Derde keer, goede keer voor Verbeke bij Anderlecht?

door
Derde keer, goede keer voor Verbeke bij Anderlecht?

RSC Anderlecht verraste vriend en vijand door Peter Verbeke terug te halen naar de club. Hij gaat zijn derde functie aangaan bij de Brusselaars. Heeft RSCA eindelijk de juiste functie gevonden voor Verbeke?

RSC Anderlecht haalde in 2020 Peter Verbeke weg bij AA Gent. Hij werd de sportieve baas bij Anderlecht. Hij werd toen samen met Vincent Kompany en Wouter Vandenhaute een van de eindverantwoordelijken binnen Anderlecht. Aanvankelijk verliep dat niet onaardig. Verbeke kon net als Vandenhaute in de schaduw werken, aangezien Kompany de stormen trotseerde voor de buitenwereld. De kritiek kwam vooral richting hem.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

Goed begin bij Anderlecht

Opvallend: Verbeke kondigde, net als Vandenhaute, al snel dat hij liever in de schaduw werkte. Dat was uiteraard een eerste fout, want bij Anderlecht kàn je niet in de schaduw werken. Het is de meest gemediatiseerde club van het land. Achter de schermen kwam er gaandeweg ruis te zitten op de relatie tussen Kompany en Vandenhaute. Verbeke leek er wat tussenin te zitten.

Verbeke kreeg na ruim een jaar nog meer zeggenschap en werd CEO van de club. Een vreemde promotie, want hij had voordien aangegeven dat een functie zoals Herman Van Holsbeeck niet meer van deze tijd was. Deze functie leek daar wel heel erg op. Kompany en Anderlecht gingen in 2022 uit elkaar en toen barste de bom.

Rol als CEO was geen succes

Verbeke kwam vol in de picture te staan en dat was geen succes. Er was in tijden van crisis een vreemde presentatie aan de media om recht te trekken wat duidelijk krom was. Verbeke deed zeker goede zaken (Sergio Gomez en Bart Verbruggen), maar toch waren de dure transfers die hij deed zelden een succes. Spelers als Mustapha Bundu, Amadou Diawara en Abdulrazak Ishaq waren daar enkele voorbeelden van.

Verbeke kreeg nadien een virale infectie, waardoor hij maanden out was. De enorme druk en de zware clubcrisis woog ontegensprekelijk op hem. Toen Jesper Fredberg en Kenneth Bornauw hun functies kregen, was het duidelijk dat er voor Verbeke geen plaats meer was in dergelijke rol. Opvallend: hij ontkende toen al snel dat hij de opvolger van Jean Kindermans zou worden. In de geruchtenmolen waren toen toch al de nodige signalen dat Vandenhaute een functie voor hem zag op Neerpede om die 'te moderniseren'. 

In januari 2023 werd Verbeke ontslagen. Hij ging aan de slag bij Double Pass. Tien maanden later keert hij terug. Bij de fans leeft nu het idee dat Vandenhaute zijn slag thuishaalt door in een goede periode van Anderlecht Verbeke alsnog zijn job te geven op Neerpede.

Rol in de schaduw is beter

In de voetbalwereld valt te horen dat Verbeke zeker de nodige kwaliteiten heeft om binnen de jeugdafdeling een meerwaarde te zijn voor Paars-Wit. Daarnaast klinken er ook geluiden dat een rol in de schaduw hem veel beter ligt dan die in de picture. Hij deed dat eerder al bij Club Brugge

Als Academy Head of Talent & Innovation keert hij dus terug naar zijn roots. "Ik ben verheugd om me opnieuw volledig te kunnen wijden aan mijn passie voor scouting, rekrutering en talentontwikkeling." Verbeke krijgt dus een derde functie bij Anderlecht. Kan hij achter de schermen eindelijk echt zijn plaats vinden binnen Anderlecht? Derde keer, goede keer?

CR

Is dit de functie die Verbeke het meeste ligt?

Meest recent

Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

7
7
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

14
14
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

39
39
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

49
49
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

180
180
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

91
91
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

212
212
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

114
114
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

30
30
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

371
371
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

184
184
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

115
115
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

40
40
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

77
77
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

263
263
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

161
161
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

124
124
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

398
398
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

110
110
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

233
233
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

116
116
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

101
101
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

82
82
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

70
70

Meer sportnieuws