AA Gent gaat voor ‘stunt’ op mercato

673
AA Gent gaat voor ‘stunt’ op mercato

Als we Hein Vanhaezebrouck mogen geloven, bevindt AA Gent zich momenteel nog nergens wat betreft de voorbereiding op de wintermercato.

De technische staff draait wel overuren om potentiële aanwinsten te bekijken, en volgens Het Parool ondernemen de Buffalo’s serieuze inspanningen om Stanis Idumbo Muzambo terug te halen naar Oost-Vlaanderen.

De 18-jarige wordt omschreven als Ajax’ meest waardevolle jeugdspeler van het afgelopen seizoen en geldt als een van de grootste Belgische talenten van het moment.

LEES OOK: ‘Zomerdruk stijgt: onverwachte KAA Gent-deal op til’

AA Gent staat nergens met transferplannen voor wintermercato

Dit seizoen kampt AA Gent met een erg smalle selectie, en in januari zullen meerdere spelers bovendien vertrekken om deel te nemen aan de Afrika Cup en de Asian Cup.

“Tot januari kunnen we het allicht opvangen, maar dan kan het ongelooflijk verkeerd gaan. De vraag is wat kunnen we doen? We hebben gewoon te weinig spelers in onze kern", aldus een bezorgde Vanhaezebrouck.

Als we de coach mogen geloven, bevindt AA Gent zich momenteel nog nergens wat betreft de voorbereiding op de wintermercato. Volgens Vanhaezebrouck heeft de club nog geen enkele speler op het oog, al draait de technische staf overuren om potentiële aanwinsten te bekijken.

“Qua transfers weet ik nog van niets. Momenteel hebben we de namen nog niet klaar”, klinkt het bij de coach van AA Gent. De club toont zich alvast creatief in het identificeren van mogelijke versterkingen, waaronder het volgen van voormalige jeugdspelers die de club in de afgelopen jaren hebben verlaten.

Volgens Het Parool heeft Stanis Idumbo Muzambo (18) onlangs een nieuw contractvoorstel van zijn huidige werkgever Ajax afgewezen, en AA Gent, de club waar hij in 2021 vertrok om bij de Amsterdamse jeugdopleiding te spelen, onderneemt serieuze inspanningen om “Ajax’ meest waardevolle jeugdspeler van het afgelopen seizoen” terug te halen.

AA Gent-toptalent Idumbo kon driejarig contract bij Ajax niet weigeren

In april 2021 zette de toen 15-jarige Stanis Idumbo Muzambo zijn handtekening onder een driejarig contract bij Ajax, waarmee hij de deur achter zich dichttrok bij AA Gent. Hij werd beschouwd als een van de grootste talenten van de club, en de Buffalo's deden verwoede pogingen om hem langer aan zich te binden.

Ze waren zelfs bereid om aanzienlijke financiële inspanningen te leveren om hem te overtuigen een eerste profcontract te ondertekenen. Helaas kwam Gent te laat en was Idumbo echter al verkocht aan Ajax. “We hadden vorig jaar al begrepen dat Ajax fel geïnteresseerd was in Stanis”, zei Michel Louwagie toen.

“Hij had zeker ons eerste elftal kunnen halen, maar dit is het lot van heel wat Belgische topclubs. We hebben echter nog veel getalenteerde jongens. Onze twee grootste talenten - Fofana en Fernandez - hebben we bovendien kunnen houden.”

Idumbo ondertekende een driejarig contract bij Ajax dat loopt tot 30 juni 2024, en na zijn overstap werd hij toegevoegd aan de bovenbouw van de Amsterdamse jeugdopleiding.

Uitzonderlijk talent: kopie van Charly Musonda Junior

Stanis Idumbo Muzambo is van kleine gestalte, maar zijn balbeheersing en technische vaardigheden zijn waanzinnig sterk. Het is dan ook geen verrassing dat hij vaak wordt vergeleken als een kopie van Charly Musonda Junior, het voormalig godenkind van Anderlecht en Chelsea.

Idumbo wordt beschouwd als een ruwe diamant, en David Penneman, de coach van de U17 van de Rode Duivels, koestert hoge verwachtingen voor zijn toekomst.

“Omdat ik vind dat er veel inzit. Dan komt het erop aan om dat ook te tonen, constant. Hij is echt een uitzonderlijk talent. Een ruwe diamant, waarbij er nog werkpunten zijn”, zei Penneman twee jaar geleden aan Het Laatste Nieuws.

“Nationaal kan je op talent en met flitsen het verschil maken, internationaal is er meer nodig. De stap die hij maakte van Gent naar Ajax is in die optiek belangrijk. En ook enorm. Qua grootheid van club, qua concurrentie ook. Of het de juiste stap is, moet nog blijken.”

Bliksemsnelle promotie naar Jong Ajax

Stanis Idumbo Muzambo heeft indruk gemaakt in de jeugdopleiding van Ajax. Vorig seizoen was hij betrokken bij maar liefst 22 beslissende acties in 23 wedstrijden voor de U18, en speelde hij een sterke campagne in de UEFA Youth League.

Het veelbelovende talent mocht daarna doorschuiven naar Jong Ajax, dat uitkomt in de Nederlandse tweede klasse. De Ajacieden verwachten op termijn veel van het Belgische toptalent. “Een zeer complete aanvaller: sterk, snel, technisch”, zei de Nederlandse clubwatcher Thijs Zwagerman eerder dit jaar aan Het Nieuwsblad.

“Een jongen met erg veel potentieel.” Ook in de nationale jeugdselecties maakt Idumbo is een vaste klant, momenteel behoort hij tot de U19-selectie onder bondscoach Wesley Sonck.

Samen met andere getalenteerde spelers zoals Enock Agyei (Anderlecht), Mika Godts (Ajax), Noah Mbamba (Bayer Leverkusen), Malick Fofana (AA Gent), Kyriani Sabbe (Club Brugge), Ibrahim Digberekou (Mönchengladbach) en Joseph Nonge Boende (Juventus) wordt de generatie van 2005 zelfs beschouwd als de meest veelbelovende in tien jaar.

Het Nieuwsblad heeft onlangs een lijst samengesteld van de vijftig grootste Belgische talenten op dit moment, waarin Idumbo de 39e plaats inneemt.

AA Gent moet Idumbo halen

Meest recent

Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

KV Kortrijk staat na drie wedstrijden met lege handen, maar volgens coach Michiel Jonckheere vertelt ...

45
45
Fans Anderlecht hoopvol en hebben grote lof voor één man

RSC Anderlecht deed tien zomertransfers. Dat waren er dus een stuk meer dan de vier à vijf ...

139
139
STVV zwaar onder de indruk: "Het blijft een machine"

Union SG won makkelijk met 0-3 van STVV. Daar deed Frédéric De Meyer toch enkele ...

71
71
Meedogenloze De Cat-ingreep na droomdebuut

Nathan De Cat kende een droomstart bij Hoffenheim, maar één week later ziet zijn ...

122
122
AA Gent laat alsnog een speler de club verlaten

AA Gent heeft nog een speler laten vertrekken. De Buffalo's bereikten een akkoord met het ...

52
52
Lommel stunt met transfer, vertrekker bij Club NXT

PEC Zwolle en FC Eindhoven hebben nog zaken gedaan met Belgische clubs. De twee Nederlandse ploegen ...

51
51
Bruno na stevige kritiek na Union: "Dat zie ik graag"

De 3-0-nederlaag tegen Union kwam hard aan bij RSC Anderlecht. Toch weigert trainer Vitor Bruno om ...

160
160
Dendoncker verrast iedereen met nieuwe club

Leander Dendoncker (31) heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige Rode Duivel zet zijn ...

27
27
Anderlecht heeft er interessante speler bij: "Kan blijven lopen"

RSC Anderlecht is héél actief op de transfermarkt. Met Romeo Amane haalden ze een ...

239
239
Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

180
180
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

435
435
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

822
822
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

54
54
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

204
204
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

576
576
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

111
111
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

507
507
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

344
344
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

850
850
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

389
389
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

873
873
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

873
873
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

201
201
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

81
81
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

434
434

Meer sportnieuws