Negenkoppig Tottenham verspeelt leidersplaats tegen Chelsea na knotsgekke partij

84 stemmen
Negenkoppig Tottenham verspeelt leidersplaats tegen Chelsea na knotsgekke partij

Op maandagavond wordt er naar goede gewoonte telkens een Premier League-wedstrijd gespeeld. Dit keer stond er met Tottenham-Chelsea een ware topaffiche op het programma. Mits winst kon Tottenham weer over Manchester City naar de leiding springen. Chelsea moest op zijn beurt dan weer een crisis zien te bezweren, en trachten weg te komen uit de buik van het klassement. 

Het Tottenham Hotspur Stadium was tot de nok gevuld voor de Londense derby. De thuissupporters zagen de Spurs dan ook meteen het heft in handen nemen. Zo moest Robert Sanchez al meteen plat na op een poging van Son, en bleef Tottenham lustig aanvallen. Na zes minuten was het dan ook al raak voor de thuisploeg. Een afgeweken schot van Kulusevski belandde na een knappe aanval in doel. Iets later wist ook Son te zorgen voor de dubbele voorsprong voor de Spurs. Zijn doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel. 

Chelsea antwoordde op zijn beurt via Sterling. De Engelsman wist ook te scoren, maar zag zijn doelpunt afgekeurd wegens handspel. De Blues bleven doordrukken en zagen enkele minuten na de afgekeurde treffer van Sterling ook Caicedo scoren. Zijn doelpunt werd echter net als dat van zijn ploegmaat afgekeurd. Dit keer wegens buitenspel van Nicolas Jackson. Drie afgekeurde doelpunten in een kwartier tijd. Een Londense derby op het allerhoogste niveau. 

Na alle gebeurtenissen op een mum van tijd pakte Christian Romero op het halfuur rood na een roekeloze fout op zijn landgenoot Enzo Fernandez. Chelsea kreeg ook een strafschop toegekend. Cole Palmer zette die probleemloos om en zorgde voor de verdiende gelijkmaker. Uiteindelijk mochten beide ploegen gaan rusten met een 1-1 ruststand, zijnde het wel dat er maar liefst drie doelpunten werden afgekeurd én er één rode kaart viel. 

LEES OOK: 'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Nog steeds animo in tweede helft

In de tweede helft was de doelstelling van Chelsea duidelijk. Het ging resoluut voor de driepunter, en bij de Spurs ging het van kwaad naar erger. Na een kwartier moesten de troepen van Postecoglou zelfs met negen verder na een tweede gele kaart voor Udogie. Na de rode kaart van de Italiaan leek het een kwestie van tijd vooraleer Chelsea op voorsprong zou komen. 

De pressing van Chelsea werd uiteindelijk ook beloond, al bleef Tottenham helpen. De verdediging ging bijzonder hoog staan waarna ze Sterling door de buitenspelval lieten glippen. Nicolas Jackson was zijn ploegmaat gevolgd, en de Senegalees mocht de winnende treffer simpel binnen tikken. 

Bij de Spurs probeerde men er nog iets van te maken, maar een doelpunt van Dier werd opnieuw (terecht) afgekeurd wegens buitenspel. In het absolute slot van de partij kroonde Jackson zich nog tot absolute matchwinnaar via een tweede en derde treffer.  Het werd uiteindelijk dus 1-4 in het voordeel van de Blues.

Chelsea komt door de driepunter de top tien binnen, terwijl Tottenham de leiding aan Man City moet geven. 

Scoreverloop: 

1-0: Kulusevski (6')

1-1: Palmer (35')

1-2,1-3 en 1-4: Jackson (75', 94' en 98')

Bijzonderheden: Rode kaart voor Romero (33') en Udogie (55')

Zal Tottenham meestrijden om de titel?

Meest recent

Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

22
22
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

35
35
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

124
124
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

48
48
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

62
62
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

89
89
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

55
55
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

102
102
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

78
78
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

261
261
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

77
77
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

49
49
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

112
112
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

780
780
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

75
75
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

472
472
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

28
28
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

44
44
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

427
427
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

329
329
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

225
225
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

817
817
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

574
574
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

428
428

Meer sportnieuws