'Tottenham verrast vriend en vijand met 'nieuwe Kane''

door
'Tottenham verrast vriend en vijand met 'nieuwe Kane''

Tottenham Hotspurs is uitstekend aan het seizoen begonnen. Vanavond kunnen de Spurs een vervolg geven aan hun fenomenale start, en opnieuw haasje over doen met de huidige leider Manchester City. Toch denkt de ploeg van Ange Postecoglou nog aan versterking. 

Tijdens de voorbije zomermercato zag Tottenham niemand minder dan Harry Kane vertrekken. De absolute prijsschutter van de Spurs trok naar Bayern München, en tot nu toe werd er nog geen vervanger gehaald voor de Engelse topspits. In Duitsland doet Kane zijn reputatie overigens alle eer aan, en is hij met 15 competitiedoelpunten in 10 wedstrijden opnieuw één van dé spitsen van het moment. 

Momenteel kiest Postecoglou bij Tottenham voor Son als diepe spits. De Zuid-Koreaan is met acht doelpunten in tien wedstrijden meteen een waardige vervanger van Kane, maar Postecoglou zou toch een doublure willen zoeken voor Son, weet Fichajes. Om die reden speurt Tottenham in Schotland naar een nieuwe spits. 

LEES OOK: Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Oude bekende van Postecoglou

Het vizier van Tottenham zou namelijk gericht zijn op Kyogo Furuhashi. De Japanse aanvaller van Celtic Glasgow is enkele jaren een absolute sensatie in Schotland, en zou zelf alvast openstaan voor een stap richting de grootste competitie ter wereld. De 28-jarige Furuhashi heeft verrassend genoeg wel een compleet ander profiel dan Kane. 

Met zijn 1,70m als lengte is Furuhashi niet meteen de targetspits die Kane was. De Japanner moet het eerder hebben van zijn technische kwaliteiten en snelheid, en heeft dus een compleet ander profiel dan Kane. Met 61 doelpunten en 12 assists in 98 wedstrijden is Furuhashi wel bijzonder doeltreffend in Schotland.

Het is dus duidelijk dat Postecoglou een geheel andere weg wil inslaan met Tottenham. Met Furuhashi wil de Griek overigens ook een oude bekende halen. Het tweetal werkte in het verleden namelijk al samen bij Celtic. De marktwaarde van Furushashi wordt geschat op 14 miljoen euro. 

Is Furuhashi goed genoeg voor Tottenham?

Meest recent

Rigaux verrast: kampioenenmaker Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

10
10
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

198
198
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

224
224
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

131
131
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

359
359
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

658
658
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

232
232
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

634
634
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

444
444
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

279
279
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

30
30
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

80
80
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

382
382
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

97
97
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

37
37
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1908
1908
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

389
389
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

273
273
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

394
394
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

155
155
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

243
243
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

99
99
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

163
163
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

532
532
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

301
301

Meer sportnieuws