Schmeichel doet verhaal over felle concurrentiestrijd met Dupé

door
Schmeichel doet verhaal over felle concurrentiestrijd met Dupé

Begin september werd het contract van Kasper Schmeichel bij OGC Nice in onderling overleg beëindigd. Het duurde niet lang voordat de Deense enclave van Anderlecht deze kans met beide handen aangreep en hem naar het Lotto Park loodste.

LEES OOK: ‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Schmeichel meteen nummer één bij Anderlecht

Schmeichel is een doelman met een schat aan ervaring. 95-voudig Deens international, een van de beste doelmannen in de Premier League geweest, en in 2018 zelfs als derde geëindigd in het FIFA-referendum voor de beste doelman ter wereld.

Deze indrukwekkende staat van dienst maakte hem meteen tot de onbetwiste nummer één keuze voor Anderlecht. Na zijn aankomst in het Lotto Park kreeg Schmeichel meteen een basisplaats bij Anderlecht zodra hij fit werd bevonden na een blessure aan de ribben.

Dupé meteen uit de ploeg gegooid

Dit gebeurde zelfs meteen in de Klassieker tegen Club Brugge, waardoor Dupé onmiddellijk zijn plaats onder de lat moest afstaan, en sindsdien verdween hij niet meer uit het doel. Begin oktober maakte Brian Riemer eindelijk officieel bekend dat Schmeichel nu de onbetwiste nummer één is bij Anderlecht.

Daarmee moest Maxime Dupé, tot voor de komst van Schmeichel de nummer één van Anderlecht, een stapje terugzetten bij de club. De Fransman kwam naar Anderlecht met de belofte om eerste doelman te worden, maar na de komst van Schmeichel is Dupé de back-up van de Deen geworden.

Schmeichel en Dupé respecteren elkaar

Schmeichel toont begrip voor Dupé in een interview met Het Laatste Nieuws. Hij zei dat hij bij Manchester City hetzelfde meemaakte toen Joe Hart kwam, waarna Schmeichel naar de bank vloog. “En Joe verdween ook naar de bank toen Shay Given in het team kwam. Dat is eigen aan voetbal en het lot van een doelman. Maxime en ik respecteren elkaar.”

Afgezien van zijn traptechniek en uitstekende lange bal, heeft Schmeichel tot dusver nog niet kunnen bewijzen waarom hij een betere doelman zou zijn dan Maxime Dupé. De Fransman stond dit seizoen foutloos en onberispelijk te keepen, met uitzondering van de wedstrijd tegen KV Kortrijk, maar toch moest hij per direct zijn positie als nummer één afstaan aan Schmeichel.

Wie moet in doel staan volgens jou?

Meest recent

Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

8
8
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

11
11
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

100
100
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

34
34
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

41
41
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

114
114
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

109
109
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

621
621
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

191
191
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

364
364
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

457
457
Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

365
365
Vrancken lijnrecht tegenover Vandenbroeck na sneeuwincident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt tegen hoogvlieger STVV, maar de Kanaries verwezenlijkten ...

111
111
Vandenbempt roept felle waarschuwing naar Kompany

Vincent Kompany werd bij Bayern München binnengehaald als reservekeuze en de supporters waren ...

182
182
Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

De Pro League krijgt de volle laag na afgelopen speeldag in de Challenger Pro League. RFC Luik nam ...

204
204
'Club vreest: Leko gooit Stankovic-plannetje overboord'

Club Brugge neemt het in de tussenronde op tegen Atlético Madrid. Woensdag staat de ...

242
242
'United zendt schok door EPL met opvolger Casemiro'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

99
99
Dilemma voor Leko: man in vorm op bank tegen Atlético?

Club Brugge KV staat woensdagavond voor een loodzware uitdaging. In de tussenronde van de Champions ...

235
235
Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Nog vijf speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop. ...

605
605
STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

73
73
Europees vuurwerk: zo kijk je Club en Genk op televisie

Deze week gaat de knock out-fase van de Europese competities van start. Met Club Brugge KV en KRC ...

248
248
Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Een sluitend akkoord met zijn huidige werkgever is nog steeds niet bereikt. Maar RSC Anderlecht ...

408
408
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

128
128
Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

De 25ste speeldag van de Jupiler Pro League werd uiteindelijk integraal afgewerkt, maar achter ...

96
96
‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Anderlecht zoekt koortsachtig een nieuwe technisch directeur en schakelt zelfs een headhunter in. ...

459
459

Meer sportnieuws