'KV Mechelen zet 3 bekende coaches op zijn shortlist'

door
'KV Mechelen zet 3 bekende coaches op zijn shortlist'

Het zijn geen gelukkige tijden voor KV Mechelen, dat vorige week na de pijnlijke uitschakeling in de beker door amateurclub Knokke in onderling overleg uit elkaar ging met trainer Steven Defour. De ex-Rode Duivel zou daarbij zelf een trainerswissel voorgesteld hebben als de beste oplossing voor de club.

Defour geloofde dus niet meer dat hij nog de aangewezen man was om de trein opnieuw op de rails te krijgen. Daardoor zat afgelopen weekend tegen Standard zijn assistent Fred Vanderbiest als hoofdcoach op de bank, maar het is niet de bedoeling dat die situatie permanent wordt. Er wordt in Mechelen nog een nieuwe trainer gezocht.

LEES OOK: 'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

3 kandidaten bij KV Mechelen

Volgens Sacha Tavolieri zou die zoektocht al in een beslissende fase aanbeland zijn. De directie zou de kandidaten gereduceerd hebben tot een shortlist van drie namen en dat zijn stuk voor stuk oude bekenden.

Zo is één van de kandidaten Bernd Hollerbach, die nog steeds zonder club zit na zijn vertrek bij STVV vorige zomer. De Duitser was in het verleden ook al werkzaam bij Moeskroen. Daarnaast zou ook Besnik Hasi kandidaat zijn bij KVM. De ex-trainer van Anderlecht werd onlangs ook genoemd bij KV Kortrijk, waar ze uiteindelijk voor Glen De Boeck kozen.

Vandenbroeck als grote verrassing

De meest verrassende naam op de shortlist van KVM is echter die van Sven Vandenbroeck. De 44-jarige heeft als hoofdtrainer nog geen enkele ervaring op het hoogste niveau in België, al heeft hij de voorbije jaren al heel wat watertjes doorzwommen. Hij was assistent van Jacky Mathijssen bij OH Leuven en van Hugo Broos bij Kameroen en begon daarna een carrière als hoofdcoach.

In die hoedanigheid was Vandenbroeck de voorbije jaren aan de slag in achtereenvolgens Zambia (als bondscoach), Tanzania (Simba SC), Marokko (FAR Rabat), Saudi-Arabië (Abha), opnieuw Marokko (Wydad Casablanca) en Algerije (CR Belouizdad). Bij die laatste club werd hij begin oktober ontslagen.

Vandenbroeck is dus vrij én kent bovendien het huis zeer goed. Hij kreeg als speler zijn jeugdopleiding bij KV Mechelen en speelde van 1997 tot 2000 ook in de A-ploeg van Malinwa. Daarna maakte hij nog carrière bij onder meer Roda JC en Lierse. 23 jaar na zijn vertrek kan Vandenbroeck dus terugkeren.

Voor wie moet KV Mechelen kiezen?

Meest recent

'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

13
13
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

12
12
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

25
25
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

119
119
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

184
184
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

173
173
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

152
152
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

34
34
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

176
176
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

199
199
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

146
146
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

35
35
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

218
218
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

130
130
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

408
408
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

70
70
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

230
230
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

117
117
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

296
296
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

129
129
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

274
274
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

67
67
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

432
432
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

534
534

Meer sportnieuws