Bondsparket vordert fikse straf voor Stijnen na wangedrag

1509 stemmen
Bondsparket vordert fikse straf voor Stijnen na wangedrag

Patro Eisden doet het bijzonder goed in de Challenger Pro League. De Limburgers hebben hun promotie naar de op één na hoogste afdeling van ons land uitstekend verteerd, en staan momenteel zelfs op een vierde plaats in het klassement. Gisteren won de ploeg van Stijn Stijnen met 2-1 van Seraing. Die wedstrijd krijgt nu wel nog een naar staartje voor de hoofdtrainer van Patro. 

Tijdens de partij ging Stijn Stijnen samen met keeperstrainer Niels Hermans bijzonder agressief tekeer tegenover de vierde scheidsrechter, weet Het Nieuwsblad. Hermans zou verschillende gebaren gemaakt hebben die niet door de beugel kunnen, en werd dan ook uitgesloten door de scheidsrechter in de tweede helft. 

Stijn Stijnen had op zijn beurt ook al enkele keren hard uitgehaald naar de wedstrijdleiding, en ging na de wedstrijd verhaal halen. Daar zou hij de vierde ref zelfs bedreigd hebben. "Ik weet u te vinden, tot in de spelerstunnel, maandag is uw carrière voorbij. Wij gaan correctioneel verhaal halen", klonk het naar verluidt bij Stijnen. Het Bondsparket oordeelt dan ook dat de uitspraken en het gedrag van het tweetal niet door de beugel kunnen. 

LEES OOK: Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Zware schorsing

Keeperstrainer Hermans wordt voor zijn gedrag een schorsing van twee wedstrijden opgelegd door het Bondsparket. Stijn Stijnen zal het veld voorlopig nog wat langer gedag mogen zeggen. Zo riskeert hij een schorsing van maar liefst vier wedstrijden én een bijkomende boete van 2000 euro. Beide heren kunnen wel nog in beroep gaan bij het disciplinair comité. 

Stijnen moet op dit moment dus de wedstrijden tegen Beerschot, Jong Genk, Club NXT en Club Luik missen indien hij akkoord gaat met de schorsing. Toch lijkt de kans echter klein dat dit zal gebeuren. 

Terechte schorsing voor Stijnen?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

148
148
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

71
71
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

30
30
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

155
155
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

28
28
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

39
39
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

184
184
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

565
565
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

72
72
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

436
436
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

212
212
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

538
538
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

517
517
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

486
486
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

362
362
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

200
200
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

600
600
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

269
269
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1063
1063
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

331
331
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

673
673
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

488
488
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

155
155

Meer sportnieuws