'AA Gent weigerde monstervoorstellen van 25 miljoen euro'

door
'AA Gent weigerde monstervoorstellen van 25 miljoen euro'

AA Gent zal in 2024 spelers moeten verkopen, want de club maakte de afgelopen jaren miljoenen euro's verlies. Opvallend is dat nieuwe eigenaar Sam Baro de kassa afgelopen zomer stevig had kunnen vullen. Hij weigerde echter meerdere topaanbiedingen.

Bij AA Gent haalden ze in de zomer Gift Orban, gevonden via de scouting, voor 3 miljoen euro naar de Ghelamco Arena. De Nigeriaanse aanvaller scoorde aan de lopende band en iedereen wist dat hij dat niveau niet voor altijd zou kunnen aanhouden. Maar door die goede prestaties was er héél veel interesse.

25 miljoen euro voor Orban

Volgens Knack wilden Tottenham, Lille OSC en Fulham allen tot 25 miljoen euro betalen voor Orban. Eigenaar Baro weigerde echter om de doelpuntenmachine te laten gaan. Financieel had AA Gent echter enorm goede zaken kunnen doen. AA Gent wilde echter 30 miljoen euro, bleek uit berichten uit die periode.

De vraag is of Baro daar niet meteen een foute beslissing heeft genomen. Spelers op het juiste moment laten gaan is uiteraard ook een kwaliteit. Met 20 goals in 22 duels was Orban enorm op dreef. Nog beter presteren leek bijna onmogelijk.

Kan Orban zich herpakken?

Dat blijkt ook dit seizoen. Orban heeft het een stuk moeilijker en is voorlopig zelfs bankzitter geworden. Met 8 goals in 18 duels zijn de cijfers nog degelijk, maar de kans dat een club in januari of komende zomer nog 25 miljoen euro zal bieden met dergelijk gemiddelde in de Jupiler Pro League, is heel klein.

Orban zelf is ondertussen niet tevreden over zijn status. Sam Baro hoopt niet dat Orban zijn Moses Simon wordt. Michel Louwagie haalde ooit aan dat hij voor 20 miljoen euro verkocht zou worden. Hij vertrok uiteindelijk voor 3,5 miljoen euro naar Levante.

Had Gent hem voor dat bedrag moeten verkopen?

Meest recent

Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Binnen een week trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterbreak weer op gang. Er resten ...

21
21
Transfertip voor Karetsas: "Bij deze club zal hij spelen"

Het lijkt er sterk op dat Kos Karetsas bezig is aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. Het 18-jarige ...

19
19
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

17
17
'Club koestert toptalent: masterplan ligt klaar

Net zoals de meeste andere clubs geeft ook Club Brugge tijdens zijn winterstage de kans aan enkele ...

85
85
Zware rel in Spanje: Vini clasht met Simeone

Real Madrid heeft zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup dankzij een ...

97
97
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 6M-toptransfer'

Club Brugge kijkt deze winter nadrukkelijk naar versterking. Intern ligt één dossier ...

254
254
'Verrassende bliksemterugkeer Carrasco naar Europa'

Voor Yannick Carrasco lijkt zijn carrière bij de Rode Duivels er stilaan op te zitten. De ...

55
55
De Mil legt stevige transfereis op tafel bij AA Gent

AA Gent is zich in Spanje aan het klaarstomen voor de tweede seizoenshelft. De Buffalo's hopen ...

191
191
'Anderlecht zoekt doelman: 4 JPL-opties op lijstje'

Het blijft voorlopig nog altijd wachten tot de mercato helemaal losbarst bij Anderlecht. Het moet ...

267
267
Spaanse pers uit zijn dak na Supercopa-optreden Courtois

Aanstaande zondag wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. En degenen ...

301
301
Zware winterprik heeft gevolgen: bekermatchen in gevaar?

Komende weekend gaat de bal níét aan het rollen op de Belgische (amateur)velden. Door ...

172
172
Nainggolan richting Patro: "Radja en Stijnen? Vuurwerk!"

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

126
126
Titelstrijd blijft leven: Arsenal ontsnapt tegen Liverpool

In Engeland waren de ogen donderdagavond op het Emirates Stadium gericht voor het duel tussen de ...

92
92
Hasi doet Anderlecht-fans vrezen met transferstatement

RSC Anderlecht begint binnen exact één week aan de tweede seizoenshelft met een ...

253
253
Puike Courtois zorgt voor droomfinale, eerste prijs PSG

De Supercopa de España krijgt komend weekend een gedroomde finale. Daags na FC Barcelona wist ...

75
75
Vanaken of Tzolis? Gouden Schoen verdeelt Club-kleedkamer

Aanstaande zondag vormt het Silt in Middelkerke het schouwtoneel voor de uitereiking van de 72ste ...

150
150
"Onmenselijk" - onthutsende getuigenis Essevee en Vandenbroeck

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

267
267
Nieuwe miljoenendeal Genk: "Maar níét in de winter"

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

716
716
'Conte schrikt zich hoedje: nieuwe wending De Bruyne'

SSC Napoli raakte woensdagavond niet voorbij Hellas Verona (2-2) en liep zo opnieuw averij op in de ...

739
739
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht wil deze winter geen tijd verliezen. Maar terwijl iedereen op een grote naam wacht, duikt ...

569
569
Westerlo casht op Rommens, prijskaartje Gandelman bekend

De wintermercato is sinds afgelopen dinsdag ook officieel geopend voor de Belgische clubs. Een ...

138
138
Club-spelers kijken plots op: onverwachte gast bij oefenpot

Ook bij Club Brugge zit de winterstage er bijna op, vrijdag keert de vicekampioen terug vanuit ...

449
449
'City doet mercato daveren: rugnummer ligt al klaar'

In de Engelse Premier League is Manchester City tegenvallend aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. ...

152
152
'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

136
136
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

366
366

Meer sportnieuws