Stijnen kent zijn zware straf na woede-uitbarsting

175 stemmen
Stijnen kent zijn zware straf na woede-uitbarsting

Patro Eisden knoopte afgelopen weekend na een twee op negen weer aan met de zege door Seraing met 2-1 te kloppen. Daarmee deed het ook een uitstekende zaak in het klassement, want het naderde tot op één punt van leiders Zulte Waregem, Beerschot en Lommel. Toch verliep de wedstrijd niet zonder slag of stoot.

Bij Patro werden immers zowel keeperstrainer Niels Hermans als hoofdcoach Stijn Stijnen uitgesloten. Stijnen kreeg tien minuten voor tijd rood na herhaaldelijk protest. Daarvoor was hij ook al stevig tekeer gegaan tegen de vierde ref, die hij zelfs bedreigd zou hebben.

LEES OOK: ‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

Stijnen krijgt zware straf

Zijn woede-uitbarsting komt Stijnen nu duur te staan. Het Belang van Limburg meldt dat het Disciplinair Comité van de KBVB hem uiteindelijk een schorsing van drie speeldagen opgelegd heeft. Daarnaast moet Stijnen ook een boete van 2.200 euro ophoesten. Hermans werd twee matchen geschorst.

Beide trainers aanvaarden hun straf en gaan dus niet in beroep. Dat betekent wel dat Stijnen enkele weken weg zal moeten blijven van de bank bij Patro, dat net aan een reeks toppers begint.

Patro mist Stijnen in 3 toppers

Stijnen zal er immers niet bij zijn voor wedstrijden tegen Zulte Waregem, Lommel en Beerschot - uitgerekend tegen de drie leiders dus. Zijn T2 Aziz Rejdi zal voor die drie belangrijke wedstrijden de honneurs waar moeten nemen.

Goede resultaten in de drie komende matchen zouden Patro weleens aan de leiding in de Challenger Pro League kunnen brengen en dat zou een straffe prestatie zijn voor de promovendus. Ze zullen dus moeten hopen dat de afwezigheid van Stijnen zich niet al te veel laat voelen.

Terechte straf?

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

200
200
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

161
161
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

61
61
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

53
53
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

483
483
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

237
237
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

106
106
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

109
109
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

114
114
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

10
10
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

92
92
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

269
269
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

108
108
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

393
393
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

98
98
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

36
36
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

134
134
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

552
552
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

204
204
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

70
70
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

348
348
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

266
266
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

138
138
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

193
193
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

516
516

Meer sportnieuws