'Newcastle berooft Barça van verdedigende pion'

door
'Newcastle berooft Barça van verdedigende pion'

Newcastle United is na een mindere start opgeschoven naar plaats 6 in de Premier League. De Magpies pakten het voorbije weekend de scalp van Arsenal en dienden The Gunners zo hun eerste nederlaag van het seizoen toe. Maar ze willen meer in Noord-Engeland.

Sinds de overname van Newcastle door een steenrijk Saoedisch investeringsfonds gaat het de club voor de wind. Al wordt het geld niet zomaar over de balk gegooid in St. James' Park, maar wel wijselijk geïnvesteerd in gerichte transfers. De volgende aanwinst lijkt alweer op komst.

Zo weet Fichajes dat Newcastle zijn verdediging wil versterken in het seizoen 2024/25. Het vizier zou daarvoor op Andreas Christensen gericht zijn. De 27-jarige Deen is niet altijd zeker van een basisplaats bij de Blaugrana en zou daarom wel eens andere oorden kunnen opzoeken.

LEES OOK: Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

Xavi wil Christensen houden

Barça-coach Xavi zou Christensen echter willen houden. De Deen kwam in de zomer van 2022 transfervrij over van Chelsea en zit ondertussen aan 44 duels voor de Catalaanse topclub. Daarin scoorde hij 1 goal en gaf hij 2 assists.

Barça staat in een sterke onderhandelingspositie

Christensen heeft nog een contract tot midden 2026 in Catalonië, waardoor Barça in een sterke onderhandelingspositie zit. De marktwaarde van de verdediger wordt momenteel op 40 miljoen euro geschat, maar Xavi en co zullen ongetwijfeld het onderste uit de kan proberen te halen.

Een transfer naar Newcastle zou een terugkeer naar de Premier League betekenen voor Christensen, die verder ook voor Borussia Mönchengladbach uitkwam.

Zal Christensen bij Newcastle belanden?

Meest recent

Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

7
7
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

14
14
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

46
46
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

234
234
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

305
305
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

224
224
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

312
312
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

77
77
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

578
578
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

511
511
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

380
380
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

306
306
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

109
109
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

331
331
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

63
63
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

566
566
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

328
328
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

415
415
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

266
266
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

456
456
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

243
243
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

236
236
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1682
1682
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

747
747
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

738
738

Meer sportnieuws