Derde keer, goede keer voor Verbeke bij Anderlecht?

door
Derde keer, goede keer voor Verbeke bij Anderlecht?

RSC Anderlecht verraste vriend en vijand door Peter Verbeke terug te halen naar de club. Hij gaat zijn derde functie aangaan bij de Brusselaars. Heeft RSCA eindelijk de juiste functie gevonden voor Verbeke?

RSC Anderlecht haalde in 2020 Peter Verbeke weg bij AA Gent. Hij werd de sportieve baas bij Anderlecht. Hij werd toen samen met Vincent Kompany en Wouter Vandenhaute een van de eindverantwoordelijken binnen Anderlecht. Aanvankelijk verliep dat niet onaardig. Verbeke kon net als Vandenhaute in de schaduw werken, aangezien Kompany de stormen trotseerde voor de buitenwereld. De kritiek kwam vooral richting hem.

LEES OOK: Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Goed begin bij Anderlecht

Opvallend: Verbeke kondigde, net als Vandenhaute, al snel dat hij liever in de schaduw werkte. Dat was uiteraard een eerste fout, want bij Anderlecht kàn je niet in de schaduw werken. Het is de meest gemediatiseerde club van het land. Achter de schermen kwam er gaandeweg ruis te zitten op de relatie tussen Kompany en Vandenhaute. Verbeke leek er wat tussenin te zitten.

Verbeke kreeg na ruim een jaar nog meer zeggenschap en werd CEO van de club. Een vreemde promotie, want hij had voordien aangegeven dat een functie zoals Herman Van Holsbeeck niet meer van deze tijd was. Deze functie leek daar wel heel erg op. Kompany en Anderlecht gingen in 2022 uit elkaar en toen barste de bom.

Rol als CEO was geen succes

Verbeke kwam vol in de picture te staan en dat was geen succes. Er was in tijden van crisis een vreemde presentatie aan de media om recht te trekken wat duidelijk krom was. Verbeke deed zeker goede zaken (Sergio Gomez en Bart Verbruggen), maar toch waren de dure transfers die hij deed zelden een succes. Spelers als Mustapha Bundu, Amadou Diawara en Abdulrazak Ishaq waren daar enkele voorbeelden van.

Verbeke kreeg nadien een virale infectie, waardoor hij maanden out was. De enorme druk en de zware clubcrisis woog ontegensprekelijk op hem. Toen Jesper Fredberg en Kenneth Bornauw hun functies kregen, was het duidelijk dat er voor Verbeke geen plaats meer was in dergelijke rol. Opvallend: hij ontkende toen al snel dat hij de opvolger van Jean Kindermans zou worden. In de geruchtenmolen waren toen toch al de nodige signalen dat Vandenhaute een functie voor hem zag op Neerpede om die 'te moderniseren'. 

In januari 2023 werd Verbeke ontslagen. Hij ging aan de slag bij Double Pass. Tien maanden later keert hij terug. Bij de fans leeft nu het idee dat Vandenhaute zijn slag thuishaalt door in een goede periode van Anderlecht Verbeke alsnog zijn job te geven op Neerpede.

Rol in de schaduw is beter

In de voetbalwereld valt te horen dat Verbeke zeker de nodige kwaliteiten heeft om binnen de jeugdafdeling een meerwaarde te zijn voor Paars-Wit. Daarnaast klinken er ook geluiden dat een rol in de schaduw hem veel beter ligt dan die in de picture. Hij deed dat eerder al bij Club Brugge

Als Academy Head of Talent & Innovation keert hij dus terug naar zijn roots. "Ik ben verheugd om me opnieuw volledig te kunnen wijden aan mijn passie voor scouting, rekrutering en talentontwikkeling." Verbeke krijgt dus een derde functie bij Anderlecht. Kan hij achter de schermen eindelijk echt zijn plaats vinden binnen Anderlecht? Derde keer, goede keer?

CR

Is dit de functie die Verbeke het meeste ligt?

Meest recent

De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

0
0
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

20
20
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

10
10
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

84
84
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

193
193
Ruben Van Gucht zet kijkend Vlaanderen in vuur en vlam

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

20
20
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

109
109
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

24
24
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

52
52
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

76
76
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

74
74
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

390
390
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

220
220
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

161
161
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

138
138
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

307
307
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

42
42
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

90
90
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

242
242
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

34
34
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

90
90
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

142
142
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

215
215
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

80
80
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

105
105

Meer sportnieuws