Dé oplossing voor Club Brugge? "Zet ze samen in de ploeg"

door
Dé oplossing voor Club Brugge?

Bij Club Brugge heeft Ronny Deila de juiste tactiek en opstelling begin november nog steeds niet gevonden. Blauw-Zwart presteert heel wisselvallig en in België zijn de resultaten simpelweg matig met de duurste kern van België. Nordin Jbari geeft de Noorse coach een tip.

Club Brugge krijgt veel kritiek omwille van de defensieve problemen, maar volgens Jbari heeft Club Brugge ook offensief een probleem. Uiteraard zijn jongens als Hans Vanaken en Andreas Skov Olsen enorm sterke spelers en is Antonio Nusa een toptalent. Ook Philip Zinckernagel is een steengoede voetballer.

LEES OOK: TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

Thiago en Jutgla in de ploeg

Maar het ontbreekt aan duidelijkheid in de punt van de aanval. Igor Thiago en Ferran Jutgla kunnen daar niet overtuigen in een rol als enige centrumspits. Deila wisselt vaak af tussen de twee.

"Hun profielen vullen elkaar goed aan, terwijl ze nu allebei alleen vooraan moeten strijden. Thiago is te weinig in de grote wedstrijden, Jutgla startte soms na zijn blessure, soms werd hij gewisseld. Je moet ze samen laten spelen", geeft Jbari aan in La Capitale.

Vullen elkaar aan

De voormalige spits van Club Brugge heeft wel een punt. Thiago is een krachtige spits die hard werkt en met zijn fysieke manier van spelen de defensie aan de praat kan houden. Voetballend is hij zeker geen topper, maar de Braziliaan pikt wel af en toe zijn goaltje mee. Daarnaast is Jutgla iemand die net wel die goede voetjes heeft, kijk maar naar zijn goal tegen Antwerp, en iemand die op de loer ligt in de zestien meter. 

Gaat Deila het weldra eens voor een langere periode proberen met beiden in de aanval?

Moet Deila dat eens langdurig testen?

Meest recent

Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang verbaast Italië

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

1
1
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

117
117
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

55
55
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

63
63
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

35
35
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

76
76
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

207
207
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

279
279
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

45
45
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

93
93
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

290
290
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

230
230
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

94
94
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

579
579
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

134
134
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

239
239
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

200
200
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

228
228
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

394
394
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

191
191
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

252
252
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

48
48
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

156
156
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

93
93
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

190
190

Meer sportnieuws