Vanhaezebrouck reageert na hattrick én uithaal Orban

305 stemmen
Vanhaezebrouck reageert na hattrick én uithaal Orban

AA Gent heeft donderdagavond geen steek laten vallen in de Conference League, maar veel heeft het toch niet gescheeld. In IJsland bleek Breidablik op een bevroren veld een veel lastigere tegenstander dan in de heenmatch en de Buffalo's haalden het maar net met 2-3.

Daarvoor mochten ze Gift Orban dankbaar zijn. De Nigeriaanse spits beleefde moeilijke maanden waarin zijn doelpuntenproductie stokte en hij zijn basisplaats verloor. Dat leidde afgelopen weekend nog tot een stevige uithaal na de wedstrijd tegen Charleroi, waarin hij wel gescoord had.

LEES OOK: 'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

Klaagzang van Orban

"Op de bank zitten, tien minuten spelen... Wat kan ik de club of het team dan bijbrengen? Ik ben een speler die start en moet kunnen groeien in een match. Een club kan mijn loopbaan niet kapotmaken. Ik blijf werken. Als het hier niet lukt, elders dan", verklaarde hij toen onder meer.

Die woorden heeft Orban in IJsland kracht bijgezet met een hattrick, waarmee hij alle Gentse doelpunten voor zijn rekening nam. Hein Vanhaezebrouck tilde dan ook niet al te zwaar aan de harde woorden van Orban enkele dagen geleden.

Vanhaezebrouck reageert

"Ik snap dat een spits altijd wil spelen", sust de trainer bij Het Laatste Nieuws. "Gift is een goeie gast met een gouden hart. Af en toe moet hij zijn zegje kunnen doen. Daar heb ik geen probleem mee. In zijn interview vorige zondag zei hij ook dat hij snapt dat hij moet vechten voor zijn plaats."

Toch zal Vanhaezebrouck wel moeten oppassen met hoe hij Orban aanpakt, want die liet in datzelfde interview ook uitschijnen dat hij in januari wil vertrekken als zijn situatie niet verandert. Dat zou gezien de al smalle kern toch een kleine ramp zijn voor AA Gent. Er zou alvast interesse zijn van Eintracht Frankfurt volgens de laatste geruchten.

Vond je de uitspraken van Orban kunnen?

Meest recent

Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

53
53
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

62
62
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

25
25
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

65
65
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

201
201
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

424
424
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

68
68
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

270
270
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

407
407
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

362
362
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

357
357
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

269
269
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

244
244
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

463
463
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

314
314
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

293
293
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

308
308
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

82
82
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

200
200
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

198
198
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

180
180
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

64
64
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

327
327
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

502
502

Meer sportnieuws