Van Bommel verschaft update over Alderweireld & Butez

door
Van Bommel verschaft update over Alderweireld & Butez

In de Champions League hoopt Antwerp dinsdag te stunten in Porto. Helaas moet Mark van Bommel het zonder sterkhouders Jean Butez en Toby Alderweireld stellen. Tijdens zijn persbabbel verschafte de coach een woordje uitleg bij hun afwezigheid.

Eerder geraakte reeds bekend dat Butez in België zou blijven om zijn hoogzwangere vrouw bij te staan. "Familie gaat altijd voor op voetbal", aldus Van Bommel, die in één klap wel meegaf dat de doelman tevens met de nodige fysieke perikelen kampt.

LEES OOK: Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

Geen risico met Alderweireld

"Hij is licht twijfelachtig. Het is dus een en-enverhaal", vertelt de Nederlander, die alle vertrouwen heeft in vervanger Senne Lammens. "Hij is onze toekomst. We hebben hem niet voor niets aangetrokken. Het is goed dat hij tegen Lierse al minuten maakte."

Over naar Alderweireld dan, die naar verluidt op de sukkel is met verschillende kwaaltjes. Zo wordt er gewag gemaakt van last aan zowel de knie als de hamstrings. "Hij speelde al een aantal wedstrijden met lichte klachten", geeft Van Bommel nu ook toe.

Kans voor Van den Bosch

"Ik heb met Toby gesproken. Hij kent zijn lichaam erg goed. Als hij zegt dat hij twijfelt of hij kan spelen moet ik de keuze maken voor hem. Anders geeft hij zich voor de volle 100 procent en riskeren we een langere blessure", klinkt het over de aanvoerder.

Een scenario dat Antwerp uiteraard kan missen als kiespijn: tenslotte zijn de alternatieven centraal achterin sowieso al vrij beperkt. Hoewel hij niet in zijn kaarten wou laten kijken hint Van Bommel alleszins op een basisplaats voor Zeno Van den Bosch.

In wie hebt u het meeste vertrouwen?

Meest recent

Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

31
31
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

31
31
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

294
294
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

244
244
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

253
253
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

270
270
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

204
204
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

338
338
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

364
364
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

364
364
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

146
146
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

208
208
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

116
116
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

343
343
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

169
169
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

216
216
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

182
182
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

163
163
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

516
516
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

90
90
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

180
180
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

348
348
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

103
103
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

267
267
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

93
93

Meer sportnieuws