‘Deila vertrekt bij Club Brugge met megatransfer’

door
‘Deila vertrekt bij Club Brugge met megatransfer’

De toekomst van Ronny Deila wordt met de dag steeds onzekerder bij Club Brugge en de kans is groot dat de Noorse coach de huidige crisissituatie niet meer kan omdraaien. Indien Deila binnenkort zou vertrekken bij Club Brugge, dan zal hij de club in elk geval een mooi afscheidsgeschenk achterlaten.

LEES OOK: Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Buchanan wilde vorige zomer absoluut vertrekken bij Club Brugge

Het is haast een wonder dat Tajon Buchanan dit seizoen nog steeds het shirt van Club Brugge draagt. Enkele maanden geleden leek het ondenkbaar dat de Canadees dit seizoen nog bij de club zou spelen.

Tijdens de zomermercato waren er hardnekkige geruchten dat Buchanan graag een transfer wilde maken naar een club in een van de vijf grootste Europese competities, en zijn vertrekwens was bijzonder groot.

Zoals Het Nieuwsblad begin juli berichtte: “Buchanan wil àbsoluut weg bij Club.” Het was dus zeer waarschijnlijk dat Buchanan afgelopen zomer Club Brugge zou verlaten.

Clubs zoals Internazionale, Southampton, Burnley FC en Atlético Madrid toonden allemaal interesse in de slotfase van de transferperiode, maar concrete aanbiedingen bleven uit.

Dit was uiterst teleurstellend en ontgoochelend voor Buchanan, die twee jaar geleden voor België koos als springplank naar een topcompetitie en vanwege zijn ambitie om in de Champions League te spelen.

Buchanan helpt toptransfer zelf om zeep

Uiteindelijk heeft de Canadees geen transfer gemaakt, en hij moest daarvoor de verantwoordelijkheid grotendeels bij zichzelf leggen.

Tajon Buchanan schitterde vorig seizoen in de groepsfase van de Champions League en op het wereldkampioenschap in Qatar, maar daarna leek hij in de Belgische competitie zijn vorm helemaal te verliezen.

Buchanan kan acties maken, heeft snelheid en een sterke dribbel, maar hij was op het veld ook nog te veel een ongeleid projectiel. Hij koos vaak voor de moeilijkere optie en kwam ook soms te weinig in het spel voor.

Buchanan liep duidelijk achter zijn beste vorm aan, vooral in de Belgische competitie. Misschien werd hij aanvankelijk te veel bewierookt, of wellicht werd zijn talent te hoog ingeschat. Het antwoord ligt waarschijnlijk ergens tussenin.

De flankaanvaller is erg ambitieus en hij had het stilletjes aan wel allemaal gezien in de Jupiler Pro League, waardoor hij klaar was om België achter zich te laten. Maar door zijn teleurstellende prestaties vorig seizoen wilde geen enkele buitenlandse club doorduwen om hem afgelopen zomer binnen te halen.

Buchanan heeft internationale toekomst als rechtsback

Nadat het duidelijk werd dat een transfer niet zou gebeuren voor Tajon Buchanan, heeft hij onder de leiding van de enthousiaste Ronny Deila snel de focus op Club Brugge weten te richten dit seizoen.

De coach slaagde er tevens in om Buchanan te overtuigen om niet langer op zijn vertrouwde aanvallende flankpositie te spelen, maar wel als rechter vleugelverdediger.

Deila zag veel potentieel in dit gewaagde en avontuurlijke idee om Buchanan als rechtsback in te zetten, hoewel niet iedereen initieel meteen overtuigd was van dit gedurfde plan.

De transitie naar deze nieuwe positie verliep aanvankelijk wat wisselvallig in de eerste wedstrijden, maar inmiddels lijkt Buchanan toch een veelbelovende toekomst te hebben als offensieve rechtsback.

“Soms wordt gezegd dat ­Tajon geen rechtsachter is, maar hij is een international die genoemd wordt bij clubs als Inter. Dan kan hij bij ons zeker die positie invullen”, zei Deila.

Buchanan brengt verschillende sterke punten met zich mee als offensieve rechtsback, zoals zijn volume, duelkracht, voorzetten en vooral zijn indrukwekkende snelheid. “We hebben veel snelheid op de rechterkant. Buchanan is op dat vlak van een ander niveau”, merkte Deila op.

Aan de andere kant is er nog ruimte voor verbetering als het gaat om de (defensieve) positionering van Buchanan.

Buchanan is nóg interessanter geworden voor Internazionale

Het Laatste Nieuws rapporteerde dat Club Brugge en Tajon Buchanan al sinds het voorjaar min of meer een mondeling akkoord hadden met Internazionale over een transfer.

Aanvankelijk hoopte Blauw-Zwart op een verkoopprijs tussen 20 en 25 miljoen euro voor de toenmalige flankaanvaller, maar vanwege zijn mindere prestaties werd de nieuwe richtprijs vastgesteld op 15 miljoen euro.

De Italianen hadden het dossier van Buchanan vorige zomer uiteindelijk op de lange baan geschoven, deels vanwege het uitblijven van de verkoop van Denzel Dumfries en de vormcrisis van de Canadees, maar volgens Gazzetta dello Sport is zijn dossier nu weer razend actueel in het Stadio Giuseppe Meazza.

De Canadees zou nog steeds de beoogde opvolger moeten worden van de Nederlander, terwijl het contract van de andere rechtervleugelverdediger, Juan Cuadrado, eind dit seizoen afloopt bij de club.

De sterke prestaties van Buchanan dit seizoen als rechtervleugelverdediger bij Club Brugge, dankzij het gedurfde plan van Ronny Deila, versterken de interesse van Internazionale om zijn transferdossier te heropenen.

Buchanan heeft een grotere toekomst als rechtsback dan als aanvaller

Meest recent

Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

6
6
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

138
138
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

37
37
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

58
58
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

183
183
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

181
181
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

315
315
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

139
139
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

38
38
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

137
137
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

181
181
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

42
42
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

138
138
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

239
239
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

224
224
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

194
194
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

45
45
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

284
284
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

349
349
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

53
53
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

194
194
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

212
212
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

338
338
Renard bijt terug: "Als Bart Verhaeghe dat doet ..."

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

390
390
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

449
449

Meer sportnieuws