Van Bommel verschaft update over Alderweireld & Butez

116 stemmen
Van Bommel verschaft update over Alderweireld & Butez

In de Champions League hoopt Antwerp dinsdag te stunten in Porto. Helaas moet Mark van Bommel het zonder sterkhouders Jean Butez en Toby Alderweireld stellen. Tijdens zijn persbabbel verschafte de coach een woordje uitleg bij hun afwezigheid.

Eerder geraakte reeds bekend dat Butez in België zou blijven om zijn hoogzwangere vrouw bij te staan. "Familie gaat altijd voor op voetbal", aldus Van Bommel, die in één klap wel meegaf dat de doelman tevens met de nodige fysieke perikelen kampt.

LEES OOK: Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Geen risico met Alderweireld

"Hij is licht twijfelachtig. Het is dus een en-enverhaal", vertelt de Nederlander, die alle vertrouwen heeft in vervanger Senne Lammens. "Hij is onze toekomst. We hebben hem niet voor niets aangetrokken. Het is goed dat hij tegen Lierse al minuten maakte."

Over naar Alderweireld dan, die naar verluidt op de sukkel is met verschillende kwaaltjes. Zo wordt er gewag gemaakt van last aan zowel de knie als de hamstrings. "Hij speelde al een aantal wedstrijden met lichte klachten", geeft Van Bommel nu ook toe.

Kans voor Van den Bosch

"Ik heb met Toby gesproken. Hij kent zijn lichaam erg goed. Als hij zegt dat hij twijfelt of hij kan spelen moet ik de keuze maken voor hem. Anders geeft hij zich voor de volle 100 procent en riskeren we een langere blessure", klinkt het over de aanvoerder.

Een scenario dat Antwerp uiteraard kan missen als kiespijn: tenslotte zijn de alternatieven centraal achterin sowieso al vrij beperkt. Hoewel hij niet in zijn kaarten wou laten kijken hint Van Bommel alleszins op een basisplaats voor Zeno Van den Bosch.

🚀

In wie hebt u het meeste vertrouwen?

Meest recent

Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

24
24
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

54
54
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

51
51
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

224
224
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

143
143
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

129
129
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

319
319
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

545
545
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

305
305
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3338
3338
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

60
60
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

71
71
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

147
147
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

55
55
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

199
199
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

69
69
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

24
24
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

214
214
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

196
196
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

173
173
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

104
104
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

38
38
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

119
119
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

126
126
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

132
132

Meer sportnieuws