'KV Mechelen zet 3 bekende coaches op zijn shortlist'

175 stemmen
'KV Mechelen zet 3 bekende coaches op zijn shortlist'

Het zijn geen gelukkige tijden voor KV Mechelen, dat vorige week na de pijnlijke uitschakeling in de beker door amateurclub Knokke in onderling overleg uit elkaar ging met trainer Steven Defour. De ex-Rode Duivel zou daarbij zelf een trainerswissel voorgesteld hebben als de beste oplossing voor de club.

Defour geloofde dus niet meer dat hij nog de aangewezen man was om de trein opnieuw op de rails te krijgen. Daardoor zat afgelopen weekend tegen Standard zijn assistent Fred Vanderbiest als hoofdcoach op de bank, maar het is niet de bedoeling dat die situatie permanent wordt. Er wordt in Mechelen nog een nieuwe trainer gezocht.

LEES OOK: Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

3 kandidaten bij KV Mechelen

Volgens Sacha Tavolieri zou die zoektocht al in een beslissende fase aanbeland zijn. De directie zou de kandidaten gereduceerd hebben tot een shortlist van drie namen en dat zijn stuk voor stuk oude bekenden.

Zo is één van de kandidaten Bernd Hollerbach, die nog steeds zonder club zit na zijn vertrek bij STVV vorige zomer. De Duitser was in het verleden ook al werkzaam bij Moeskroen. Daarnaast zou ook Besnik Hasi kandidaat zijn bij KVM. De ex-trainer van Anderlecht werd onlangs ook genoemd bij KV Kortrijk, waar ze uiteindelijk voor Glen De Boeck kozen.

Vandenbroeck als grote verrassing

De meest verrassende naam op de shortlist van KVM is echter die van Sven Vandenbroeck. De 44-jarige heeft als hoofdtrainer nog geen enkele ervaring op het hoogste niveau in België, al heeft hij de voorbije jaren al heel wat watertjes doorzwommen. Hij was assistent van Jacky Mathijssen bij OH Leuven en van Hugo Broos bij Kameroen en begon daarna een carrière als hoofdcoach.

In die hoedanigheid was Vandenbroeck de voorbije jaren aan de slag in achtereenvolgens Zambia (als bondscoach), Tanzania (Simba SC), Marokko (FAR Rabat), Saudi-Arabië (Abha), opnieuw Marokko (Wydad Casablanca) en Algerije (CR Belouizdad). Bij die laatste club werd hij begin oktober ontslagen.

Vandenbroeck is dus vrij én kent bovendien het huis zeer goed. Hij kreeg als speler zijn jeugdopleiding bij KV Mechelen en speelde van 1997 tot 2000 ook in de A-ploeg van Malinwa. Daarna maakte hij nog carrière bij onder meer Roda JC en Lierse. 23 jaar na zijn vertrek kan Vandenbroeck dus terugkeren.

🚀

Voor wie moet KV Mechelen kiezen?

Meest recent

Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

51
51
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

22
22
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

372
372
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

31
31
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

55
55
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

73
73
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

312
312
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

63
63
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

374
374
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

188
188
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

88
88
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

181
181
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

505
505
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

145
145
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

72
72
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

222
222
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

179
179
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

481
481
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

231
231
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

103
103
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

87
87
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

97
97
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

270
270
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

273
273
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

362
362

Meer sportnieuws