Schmeichel doet verhaal over felle concurrentiestrijd met Dupé

406 stemmen
Schmeichel doet verhaal over felle concurrentiestrijd met Dupé

Begin september werd het contract van Kasper Schmeichel bij OGC Nice in onderling overleg beëindigd. Het duurde niet lang voordat de Deense enclave van Anderlecht deze kans met beide handen aangreep en hem naar het Lotto Park loodste.

LEES OOK: Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

Schmeichel meteen nummer één bij Anderlecht

Schmeichel is een doelman met een schat aan ervaring. 95-voudig Deens international, een van de beste doelmannen in de Premier League geweest, en in 2018 zelfs als derde geëindigd in het FIFA-referendum voor de beste doelman ter wereld.

Deze indrukwekkende staat van dienst maakte hem meteen tot de onbetwiste nummer één keuze voor Anderlecht. Na zijn aankomst in het Lotto Park kreeg Schmeichel meteen een basisplaats bij Anderlecht zodra hij fit werd bevonden na een blessure aan de ribben.

Dupé meteen uit de ploeg gegooid

Dit gebeurde zelfs meteen in de Klassieker tegen Club Brugge, waardoor Dupé onmiddellijk zijn plaats onder de lat moest afstaan, en sindsdien verdween hij niet meer uit het doel. Begin oktober maakte Brian Riemer eindelijk officieel bekend dat Schmeichel nu de onbetwiste nummer één is bij Anderlecht.

Daarmee moest Maxime Dupé, tot voor de komst van Schmeichel de nummer één van Anderlecht, een stapje terugzetten bij de club. De Fransman kwam naar Anderlecht met de belofte om eerste doelman te worden, maar na de komst van Schmeichel is Dupé de back-up van de Deen geworden.

Schmeichel en Dupé respecteren elkaar

Schmeichel toont begrip voor Dupé in een interview met Het Laatste Nieuws. Hij zei dat hij bij Manchester City hetzelfde meemaakte toen Joe Hart kwam, waarna Schmeichel naar de bank vloog. “En Joe verdween ook naar de bank toen Shay Given in het team kwam. Dat is eigen aan voetbal en het lot van een doelman. Maxime en ik respecteren elkaar.”

Afgezien van zijn traptechniek en uitstekende lange bal, heeft Schmeichel tot dusver nog niet kunnen bewijzen waarom hij een betere doelman zou zijn dan Maxime Dupé. De Fransman stond dit seizoen foutloos en onberispelijk te keepen, met uitzondering van de wedstrijd tegen KV Kortrijk, maar toch moest hij per direct zijn positie als nummer één afstaan aan Schmeichel.

Wie moet in doel staan volgens jou?

Meest recent

Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

3
3
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

25
25
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

181
181
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

39
39
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

188
188
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

279
279
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

341
341
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

205
205
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

267
267
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

155
155
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

144
144
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

300
300
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

286
286
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

121
121
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

43
43
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

93
93
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

609
609
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

209
209
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

452
452
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

552
552
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

189
189
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

103
103
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

247
247
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

162
162
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

96
96

Meer sportnieuws