'AA Gent weigerde monstervoorstellen van 25 miljoen euro'

door
'AA Gent weigerde monstervoorstellen van 25 miljoen euro'

AA Gent zal in 2024 spelers moeten verkopen, want de club maakte de afgelopen jaren miljoenen euro's verlies. Opvallend is dat nieuwe eigenaar Sam Baro de kassa afgelopen zomer stevig had kunnen vullen. Hij weigerde echter meerdere topaanbiedingen.

Bij AA Gent haalden ze in de zomer Gift Orban, gevonden via de scouting, voor 3 miljoen euro naar de Ghelamco Arena. De Nigeriaanse aanvaller scoorde aan de lopende band en iedereen wist dat hij dat niveau niet voor altijd zou kunnen aanhouden. Maar door die goede prestaties was er héél veel interesse.

25 miljoen euro voor Orban

Volgens Knack wilden Tottenham, Lille OSC en Fulham allen tot 25 miljoen euro betalen voor Orban. Eigenaar Baro weigerde echter om de doelpuntenmachine te laten gaan. Financieel had AA Gent echter enorm goede zaken kunnen doen. AA Gent wilde echter 30 miljoen euro, bleek uit berichten uit die periode.

De vraag is of Baro daar niet meteen een foute beslissing heeft genomen. Spelers op het juiste moment laten gaan is uiteraard ook een kwaliteit. Met 20 goals in 22 duels was Orban enorm op dreef. Nog beter presteren leek bijna onmogelijk.

Kan Orban zich herpakken?

Dat blijkt ook dit seizoen. Orban heeft het een stuk moeilijker en is voorlopig zelfs bankzitter geworden. Met 8 goals in 18 duels zijn de cijfers nog degelijk, maar de kans dat een club in januari of komende zomer nog 25 miljoen euro zal bieden met dergelijk gemiddelde in de Jupiler Pro League, is heel klein.

Orban zelf is ondertussen niet tevreden over zijn status. Sam Baro hoopt niet dat Orban zijn Moses Simon wordt. Michel Louwagie haalde ooit aan dat hij voor 20 miljoen euro verkocht zou worden. Hij vertrok uiteindelijk voor 3,5 miljoen euro naar Levante.

Had Gent hem voor dat bedrag moeten verkopen?

Meest recent

'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

78
78
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

196
196
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

47
47
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

23
23
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

186
186
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

16
16
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

145
145
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

213
213
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

231
231
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

127
127
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

72
72
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

153
153
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

104
104
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

152
152
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

331
331
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

100
100
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

43
43
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

207
207
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

344
344
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

224
224
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

296
296
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

88
88
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

123
123
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

52
52
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

112
112

Meer sportnieuws