Derde keer, goede keer voor Verbeke bij Anderlecht?

door
Derde keer, goede keer voor Verbeke bij Anderlecht?

RSC Anderlecht verraste vriend en vijand door Peter Verbeke terug te halen naar de club. Hij gaat zijn derde functie aangaan bij de Brusselaars. Heeft RSCA eindelijk de juiste functie gevonden voor Verbeke?

RSC Anderlecht haalde in 2020 Peter Verbeke weg bij AA Gent. Hij werd de sportieve baas bij Anderlecht. Hij werd toen samen met Vincent Kompany en Wouter Vandenhaute een van de eindverantwoordelijken binnen Anderlecht. Aanvankelijk verliep dat niet onaardig. Verbeke kon net als Vandenhaute in de schaduw werken, aangezien Kompany de stormen trotseerde voor de buitenwereld. De kritiek kwam vooral richting hem.

LEES OOK: Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Goed begin bij Anderlecht

Opvallend: Verbeke kondigde, net als Vandenhaute, al snel dat hij liever in de schaduw werkte. Dat was uiteraard een eerste fout, want bij Anderlecht kàn je niet in de schaduw werken. Het is de meest gemediatiseerde club van het land. Achter de schermen kwam er gaandeweg ruis te zitten op de relatie tussen Kompany en Vandenhaute. Verbeke leek er wat tussenin te zitten.

Verbeke kreeg na ruim een jaar nog meer zeggenschap en werd CEO van de club. Een vreemde promotie, want hij had voordien aangegeven dat een functie zoals Herman Van Holsbeeck niet meer van deze tijd was. Deze functie leek daar wel heel erg op. Kompany en Anderlecht gingen in 2022 uit elkaar en toen barste de bom.

Rol als CEO was geen succes

Verbeke kwam vol in de picture te staan en dat was geen succes. Er was in tijden van crisis een vreemde presentatie aan de media om recht te trekken wat duidelijk krom was. Verbeke deed zeker goede zaken (Sergio Gomez en Bart Verbruggen), maar toch waren de dure transfers die hij deed zelden een succes. Spelers als Mustapha Bundu, Amadou Diawara en Abdulrazak Ishaq waren daar enkele voorbeelden van.

Verbeke kreeg nadien een virale infectie, waardoor hij maanden out was. De enorme druk en de zware clubcrisis woog ontegensprekelijk op hem. Toen Jesper Fredberg en Kenneth Bornauw hun functies kregen, was het duidelijk dat er voor Verbeke geen plaats meer was in dergelijke rol. Opvallend: hij ontkende toen al snel dat hij de opvolger van Jean Kindermans zou worden. In de geruchtenmolen waren toen toch al de nodige signalen dat Vandenhaute een functie voor hem zag op Neerpede om die 'te moderniseren'. 

In januari 2023 werd Verbeke ontslagen. Hij ging aan de slag bij Double Pass. Tien maanden later keert hij terug. Bij de fans leeft nu het idee dat Vandenhaute zijn slag thuishaalt door in een goede periode van Anderlecht Verbeke alsnog zijn job te geven op Neerpede.

Rol in de schaduw is beter

In de voetbalwereld valt te horen dat Verbeke zeker de nodige kwaliteiten heeft om binnen de jeugdafdeling een meerwaarde te zijn voor Paars-Wit. Daarnaast klinken er ook geluiden dat een rol in de schaduw hem veel beter ligt dan die in de picture. Hij deed dat eerder al bij Club Brugge

Als Academy Head of Talent & Innovation keert hij dus terug naar zijn roots. "Ik ben verheugd om me opnieuw volledig te kunnen wijden aan mijn passie voor scouting, rekrutering en talentontwikkeling." Verbeke krijgt dus een derde functie bij Anderlecht. Kan hij achter de schermen eindelijk echt zijn plaats vinden binnen Anderlecht? Derde keer, goede keer?

CR

Is dit de functie die Verbeke het meeste ligt?

Meest recent

‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

78
78
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

26
26
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

32
32
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

254
254
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

24
24
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

23
23
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

105
105
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

101
101
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

8
8
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

106
106
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

81
81
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

134
134
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

92
92
Gouden zet van Hasi: "Hij is zeer belangrijk voor Anderlecht"

Besnik Hasi maakt tot op heden weinig indruk als coach van RSC Anderlecht. Maar de trainer heeft wel ...

227
227
Club Brugge slaat toe: eerste wintertransfer is een feit

Dat Club Brugge versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Het bestuur weet dit ook en heeft vandaag ...

315
315
Lukaku naar Anderlecht: icoon stelt zich grote vragen

Bij RSC Anderlecht haalden ze ondertussen al bijna zeven jaar geleden Vincent Kompany terug naar het ...

304
304
Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

200
200
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

319
319
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

531
531
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

653
653
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

98
98
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

274
274
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

282
282
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

115
115
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

38
38

Meer sportnieuws