De Boeck trekt aan alarmbel over smaakmaker KV Kortrijk

157 stemmen
De Boeck trekt aan alarmbel over smaakmaker KV Kortrijk

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League belooft nog razend spannend te worden, want de onderste zeven teams in het klassement komen stilaan op een zakdoek te staan. De rode lantaarn is sinds enkele dagen wel opnieuw in handen van KV Kortrijk. Dat moest afgelopen weekend vrede nemen met een 1-1 tegen RWDM.

De Kerels kwamen vroeg op voorsprong, maar konden die niet lang vasthouden en bleven uiteindelijk achter met een punt. Omdat Westerlo even later wel ging winnen in Leuven, zakten ze weer weg naar de laatste plaats met een 9 op 39. Maar dat is niet het enige waar Glen De Boeck zich zorgen over moet maken.

LEES OOK: 'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Kadri stelt teleur

Sinds zijn aanstelling pakte KVK wel een degelijke zeven op vijftien, maar niet iedereen vindt voorlopig zijn draai in het nieuwe Kortrijk. Zo valt bijvoorbeeld op dat aanvoerder Abdelkahar Kadri ver onder zijn gebruikelijke niveau blijft. Dat is ook De Boeck niet ontgaan.

"Hij haalt zijn beste vorm niet en dat is jammer, want hij is een van onze beste spelers", trekt hij aan de alarmbel in Het Nieuwsblad. "Maar dat komt altijd wel eens voor in een seizoen, zo’n dipje. Ik ga er vanuit dat Kadri het zelf ook niet leuk vindt. Hoe en waarom dat komt, dat zullen we deze week uitvogelen. Ik wil snel de oude Kadri terugzien, want hij is voor ons van zeer grote waarde."

Gemiste transfer nog in het hoofd?

Vorig seizoen was Kadri nog hét lichtpunt bij KV Kortrijk en dat leverde hem in de zomer heel wat interesse op van grotere clubs. Hij werd maandenlang gelinkt aan onder meer Club Brugge en Ajax, maar tot een transfer kwam het uiteindelijk niet. Zou dat nog in zijn hoofd kunnen spelen?

De Boeck zal hopen dat hij snel een antwoord vindt, want hij moet volgend weekend tegen Union al een andere belangrijke pion missen op het middenveld. Malinov is immers geschorst nadat hij zijn vijfde gele kaart van het seizoen pakte. Het zal dus nog minder evident worden om punten te pakken tegen de leider.

Denk je dat hij snel zijn beste niveau zal terugvinden?

Meest recent

'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

20
20
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

4
4
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

21
21
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

99
99
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

213
213
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

129
129
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

455
455
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

40
40
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

363
363
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

720
720
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

103
103
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

214
214
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

174
174
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

316
316
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

78
78
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

51
51
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

44
44
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

576
576
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

79
79
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

270
270
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

56
56
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

259
259
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

189
189
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

136
136
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

793
793

Meer sportnieuws