AA Gent gaat voor ‘stunt’ op mercato

673
AA Gent gaat voor ‘stunt’ op mercato

Als we Hein Vanhaezebrouck mogen geloven, bevindt AA Gent zich momenteel nog nergens wat betreft de voorbereiding op de wintermercato.

De technische staff draait wel overuren om potentiële aanwinsten te bekijken, en volgens Het Parool ondernemen de Buffalo’s serieuze inspanningen om Stanis Idumbo Muzambo terug te halen naar Oost-Vlaanderen.

De 18-jarige wordt omschreven als Ajax’ meest waardevolle jeugdspeler van het afgelopen seizoen en geldt als een van de grootste Belgische talenten van het moment.

LEES OOK: Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

AA Gent staat nergens met transferplannen voor wintermercato

Dit seizoen kampt AA Gent met een erg smalle selectie, en in januari zullen meerdere spelers bovendien vertrekken om deel te nemen aan de Afrika Cup en de Asian Cup.

“Tot januari kunnen we het allicht opvangen, maar dan kan het ongelooflijk verkeerd gaan. De vraag is wat kunnen we doen? We hebben gewoon te weinig spelers in onze kern", aldus een bezorgde Vanhaezebrouck.

Als we de coach mogen geloven, bevindt AA Gent zich momenteel nog nergens wat betreft de voorbereiding op de wintermercato. Volgens Vanhaezebrouck heeft de club nog geen enkele speler op het oog, al draait de technische staf overuren om potentiële aanwinsten te bekijken.

“Qua transfers weet ik nog van niets. Momenteel hebben we de namen nog niet klaar”, klinkt het bij de coach van AA Gent. De club toont zich alvast creatief in het identificeren van mogelijke versterkingen, waaronder het volgen van voormalige jeugdspelers die de club in de afgelopen jaren hebben verlaten.

Volgens Het Parool heeft Stanis Idumbo Muzambo (18) onlangs een nieuw contractvoorstel van zijn huidige werkgever Ajax afgewezen, en AA Gent, de club waar hij in 2021 vertrok om bij de Amsterdamse jeugdopleiding te spelen, onderneemt serieuze inspanningen om “Ajax’ meest waardevolle jeugdspeler van het afgelopen seizoen” terug te halen.

AA Gent-toptalent Idumbo kon driejarig contract bij Ajax niet weigeren

In april 2021 zette de toen 15-jarige Stanis Idumbo Muzambo zijn handtekening onder een driejarig contract bij Ajax, waarmee hij de deur achter zich dichttrok bij AA Gent. Hij werd beschouwd als een van de grootste talenten van de club, en de Buffalo's deden verwoede pogingen om hem langer aan zich te binden.

Ze waren zelfs bereid om aanzienlijke financiële inspanningen te leveren om hem te overtuigen een eerste profcontract te ondertekenen. Helaas kwam Gent te laat en was Idumbo echter al verkocht aan Ajax. “We hadden vorig jaar al begrepen dat Ajax fel geïnteresseerd was in Stanis”, zei Michel Louwagie toen.

“Hij had zeker ons eerste elftal kunnen halen, maar dit is het lot van heel wat Belgische topclubs. We hebben echter nog veel getalenteerde jongens. Onze twee grootste talenten - Fofana en Fernandez - hebben we bovendien kunnen houden.”

Idumbo ondertekende een driejarig contract bij Ajax dat loopt tot 30 juni 2024, en na zijn overstap werd hij toegevoegd aan de bovenbouw van de Amsterdamse jeugdopleiding.

Uitzonderlijk talent: kopie van Charly Musonda Junior

Stanis Idumbo Muzambo is van kleine gestalte, maar zijn balbeheersing en technische vaardigheden zijn waanzinnig sterk. Het is dan ook geen verrassing dat hij vaak wordt vergeleken als een kopie van Charly Musonda Junior, het voormalig godenkind van Anderlecht en Chelsea.

Idumbo wordt beschouwd als een ruwe diamant, en David Penneman, de coach van de U17 van de Rode Duivels, koestert hoge verwachtingen voor zijn toekomst.

“Omdat ik vind dat er veel inzit. Dan komt het erop aan om dat ook te tonen, constant. Hij is echt een uitzonderlijk talent. Een ruwe diamant, waarbij er nog werkpunten zijn”, zei Penneman twee jaar geleden aan Het Laatste Nieuws.

“Nationaal kan je op talent en met flitsen het verschil maken, internationaal is er meer nodig. De stap die hij maakte van Gent naar Ajax is in die optiek belangrijk. En ook enorm. Qua grootheid van club, qua concurrentie ook. Of het de juiste stap is, moet nog blijken.”

Bliksemsnelle promotie naar Jong Ajax

Stanis Idumbo Muzambo heeft indruk gemaakt in de jeugdopleiding van Ajax. Vorig seizoen was hij betrokken bij maar liefst 22 beslissende acties in 23 wedstrijden voor de U18, en speelde hij een sterke campagne in de UEFA Youth League.

Het veelbelovende talent mocht daarna doorschuiven naar Jong Ajax, dat uitkomt in de Nederlandse tweede klasse. De Ajacieden verwachten op termijn veel van het Belgische toptalent. “Een zeer complete aanvaller: sterk, snel, technisch”, zei de Nederlandse clubwatcher Thijs Zwagerman eerder dit jaar aan Het Nieuwsblad.

“Een jongen met erg veel potentieel.” Ook in de nationale jeugdselecties maakt Idumbo is een vaste klant, momenteel behoort hij tot de U19-selectie onder bondscoach Wesley Sonck.

Samen met andere getalenteerde spelers zoals Enock Agyei (Anderlecht), Mika Godts (Ajax), Noah Mbamba (Bayer Leverkusen), Malick Fofana (AA Gent), Kyriani Sabbe (Club Brugge), Ibrahim Digberekou (Mönchengladbach) en Joseph Nonge Boende (Juventus) wordt de generatie van 2005 zelfs beschouwd als de meest veelbelovende in tien jaar.

Het Nieuwsblad heeft onlangs een lijst samengesteld van de vijftig grootste Belgische talenten op dit moment, waarin Idumbo de 39e plaats inneemt.

🚀

AA Gent moet Idumbo halen

Meest recent

Zidane afgemaakt: “Rode Duivels interesseren hem niet”

De Rode Duivels speelden tegen Frankrijk namens de Nations League. In het Koning Boudewijnstadion ...

79
79
Grote uitblinker bij Duivels én een buis: kranten hard

De Rode Duivels leken lange tijd op weg naar een doelpuntenloos gelijkspel tegen Frankrijk in het ...

137
137
Revelatie Lavia laat frustraties de vrije loop na Frankrijk

De Rode Duivels waren lange tijd de evenknie van Frankrijk in het Koning Boudewijnstadion, maar in ...

60
60
Italië herstelt zich na België en haalt uit tegen Turkije

Terwijl de Rode Duivels met het kleinste verschil onderuit gingen in het Koning Boudewijnstadion ...

24
24
Rode Duivels gaan in slot strijdend onderuit tegen Frankrijk

De Rode Duivels bekampten in het Koning Boudewijnstadion Frankrijk namens de Nations League. ...

79
79
Struikelblok België tegen Frankrijk bloot: “Te veel mis”

De Rode Duivels staan aan de rust op 0-0 tegen Frankrijk na een eerste helft waar de Belgen enkele ...

136
136
'Kompany spreekt contacten aan: bizarre opvolger Neuer'

Bayern München rekent ook dit seizoen op Manuel Neuer als nummer één. Maar het ...

66
66
Rode Duivel verbluft tegen Fransen: "Hoe goed kan je zijn?"

De Rode Duivels staan maandagavond tegenover hun grote rivaal van de voorbije jaren. En de eerste ...

145
145
'Barça glundert: droomopvolger Flick dankzij clausule'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

59
59
Eersteklassers bevoordeeld: grote verandering bij loting Croky Cup?

Maandag werd geloot voor de 1/16de finales van de Croky Cup. Daarbij gingen 16 van de 18 ...

245
245
'Man City machteloos: twee grootmachten contacteren Haaland'

De club heeft weliswaar al laten weten een beroepsprocedure in te schakelen, maar de veroordeling ...

226
226
De Cuyper doorbreekt stilte over hartverscheurende periode

Wat vandaag bijna vanzelfsprekend lijkt, hing voor Maxim De Cuyper ooit aan een zijden draadje. De ...

51
51
Verrassende vertrekker bij Standard: "Het juiste moment"

Bij Standard kregen ze tijdens de interlandbreak te maken met nog een verrassende vertrekker. ...

60
60
11 namen: Van Bommel gooit Lavia en Seys in de strijd

De Rode Duivels namen een uitstekende start in de Nations League door te gaan winnen in Italië. ...

112
112
Swerts stuurt stevige waarschuwing naar Jonge Duivels

De Jonge Duivels werken in deze interlandperiode hun laatste drie kwalificatiematchen af voor het EK ...

40
40
"Hij heeft niets getekend"-Coucke legt waarheid op tafel

Marc Coucke heeft een leven waar veel mensen van dromen. De man is stinkend rijk en kocht zich in ...

124
124
Godts spreekt duidelijke taal over doorbraak bij PSG

De Rode Duivels nemen het straks op tegen Frankrijk en dat wordt voor Mika Godts een speciale ...

60
60
'Barça wil weer toeslaan met toptalent uit Premier League'

FC Barcelona gaat dezer dagen opvallend vaak aankloppen in de Premier League, vooral voor ...

25
25
Standard strikt zeer fraaie tegenstander tijdens break

Er werd afgelopen weekend niet gevoetbald in de Jupiler Pro League en dat zal ook volgend weekend ...

52
52
Nu gaat het snel: Van Bommel-lieveling krijgt droomtransfer

Mark van Bommel ziet in hem een beetje zichzelf. In Rome liet de Rode Duivel zien waarom. Deze zomer ...

119
119
Anderlecht zet de deuren open voor de fans

RSC Anderlecht hield afgelopen zomer geen fandag, maar de club brengt daar woensdag verandering in. ...

47
47
Juventus slaat toe en strikt alsnog transfervrije speler

Een vertrouwd gezicht keert terug naar Turijn. Tien jaar na zijn eerste passage door de poorten van ...

24
24
Keane maakt brandhout van Rodri én Manchester City

Roy Keane heeft weinig begrip voor de verdediging van Rodri aan het adres van Manchester City. De ...

87
87
Croky Cup: Club Brugge ontvangt Lokeren, RSCA naar het Kiel

Om 16u werd er geloot voor de volgende ronde van de Croky Cup. Daarin maken heel wat eersteklassers ...

383
383
'Juventus wil uithalen met drie opvallende gratis spelers'

Juventus heeft zijn huiswerk voor de transferzomer van 2027 al gemaakt. De Italiaanse topclub zou ...

28
28

Meer sportnieuws