Negenkoppig Tottenham verspeelt leidersplaats tegen Chelsea na knotsgekke partij

door
Negenkoppig Tottenham verspeelt leidersplaats tegen Chelsea na knotsgekke partij

Op maandagavond wordt er naar goede gewoonte telkens een Premier League-wedstrijd gespeeld. Dit keer stond er met Tottenham-Chelsea een ware topaffiche op het programma. Mits winst kon Tottenham weer over Manchester City naar de leiding springen. Chelsea moest op zijn beurt dan weer een crisis zien te bezweren, en trachten weg te komen uit de buik van het klassement. 

Het Tottenham Hotspur Stadium was tot de nok gevuld voor de Londense derby. De thuissupporters zagen de Spurs dan ook meteen het heft in handen nemen. Zo moest Robert Sanchez al meteen plat na op een poging van Son, en bleef Tottenham lustig aanvallen. Na zes minuten was het dan ook al raak voor de thuisploeg. Een afgeweken schot van Kulusevski belandde na een knappe aanval in doel. Iets later wist ook Son te zorgen voor de dubbele voorsprong voor de Spurs. Zijn doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel. 

Chelsea antwoordde op zijn beurt via Sterling. De Engelsman wist ook te scoren, maar zag zijn doelpunt afgekeurd wegens handspel. De Blues bleven doordrukken en zagen enkele minuten na de afgekeurde treffer van Sterling ook Caicedo scoren. Zijn doelpunt werd echter net als dat van zijn ploegmaat afgekeurd. Dit keer wegens buitenspel van Nicolas Jackson. Drie afgekeurde doelpunten in een kwartier tijd. Een Londense derby op het allerhoogste niveau. 

Na alle gebeurtenissen op een mum van tijd pakte Christian Romero op het halfuur rood na een roekeloze fout op zijn landgenoot Enzo Fernandez. Chelsea kreeg ook een strafschop toegekend. Cole Palmer zette die probleemloos om en zorgde voor de verdiende gelijkmaker. Uiteindelijk mochten beide ploegen gaan rusten met een 1-1 ruststand, zijnde het wel dat er maar liefst drie doelpunten werden afgekeurd én er één rode kaart viel. 

LEES OOK: 'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Nog steeds animo in tweede helft

In de tweede helft was de doelstelling van Chelsea duidelijk. Het ging resoluut voor de driepunter, en bij de Spurs ging het van kwaad naar erger. Na een kwartier moesten de troepen van Postecoglou zelfs met negen verder na een tweede gele kaart voor Udogie. Na de rode kaart van de Italiaan leek het een kwestie van tijd vooraleer Chelsea op voorsprong zou komen. 

De pressing van Chelsea werd uiteindelijk ook beloond, al bleef Tottenham helpen. De verdediging ging bijzonder hoog staan waarna ze Sterling door de buitenspelval lieten glippen. Nicolas Jackson was zijn ploegmaat gevolgd, en de Senegalees mocht de winnende treffer simpel binnen tikken. 

Bij de Spurs probeerde men er nog iets van te maken, maar een doelpunt van Dier werd opnieuw (terecht) afgekeurd wegens buitenspel. In het absolute slot van de partij kroonde Jackson zich nog tot absolute matchwinnaar via een tweede en derde treffer.  Het werd uiteindelijk dus 1-4 in het voordeel van de Blues.

Chelsea komt door de driepunter de top tien binnen, terwijl Tottenham de leiding aan Man City moet geven. 

Scoreverloop: 

1-0: Kulusevski (6')

1-1: Palmer (35')

1-2,1-3 en 1-4: Jackson (75', 94' en 98')

Bijzonderheden: Rode kaart voor Romero (33') en Udogie (55')

Zal Tottenham meestrijden om de titel?

Meest recent

'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

2
2
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

64
64
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

16
16
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

293
293
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

322
322
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

59
59
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

115
115
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

329
329
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

101
101
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

112
112
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

59
59
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

665
665
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

73
73
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

435
435
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

532
532
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

350
350
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

589
589
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

283
283
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

389
389
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

1132
1132
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

467
467
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

512
512
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

133
133
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

249
249
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

384
384

Meer sportnieuws