Schmeichel doet verhaal over felle concurrentiestrijd met Dupé

door
Schmeichel doet verhaal over felle concurrentiestrijd met Dupé

Begin september werd het contract van Kasper Schmeichel bij OGC Nice in onderling overleg beëindigd. Het duurde niet lang voordat de Deense enclave van Anderlecht deze kans met beide handen aangreep en hem naar het Lotto Park loodste.

LEES OOK: Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Schmeichel meteen nummer één bij Anderlecht

Schmeichel is een doelman met een schat aan ervaring. 95-voudig Deens international, een van de beste doelmannen in de Premier League geweest, en in 2018 zelfs als derde geëindigd in het FIFA-referendum voor de beste doelman ter wereld.

Deze indrukwekkende staat van dienst maakte hem meteen tot de onbetwiste nummer één keuze voor Anderlecht. Na zijn aankomst in het Lotto Park kreeg Schmeichel meteen een basisplaats bij Anderlecht zodra hij fit werd bevonden na een blessure aan de ribben.

Dupé meteen uit de ploeg gegooid

Dit gebeurde zelfs meteen in de Klassieker tegen Club Brugge, waardoor Dupé onmiddellijk zijn plaats onder de lat moest afstaan, en sindsdien verdween hij niet meer uit het doel. Begin oktober maakte Brian Riemer eindelijk officieel bekend dat Schmeichel nu de onbetwiste nummer één is bij Anderlecht.

Daarmee moest Maxime Dupé, tot voor de komst van Schmeichel de nummer één van Anderlecht, een stapje terugzetten bij de club. De Fransman kwam naar Anderlecht met de belofte om eerste doelman te worden, maar na de komst van Schmeichel is Dupé de back-up van de Deen geworden.

Schmeichel en Dupé respecteren elkaar

Schmeichel toont begrip voor Dupé in een interview met Het Laatste Nieuws. Hij zei dat hij bij Manchester City hetzelfde meemaakte toen Joe Hart kwam, waarna Schmeichel naar de bank vloog. “En Joe verdween ook naar de bank toen Shay Given in het team kwam. Dat is eigen aan voetbal en het lot van een doelman. Maxime en ik respecteren elkaar.”

Afgezien van zijn traptechniek en uitstekende lange bal, heeft Schmeichel tot dusver nog niet kunnen bewijzen waarom hij een betere doelman zou zijn dan Maxime Dupé. De Fransman stond dit seizoen foutloos en onberispelijk te keepen, met uitzondering van de wedstrijd tegen KV Kortrijk, maar toch moest hij per direct zijn positie als nummer één afstaan aan Schmeichel.

Wie moet in doel staan volgens jou?

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

183
183
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

78
78
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

75
75
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

38
38
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

175
175
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

267
267
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

85
85
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

159
159
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

498
498
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

121
121
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

78
78
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

217
217
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

407
407
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

200
200
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

65
65
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

267
267
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

32
32
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

270
270
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

222
222
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

81
81
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

176
176
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

531
531
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

93
93
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

157
157
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

112
112

Meer sportnieuws