'Tedesco nam zéér verrassende naam op in voorselectie'

170 stemmen
'Tedesco nam zéér verrassende naam op in voorselectie'

Domenico Tedesco selecteerde vrijdagmiddag 26 spelers voor de komende interlands van de Rode Duivels tegen Servië en Azerbeidzjan. De bondscoach besliste uiteindelijk om geen debutanten bij de selectie te halen, al zijn er wel enkele namen die hij in zijn achterhoofd houdt.

Zo werd er de voorbije maanden al meermaals gepleit voor een kans voor Maxim De Cuyper. Tedesco gaf in oktober nog aan dat de speler van Club Brugge zijn derde keuze is op de linksachter na Arthur Theate en Olivier Deman. Maar nu blijkt dat de bondscoach ook een andere speler in de gaten houdt.

LEES OOK: Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

De Smet in de voorselectie

Het Nieuwsblad weet dat Thibault De Smet zowaar deel uitmaakte van de voorselectie. Dat is toch opmerkelijk, want de 25-jarige was twee seizoenen geleden nog de risée van de supporters tijdens het rampseizoen van Beerschot, dat toen uit de Jupiler Pro League degradeerde.

De Smet werd toen gehuurd van Stade Reims, waar hij vervolgens terugkeerde. De verdediger zat er aanvankelijk in de B-kern, maar werd vorig seizoen toch weer opgevist toen Will Still het roer overnam. De Smet veroverde zelfs een basisplaats en is ook dit seizoen titularis bij Reims, dat knap vierde staat in de Ligue 1.

Vaste waarde in de Ligue 1

Daarbij stond De Smet in zeven van de elf competitiewedstrijden in de basisploeg. Dat deed hij soms als linkerwingback, maar soms ook als linksachter in een viermansdefensie. Aangezien de opties op die positie dunbezaaid zijn, wist hij dus ook de aandacht van Tedesco te trekken.

Het is een nieuw hoofdstuk in de opvallende carrière van De Smet. Hij kreeg zijn jeugdopleiding bij Club Brugge en AA Gent en speelde ook een handvol wedstrijden in de hoofdmacht van de Buffalo's. Helemaal doorbreken lukte echter niet en via STVV belandde hij in 2020 bij Reims, waar hij na een moeilijk begin dus helemaal zijn draai gevonden heeft.

Denk je dat hij in de nabije toekomst Rode Duivel kan worden?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

107
107
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

22
22
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

17
17
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

42
42
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

78
78
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

168
168
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

653
653
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

116
116
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

208
208
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

164
164
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

146
146
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

262
262
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

45
45
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

171
171
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

509
509
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

249
249
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

233
233
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

90
90
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

471
471
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

344
344
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

151
151
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws