Negenkoppig Tottenham verspeelt leidersplaats tegen Chelsea na knotsgekke partij

door
Negenkoppig Tottenham verspeelt leidersplaats tegen Chelsea na knotsgekke partij

Op maandagavond wordt er naar goede gewoonte telkens een Premier League-wedstrijd gespeeld. Dit keer stond er met Tottenham-Chelsea een ware topaffiche op het programma. Mits winst kon Tottenham weer over Manchester City naar de leiding springen. Chelsea moest op zijn beurt dan weer een crisis zien te bezweren, en trachten weg te komen uit de buik van het klassement. 

Het Tottenham Hotspur Stadium was tot de nok gevuld voor de Londense derby. De thuissupporters zagen de Spurs dan ook meteen het heft in handen nemen. Zo moest Robert Sanchez al meteen plat na op een poging van Son, en bleef Tottenham lustig aanvallen. Na zes minuten was het dan ook al raak voor de thuisploeg. Een afgeweken schot van Kulusevski belandde na een knappe aanval in doel. Iets later wist ook Son te zorgen voor de dubbele voorsprong voor de Spurs. Zijn doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel. 

Chelsea antwoordde op zijn beurt via Sterling. De Engelsman wist ook te scoren, maar zag zijn doelpunt afgekeurd wegens handspel. De Blues bleven doordrukken en zagen enkele minuten na de afgekeurde treffer van Sterling ook Caicedo scoren. Zijn doelpunt werd echter net als dat van zijn ploegmaat afgekeurd. Dit keer wegens buitenspel van Nicolas Jackson. Drie afgekeurde doelpunten in een kwartier tijd. Een Londense derby op het allerhoogste niveau. 

Na alle gebeurtenissen op een mum van tijd pakte Christian Romero op het halfuur rood na een roekeloze fout op zijn landgenoot Enzo Fernandez. Chelsea kreeg ook een strafschop toegekend. Cole Palmer zette die probleemloos om en zorgde voor de verdiende gelijkmaker. Uiteindelijk mochten beide ploegen gaan rusten met een 1-1 ruststand, zijnde het wel dat er maar liefst drie doelpunten werden afgekeurd én er één rode kaart viel. 

LEES OOK: 'Kompany onverbiddelijk: peperdure aankoop moet opkrassen'

Nog steeds animo in tweede helft

In de tweede helft was de doelstelling van Chelsea duidelijk. Het ging resoluut voor de driepunter, en bij de Spurs ging het van kwaad naar erger. Na een kwartier moesten de troepen van Postecoglou zelfs met negen verder na een tweede gele kaart voor Udogie. Na de rode kaart van de Italiaan leek het een kwestie van tijd vooraleer Chelsea op voorsprong zou komen. 

De pressing van Chelsea werd uiteindelijk ook beloond, al bleef Tottenham helpen. De verdediging ging bijzonder hoog staan waarna ze Sterling door de buitenspelval lieten glippen. Nicolas Jackson was zijn ploegmaat gevolgd, en de Senegalees mocht de winnende treffer simpel binnen tikken. 

Bij de Spurs probeerde men er nog iets van te maken, maar een doelpunt van Dier werd opnieuw (terecht) afgekeurd wegens buitenspel. In het absolute slot van de partij kroonde Jackson zich nog tot absolute matchwinnaar via een tweede en derde treffer.  Het werd uiteindelijk dus 1-4 in het voordeel van de Blues.

Chelsea komt door de driepunter de top tien binnen, terwijl Tottenham de leiding aan Man City moet geven. 

Scoreverloop: 

1-0: Kulusevski (6')

1-1: Palmer (35')

1-2,1-3 en 1-4: Jackson (75', 94' en 98')

Bijzonderheden: Rode kaart voor Romero (33') en Udogie (55')

Zal Tottenham meestrijden om de titel?

Meest recent

'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

59
59
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

24
24
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

79
79
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

152
152
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

211
211
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

97
97
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

111
111
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

164
164
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

271
271
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

68
68
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

392
392
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

256
256
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

394
394
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

480
480
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

375
375
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

115
115
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

516
516
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

258
258
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

755
755
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

440
440
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

155
155
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

654
654
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

72
72
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

177
177
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

883
883

Meer sportnieuws