'KV Mechelen zet 3 bekende coaches op zijn shortlist'

door
'KV Mechelen zet 3 bekende coaches op zijn shortlist'

Het zijn geen gelukkige tijden voor KV Mechelen, dat vorige week na de pijnlijke uitschakeling in de beker door amateurclub Knokke in onderling overleg uit elkaar ging met trainer Steven Defour. De ex-Rode Duivel zou daarbij zelf een trainerswissel voorgesteld hebben als de beste oplossing voor de club.

Defour geloofde dus niet meer dat hij nog de aangewezen man was om de trein opnieuw op de rails te krijgen. Daardoor zat afgelopen weekend tegen Standard zijn assistent Fred Vanderbiest als hoofdcoach op de bank, maar het is niet de bedoeling dat die situatie permanent wordt. Er wordt in Mechelen nog een nieuwe trainer gezocht.

LEES OOK: 'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

3 kandidaten bij KV Mechelen

Volgens Sacha Tavolieri zou die zoektocht al in een beslissende fase aanbeland zijn. De directie zou de kandidaten gereduceerd hebben tot een shortlist van drie namen en dat zijn stuk voor stuk oude bekenden.

Zo is één van de kandidaten Bernd Hollerbach, die nog steeds zonder club zit na zijn vertrek bij STVV vorige zomer. De Duitser was in het verleden ook al werkzaam bij Moeskroen. Daarnaast zou ook Besnik Hasi kandidaat zijn bij KVM. De ex-trainer van Anderlecht werd onlangs ook genoemd bij KV Kortrijk, waar ze uiteindelijk voor Glen De Boeck kozen.

Vandenbroeck als grote verrassing

De meest verrassende naam op de shortlist van KVM is echter die van Sven Vandenbroeck. De 44-jarige heeft als hoofdtrainer nog geen enkele ervaring op het hoogste niveau in België, al heeft hij de voorbije jaren al heel wat watertjes doorzwommen. Hij was assistent van Jacky Mathijssen bij OH Leuven en van Hugo Broos bij Kameroen en begon daarna een carrière als hoofdcoach.

In die hoedanigheid was Vandenbroeck de voorbije jaren aan de slag in achtereenvolgens Zambia (als bondscoach), Tanzania (Simba SC), Marokko (FAR Rabat), Saudi-Arabië (Abha), opnieuw Marokko (Wydad Casablanca) en Algerije (CR Belouizdad). Bij die laatste club werd hij begin oktober ontslagen.

Vandenbroeck is dus vrij én kent bovendien het huis zeer goed. Hij kreeg als speler zijn jeugdopleiding bij KV Mechelen en speelde van 1997 tot 2000 ook in de A-ploeg van Malinwa. Daarna maakte hij nog carrière bij onder meer Roda JC en Lierse. 23 jaar na zijn vertrek kan Vandenbroeck dus terugkeren.

Voor wie moet KV Mechelen kiezen?

Meest recent

Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

2
2
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

65
65
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

297
297
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

32
32
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

70
70
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

35
35
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

168
168
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

108
108
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

51
51
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

50
50
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

71
71
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

176
176
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

105
105
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

99
99
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

349
349
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

86
86
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

94
94
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

672
672
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

218
218
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

268
268
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

167
167
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

73
73
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

115
115
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

63
63
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

57
57

Meer sportnieuws