'AA Gent weigerde monstervoorstellen van 25 miljoen euro'

588 stemmen
'AA Gent weigerde monstervoorstellen van 25 miljoen euro'

AA Gent zal in 2024 spelers moeten verkopen, want de club maakte de afgelopen jaren miljoenen euro's verlies. Opvallend is dat nieuwe eigenaar Sam Baro de kassa afgelopen zomer stevig had kunnen vullen. Hij weigerde echter meerdere topaanbiedingen.

Bij AA Gent haalden ze in de zomer Gift Orban, gevonden via de scouting, voor 3 miljoen euro naar de Ghelamco Arena. De Nigeriaanse aanvaller scoorde aan de lopende band en iedereen wist dat hij dat niveau niet voor altijd zou kunnen aanhouden. Maar door die goede prestaties was er héél veel interesse.

25 miljoen euro voor Orban

Volgens Knack wilden Tottenham, Lille OSC en Fulham allen tot 25 miljoen euro betalen voor Orban. Eigenaar Baro weigerde echter om de doelpuntenmachine te laten gaan. Financieel had AA Gent echter enorm goede zaken kunnen doen. AA Gent wilde echter 30 miljoen euro, bleek uit berichten uit die periode.

De vraag is of Baro daar niet meteen een foute beslissing heeft genomen. Spelers op het juiste moment laten gaan is uiteraard ook een kwaliteit. Met 20 goals in 22 duels was Orban enorm op dreef. Nog beter presteren leek bijna onmogelijk.

Kan Orban zich herpakken?

Dat blijkt ook dit seizoen. Orban heeft het een stuk moeilijker en is voorlopig zelfs bankzitter geworden. Met 8 goals in 18 duels zijn de cijfers nog degelijk, maar de kans dat een club in januari of komende zomer nog 25 miljoen euro zal bieden met dergelijk gemiddelde in de Jupiler Pro League, is heel klein.

Orban zelf is ondertussen niet tevreden over zijn status. Sam Baro hoopt niet dat Orban zijn Moses Simon wordt. Michel Louwagie haalde ooit aan dat hij voor 20 miljoen euro verkocht zou worden. Hij vertrok uiteindelijk voor 3,5 miljoen euro naar Levante.

Had Gent hem voor dat bedrag moeten verkopen?

Meest recent

Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

10
10
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

38
38
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

19
19
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

88
88
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

70
70
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

14
14
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

124
124
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

283
283
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

179
179
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

54
54
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

603
603
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

430
430
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

427
427
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

323
323
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

595
595
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

312
312
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

463
463
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

128
128
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1997
1997
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

175
175
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

257
257
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

237
237
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

77
77
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

345
345
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

323
323

Meer sportnieuws