Bizar verhaal: 'Deila slaat eigen ruiten in bij Club Brugge'

door
Bizar verhaal: 'Deila slaat eigen ruiten in bij Club Brugge'

Het spelpeil was nog niet om over naar huis te schrijven, maar met een 2-0 zege tegen Lugano zit Ronny Deila weer iets steviger in het zadel bij Club Brugge. Een opluchting voor de coach, die het zichzelf afgelopen zomer weliswaar niet gemakkelijk maakte.

Over de relatie van Deila met het Brugse bestuur is al veel gezegd en geschreven, maar kort na zijn aanstelling waren hij en Vincent Mannaert nog twee handen op één buik. Zo gaf de Noor in de zomer meermaals aan zich niet te willen moeien met het transferbeleid, dat volgens hem in goede handen was.

LEES OOK: Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Schuld van Deila

Wel sprake hij uitdrukkelijk zijn wens uit om de brede kern af te slanken. Het Laatste Nieuws stelt dat het daarom zijn eigen keuze was om geen vers bloed meer toe te voegen aan de defensie, die de voorbije weken als los zand aan mekaar hing. De kritiek aan het adres van het bestuur lijkt dus onterecht.

Tenslotte waren zij wél van plan om in te grijpen. "Het héle bestuur heeft in juli wekenlang aangedrongen bij Deila om de achterhoede te versterken, maar met het laatste stukje budget wilde hij liever Philip Zinckernagel", oppert de krant dat de trainer misschien wel meer inspraak had dan hij liet uitschijnen.

Mannaert aan zet

Hoe dan ook geraakte eerder al bekend dat Blauw-Zwart van plan is om dat foutje in januari recht te zetten. Zeker nu het ernaar uitziet dat Jorne Spileers al dan niet tijdelijk aan de kant werd geschoven is een extra centrale verdediger straks dé prioriteit, zelfs indien Joel Ordóñez een meevaller zou blijken.

Deila zelf staat nog volgens HLN overigens nog altijd niet ter discussie, ook Het Nieuwsblad meent dat zowel de kleed -als bestuurskamer vol achter hem staan. Al kan de T1, die zelf zijn verantwoordelijkheid niet schuwt, zich zowel op als naast het veld wellicht toch nog maar weinig misstappen veroorloven.

Wie draagt volgens u het meest de verantwoordelijkheid bij Club?

Meest recent

Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

12
12
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

12
12
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

40
40
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

157
157
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

170
170
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

111
111
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

38
38
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

195
195
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

38
38
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

87
87
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

243
243
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

97
97
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

90
90
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

187
187
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

104
104
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

379
379
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

153
153
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

337
337
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

267
267
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

474
474
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

246
246
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

220
220
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

173
173
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

289
289
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

64
64

Meer sportnieuws