Boskamp heeft grote titelfavoriet: "Toen lachte iedereen me nog uit"

1466
Boskamp heeft grote titelfavoriet:

Anderlecht heeft in de laatste weken grote indruk gemaakt. Het won met 5-1 tegen OH Leuven en ook met 0-3 tegen Cercle Brugge. Daarmee blijft Anderlecht ook vlotjes meedraaien in de top van het klassement.

LEES OOK: RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

Boskamp tipt Anderlecht als titelkandidaat

Stilaan beginnen sommigen in het Lotto Park al te dromen van een eerste titel in zeven jaar. Dat lijkt zeker niet onrealistisch gezien het spelniveau, de resultaten en het falen van sommige concurrenten. “Over Anderlecht zei ik dat al voor de start van de competitie”, zegt Johan Boskamp in Het Belang van Limburg.

“Toen lachte iedereen me nog uit. En kijk nou eens? Wie laatst lacht, best lacht. Als je ziet wie ze deze zomer allemaal gehaald hebben, moesten ze wel meedoen voor de titel. Bijna de hele nationale ploeg van Denemarken speelt voor Anderlecht. Met ook nog eens Jantje, Debast en Hazard erbij hebben ze gewoon een ploeg om kampioen te worden.”

December wordt bepalende maand voor Anderlecht

Volgens Alexandre Teklak zal dat ook de doelstelling zijn van het bestuur, zelfs al willen zij dat niet met zoveel woorden zeggen. "Als je naar de transfers kijkt, dan gaat Anderlecht voor de titel. Ze hebben niet al die grote namen gekocht om Kortrijk of Westerlo te verslaan, met alle respect voor die ploegen", stelde de analist in La Dernière Heure.

"We zullen nu zien of de kalender hun ambities zal valideren. In december zullen we met matchen tegen Standard, Antwerp en Genk zien of Anderlecht titelkandidaat is." Het lijkt er inderdaad op dat december de ambities van Anderlecht voor dit seizoen kan maken of kraken.

Pittige maand december voor Anderlecht 

Ze openen die maand nog met een trip naar Westerlo, maar op 5 december komt Standard op bezoek in de achtste finale van de Croky Cup. Enkele dagen later is er ook de Clasico in de competitie.

Daarna volgen achtereenvolgens voor Nieuwjaar nog een trip naar de Bosuil en thuismatchen tegen KRC Genk en Cercle Brugge. Stuk voor stuk topwedstrijden dus en de resultaten daarin zouden weleens voor enkele grote verschuivingen in het klassement kunnen zorgen.

Wordt Anderlecht kampioen dit seizoen?

Meest recent

Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

5
5
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

93
93
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

51
51
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

32
32
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

17
17
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

16
16
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

58
58
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

129
129
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

43
43
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

33
33
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

105
105
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

55
55
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

101
101
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

53
53
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

47
47
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

129
129
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

108
108
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

210
210
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

203
203
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

495
495
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

438
438
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

374
374

Meer sportnieuws