'KV Mechelen zet 3 bekende coaches op zijn shortlist'

door
'KV Mechelen zet 3 bekende coaches op zijn shortlist'

Het zijn geen gelukkige tijden voor KV Mechelen, dat vorige week na de pijnlijke uitschakeling in de beker door amateurclub Knokke in onderling overleg uit elkaar ging met trainer Steven Defour. De ex-Rode Duivel zou daarbij zelf een trainerswissel voorgesteld hebben als de beste oplossing voor de club.

Defour geloofde dus niet meer dat hij nog de aangewezen man was om de trein opnieuw op de rails te krijgen. Daardoor zat afgelopen weekend tegen Standard zijn assistent Fred Vanderbiest als hoofdcoach op de bank, maar het is niet de bedoeling dat die situatie permanent wordt. Er wordt in Mechelen nog een nieuwe trainer gezocht.

LEES OOK: Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

3 kandidaten bij KV Mechelen

Volgens Sacha Tavolieri zou die zoektocht al in een beslissende fase aanbeland zijn. De directie zou de kandidaten gereduceerd hebben tot een shortlist van drie namen en dat zijn stuk voor stuk oude bekenden.

Zo is één van de kandidaten Bernd Hollerbach, die nog steeds zonder club zit na zijn vertrek bij STVV vorige zomer. De Duitser was in het verleden ook al werkzaam bij Moeskroen. Daarnaast zou ook Besnik Hasi kandidaat zijn bij KVM. De ex-trainer van Anderlecht werd onlangs ook genoemd bij KV Kortrijk, waar ze uiteindelijk voor Glen De Boeck kozen.

Vandenbroeck als grote verrassing

De meest verrassende naam op de shortlist van KVM is echter die van Sven Vandenbroeck. De 44-jarige heeft als hoofdtrainer nog geen enkele ervaring op het hoogste niveau in België, al heeft hij de voorbije jaren al heel wat watertjes doorzwommen. Hij was assistent van Jacky Mathijssen bij OH Leuven en van Hugo Broos bij Kameroen en begon daarna een carrière als hoofdcoach.

In die hoedanigheid was Vandenbroeck de voorbije jaren aan de slag in achtereenvolgens Zambia (als bondscoach), Tanzania (Simba SC), Marokko (FAR Rabat), Saudi-Arabië (Abha), opnieuw Marokko (Wydad Casablanca) en Algerije (CR Belouizdad). Bij die laatste club werd hij begin oktober ontslagen.

Vandenbroeck is dus vrij én kent bovendien het huis zeer goed. Hij kreeg als speler zijn jeugdopleiding bij KV Mechelen en speelde van 1997 tot 2000 ook in de A-ploeg van Malinwa. Daarna maakte hij nog carrière bij onder meer Roda JC en Lierse. 23 jaar na zijn vertrek kan Vandenbroeck dus terugkeren.

🚀

Voor wie moet KV Mechelen kiezen?

Meest recent

Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

12
12
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

7
7
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

14
14
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

25
25
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

37
37
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

27
27
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

504
504
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

100
100
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

74
74
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

104
104
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

61
61
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

81
81
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

168
168
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

51
51
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

10
10
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

96
96
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

89
89
‘Cuypers grof wild: toptransfer lonkt’

Hugo Cuypers hoopt met de Rode Duivels alsnog mee te gaan naar het WK, maar dat wordt moeilijk. De ...

100
100
Deschacht messcherp voor RSCA en ziet dure fout

Er is al héél veel gezegd en geschreven over de viering van Keisuke Goto na de zege ...

119
119
Taravel komt met straffe boodschap over Kompany

Jeremy Taravel valt niet te benijden. De coach probeert RSC Anderlecht naar een Europees ticket te ...

159
159
Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

In de Premier League stond Aston Villa om 13u30 voor een verplaatsing naar Fulham. De club van Youri ...

20
20
'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Club Brugge gaat in de zomer flink aan de bak moeten op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal jonge ...

395
395
Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

106
106
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

310
310
'Club Brugge duwt door en gaat voor transfer bij Ajax'

Club Brugge gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. In elke linie zal de club versterking moeten ...

273
273

Meer sportnieuws