Timmy Simons ziet belangrijke pion vertrekken bij Dender

142 stemmen
Timmy Simons ziet belangrijke pion vertrekken bij Dender

Bij FCV Dender kan men terugblikken op een sterke seizoensstart. De Oost-Vlamingen staan op een zevende plaats in het klassement, en lijken de ambities om een 'rustig' seizoen te draaien te gaan bevestigen. Ondertussen ziet hoofdtrainer Timmy Simons wel een belangrijke pion vertrekken bij de fusieclub. 

Timmy Simons werd vorig seizoen vlak voor de start van de play-offs aangesteld bij FCV Dender. De voormalige Rode Duivel loodste de fusieclub meteen weg uit bodem van het klassement, en wist het behoud te realiseren. Dit seizoen wilde Dender een rustig jaar draaien in de Challenger Pro League, en ook daar lijkt Timmy Simons in te gaan slagen. 

Het Nieuwsblad weet echter wel dat FCV Dender inmiddels afscheid heeft genomen van Pieter De Bot. De videoanalist - die overigens ook als T4 en assistent van Simons fungeerde - werd vandaag ontslagen door de Oost-Vlaamse club. De Bot was al sinds 2019 in dienst bij FCV Dender, en was ook één wedstrijd interim-coach na het ontslag van Regi Van Acker. 

LEES OOK: 'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Weelde voor Simons

Het vertrek van Pieter De Bot zou wel eens te maken kunnen hebben met een afslanking van de technische staf bij Dender. Simons heeft met José Jeunechamps, Damien Broothaerts en Kevin Santy immers al drie assistenten rondlopen in Denderleeuw. Of één van die namen de taak van videoanalist op zich zal nemen, is wel nog niet bekend. 

Naast het drietal houdt Timmy Simons overigens ook nog een bekende naam aan boord bij Dender. Zo is Dany Verlinden er keeperstrainer. Simons en Verlinden waren zowel bij Club Brugge als de Rode Duivels nog ploegmaten, en hebben ongetwijfeld een uitstekende verstandhouding. 

Zal Dender een rustig seizoen draaien in de Challenger Pro League?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

138
138
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

66
66
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

150
150
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

28
28
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

39
39
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

183
183
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

556
556
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

436
436
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

210
210
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

537
537
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

512
512
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

484
484
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

361
361
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

199
199
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

595
595
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1058
1058
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

330
330
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

672
672
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

486
486
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

154
154

Meer sportnieuws