AA Gent gaat voor ‘stunt’ op mercato

673 stemmen
AA Gent gaat voor ‘stunt’ op mercato

Als we Hein Vanhaezebrouck mogen geloven, bevindt AA Gent zich momenteel nog nergens wat betreft de voorbereiding op de wintermercato.

De technische staff draait wel overuren om potentiële aanwinsten te bekijken, en volgens Het Parool ondernemen de Buffalo’s serieuze inspanningen om Stanis Idumbo Muzambo terug te halen naar Oost-Vlaanderen.

De 18-jarige wordt omschreven als Ajax’ meest waardevolle jeugdspeler van het afgelopen seizoen en geldt als een van de grootste Belgische talenten van het moment.

LEES OOK: ‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

AA Gent staat nergens met transferplannen voor wintermercato

Dit seizoen kampt AA Gent met een erg smalle selectie, en in januari zullen meerdere spelers bovendien vertrekken om deel te nemen aan de Afrika Cup en de Asian Cup.

“Tot januari kunnen we het allicht opvangen, maar dan kan het ongelooflijk verkeerd gaan. De vraag is wat kunnen we doen? We hebben gewoon te weinig spelers in onze kern", aldus een bezorgde Vanhaezebrouck.

Als we de coach mogen geloven, bevindt AA Gent zich momenteel nog nergens wat betreft de voorbereiding op de wintermercato. Volgens Vanhaezebrouck heeft de club nog geen enkele speler op het oog, al draait de technische staf overuren om potentiële aanwinsten te bekijken.

“Qua transfers weet ik nog van niets. Momenteel hebben we de namen nog niet klaar”, klinkt het bij de coach van AA Gent. De club toont zich alvast creatief in het identificeren van mogelijke versterkingen, waaronder het volgen van voormalige jeugdspelers die de club in de afgelopen jaren hebben verlaten.

Volgens Het Parool heeft Stanis Idumbo Muzambo (18) onlangs een nieuw contractvoorstel van zijn huidige werkgever Ajax afgewezen, en AA Gent, de club waar hij in 2021 vertrok om bij de Amsterdamse jeugdopleiding te spelen, onderneemt serieuze inspanningen om “Ajax’ meest waardevolle jeugdspeler van het afgelopen seizoen” terug te halen.

AA Gent-toptalent Idumbo kon driejarig contract bij Ajax niet weigeren

In april 2021 zette de toen 15-jarige Stanis Idumbo Muzambo zijn handtekening onder een driejarig contract bij Ajax, waarmee hij de deur achter zich dichttrok bij AA Gent. Hij werd beschouwd als een van de grootste talenten van de club, en de Buffalo's deden verwoede pogingen om hem langer aan zich te binden.

Ze waren zelfs bereid om aanzienlijke financiële inspanningen te leveren om hem te overtuigen een eerste profcontract te ondertekenen. Helaas kwam Gent te laat en was Idumbo echter al verkocht aan Ajax. “We hadden vorig jaar al begrepen dat Ajax fel geïnteresseerd was in Stanis”, zei Michel Louwagie toen.

“Hij had zeker ons eerste elftal kunnen halen, maar dit is het lot van heel wat Belgische topclubs. We hebben echter nog veel getalenteerde jongens. Onze twee grootste talenten - Fofana en Fernandez - hebben we bovendien kunnen houden.”

Idumbo ondertekende een driejarig contract bij Ajax dat loopt tot 30 juni 2024, en na zijn overstap werd hij toegevoegd aan de bovenbouw van de Amsterdamse jeugdopleiding.

Uitzonderlijk talent: kopie van Charly Musonda Junior

Stanis Idumbo Muzambo is van kleine gestalte, maar zijn balbeheersing en technische vaardigheden zijn waanzinnig sterk. Het is dan ook geen verrassing dat hij vaak wordt vergeleken als een kopie van Charly Musonda Junior, het voormalig godenkind van Anderlecht en Chelsea.

Idumbo wordt beschouwd als een ruwe diamant, en David Penneman, de coach van de U17 van de Rode Duivels, koestert hoge verwachtingen voor zijn toekomst.

“Omdat ik vind dat er veel inzit. Dan komt het erop aan om dat ook te tonen, constant. Hij is echt een uitzonderlijk talent. Een ruwe diamant, waarbij er nog werkpunten zijn”, zei Penneman twee jaar geleden aan Het Laatste Nieuws.

“Nationaal kan je op talent en met flitsen het verschil maken, internationaal is er meer nodig. De stap die hij maakte van Gent naar Ajax is in die optiek belangrijk. En ook enorm. Qua grootheid van club, qua concurrentie ook. Of het de juiste stap is, moet nog blijken.”

Bliksemsnelle promotie naar Jong Ajax

Stanis Idumbo Muzambo heeft indruk gemaakt in de jeugdopleiding van Ajax. Vorig seizoen was hij betrokken bij maar liefst 22 beslissende acties in 23 wedstrijden voor de U18, en speelde hij een sterke campagne in de UEFA Youth League.

Het veelbelovende talent mocht daarna doorschuiven naar Jong Ajax, dat uitkomt in de Nederlandse tweede klasse. De Ajacieden verwachten op termijn veel van het Belgische toptalent. “Een zeer complete aanvaller: sterk, snel, technisch”, zei de Nederlandse clubwatcher Thijs Zwagerman eerder dit jaar aan Het Nieuwsblad.

“Een jongen met erg veel potentieel.” Ook in de nationale jeugdselecties maakt Idumbo is een vaste klant, momenteel behoort hij tot de U19-selectie onder bondscoach Wesley Sonck.

Samen met andere getalenteerde spelers zoals Enock Agyei (Anderlecht), Mika Godts (Ajax), Noah Mbamba (Bayer Leverkusen), Malick Fofana (AA Gent), Kyriani Sabbe (Club Brugge), Ibrahim Digberekou (Mönchengladbach) en Joseph Nonge Boende (Juventus) wordt de generatie van 2005 zelfs beschouwd als de meest veelbelovende in tien jaar.

Het Nieuwsblad heeft onlangs een lijst samengesteld van de vijftig grootste Belgische talenten op dit moment, waarin Idumbo de 39e plaats inneemt.

AA Gent moet Idumbo halen

Meest recent

'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

222
222
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

44
44
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

41
41
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

59
59
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

81
81
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

67
67
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

105
105
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

261
261
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

571
571
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

210
210
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

426
426
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

351
351
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

204
204
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

89
89
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

89
89
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

157
157
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

175
175
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

347
347
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

356
356
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

285
285
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

505
505
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

150
150
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

712
712
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

103
103
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

70
70

Meer sportnieuws