Vanhaezebrouck reageert na hattrick én uithaal Orban

door
Vanhaezebrouck reageert na hattrick én uithaal Orban

AA Gent heeft donderdagavond geen steek laten vallen in de Conference League, maar veel heeft het toch niet gescheeld. In IJsland bleek Breidablik op een bevroren veld een veel lastigere tegenstander dan in de heenmatch en de Buffalo's haalden het maar net met 2-3.

Daarvoor mochten ze Gift Orban dankbaar zijn. De Nigeriaanse spits beleefde moeilijke maanden waarin zijn doelpuntenproductie stokte en hij zijn basisplaats verloor. Dat leidde afgelopen weekend nog tot een stevige uithaal na de wedstrijd tegen Charleroi, waarin hij wel gescoord had.

LEES OOK: 'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

Klaagzang van Orban

"Op de bank zitten, tien minuten spelen... Wat kan ik de club of het team dan bijbrengen? Ik ben een speler die start en moet kunnen groeien in een match. Een club kan mijn loopbaan niet kapotmaken. Ik blijf werken. Als het hier niet lukt, elders dan", verklaarde hij toen onder meer.

Die woorden heeft Orban in IJsland kracht bijgezet met een hattrick, waarmee hij alle Gentse doelpunten voor zijn rekening nam. Hein Vanhaezebrouck tilde dan ook niet al te zwaar aan de harde woorden van Orban enkele dagen geleden.

Vanhaezebrouck reageert

"Ik snap dat een spits altijd wil spelen", sust de trainer bij Het Laatste Nieuws. "Gift is een goeie gast met een gouden hart. Af en toe moet hij zijn zegje kunnen doen. Daar heb ik geen probleem mee. In zijn interview vorige zondag zei hij ook dat hij snapt dat hij moet vechten voor zijn plaats."

Toch zal Vanhaezebrouck wel moeten oppassen met hoe hij Orban aanpakt, want die liet in datzelfde interview ook uitschijnen dat hij in januari wil vertrekken als zijn situatie niet verandert. Dat zou gezien de al smalle kern toch een kleine ramp zijn voor AA Gent. Er zou alvast interesse zijn van Eintracht Frankfurt volgens de laatste geruchten.

Vond je de uitspraken van Orban kunnen?

Meest recent

UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

0
0
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

18
18
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

21
21
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

84
84
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

64
64
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

437
437
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

290
290
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

266
266
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

313
313
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

265
265
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

388
388
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

382
382
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

392
392
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

147
147
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

214
214
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

121
121
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

347
347
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

170
170
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

221
221
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

185
185
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

176
176
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

533
533
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

102
102
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

183
183
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

350
350

Meer sportnieuws