Negenkoppig Tottenham verspeelt leidersplaats tegen Chelsea na knotsgekke partij

door
Negenkoppig Tottenham verspeelt leidersplaats tegen Chelsea na knotsgekke partij

Op maandagavond wordt er naar goede gewoonte telkens een Premier League-wedstrijd gespeeld. Dit keer stond er met Tottenham-Chelsea een ware topaffiche op het programma. Mits winst kon Tottenham weer over Manchester City naar de leiding springen. Chelsea moest op zijn beurt dan weer een crisis zien te bezweren, en trachten weg te komen uit de buik van het klassement. 

Het Tottenham Hotspur Stadium was tot de nok gevuld voor de Londense derby. De thuissupporters zagen de Spurs dan ook meteen het heft in handen nemen. Zo moest Robert Sanchez al meteen plat na op een poging van Son, en bleef Tottenham lustig aanvallen. Na zes minuten was het dan ook al raak voor de thuisploeg. Een afgeweken schot van Kulusevski belandde na een knappe aanval in doel. Iets later wist ook Son te zorgen voor de dubbele voorsprong voor de Spurs. Zijn doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel. 

Chelsea antwoordde op zijn beurt via Sterling. De Engelsman wist ook te scoren, maar zag zijn doelpunt afgekeurd wegens handspel. De Blues bleven doordrukken en zagen enkele minuten na de afgekeurde treffer van Sterling ook Caicedo scoren. Zijn doelpunt werd echter net als dat van zijn ploegmaat afgekeurd. Dit keer wegens buitenspel van Nicolas Jackson. Drie afgekeurde doelpunten in een kwartier tijd. Een Londense derby op het allerhoogste niveau. 

Na alle gebeurtenissen op een mum van tijd pakte Christian Romero op het halfuur rood na een roekeloze fout op zijn landgenoot Enzo Fernandez. Chelsea kreeg ook een strafschop toegekend. Cole Palmer zette die probleemloos om en zorgde voor de verdiende gelijkmaker. Uiteindelijk mochten beide ploegen gaan rusten met een 1-1 ruststand, zijnde het wel dat er maar liefst drie doelpunten werden afgekeurd én er één rode kaart viel. 

LEES OOK: 'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Nog steeds animo in tweede helft

In de tweede helft was de doelstelling van Chelsea duidelijk. Het ging resoluut voor de driepunter, en bij de Spurs ging het van kwaad naar erger. Na een kwartier moesten de troepen van Postecoglou zelfs met negen verder na een tweede gele kaart voor Udogie. Na de rode kaart van de Italiaan leek het een kwestie van tijd vooraleer Chelsea op voorsprong zou komen. 

De pressing van Chelsea werd uiteindelijk ook beloond, al bleef Tottenham helpen. De verdediging ging bijzonder hoog staan waarna ze Sterling door de buitenspelval lieten glippen. Nicolas Jackson was zijn ploegmaat gevolgd, en de Senegalees mocht de winnende treffer simpel binnen tikken. 

Bij de Spurs probeerde men er nog iets van te maken, maar een doelpunt van Dier werd opnieuw (terecht) afgekeurd wegens buitenspel. In het absolute slot van de partij kroonde Jackson zich nog tot absolute matchwinnaar via een tweede en derde treffer.  Het werd uiteindelijk dus 1-4 in het voordeel van de Blues.

Chelsea komt door de driepunter de top tien binnen, terwijl Tottenham de leiding aan Man City moet geven. 

Scoreverloop: 

1-0: Kulusevski (6')

1-1: Palmer (35')

1-2,1-3 en 1-4: Jackson (75', 94' en 98')

Bijzonderheden: Rode kaart voor Romero (33') en Udogie (55')

Zal Tottenham meestrijden om de titel?

Meest recent

Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

118
118
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

19
19
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

17
17
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

172
172
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

110
110
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

96
96
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

312
312
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

456
456
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

37
37
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

294
294
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

112
112
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

1103
1103
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

45
45
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

104
104
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

181
181
Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

36
36
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

197
197
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

136
136
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

260
260
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

205
205
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

83
83
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

32
32
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

304
304
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

378
378
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

33
33

Meer sportnieuws