Negenkoppig Tottenham verspeelt leidersplaats tegen Chelsea na knotsgekke partij

84 stemmen
Negenkoppig Tottenham verspeelt leidersplaats tegen Chelsea na knotsgekke partij

Op maandagavond wordt er naar goede gewoonte telkens een Premier League-wedstrijd gespeeld. Dit keer stond er met Tottenham-Chelsea een ware topaffiche op het programma. Mits winst kon Tottenham weer over Manchester City naar de leiding springen. Chelsea moest op zijn beurt dan weer een crisis zien te bezweren, en trachten weg te komen uit de buik van het klassement. 

Het Tottenham Hotspur Stadium was tot de nok gevuld voor de Londense derby. De thuissupporters zagen de Spurs dan ook meteen het heft in handen nemen. Zo moest Robert Sanchez al meteen plat na op een poging van Son, en bleef Tottenham lustig aanvallen. Na zes minuten was het dan ook al raak voor de thuisploeg. Een afgeweken schot van Kulusevski belandde na een knappe aanval in doel. Iets later wist ook Son te zorgen voor de dubbele voorsprong voor de Spurs. Zijn doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel. 

Chelsea antwoordde op zijn beurt via Sterling. De Engelsman wist ook te scoren, maar zag zijn doelpunt afgekeurd wegens handspel. De Blues bleven doordrukken en zagen enkele minuten na de afgekeurde treffer van Sterling ook Caicedo scoren. Zijn doelpunt werd echter net als dat van zijn ploegmaat afgekeurd. Dit keer wegens buitenspel van Nicolas Jackson. Drie afgekeurde doelpunten in een kwartier tijd. Een Londense derby op het allerhoogste niveau. 

Na alle gebeurtenissen op een mum van tijd pakte Christian Romero op het halfuur rood na een roekeloze fout op zijn landgenoot Enzo Fernandez. Chelsea kreeg ook een strafschop toegekend. Cole Palmer zette die probleemloos om en zorgde voor de verdiende gelijkmaker. Uiteindelijk mochten beide ploegen gaan rusten met een 1-1 ruststand, zijnde het wel dat er maar liefst drie doelpunten werden afgekeurd én er één rode kaart viel. 

Nog steeds animo in tweede helft

In de tweede helft was de doelstelling van Chelsea duidelijk. Het ging resoluut voor de driepunter, en bij de Spurs ging het van kwaad naar erger. Na een kwartier moesten de troepen van Postecoglou zelfs met negen verder na een tweede gele kaart voor Udogie. Na de rode kaart van de Italiaan leek het een kwestie van tijd vooraleer Chelsea op voorsprong zou komen. 

De pressing van Chelsea werd uiteindelijk ook beloond, al bleef Tottenham helpen. De verdediging ging bijzonder hoog staan waarna ze Sterling door de buitenspelval lieten glippen. Nicolas Jackson was zijn ploegmaat gevolgd, en de Senegalees mocht de winnende treffer simpel binnen tikken. 

Bij de Spurs probeerde men er nog iets van te maken, maar een doelpunt van Dier werd opnieuw (terecht) afgekeurd wegens buitenspel. In het absolute slot van de partij kroonde Jackson zich nog tot absolute matchwinnaar via een tweede en derde treffer.  Het werd uiteindelijk dus 1-4 in het voordeel van de Blues.

Chelsea komt door de driepunter de top tien binnen, terwijl Tottenham de leiding aan Man City moet geven. 

Scoreverloop: 

1-0: Kulusevski (6')

1-1: Palmer (35')

1-2,1-3 en 1-4: Jackson (75', 94' en 98')

Bijzonderheden: Rode kaart voor Romero (33') en Udogie (55')

Zal Tottenham meestrijden om de titel?

Meest recent

Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

14
14
'Grote kuis in Anderlecht: titularis richting exit'

Ook op inkomend vlak heeft RSC Anderlecht nog werk aan de winkel, maar vooralsnog lijkt Antoine ...

59
59
'Leegloop bij Club Brugge: sterkhouder wil vertrekken'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

146
146
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

44
44
Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om de Portugees Vitor Bruno als hoofdtrainer aan te ...

393
393
Genk vermorzelt clubrecord: details Karetsas-deal bekend

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

189
189
'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Club Brugge harkte deze zomer al een pak miljoenen binnen op de transfermarkt en er komen nog meer ...

725
725
'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

158
158
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

907
907
'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

421
421
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

165
165
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

1089
1089
'Nieuwe aanvaller Anderlecht: Sibierski heropent dossier'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

490
490
Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Op 15 augustus gaat Mark van Bommel officieel van start als bondscoach van België. De ...

1050
1050
'Supertransfer Barcola: grootmacht start gesprekken op'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

169
169
'Bertaccini in problemen: Anderlecht neemt transferbesluit'

Met een Franse sportieve baas en Portugese hoofdtrainer, is RSC Anderlecht begonnen aan een ...

618
618
'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

566
566
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

410
410
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

405
405
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

910
910
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

188
188
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

83
83
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

442
442
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

365
365
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

655
655

Meer sportnieuws