‘Anderlecht gooit ‘sleutelfiguur’ buiten: Riemer ontstemd’

1283
‘Anderlecht gooit ‘sleutelfiguur’ buiten: Riemer ontstemd’

Brian Riemer was opgelucht dat Majeed Ashimeru in het afgelopen tussenseizoen bij de club bleef, want als het van de coach afhing, ondanks de interesse vanuit de Bundesliga en de Premier League, dan ging zijn sterkhouder nergens naartoe. 

Riemer had hem zelfs meermaals verzocht om bij Anderlecht te blijven, omdat hij in de Ghanees een sleutelfiguur zag. Aan de andere kant hinkte het clubbestuur dan weer op twee gedachten. Ze erkenden het belang van de middenvelder, maar waren ook gevoelig voor een eventuele mooie transfersom.

Na het dramatische seizoensbegin van Anderlecht had Anderlecht echter besloten om tabula rasa te maken op het centrale middenveld en verschillende stevige versterkingen te halen, waardoor Ashimeru dan toch mocht vertrekken bij een goed bod.

De Ghanees raakte echter geblesseerd voor het sluiten van de zomermercato, wat een transfer bemoeilijkte. Ondertussen werkt Ashimeru hard om terug wedstrijdfit te raken, maar veel toekomst lijkt hij niet meer te hebben in het Lotto Park. “Majeed moet geen haast maken om weer fit te zijn”, schreef Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Ashimeru wordt de meester in het spel van Anderlecht

Lange tijd was Majeed Ashimeru een speler met ups-and-downs en was hij een raadsel in het Belgische voetbal, maar tegen het einde van het seizoen stond hij toch al een tijdje constant op een hoog niveau te spelen.

Voor de fans van Anderlecht moet dit een verademing zijn geweest, want Ashimeru liet eindelijk zien waarom de club in de zomer van 2021 anderhalf miljoen euro betaalde om hem over te nemen van RB Salzburg.

Het was ook de bevestiging van waarom Asamoah Gyan hem vorig jaar na Thomas Partey noemde als de beste middenvelder van Ghana. Ashimeru bereikte aan het einde van het vorige seizoen een zekere volwassenheid in zijn spel en hij was niet langer de onstuimige jonge speler van weleer.

Zijn spel ging verder dan enkel maar agressiviteit en loopvermogen. Ashimeru begon uit te blinken in positionering, zowel met balbezit als bij balverlies. De energieke middenvelder werd een echte sleutelspeler in het elftal van Brian Riemer, waar hij uitblonk in de recuperatie van de bal en ook regelmatig zijn steentje bijdroeg aan de aanval.

“Beetje bij beetje wordt hij dé meester in het spel van Anderlecht”, schreef La Dernière Heure.

Ashimeru gewild in Bundesliga en Premier League

In juni keek Majeed Ashimeru terug op zijn indrukwekkende prestaties aan het einde van het vorige seizoen bij Anderlecht en hij bevestigde dat dit zijn echte niveau was. “Dat was het niveau dat ik aankan”, zei hij aan Het Nieuwsblad.

 “Maar ik kan nóg beter presteren. Constanter zijn in mijn prestaties. Dat is alleszins het streefdoel voor komend seizoen”, sprak hij vol ambitie. Dankzij zijn sterke optredens aan het einde van het vorige seizoen trok Ashimeru de aandacht van meerdere buitenlandse clubs.

Verschillende Bundesliga-teams, waaronder Eintracht Frankfurt en Borussia Mönchengladbach, toonden interesse vanwege zijn energieke speelstijl. Ook Burnley FC en Vincent Kompany probeerden hem aan te trekken.

Ook geen toeval, want Ashimeru was in 2021 naar Anderlecht gekomen op verzoek van Kompany. “Toen hij naar Burnley vertrok, wilde hij mij meenemen”, zei Ashimeru. “De transfer ging echter niet door en dat ligt nu achter mij. Ik had een heel goede band met Kompany.”

Brian Riemer was opgelucht dat Ashimeru in het afgelopen tussenseizoen bij de club bleef, want als het van de coach afhing, dan ging zijn sterkhouder nergens naartoe. Volgens La Dernière Heure heeft Riemer hem zelfs meermaals verzocht om bij Anderlecht te blijven, omdat hij in de Ghanees een sleutelfiguur zag.

Aan de andere kant hinkte het clubbestuur dan weer op twee gedachten. Ze erkenden het belang van de middenvelder, maar waren ook gevoelig voor een eventuele mooie transfersom.

“Wat hoopt Anderlecht in godsnaam te bereiken met deze Ashimeru?”

Bij de start van het huidige seizoen viel Majeed Ashimeru terug in zijn oude gewoontes en presteerde hij erg ondermaats, samen met zijn mede-centrale middenvelders Kristian Arnstad en Amadou Diawara, in de dramatische seizoensopener tegen Union SG (2-0 verlies).

De positieve vibe rond de Ghanese middenvelder die sinds het einde van vorig seizoen heerste, verdween als sneeuw voor de zon. “Wat hoopt Anderlecht in godsnaam te bereiken met deze Ashimeru?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af. “Zijn passing alleen al deed pijn aan de ogen.”

Het Nieuwsblad stelde vast dat Anderlecht de gehoopte miljoenen voor Ashimeru al snel kon vergeten. “Ashimeru wekte vorig seizoen wel wat belangstelling op vanuit Duitsland, maar zijn ziekenhuisbal waarmee hij Union-speler Nieuwkoop bijna een goal cadeau gaf, was niet bepaald goeie reclame.”

Enkele dagen na de dramatische seizoensopener tegen Union heeft Anderlecht besloten om tabula rasa te maken op het centrale middenveld. De club erkende dat het toenmalige middenveldtrio, bestaande uit Ashimeru, Diawara en Arnstad, niet in staat was om de ploeg te dragen naar een hoger niveau.

Daarom stond Anderlecht open voor het verkopen van deze drie spelers tijdens de het verdere verloop van de zomermercato, mochten er acceptabele aanbiedingen binnenkomen voor het trio.

Anderlecht moet niet meer wachten op Ashimeru

Een transfer was in de vorige zomer niet langer aan de orde voor Anderlecht en Majeed Ashimeru. Eind juli, kort na de veelbesproken wedstrijd tegen Union SG, liep de middenvelder immers een vervelende spierblessure op, wat de kans op een transfer bemoeilijkte.

Aanvankelijk werd zijn afwezigheid geschat op enkele weken, maar deze blessure en bijhorend herstel bleef uiteindelijk veel langer aanslepen dan verwacht, waardoor de Ghanees alsnog bij de club bleef.

Tijdens zijn herstelperiode heeft Anderlecht echter serieuze versterkingen binnengehaald op het centrale middenveld, met onder andere Thomas Delaney, Mats Rits en Justin Lonwijk, terwijl Théo Leoni en Mario Stroeykens zich ook als basisspelers hebben geprofileerd dit seizoen.

Hierdoor zijn andere middenvelders, waaronder Kristian Arnstand en Amadou Diawara, volledig uit beeld geraakt, en het lijkt erop dat Ashimeru een vergelijkbaar lot te wachten staat.

“Of wist u dat de (revaliderende) Ashimeru daar nog rondloopt? Majeed moet geen haast maken om weer fit te zijn”, schreef Het Nieuwsblad. “Wat er nu staat, is gewoon beter.” 

Riemer: “In januari moeten we keuzes maken”

“In september wisten we dat we een of twee spelers te veel hadden in die sector. Er zijn dus inderdaad wat veel spelers op het middenveld”, gaf Brian Riemer toe vrijdag op de persconferentie voor de wedstrijd tegen AA Gent.

“Voor sommige jongens was er wat interesse in augustus, maar een transfer vond geen doorgang. In januari moeten we keuzes maken. Dat kan inzake een uitleenbeurt zijn, of via een definitieve transfer”, aldus Riemer.

Ondertussen is Ashimeru op de weg terug na een afwezigheid van twee en een halve maand vanwege zijn spierblessure. Halverwege oktober maakte hij officieus zijn rentree voor Anderlecht in een oefenwedstrijd tegen Beerschot.

Vervolgens kreeg hij ook speeltijd bij de RSCA Futures tegen SL16 FC (in de eerste helft) en RFC Liège (74 minuten).

Wat moet Anderlecht doen met Ashimeru?

Meest recent

Zidane afgemaakt: “Rode Duivels interesseren hem niet”

De Rode Duivels speelden tegen Frankrijk namens de Nations League. In het Koning Boudewijnstadion ...

96
96
Grote uitblinker bij Duivels én een buis: kranten hard

De Rode Duivels leken lange tijd op weg naar een doelpuntenloos gelijkspel tegen Frankrijk in het ...

158
158
Revelatie Lavia laat frustraties de vrije loop na Frankrijk

De Rode Duivels waren lange tijd de evenknie van Frankrijk in het Koning Boudewijnstadion, maar in ...

68
68
Italië herstelt zich na België en haalt uit tegen Turkije

Terwijl de Rode Duivels met het kleinste verschil onderuit gingen in het Koning Boudewijnstadion ...

24
24
Rode Duivels gaan in slot strijdend onderuit tegen Frankrijk

De Rode Duivels bekampten in het Koning Boudewijnstadion Frankrijk namens de Nations League. ...

84
84
Struikelblok België tegen Frankrijk bloot: “Te veel mis”

De Rode Duivels staan aan de rust op 0-0 tegen Frankrijk na een eerste helft waar de Belgen enkele ...

140
140
'Kompany spreekt contacten aan: bizarre opvolger Neuer'

Bayern München rekent ook dit seizoen op Manuel Neuer als nummer één. Maar het ...

70
70
Rode Duivel verbluft tegen Fransen: "Hoe goed kan je zijn?"

De Rode Duivels staan maandagavond tegenover hun grote rivaal van de voorbije jaren. En de eerste ...

146
146
'Barça glundert: droomopvolger Flick dankzij clausule'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

63
63
Eersteklassers bevoordeeld: grote verandering bij loting Croky Cup?

Maandag werd geloot voor de 1/16de finales van de Croky Cup. Daarbij gingen 16 van de 18 ...

246
246
'Man City machteloos: twee grootmachten contacteren Haaland'

De club heeft weliswaar al laten weten een beroepsprocedure in te schakelen, maar de veroordeling ...

240
240
De Cuyper doorbreekt stilte over hartverscheurende periode

Wat vandaag bijna vanzelfsprekend lijkt, hing voor Maxim De Cuyper ooit aan een zijden draadje. De ...

52
52
Verrassende vertrekker bij Standard: "Het juiste moment"

Bij Standard kregen ze tijdens de interlandbreak te maken met nog een verrassende vertrekker. ...

64
64
11 namen: Van Bommel gooit Lavia en Seys in de strijd

De Rode Duivels namen een uitstekende start in de Nations League door te gaan winnen in Italië. ...

112
112
Swerts stuurt stevige waarschuwing naar Jonge Duivels

De Jonge Duivels werken in deze interlandperiode hun laatste drie kwalificatiematchen af voor het EK ...

40
40
"Hij heeft niets getekend"-Coucke legt waarheid op tafel

Marc Coucke heeft een leven waar veel mensen van dromen. De man is stinkend rijk en kocht zich in ...

127
127
Godts spreekt duidelijke taal over doorbraak bij PSG

De Rode Duivels nemen het straks op tegen Frankrijk en dat wordt voor Mika Godts een speciale ...

64
64
'Barça wil weer toeslaan met toptalent uit Premier League'

FC Barcelona gaat dezer dagen opvallend vaak aankloppen in de Premier League, vooral voor ...

26
26
Standard strikt zeer fraaie tegenstander tijdens break

Er werd afgelopen weekend niet gevoetbald in de Jupiler Pro League en dat zal ook volgend weekend ...

52
52
Nu gaat het snel: Van Bommel-lieveling krijgt droomtransfer

Mark van Bommel ziet in hem een beetje zichzelf. In Rome liet de Rode Duivel zien waarom. Deze zomer ...

119
119
Anderlecht zet de deuren open voor de fans

RSC Anderlecht hield afgelopen zomer geen fandag, maar de club brengt daar woensdag verandering in. ...

49
49
Juventus slaat toe en strikt alsnog transfervrije speler

Een vertrouwd gezicht keert terug naar Turijn. Tien jaar na zijn eerste passage door de poorten van ...

24
24
Keane maakt brandhout van Rodri én Manchester City

Roy Keane heeft weinig begrip voor de verdediging van Rodri aan het adres van Manchester City. De ...

88
88
Croky Cup: Club Brugge ontvangt Lokeren, RSCA naar het Kiel

Om 16u werd er geloot voor de volgende ronde van de Croky Cup. Daarin maken heel wat eersteklassers ...

383
383
'Juventus wil uithalen met drie opvallende gratis spelers'

Juventus heeft zijn huiswerk voor de transferzomer van 2027 al gemaakt. De Italiaanse topclub zou ...

28
28

Meer sportnieuws