'AA Gent weigerde monstervoorstellen van 25 miljoen euro'

door
'AA Gent weigerde monstervoorstellen van 25 miljoen euro'

AA Gent zal in 2024 spelers moeten verkopen, want de club maakte de afgelopen jaren miljoenen euro's verlies. Opvallend is dat nieuwe eigenaar Sam Baro de kassa afgelopen zomer stevig had kunnen vullen. Hij weigerde echter meerdere topaanbiedingen.

Bij AA Gent haalden ze in de zomer Gift Orban, gevonden via de scouting, voor 3 miljoen euro naar de Ghelamco Arena. De Nigeriaanse aanvaller scoorde aan de lopende band en iedereen wist dat hij dat niveau niet voor altijd zou kunnen aanhouden. Maar door die goede prestaties was er héél veel interesse.

LEES OOK: Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

25 miljoen euro voor Orban

Volgens Knack wilden Tottenham, Lille OSC en Fulham allen tot 25 miljoen euro betalen voor Orban. Eigenaar Baro weigerde echter om de doelpuntenmachine te laten gaan. Financieel had AA Gent echter enorm goede zaken kunnen doen. AA Gent wilde echter 30 miljoen euro, bleek uit berichten uit die periode.

De vraag is of Baro daar niet meteen een foute beslissing heeft genomen. Spelers op het juiste moment laten gaan is uiteraard ook een kwaliteit. Met 20 goals in 22 duels was Orban enorm op dreef. Nog beter presteren leek bijna onmogelijk.

Kan Orban zich herpakken?

Dat blijkt ook dit seizoen. Orban heeft het een stuk moeilijker en is voorlopig zelfs bankzitter geworden. Met 8 goals in 18 duels zijn de cijfers nog degelijk, maar de kans dat een club in januari of komende zomer nog 25 miljoen euro zal bieden met dergelijk gemiddelde in de Jupiler Pro League, is heel klein.

Orban zelf is ondertussen niet tevreden over zijn status. Sam Baro hoopt niet dat Orban zijn Moses Simon wordt. Michel Louwagie haalde ooit aan dat hij voor 20 miljoen euro verkocht zou worden. Hij vertrok uiteindelijk voor 3,5 miljoen euro naar Levante.

Had Gent hem voor dat bedrag moeten verkopen?

Meest recent

Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

29
29
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

39
39
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

59
59
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

67
67
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

42
42
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

12
12
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

41
41
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

15
15
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

151
151
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

129
129
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

76
76
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

140
140
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

273
273
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

250
250
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

59
59
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

118
118
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

218
218
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

130
130
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

192
192
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

191
191
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

424
424
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

368
368
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

244
244
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

174
174

Meer sportnieuws