC en Vincent Kompany probeerden hem aan te trekken.

Ook geen toeval, want Ashimeru was in 2021 naar Anderlecht gekomen op verzoek van Kompany. “Toen hij naar Burnley vertrok, wilde hij mij meenemen”, zei Ashimeru. “De transfer ging echter niet door en dat ligt nu achter mij. Ik had een heel goede band met Kompany.”

Brian Riemer was opgelucht dat Ashimeru in het afgelopen tussenseizoen bij de club bleef, want als het van de coach afhing, dan ging zijn sterkhouder nergens naartoe. Volgens La Dernière Heure heeft Riemer hem zelfs meermaals verzocht om bij Anderlecht te blijven, omdat hij in de Ghanees een sleutelfiguur zag.

Aan de andere kant hinkte het clubbestuur dan weer op twee gedachten. Ze erkenden het belang van de middenvelder, maar waren ook gevoelig voor een eventuele mooie transfersom.

“Wat hoopt Anderlecht in godsnaam te bereiken met deze Ashimeru?”

Bij de start van het huidige seizoen viel Majeed Ashimeru terug in zijn oude gewoontes en presteerde hij erg ondermaats, samen met zijn mede-centrale middenvelders Kristian Arnstad en Amadou Diawara, in de dramatische seizoensopener tegen Union SG (2-0 verlies).

De positieve vibe rond de Ghanese middenvelder die sinds het einde van vorig seizoen heerste, verdween als sneeuw voor de zon. “Wat hoopt Anderlecht in godsnaam te bereiken met deze Ashimeru?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af. “Zijn passing alleen al deed pijn aan de ogen.”

Het Nieuwsblad stelde vast dat Anderlecht de gehoopte miljoenen voor Ashimeru al snel kon vergeten. “Ashimeru wekte vorig seizoen wel wat belangstelling op vanuit Duitsland, maar zijn ziekenhuisbal waarmee hij Union-speler Nieuwkoop bijna een goal cadeau gaf, was niet bepaald goeie reclame.”

Enkele dagen na de dramatische seizoensopener tegen Union heeft Anderlecht besloten om tabula rasa te maken op het centrale middenveld. De club erkende dat het toenmalige middenveldtrio, bestaande uit Ashimeru, Diawara en Arnstad, niet in staat was om de ploeg te dragen naar een hoger niveau.

Daarom stond Anderlecht open voor het verkopen van deze drie spelers tijdens de het verdere verloop van de zomermercato, mochten er acceptabele aanbiedingen binnenkomen voor het trio.

Anderlecht moet niet meer wachten op Ashimeru

Een transfer was in de vorige zomer niet langer aan de orde voor Anderlecht en Majeed Ashimeru. Eind juli, kort na de veelbesproken wedstrijd tegen Union SG, liep de middenvelder immers een vervelende spierblessure op, wat de kans op een transfer bemoeilijkte.

Aanvankelijk werd zijn afwezigheid geschat op enkele weken, maar deze blessure en bijhorend herstel bleef uiteindelijk veel langer aanslepen dan verwacht, waardoor de Ghanees alsnog bij de club bleef.

Tijdens zijn herstelperiode heeft Anderlecht echter serieuze versterkingen binnengehaald op het centrale middenveld, met onder andere Thomas Delaney, Mats Rits en Justin Lonwijk, terwijl Théo Leoni en Mario Stroeykens zich ook als basisspelers hebben geprofileerd dit seizoen.

Hierdoor zijn andere middenvelders, waaronder Kristian Arnstand en Amadou Diawara, volledig uit beeld geraakt, en het lijkt erop dat Ashimeru een vergelijkbaar lot te wachten staat.

“Of wist u dat de (revaliderende) Ashimeru daar nog rondloopt? Majeed moet geen haast maken om weer fit te zijn”, schreef Het Nieuwsblad. “Wat er nu staat, is gewoon beter.” 

Riemer: “In januari moeten we keuzes maken”

“In september wisten we dat we een of twee spelers te veel hadden in die sector. Er zijn dus inderdaad wat veel spelers op het middenveld”, gaf Brian Riemer toe vrijdag op de persconferentie voor de wedstrijd tegen AA Gent.

“Voor sommige jongens was er wat interesse in augustus, maar een transfer vond geen doorgang. In januari moeten we keuzes maken. Dat kan inzake een uitleenbeurt zijn, of via een definitieve transfer”, aldus Riemer.

Ondertussen is Ashimeru op de weg terug na een afwezigheid van twee en een halve maand vanwege zijn spierblessure. Halverwege oktober maakte hij officieus zijn rentree voor Anderlecht in een oefenwedstrijd tegen Beerschot.

Vervolgens kreeg hij ook speeltijd bij de RSCA Futures tegen SL16 FC (in de eerste helft) en RFC Liège (74 minuten).

Wat moet Anderlecht doen met Ashimeru?

Meest recent

Anderlecht breekt transferrecord, eentje sneuvelt nét niet

RSC Anderlecht haalde fors uit op de transfermarkt. De Brusselaars spendeerden heel veel geld, al ...

8
8
KV Kortrijk en Beveren laten alsnog spelers vertrekken

De transfermarkt is gesloten, maar op de valreep gebeurden er nog een aantal transfers in de Jupiler ...

10
10
Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

In het slot van de transfermarkt heeft Sporting Hasselt nog een zeer opvallende transfer weten af te ...

52
52
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

88
88
Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

214
214
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

77
77
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

341
341
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

108
108
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

136
136
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

171
171
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

103
103
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

392
392
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

143
143
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

52
52
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

655
655
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

255
255
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

398
398
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

433
433
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

632
632
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

197
197
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

120
120
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

270
270
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

509
509
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

915
915
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

848
848

Meer sportnieuws