Derde keer, goede keer voor Verbeke bij Anderlecht?

door
Derde keer, goede keer voor Verbeke bij Anderlecht?

RSC Anderlecht verraste vriend en vijand door Peter Verbeke terug te halen naar de club. Hij gaat zijn derde functie aangaan bij de Brusselaars. Heeft RSCA eindelijk de juiste functie gevonden voor Verbeke?

RSC Anderlecht haalde in 2020 Peter Verbeke weg bij AA Gent. Hij werd de sportieve baas bij Anderlecht. Hij werd toen samen met Vincent Kompany en Wouter Vandenhaute een van de eindverantwoordelijken binnen Anderlecht. Aanvankelijk verliep dat niet onaardig. Verbeke kon net als Vandenhaute in de schaduw werken, aangezien Kompany de stormen trotseerde voor de buitenwereld. De kritiek kwam vooral richting hem.

LEES OOK: Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Goed begin bij Anderlecht

Opvallend: Verbeke kondigde, net als Vandenhaute, al snel dat hij liever in de schaduw werkte. Dat was uiteraard een eerste fout, want bij Anderlecht kàn je niet in de schaduw werken. Het is de meest gemediatiseerde club van het land. Achter de schermen kwam er gaandeweg ruis te zitten op de relatie tussen Kompany en Vandenhaute. Verbeke leek er wat tussenin te zitten.

Verbeke kreeg na ruim een jaar nog meer zeggenschap en werd CEO van de club. Een vreemde promotie, want hij had voordien aangegeven dat een functie zoals Herman Van Holsbeeck niet meer van deze tijd was. Deze functie leek daar wel heel erg op. Kompany en Anderlecht gingen in 2022 uit elkaar en toen barste de bom.

Rol als CEO was geen succes

Verbeke kwam vol in de picture te staan en dat was geen succes. Er was in tijden van crisis een vreemde presentatie aan de media om recht te trekken wat duidelijk krom was. Verbeke deed zeker goede zaken (Sergio Gomez en Bart Verbruggen), maar toch waren de dure transfers die hij deed zelden een succes. Spelers als Mustapha Bundu, Amadou Diawara en Abdulrazak Ishaq waren daar enkele voorbeelden van.

Verbeke kreeg nadien een virale infectie, waardoor hij maanden out was. De enorme druk en de zware clubcrisis woog ontegensprekelijk op hem. Toen Jesper Fredberg en Kenneth Bornauw hun functies kregen, was het duidelijk dat er voor Verbeke geen plaats meer was in dergelijke rol. Opvallend: hij ontkende toen al snel dat hij de opvolger van Jean Kindermans zou worden. In de geruchtenmolen waren toen toch al de nodige signalen dat Vandenhaute een functie voor hem zag op Neerpede om die 'te moderniseren'. 

In januari 2023 werd Verbeke ontslagen. Hij ging aan de slag bij Double Pass. Tien maanden later keert hij terug. Bij de fans leeft nu het idee dat Vandenhaute zijn slag thuishaalt door in een goede periode van Anderlecht Verbeke alsnog zijn job te geven op Neerpede.

Rol in de schaduw is beter

In de voetbalwereld valt te horen dat Verbeke zeker de nodige kwaliteiten heeft om binnen de jeugdafdeling een meerwaarde te zijn voor Paars-Wit. Daarnaast klinken er ook geluiden dat een rol in de schaduw hem veel beter ligt dan die in de picture. Hij deed dat eerder al bij Club Brugge

Als Academy Head of Talent & Innovation keert hij dus terug naar zijn roots. "Ik ben verheugd om me opnieuw volledig te kunnen wijden aan mijn passie voor scouting, rekrutering en talentontwikkeling." Verbeke krijgt dus een derde functie bij Anderlecht. Kan hij achter de schermen eindelijk echt zijn plaats vinden binnen Anderlecht? Derde keer, goede keer?

CR

Is dit de functie die Verbeke het meeste ligt?

Meest recent

Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

17
17
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

63
63
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

13
13
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

123
123
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

76
76
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

129
129
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

63
63
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

79
79
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

47
47
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

100
100
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

185
185
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

54
54
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

404
404
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

74
74
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

254
254
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

75
75
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

164
164
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

91
91
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

115
115
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

99
99
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

74
74
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

380
380
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

328
328
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

310
310
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

67
67

Meer sportnieuws