Riemer noemt vier potentiële vervangers voor Amuzu

231 stemmen
Riemer noemt vier potentiële vervangers voor Amuzu

RSC Anderlecht moet het de komende weken zonder Francis Amuzu doen. De flankaanvaller is op de sukkel en de speler krijgt rust. Trainer Brian Riemer sprak op zijn perspraatje over de spurtbom en zijn mogelijke vervangers.

"Hij zal binnen een drietal weken terug fit moeten zijn. Hij zal na de break tegen RWDM nog out zijn, maar nadien hopen we een topfitte Amuzu terug te hebben", gaf Riemer aan.

LEES OOK: Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Amuzu is een unieke speler

Amuzu was geen basispion bij de Brusselaars. Thorgan Hazard is de nummer een op links, maar Amuzu kon met zijn snelheid voor heel veel gevaar zorgen bij een invalbeurt. Dat bewees hij al meermaals dit seizoen. Dat is dus een extra wapen dat Riemer even kwijt is. 

“Francis is een unieke speler. Je vindt niet snel iemand met zijn snelheid en explosiviteit, plus iemand die sterk is aan de bal. Topfit kan hij voor veel schade zorgen. Ik weet dat er kritiek was op zijn efficiëntie, maar dat ging al een stuk beter."

Angulo, Raman, Flips of Degreef?

Wie gaat hem vervangen als eerste invaller op de flanken? "Angulo en Raman hebben ook veel snelheid. Degreef is heel intelligent en goed aan de bal, Flips wil ook zijn kans gaan. Ik moet dan de keuze maken inzake de vervanger Amuzu." Tudor Mendel-Idowu, afgelopen zomer overgekomen van Chelsea, heeft ook dat profiel. Hij moet echter nog de nodige stappen voorwaarts zetten. 

Degreef toonde zich onlangs tijdens een invalbeurt tegen La Louvière, maar is geen typische flankaanballer. Flips heeft een beetje hetzelfde profiel. Angulo is tot op heden geen succes gebleken. Hij heeft wél dat profiel van Amuzu, maar bij de Futures wist hij met 3 goals in 11 matchen nog niet helemaal te overtuigen. Raman is geen flankspeler pur sang, maar kan er wel uit de voeten.

Wie moet RSCA op de bank zetten in de plaats van Amuzu?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

19
19
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

23
23
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

58
58
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

93
93
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

68
68
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

95
95
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

397
397
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

225
225
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

67
67
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

381
381
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

129
129
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

769
769
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

120
120
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

110
110
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

89
89
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

209
209
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

392
392
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

359
359
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

584
584
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1038
1038
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

228
228

Meer sportnieuws