'KV Mechelen zet 3 bekende coaches op zijn shortlist'

door
'KV Mechelen zet 3 bekende coaches op zijn shortlist'

Het zijn geen gelukkige tijden voor KV Mechelen, dat vorige week na de pijnlijke uitschakeling in de beker door amateurclub Knokke in onderling overleg uit elkaar ging met trainer Steven Defour. De ex-Rode Duivel zou daarbij zelf een trainerswissel voorgesteld hebben als de beste oplossing voor de club.

Defour geloofde dus niet meer dat hij nog de aangewezen man was om de trein opnieuw op de rails te krijgen. Daardoor zat afgelopen weekend tegen Standard zijn assistent Fred Vanderbiest als hoofdcoach op de bank, maar het is niet de bedoeling dat die situatie permanent wordt. Er wordt in Mechelen nog een nieuwe trainer gezocht.

LEES OOK: Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

3 kandidaten bij KV Mechelen

Volgens Sacha Tavolieri zou die zoektocht al in een beslissende fase aanbeland zijn. De directie zou de kandidaten gereduceerd hebben tot een shortlist van drie namen en dat zijn stuk voor stuk oude bekenden.

Zo is één van de kandidaten Bernd Hollerbach, die nog steeds zonder club zit na zijn vertrek bij STVV vorige zomer. De Duitser was in het verleden ook al werkzaam bij Moeskroen. Daarnaast zou ook Besnik Hasi kandidaat zijn bij KVM. De ex-trainer van Anderlecht werd onlangs ook genoemd bij KV Kortrijk, waar ze uiteindelijk voor Glen De Boeck kozen.

Vandenbroeck als grote verrassing

De meest verrassende naam op de shortlist van KVM is echter die van Sven Vandenbroeck. De 44-jarige heeft als hoofdtrainer nog geen enkele ervaring op het hoogste niveau in België, al heeft hij de voorbije jaren al heel wat watertjes doorzwommen. Hij was assistent van Jacky Mathijssen bij OH Leuven en van Hugo Broos bij Kameroen en begon daarna een carrière als hoofdcoach.

In die hoedanigheid was Vandenbroeck de voorbije jaren aan de slag in achtereenvolgens Zambia (als bondscoach), Tanzania (Simba SC), Marokko (FAR Rabat), Saudi-Arabië (Abha), opnieuw Marokko (Wydad Casablanca) en Algerije (CR Belouizdad). Bij die laatste club werd hij begin oktober ontslagen.

Vandenbroeck is dus vrij én kent bovendien het huis zeer goed. Hij kreeg als speler zijn jeugdopleiding bij KV Mechelen en speelde van 1997 tot 2000 ook in de A-ploeg van Malinwa. Daarna maakte hij nog carrière bij onder meer Roda JC en Lierse. 23 jaar na zijn vertrek kan Vandenbroeck dus terugkeren.

Voor wie moet KV Mechelen kiezen?

Meest recent

‘Groot drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

0
0
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

62
62
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

62
62
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

96
96
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

112
112
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

277
277
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

170
170
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

116
116
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

64
64
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

131
131
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

182
182
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

409
409
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

285
285
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

105
105
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

178
178
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

621
621
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

327
327
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

434
434
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

294
294
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

123
123
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

801
801
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

602
602
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

383
383
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

268
268
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

469
469

Meer sportnieuws