'AA Gent weigerde monstervoorstellen van 25 miljoen euro'

door
'AA Gent weigerde monstervoorstellen van 25 miljoen euro'

AA Gent zal in 2024 spelers moeten verkopen, want de club maakte de afgelopen jaren miljoenen euro's verlies. Opvallend is dat nieuwe eigenaar Sam Baro de kassa afgelopen zomer stevig had kunnen vullen. Hij weigerde echter meerdere topaanbiedingen.

Bij AA Gent haalden ze in de zomer Gift Orban, gevonden via de scouting, voor 3 miljoen euro naar de Ghelamco Arena. De Nigeriaanse aanvaller scoorde aan de lopende band en iedereen wist dat hij dat niveau niet voor altijd zou kunnen aanhouden. Maar door die goede prestaties was er héél veel interesse.

25 miljoen euro voor Orban

Volgens Knack wilden Tottenham, Lille OSC en Fulham allen tot 25 miljoen euro betalen voor Orban. Eigenaar Baro weigerde echter om de doelpuntenmachine te laten gaan. Financieel had AA Gent echter enorm goede zaken kunnen doen. AA Gent wilde echter 30 miljoen euro, bleek uit berichten uit die periode.

De vraag is of Baro daar niet meteen een foute beslissing heeft genomen. Spelers op het juiste moment laten gaan is uiteraard ook een kwaliteit. Met 20 goals in 22 duels was Orban enorm op dreef. Nog beter presteren leek bijna onmogelijk.

Kan Orban zich herpakken?

Dat blijkt ook dit seizoen. Orban heeft het een stuk moeilijker en is voorlopig zelfs bankzitter geworden. Met 8 goals in 18 duels zijn de cijfers nog degelijk, maar de kans dat een club in januari of komende zomer nog 25 miljoen euro zal bieden met dergelijk gemiddelde in de Jupiler Pro League, is heel klein.

Orban zelf is ondertussen niet tevreden over zijn status. Sam Baro hoopt niet dat Orban zijn Moses Simon wordt. Michel Louwagie haalde ooit aan dat hij voor 20 miljoen euro verkocht zou worden. Hij vertrok uiteindelijk voor 3,5 miljoen euro naar Levante.

Had Gent hem voor dat bedrag moeten verkopen?

Meest recent

Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

51
51
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

32
32
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

220
220
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

64
64
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

169
169
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

168
168
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

68
68
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

173
173
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

509
509
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

114
114
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

62
62
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

571
571
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

393
393
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

29
29
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

72
72
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

96
96
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

551
551
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

441
441
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

157
157
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

47
47
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

126
126
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

128
128
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

419
419
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

310
310
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

399
399

Meer sportnieuws