AA Gent gaat voor ‘stunt’ op mercato

673 stemmen
AA Gent gaat voor ‘stunt’ op mercato

Als we Hein Vanhaezebrouck mogen geloven, bevindt AA Gent zich momenteel nog nergens wat betreft de voorbereiding op de wintermercato.

De technische staff draait wel overuren om potentiële aanwinsten te bekijken, en volgens Het Parool ondernemen de Buffalo’s serieuze inspanningen om Stanis Idumbo Muzambo terug te halen naar Oost-Vlaanderen.

De 18-jarige wordt omschreven als Ajax’ meest waardevolle jeugdspeler van het afgelopen seizoen en geldt als een van de grootste Belgische talenten van het moment.

LEES OOK: Refs eerste speeldag nieuw JPL-seizoen bekendgemaakt

AA Gent staat nergens met transferplannen voor wintermercato

Dit seizoen kampt AA Gent met een erg smalle selectie, en in januari zullen meerdere spelers bovendien vertrekken om deel te nemen aan de Afrika Cup en de Asian Cup.

“Tot januari kunnen we het allicht opvangen, maar dan kan het ongelooflijk verkeerd gaan. De vraag is wat kunnen we doen? We hebben gewoon te weinig spelers in onze kern", aldus een bezorgde Vanhaezebrouck.

Als we de coach mogen geloven, bevindt AA Gent zich momenteel nog nergens wat betreft de voorbereiding op de wintermercato. Volgens Vanhaezebrouck heeft de club nog geen enkele speler op het oog, al draait de technische staf overuren om potentiële aanwinsten te bekijken.

“Qua transfers weet ik nog van niets. Momenteel hebben we de namen nog niet klaar”, klinkt het bij de coach van AA Gent. De club toont zich alvast creatief in het identificeren van mogelijke versterkingen, waaronder het volgen van voormalige jeugdspelers die de club in de afgelopen jaren hebben verlaten.

Volgens Het Parool heeft Stanis Idumbo Muzambo (18) onlangs een nieuw contractvoorstel van zijn huidige werkgever Ajax afgewezen, en AA Gent, de club waar hij in 2021 vertrok om bij de Amsterdamse jeugdopleiding te spelen, onderneemt serieuze inspanningen om “Ajax’ meest waardevolle jeugdspeler van het afgelopen seizoen” terug te halen.

AA Gent-toptalent Idumbo kon driejarig contract bij Ajax niet weigeren

In april 2021 zette de toen 15-jarige Stanis Idumbo Muzambo zijn handtekening onder een driejarig contract bij Ajax, waarmee hij de deur achter zich dichttrok bij AA Gent. Hij werd beschouwd als een van de grootste talenten van de club, en de Buffalo's deden verwoede pogingen om hem langer aan zich te binden.

Ze waren zelfs bereid om aanzienlijke financiële inspanningen te leveren om hem te overtuigen een eerste profcontract te ondertekenen. Helaas kwam Gent te laat en was Idumbo echter al verkocht aan Ajax. “We hadden vorig jaar al begrepen dat Ajax fel geïnteresseerd was in Stanis”, zei Michel Louwagie toen.

“Hij had zeker ons eerste elftal kunnen halen, maar dit is het lot van heel wat Belgische topclubs. We hebben echter nog veel getalenteerde jongens. Onze twee grootste talenten - Fofana en Fernandez - hebben we bovendien kunnen houden.”

Idumbo ondertekende een driejarig contract bij Ajax dat loopt tot 30 juni 2024, en na zijn overstap werd hij toegevoegd aan de bovenbouw van de Amsterdamse jeugdopleiding.

Uitzonderlijk talent: kopie van Charly Musonda Junior

Stanis Idumbo Muzambo is van kleine gestalte, maar zijn balbeheersing en technische vaardigheden zijn waanzinnig sterk. Het is dan ook geen verrassing dat hij vaak wordt vergeleken als een kopie van Charly Musonda Junior, het voormalig godenkind van Anderlecht en Chelsea.

Idumbo wordt beschouwd als een ruwe diamant, en David Penneman, de coach van de U17 van de Rode Duivels, koestert hoge verwachtingen voor zijn toekomst.

“Omdat ik vind dat er veel inzit. Dan komt het erop aan om dat ook te tonen, constant. Hij is echt een uitzonderlijk talent. Een ruwe diamant, waarbij er nog werkpunten zijn”, zei Penneman twee jaar geleden aan Het Laatste Nieuws.

“Nationaal kan je op talent en met flitsen het verschil maken, internationaal is er meer nodig. De stap die hij maakte van Gent naar Ajax is in die optiek belangrijk. En ook enorm. Qua grootheid van club, qua concurrentie ook. Of het de juiste stap is, moet nog blijken.”

Bliksemsnelle promotie naar Jong Ajax

Stanis Idumbo Muzambo heeft indruk gemaakt in de jeugdopleiding van Ajax. Vorig seizoen was hij betrokken bij maar liefst 22 beslissende acties in 23 wedstrijden voor de U18, en speelde hij een sterke campagne in de UEFA Youth League.

Het veelbelovende talent mocht daarna doorschuiven naar Jong Ajax, dat uitkomt in de Nederlandse tweede klasse. De Ajacieden verwachten op termijn veel van het Belgische toptalent. “Een zeer complete aanvaller: sterk, snel, technisch”, zei de Nederlandse clubwatcher Thijs Zwagerman eerder dit jaar aan Het Nieuwsblad.

“Een jongen met erg veel potentieel.” Ook in de nationale jeugdselecties maakt Idumbo is een vaste klant, momenteel behoort hij tot de U19-selectie onder bondscoach Wesley Sonck.

Samen met andere getalenteerde spelers zoals Enock Agyei (Anderlecht), Mika Godts (Ajax), Noah Mbamba (Bayer Leverkusen), Malick Fofana (AA Gent), Kyriani Sabbe (Club Brugge), Ibrahim Digberekou (Mönchengladbach) en Joseph Nonge Boende (Juventus) wordt de generatie van 2005 zelfs beschouwd als de meest veelbelovende in tien jaar.

Het Nieuwsblad heeft onlangs een lijst samengesteld van de vijftig grootste Belgische talenten op dit moment, waarin Idumbo de 39e plaats inneemt.

AA Gent moet Idumbo halen

Meest recent

Bruno voert wissels door: twee slachtoffers bij RSCA

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

35
35
'Leko klopt op tafel: transferbom bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

212
212
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

410
410
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

104
104
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

88
88
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

54
54
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

22
22
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

141
141
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

86
86
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

68
68
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

119
119
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

39
39
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

225
225
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

53
53
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

375
375
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

232
232
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

234
234
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

234
234
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

244
244
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

330
330
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

569
569
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

91
91
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

271
271
AA Gent kraait victorie: "Buffalo's beste optie voor mij"

AA Gent beseft dat het van moeten is vanavond. De Buffalo's moeten aan de bak in Zweden tegen ...

273
273

Meer sportnieuws