AA Gent gaat voor ‘stunt’ op mercato

673
AA Gent gaat voor ‘stunt’ op mercato

Als we Hein Vanhaezebrouck mogen geloven, bevindt AA Gent zich momenteel nog nergens wat betreft de voorbereiding op de wintermercato.

De technische staff draait wel overuren om potentiële aanwinsten te bekijken, en volgens Het Parool ondernemen de Buffalo’s serieuze inspanningen om Stanis Idumbo Muzambo terug te halen naar Oost-Vlaanderen.

De 18-jarige wordt omschreven als Ajax’ meest waardevolle jeugdspeler van het afgelopen seizoen en geldt als een van de grootste Belgische talenten van het moment.

LEES OOK: Refs bekend: Slag om Vlaanderen en Brusselse derby

AA Gent staat nergens met transferplannen voor wintermercato

Dit seizoen kampt AA Gent met een erg smalle selectie, en in januari zullen meerdere spelers bovendien vertrekken om deel te nemen aan de Afrika Cup en de Asian Cup.

“Tot januari kunnen we het allicht opvangen, maar dan kan het ongelooflijk verkeerd gaan. De vraag is wat kunnen we doen? We hebben gewoon te weinig spelers in onze kern", aldus een bezorgde Vanhaezebrouck.

Als we de coach mogen geloven, bevindt AA Gent zich momenteel nog nergens wat betreft de voorbereiding op de wintermercato. Volgens Vanhaezebrouck heeft de club nog geen enkele speler op het oog, al draait de technische staf overuren om potentiële aanwinsten te bekijken.

“Qua transfers weet ik nog van niets. Momenteel hebben we de namen nog niet klaar”, klinkt het bij de coach van AA Gent. De club toont zich alvast creatief in het identificeren van mogelijke versterkingen, waaronder het volgen van voormalige jeugdspelers die de club in de afgelopen jaren hebben verlaten.

Volgens Het Parool heeft Stanis Idumbo Muzambo (18) onlangs een nieuw contractvoorstel van zijn huidige werkgever Ajax afgewezen, en AA Gent, de club waar hij in 2021 vertrok om bij de Amsterdamse jeugdopleiding te spelen, onderneemt serieuze inspanningen om “Ajax’ meest waardevolle jeugdspeler van het afgelopen seizoen” terug te halen.

AA Gent-toptalent Idumbo kon driejarig contract bij Ajax niet weigeren

In april 2021 zette de toen 15-jarige Stanis Idumbo Muzambo zijn handtekening onder een driejarig contract bij Ajax, waarmee hij de deur achter zich dichttrok bij AA Gent. Hij werd beschouwd als een van de grootste talenten van de club, en de Buffalo's deden verwoede pogingen om hem langer aan zich te binden.

Ze waren zelfs bereid om aanzienlijke financiële inspanningen te leveren om hem te overtuigen een eerste profcontract te ondertekenen. Helaas kwam Gent te laat en was Idumbo echter al verkocht aan Ajax. “We hadden vorig jaar al begrepen dat Ajax fel geïnteresseerd was in Stanis”, zei Michel Louwagie toen.

“Hij had zeker ons eerste elftal kunnen halen, maar dit is het lot van heel wat Belgische topclubs. We hebben echter nog veel getalenteerde jongens. Onze twee grootste talenten - Fofana en Fernandez - hebben we bovendien kunnen houden.”

Idumbo ondertekende een driejarig contract bij Ajax dat loopt tot 30 juni 2024, en na zijn overstap werd hij toegevoegd aan de bovenbouw van de Amsterdamse jeugdopleiding.

Uitzonderlijk talent: kopie van Charly Musonda Junior

Stanis Idumbo Muzambo is van kleine gestalte, maar zijn balbeheersing en technische vaardigheden zijn waanzinnig sterk. Het is dan ook geen verrassing dat hij vaak wordt vergeleken als een kopie van Charly Musonda Junior, het voormalig godenkind van Anderlecht en Chelsea.

Idumbo wordt beschouwd als een ruwe diamant, en David Penneman, de coach van de U17 van de Rode Duivels, koestert hoge verwachtingen voor zijn toekomst.

“Omdat ik vind dat er veel inzit. Dan komt het erop aan om dat ook te tonen, constant. Hij is echt een uitzonderlijk talent. Een ruwe diamant, waarbij er nog werkpunten zijn”, zei Penneman twee jaar geleden aan Het Laatste Nieuws.

“Nationaal kan je op talent en met flitsen het verschil maken, internationaal is er meer nodig. De stap die hij maakte van Gent naar Ajax is in die optiek belangrijk. En ook enorm. Qua grootheid van club, qua concurrentie ook. Of het de juiste stap is, moet nog blijken.”

Bliksemsnelle promotie naar Jong Ajax

Stanis Idumbo Muzambo heeft indruk gemaakt in de jeugdopleiding van Ajax. Vorig seizoen was hij betrokken bij maar liefst 22 beslissende acties in 23 wedstrijden voor de U18, en speelde hij een sterke campagne in de UEFA Youth League.

Het veelbelovende talent mocht daarna doorschuiven naar Jong Ajax, dat uitkomt in de Nederlandse tweede klasse. De Ajacieden verwachten op termijn veel van het Belgische toptalent. “Een zeer complete aanvaller: sterk, snel, technisch”, zei de Nederlandse clubwatcher Thijs Zwagerman eerder dit jaar aan Het Nieuwsblad.

“Een jongen met erg veel potentieel.” Ook in de nationale jeugdselecties maakt Idumbo is een vaste klant, momenteel behoort hij tot de U19-selectie onder bondscoach Wesley Sonck.

Samen met andere getalenteerde spelers zoals Enock Agyei (Anderlecht), Mika Godts (Ajax), Noah Mbamba (Bayer Leverkusen), Malick Fofana (AA Gent), Kyriani Sabbe (Club Brugge), Ibrahim Digberekou (Mönchengladbach) en Joseph Nonge Boende (Juventus) wordt de generatie van 2005 zelfs beschouwd als de meest veelbelovende in tien jaar.

Het Nieuwsblad heeft onlangs een lijst samengesteld van de vijftig grootste Belgische talenten op dit moment, waarin Idumbo de 39e plaats inneemt.

AA Gent moet Idumbo halen

Meest recent

Antwerp maakt vertrek aanvaller wereldkundig

Royal Antwerp FC  heeft zopas een uitgaande transfer afgerond. De Great Old heeft afscheid ...

11
11
'Bod op El Ouahdi, KRC Genk plant extra aanwinst'

Racing Genk is nog niet klaar op de transfermarkt. De Limburgers hebben beslist om opnieuw de markt ...

65
65
Baro verklapt: "Bij een topbod vertrekt hij"

Bij AA Gent gaat er nog wat gebeuren op de transfermarkt. De Buffalo’s gaan wellicht nog een ...

118
118
RC Genk ziet speler indruk maken: "Iedereen wil zo'n speler"

Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse aanvaller maakt indruk met ...

66
66
'Anderlecht zet zinnen op ex-speler van Real Madrid'

RSC Anderlecht is allerminst klaar op de transfermarkt. Er komen nog zeker twee spelers bij. Volgens ...

238
238
Zulte Waregem verrast en haalt Belgisch talent binnen

Zulte Waregem is knap aan het seizoen begonnen en prijkt met een zeven op negen voorlopig zelfs op ...

66
66
'Genk heeft keuze gemaakt voor laatste aanwinst'

KRC Genk wil voor het einde van de zomermercato nog minstens één transferslag slaan. ...

149
149
'Nieuwe wending: transfer Fofana onafwendbaar'

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de league phase van de Champions League uitgedeeld. ...

79
79
Lommel shopt weer bij Ajax, Patro laat Belg gaan

Met het einde van de zomermercato stilaan in zicht, zijn heel wat Belgische clubs nog druk in de ...

23
23
'Club Brugge strikt Mike: details van deal bekend'

Bij Club Brugge lijken ze klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk. Donderdag wisten ze ook ...

245
245
'Genk schrikt: 'nieuwe Doku' trekt naar Europese topclub'

Bij KRC Genk rekenen ze nog steeds hard op hun jeugdopleiding om het eerste elftal te versterken, ...

166
166
'Overmars verbaast en bezorgt Antwerp Barça-talent'

Bij Antwerp zijn ze het seizoen verrassend sterk begonnen met een zeven op negen, maar desondanks ...

291
291
'Genk zoekt een zes: tweede target bekend'

Na een wisselvallig seizoensbegin met een vier op negen en tal van tegendoelpunten, wil KRC Genk in ...

157
157
'Union in blijde verwachting: ex-speler Club op komst'

Bij Union is het al een drukke transferzomer geweest. De vice-kampioen was er zeer snel bij voor ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft straffe aanwinst beet, Anderlecht in actie'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

381
381
Westerlo haalt toptalent en jeugdinternational binnen

KVC Westerlo heeft nog een nieuwe middenvelder binnengehaald. De Kemphanen zijn slecht aan het ...

31
31
Karl Vannieuwkerke haalt extreem scherp uit: “Beheers je!”

Na een bijzonder drukke sportzomer heeft Karl Vannieuwkerke zijn aandacht opnieuw op het voetbal ...

103
103
KV Mechelen pakt groots uit met oude bekende

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen groots uitgepakt met een nieuwe zomertransfer. ...

132
132
Beerschot heeft sensationele terugkeer helemaal beet

Beerschot begon zijn seizoen met een drie op zes in de Challenger Pro League, na een ruime zege ...

175
175
De Bruyne doet boekje open over toekomst: "Dan beslis ik"

Voor Kevin De Bruyne werd zijn eerste seizoen bij Napoli geen onverdeeld succes. Het klikte nooit ...

324
324
'Antwerp laat jonge aanvaller nog vertrekken'

Het heeft even geduurd voor de mercato van Antwerp op gang kwam door de onzekerheid omtrent de ...

193
193
Club pakt uit: toptalent Bayern zet handtekening

Ook bij Club Brugge zijn ze in het slot van de mercato nog in verwachting van enkele transfers. Het ...

212
212
Marc Coucke en Sam Baro plots lijnrecht tegenover elkaar

Vanavond staat er voor zowel Anderlecht als AA Gent bijzonder veel op het spel. De Brusselaars ...

310
310
Lyon-Fenerbahçe eindigt in knokpartij, Openda deelt in klappen

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de Champions League uitgedeeld en dat zorgde voor heel ...

221
221
Alsnog toptransfer in de maak voor Raskin?

De laatste dagen van de transferperiode beloven nog zeer spannend te gaan worden. Heel wat spelers ...

249
249

Meer sportnieuws