Toch driedubbele opsteker in selectie Club Brugge

door
Toch driedubbele opsteker in selectie Club Brugge

Club Brugge staat alweer stevig onder druk na de nederlaag tegen Union van afgelopen zondag. Het is daardoor donderdag alweer van moeten tegen FC Lugano, anders zal de stoel van Ronny Deila weer heel erg beginnen wankelen. Tegen de Zwitsers kan de trainer zichzelf wat meer ademruimte bezorgen.

Bij winst zijn ze immers zeker van een Europese lente in de Conference League. In dat geval kan Lugano hen immers niet meer voorbij en het is ook onmogelijk dat zowel Bodö/Glimt als Besiktas hen nog zal passeren. Sowieso eindigt Club dan dus bij de eerste twee in de groep.

LEES OOK: 'Club Brugge zet zich schrap: monstertransfer in januari'

Drie opstekers voor Club

Deila moest op zijn persconferentie in aanloop naar de match wel aankondigen dat hij straks niet zal kunnen rekenen op Antonio Nusa. De 18-jarige flankaanvaller is weer hervallen in zijn rugblessure en zal daardoor een tijdje aan de kant staan. Maar er is ook goed nieuws voor Club.

Er waren ook lichte vraagtekens bij Casper Nielsen en Andreas Skov Olsen, maar beide Denen zitten gewoon in de selectie. Daarnaast kan Deila ook opnieuw rekenen op Tajon Buchanan, die de laatste wedstrijden door een blessure moest missen. Nu is de rechtsachter weer klaar voor de strijd.

Barbera en Homma keren ook terug

Europees voetbal betekent ook een ruimere selectie, want in de Conference League mag Deila twaalf spelers op de bank zetten - vijf meer dan in de competitie. De 17-jarige De Corte komt als derde doelman bij de selectie, terwijl vanuit Club NXT ook Shion Homma en Victor Barbera nog eens hun opwachting maken in de kern.

Moet Buchanan meteen starten?

Meest recent

'Club Brugge zet zich schrap: monstertransfer in januari'

Club Brugge nam tijdens de voorbije zomermercato afscheid van een waslijst aan sterkhouders. ...

1
1
Atalanta in shock: De Ketelaere-bommetje slaat keihard in

Tijdens de interlandbreak gaf Charles De Ketelaere een onverwacht signaal van ...

6
6
WK 2026: Deze Duivels nu al zeker van plaats in selectie

Behoudens een enorme schok tegen Liechtenstein en Kazachstan, treden de Rode Duivels straks voor de ...

39
39
Verschueren voorzitter? 'Vandenhaute beslist over veto'

Bij RSC Anderlecht staat woensdag een uiterst belangrijke afspraak op het programma. Op een speciale ...

48
48
Garcia bekoort: "Dat was een goede tactische vondst"

De Rode Duivels wonnen na een sterke prestatie met 2-4 op het veld van Wales. Het WK is zo goed als ...

55
55
Union met verrassende transfer: "Dacht dat het om te lachen was"

Union SG verraste met de komst van David Hubert als nieuwe trainer. Nog groter was de verrassing ...

49
49
Gaat OH Leuven voor stunt met nieuwe coach?

Oud-Heverlee Leuven is op zoek naar een nieuwe coach. Ze zagen David Hubert naar Union SG verkassen ...

90
90
Mazzu verrast: "Dankzij hem won België van Wales"

De Rode Duivels gaan al bij al nog vlot richting WK. Ze boekten een 14 op 18 en het WK-ticket ligt ...

104
104
Engeland naar WK, Ronaldo baalt ondanks nieuw record

Vanavond stonden er nog heel wat WK-kwalificatiematchen op het programma. Onder meer Italië, ...

83
83
Hein: "Hij staat op eenzame hoogte bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels zijn quasi zeker van het WK. Ze gaan tijdens de volgende interlandperiode sowieso de ...

177
177
Jonge Rode Duivels zwoegen zich naar heel belangrijke zege

De U21 van België speelden vanavond in Westerlo tegen hun leeftijdsgenoten van Denemarken. De ...

126
126
'Club Brugge bibbert: Atlético Madrid jaagt op smaakmaker'

Club Brugge zal in 2026 weer een aantal sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. De Belgische ...

329
329
Balans Duivels: Garcia lacht tanden bloot, WK-ploeg bekend

De Rode Duivels gaan naar het WK. Het wordt komende zomer dus weer een voetbalfeest in België. ...

172
172
Kameroen in rep en roer: Brys bijt stevig van zich af

Marc Brys ligt zwaar onder vuur in Kameroen. De Belgische coach wist zich met de Ontembare Leeuwen ...

112
112
'Rode Duivels naar WK mét twee straffe oefenduels'

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat durven we wel te schrijven na de ontwikkelingen van gisteren. ...

116
116
Hugo Broos schrijft geschiedenis en trekt naar het WK

Hugo Broos heeft het alweer geflikt. Hij heeft zich vanavond met Zuid-Afrika geplaatst voor het WK. ...

266
266
Verschueren naar Anderlecht: eindelijk de juiste functie?

RSC Anderlecht gaat voor een grote verandering. Nog maar eens. Hoofdaandeelhouder Marc Coucke wil ...

281
281
OHL zoekt coach: ex-Rode Duivel grote favoriet

Oud-Heverlee Leuven is op zoek naar een nieuwe trainer nadat Union SG David Hubert kwam wegplukken. ...

209
209
'Nieuwe België': gouden generatie laat Europees land dromen

Het is eindelijk prijs. Noorwegen gaat zo goed als zeker naar het WK 2026. We hoopten al vele ...

226
226
'Club Brugge kan cashen: strijd om smaakmaker barst los'

Club Brugge heeft een bijzonder lucratieve zomer achter de rug, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

271
271
'Coucke hakt knopen door: Renard out bij Anderlecht?'

Officieel is de kogel nog niet door de kerk, maar eerstdaags stelt RSC Anderlecht de nieuwe ...

992
992
Anderlecht-alarm: ‘Verschueren sneuvelt in recordtijd’

Wordt Michael Verschueren straks de ceremoniële voorzitter die het vuur opvangt voor Marc ...

514
514
Hevige clash ontaardt volledig tussen Brusselmans & De Wever

Herman Brusselmans zorgde de afgelopen jaar meer dan eens voor een vleugje controverse. Recent stond ...

246
246
Hayen in zak en as: Club Brugge velt zwaar verdict

Club Brugge boekte voor de interlandbreak een cruciale zege tegen Union, een lijn die Blauw-Zwart ...

538
538
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

De interlandperiode is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League te richten. ...

214
214

Meer sportnieuws