'Anderlecht krijgt gigaopsteker voor Gent'

door
'Anderlecht krijgt gigaopsteker voor Gent'

De Jupiler Pro League is dit weekend al toe aan speeldag 14. Een van de affiches om naar uit te kijken is de topper tussen AA Gent en RSC Anderlecht, ofwel een duel tussen de huidige nummers twee en drie in de stand.

Beide ploegen gaan met vertrouwen naar de onderlinge confrontatie. De Buffalo's zetten op de vorig speeldag Charleroi opzij met 1-3 en boekten zes op zes. Anderlecht bracht de lastige verplaatsing naar Cercle Brugge dan weer tot een goed einde. Het werd 0-3 voor Brian Riemer en co.

Een domper op de feestvreugde was wel het uitvallen van sterkhouder Jan Vertonghen. De recordinternational kreeg een tik tegen de enkel en werd in de slotfase naar de kant gehaald. Er werd gevreesd voor het ergste, maar na onderzoek bleek de schade al bij al nog mee te vallen.

LEES OOK: Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Kans elke dag groter dat Vertonghen speelt tegen Gent

La Dernière Heure kwam deze nog eens met goed nieuws. Volgens de krant is de kans elke dag groter dat Vertonghen gewoon van de partij zal zijn tegen de Buffalo's.

Vertonghen traint opnieuw bij Anderlecht

Nieuws dat gestaafd wordt door Het Laatste Nieuws, dat vrijdag meldt dat Vertonghen gewoon meegetraind heeft bij RSCA. De Rode Duivel zou toestemming gekregen hebben van de medische staf om te hervatten. Zaterdag beslist een laatste test of hij Gent haalt of niet.

Vertonghen is sinds zijn komst in september 2022 uitgegroeid tot de patron in de defensie van Anderlecht. Dit seizoen zit hij 13 optredens. Daarin vond hij 1 keer de weg naar de netten.

Zal Vertonghen spelen tegen Gent?

Meest recent

Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

23
23
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

34
34
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

102
102
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

167
167
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

54
54
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

332
332
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

88
88
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

367
367
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

165
165
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

296
296
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

476
476
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

209
209
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

146
146
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

255
255
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

54
54
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

389
389
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

354
354
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

65
65
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

371
371
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

182
182
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

200
200
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

109
109
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

268
268
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

111
111
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

211
211

Meer sportnieuws