De Boeck trekt aan alarmbel over smaakmaker KV Kortrijk

157 stemmen
De Boeck trekt aan alarmbel over smaakmaker KV Kortrijk

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League belooft nog razend spannend te worden, want de onderste zeven teams in het klassement komen stilaan op een zakdoek te staan. De rode lantaarn is sinds enkele dagen wel opnieuw in handen van KV Kortrijk. Dat moest afgelopen weekend vrede nemen met een 1-1 tegen RWDM.

De Kerels kwamen vroeg op voorsprong, maar konden die niet lang vasthouden en bleven uiteindelijk achter met een punt. Omdat Westerlo even later wel ging winnen in Leuven, zakten ze weer weg naar de laatste plaats met een 9 op 39. Maar dat is niet het enige waar Glen De Boeck zich zorgen over moet maken.

LEES OOK: 'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

Kadri stelt teleur

Sinds zijn aanstelling pakte KVK wel een degelijke zeven op vijftien, maar niet iedereen vindt voorlopig zijn draai in het nieuwe Kortrijk. Zo valt bijvoorbeeld op dat aanvoerder Abdelkahar Kadri ver onder zijn gebruikelijke niveau blijft. Dat is ook De Boeck niet ontgaan.

"Hij haalt zijn beste vorm niet en dat is jammer, want hij is een van onze beste spelers", trekt hij aan de alarmbel in Het Nieuwsblad. "Maar dat komt altijd wel eens voor in een seizoen, zo’n dipje. Ik ga er vanuit dat Kadri het zelf ook niet leuk vindt. Hoe en waarom dat komt, dat zullen we deze week uitvogelen. Ik wil snel de oude Kadri terugzien, want hij is voor ons van zeer grote waarde."

Gemiste transfer nog in het hoofd?

Vorig seizoen was Kadri nog hét lichtpunt bij KV Kortrijk en dat leverde hem in de zomer heel wat interesse op van grotere clubs. Hij werd maandenlang gelinkt aan onder meer Club Brugge en Ajax, maar tot een transfer kwam het uiteindelijk niet. Zou dat nog in zijn hoofd kunnen spelen?

De Boeck zal hopen dat hij snel een antwoord vindt, want hij moet volgend weekend tegen Union al een andere belangrijke pion missen op het middenveld. Malinov is immers geschorst nadat hij zijn vijfde gele kaart van het seizoen pakte. Het zal dus nog minder evident worden om punten te pakken tegen de leider.

Denk je dat hij snel zijn beste niveau zal terugvinden?

Meest recent

Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

22
22
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

49
49
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

178
178
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

27
27
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

25
25
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

331
331
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

115
115
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

85
85
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

147
147
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

66
66
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

808
808
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

190
190
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

109
109
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

71
71
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

33
33
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

301
301
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

91
91
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

64
64
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

227
227
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

323
323
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

100
100
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

192
192
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

44
44
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

277
277
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

79
79

Meer sportnieuws