Bizar verhaal: 'Deila slaat eigen ruiten in bij Club Brugge'

626
Bizar verhaal: 'Deila slaat eigen ruiten in bij Club Brugge'

Het spelpeil was nog niet om over naar huis te schrijven, maar met een 2-0 zege tegen Lugano zit Ronny Deila weer iets steviger in het zadel bij Club Brugge. Een opluchting voor de coach, die het zichzelf afgelopen zomer weliswaar niet gemakkelijk maakte.

Over de relatie van Deila met het Brugse bestuur is al veel gezegd en geschreven, maar kort na zijn aanstelling waren hij en Vincent Mannaert nog twee handen op één buik. Zo gaf de Noor in de zomer meermaals aan zich niet te willen moeien met het transferbeleid, dat volgens hem in goede handen was.

LEES OOK: Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Schuld van Deila

Wel sprake hij uitdrukkelijk zijn wens uit om de brede kern af te slanken. Het Laatste Nieuws stelt dat het daarom zijn eigen keuze was om geen vers bloed meer toe te voegen aan de defensie, die de voorbije weken als los zand aan mekaar hing. De kritiek aan het adres van het bestuur lijkt dus onterecht.

Tenslotte waren zij wél van plan om in te grijpen. "Het héle bestuur heeft in juli wekenlang aangedrongen bij Deila om de achterhoede te versterken, maar met het laatste stukje budget wilde hij liever Philip Zinckernagel", oppert de krant dat de trainer misschien wel meer inspraak had dan hij liet uitschijnen.

Mannaert aan zet

Hoe dan ook geraakte eerder al bekend dat Blauw-Zwart van plan is om dat foutje in januari recht te zetten. Zeker nu het ernaar uitziet dat Jorne Spileers al dan niet tijdelijk aan de kant werd geschoven is een extra centrale verdediger straks dé prioriteit, zelfs indien Joel Ordóñez een meevaller zou blijken.

Deila zelf staat nog volgens HLN overigens nog altijd niet ter discussie, ook Het Nieuwsblad meent dat zowel de kleed -als bestuurskamer vol achter hem staan. Al kan de T1, die zelf zijn verantwoordelijkheid niet schuwt, zich zowel op als naast het veld wellicht toch nog maar weinig misstappen veroorloven.

Wie draagt volgens u het meest de verantwoordelijkheid bij Club?

Meest recent

Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

34
34
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

74
74
'Club Brugge breekt record: eerste Tresoldi-bod onderweg'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

138
138
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

78
78
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

96
96
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

161
161
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

129
129
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

211
211
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

273
273
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

169
169
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

217
217
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

100
100
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

78
78
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

232
232
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

46
46
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

127
127
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

228
228
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

876
876
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

105
105
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

170
170
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

207
207
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

249
249
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

80
80
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

144
144
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

149
149

Meer sportnieuws