Bizar verhaal: 'Deila slaat eigen ruiten in bij Club Brugge'

door
Bizar verhaal: 'Deila slaat eigen ruiten in bij Club Brugge'

Het spelpeil was nog niet om over naar huis te schrijven, maar met een 2-0 zege tegen Lugano zit Ronny Deila weer iets steviger in het zadel bij Club Brugge. Een opluchting voor de coach, die het zichzelf afgelopen zomer weliswaar niet gemakkelijk maakte.

Over de relatie van Deila met het Brugse bestuur is al veel gezegd en geschreven, maar kort na zijn aanstelling waren hij en Vincent Mannaert nog twee handen op één buik. Zo gaf de Noor in de zomer meermaals aan zich niet te willen moeien met het transferbeleid, dat volgens hem in goede handen was.

LEES OOK: Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Schuld van Deila

Wel sprake hij uitdrukkelijk zijn wens uit om de brede kern af te slanken. Het Laatste Nieuws stelt dat het daarom zijn eigen keuze was om geen vers bloed meer toe te voegen aan de defensie, die de voorbije weken als los zand aan mekaar hing. De kritiek aan het adres van het bestuur lijkt dus onterecht.

Tenslotte waren zij wél van plan om in te grijpen. "Het héle bestuur heeft in juli wekenlang aangedrongen bij Deila om de achterhoede te versterken, maar met het laatste stukje budget wilde hij liever Philip Zinckernagel", oppert de krant dat de trainer misschien wel meer inspraak had dan hij liet uitschijnen.

Mannaert aan zet

Hoe dan ook geraakte eerder al bekend dat Blauw-Zwart van plan is om dat foutje in januari recht te zetten. Zeker nu het ernaar uitziet dat Jorne Spileers al dan niet tijdelijk aan de kant werd geschoven is een extra centrale verdediger straks dé prioriteit, zelfs indien Joel Ordóñez een meevaller zou blijken.

Deila zelf staat nog volgens HLN overigens nog altijd niet ter discussie, ook Het Nieuwsblad meent dat zowel de kleed -als bestuurskamer vol achter hem staan. Al kan de T1, die zelf zijn verantwoordelijkheid niet schuwt, zich zowel op als naast het veld wellicht toch nog maar weinig misstappen veroorloven.

Wie draagt volgens u het meest de verantwoordelijkheid bij Club?

Meest recent

‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

2
2
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

74
74
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

28
28
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

173
173
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

54
54
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

122
122
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

89
89
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

136
136
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

264
264
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

153
153
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

145
145
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

32
32
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

134
134
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

75
75
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

164
164
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

90
90
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

147
147
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

226
226
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

89
89
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

46
46
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

37
37
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

188
188
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

127
127
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

47
47
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

159
159

Meer sportnieuws