Schmeichel doet verhaal over felle concurrentiestrijd met Dupé

door
Schmeichel doet verhaal over felle concurrentiestrijd met Dupé

Begin september werd het contract van Kasper Schmeichel bij OGC Nice in onderling overleg beëindigd. Het duurde niet lang voordat de Deense enclave van Anderlecht deze kans met beide handen aangreep en hem naar het Lotto Park loodste.

LEES OOK: Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Schmeichel meteen nummer één bij Anderlecht

Schmeichel is een doelman met een schat aan ervaring. 95-voudig Deens international, een van de beste doelmannen in de Premier League geweest, en in 2018 zelfs als derde geëindigd in het FIFA-referendum voor de beste doelman ter wereld.

Deze indrukwekkende staat van dienst maakte hem meteen tot de onbetwiste nummer één keuze voor Anderlecht. Na zijn aankomst in het Lotto Park kreeg Schmeichel meteen een basisplaats bij Anderlecht zodra hij fit werd bevonden na een blessure aan de ribben.

Dupé meteen uit de ploeg gegooid

Dit gebeurde zelfs meteen in de Klassieker tegen Club Brugge, waardoor Dupé onmiddellijk zijn plaats onder de lat moest afstaan, en sindsdien verdween hij niet meer uit het doel. Begin oktober maakte Brian Riemer eindelijk officieel bekend dat Schmeichel nu de onbetwiste nummer één is bij Anderlecht.

Daarmee moest Maxime Dupé, tot voor de komst van Schmeichel de nummer één van Anderlecht, een stapje terugzetten bij de club. De Fransman kwam naar Anderlecht met de belofte om eerste doelman te worden, maar na de komst van Schmeichel is Dupé de back-up van de Deen geworden.

Schmeichel en Dupé respecteren elkaar

Schmeichel toont begrip voor Dupé in een interview met Het Laatste Nieuws. Hij zei dat hij bij Manchester City hetzelfde meemaakte toen Joe Hart kwam, waarna Schmeichel naar de bank vloog. “En Joe verdween ook naar de bank toen Shay Given in het team kwam. Dat is eigen aan voetbal en het lot van een doelman. Maxime en ik respecteren elkaar.”

Afgezien van zijn traptechniek en uitstekende lange bal, heeft Schmeichel tot dusver nog niet kunnen bewijzen waarom hij een betere doelman zou zijn dan Maxime Dupé. De Fransman stond dit seizoen foutloos en onberispelijk te keepen, met uitzondering van de wedstrijd tegen KV Kortrijk, maar toch moest hij per direct zijn positie als nummer één afstaan aan Schmeichel.

Wie moet in doel staan volgens jou?

Meest recent

Vragen bij Antwerp: “Meer aan de hand dan cashprobleem”

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

40
40
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

172
172
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

8
8
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

18
18
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

482
482
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

157
157
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

40
40
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

61
61
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

159
159
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

64
64
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

115
115
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

633
633
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

164
164
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

95
95
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

296
296
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

309
309
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

252
252
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

257
257
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

717
717
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

419
419
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

358
358
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

350
350
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

256
256
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

382
382
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

302
302

Meer sportnieuws