‘Deila vertrekt bij Club Brugge met megatransfer’

door
‘Deila vertrekt bij Club Brugge met megatransfer’

De toekomst van Ronny Deila wordt met de dag steeds onzekerder bij Club Brugge en de kans is groot dat de Noorse coach de huidige crisissituatie niet meer kan omdraaien. Indien Deila binnenkort zou vertrekken bij Club Brugge, dan zal hij de club in elk geval een mooi afscheidsgeschenk achterlaten.

LEES OOK: Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Buchanan wilde vorige zomer absoluut vertrekken bij Club Brugge

Het is haast een wonder dat Tajon Buchanan dit seizoen nog steeds het shirt van Club Brugge draagt. Enkele maanden geleden leek het ondenkbaar dat de Canadees dit seizoen nog bij de club zou spelen.

Tijdens de zomermercato waren er hardnekkige geruchten dat Buchanan graag een transfer wilde maken naar een club in een van de vijf grootste Europese competities, en zijn vertrekwens was bijzonder groot.

Zoals Het Nieuwsblad begin juli berichtte: “Buchanan wil àbsoluut weg bij Club.” Het was dus zeer waarschijnlijk dat Buchanan afgelopen zomer Club Brugge zou verlaten.

Clubs zoals Internazionale, Southampton, Burnley FC en Atlético Madrid toonden allemaal interesse in de slotfase van de transferperiode, maar concrete aanbiedingen bleven uit.

Dit was uiterst teleurstellend en ontgoochelend voor Buchanan, die twee jaar geleden voor België koos als springplank naar een topcompetitie en vanwege zijn ambitie om in de Champions League te spelen.

Buchanan helpt toptransfer zelf om zeep

Uiteindelijk heeft de Canadees geen transfer gemaakt, en hij moest daarvoor de verantwoordelijkheid grotendeels bij zichzelf leggen.

Tajon Buchanan schitterde vorig seizoen in de groepsfase van de Champions League en op het wereldkampioenschap in Qatar, maar daarna leek hij in de Belgische competitie zijn vorm helemaal te verliezen.

Buchanan kan acties maken, heeft snelheid en een sterke dribbel, maar hij was op het veld ook nog te veel een ongeleid projectiel. Hij koos vaak voor de moeilijkere optie en kwam ook soms te weinig in het spel voor.

Buchanan liep duidelijk achter zijn beste vorm aan, vooral in de Belgische competitie. Misschien werd hij aanvankelijk te veel bewierookt, of wellicht werd zijn talent te hoog ingeschat. Het antwoord ligt waarschijnlijk ergens tussenin.

De flankaanvaller is erg ambitieus en hij had het stilletjes aan wel allemaal gezien in de Jupiler Pro League, waardoor hij klaar was om België achter zich te laten. Maar door zijn teleurstellende prestaties vorig seizoen wilde geen enkele buitenlandse club doorduwen om hem afgelopen zomer binnen te halen.

Buchanan heeft internationale toekomst als rechtsback

Nadat het duidelijk werd dat een transfer niet zou gebeuren voor Tajon Buchanan, heeft hij onder de leiding van de enthousiaste Ronny Deila snel de focus op Club Brugge weten te richten dit seizoen.

De coach slaagde er tevens in om Buchanan te overtuigen om niet langer op zijn vertrouwde aanvallende flankpositie te spelen, maar wel als rechter vleugelverdediger.

Deila zag veel potentieel in dit gewaagde en avontuurlijke idee om Buchanan als rechtsback in te zetten, hoewel niet iedereen initieel meteen overtuigd was van dit gedurfde plan.

De transitie naar deze nieuwe positie verliep aanvankelijk wat wisselvallig in de eerste wedstrijden, maar inmiddels lijkt Buchanan toch een veelbelovende toekomst te hebben als offensieve rechtsback.

“Soms wordt gezegd dat ­Tajon geen rechtsachter is, maar hij is een international die genoemd wordt bij clubs als Inter. Dan kan hij bij ons zeker die positie invullen”, zei Deila.

Buchanan brengt verschillende sterke punten met zich mee als offensieve rechtsback, zoals zijn volume, duelkracht, voorzetten en vooral zijn indrukwekkende snelheid. “We hebben veel snelheid op de rechterkant. Buchanan is op dat vlak van een ander niveau”, merkte Deila op.

Aan de andere kant is er nog ruimte voor verbetering als het gaat om de (defensieve) positionering van Buchanan.

Buchanan is nóg interessanter geworden voor Internazionale

Het Laatste Nieuws rapporteerde dat Club Brugge en Tajon Buchanan al sinds het voorjaar min of meer een mondeling akkoord hadden met Internazionale over een transfer.

Aanvankelijk hoopte Blauw-Zwart op een verkoopprijs tussen 20 en 25 miljoen euro voor de toenmalige flankaanvaller, maar vanwege zijn mindere prestaties werd de nieuwe richtprijs vastgesteld op 15 miljoen euro.

De Italianen hadden het dossier van Buchanan vorige zomer uiteindelijk op de lange baan geschoven, deels vanwege het uitblijven van de verkoop van Denzel Dumfries en de vormcrisis van de Canadees, maar volgens Gazzetta dello Sport is zijn dossier nu weer razend actueel in het Stadio Giuseppe Meazza.

De Canadees zou nog steeds de beoogde opvolger moeten worden van de Nederlander, terwijl het contract van de andere rechtervleugelverdediger, Juan Cuadrado, eind dit seizoen afloopt bij de club.

De sterke prestaties van Buchanan dit seizoen als rechtervleugelverdediger bij Club Brugge, dankzij het gedurfde plan van Ronny Deila, versterken de interesse van Internazionale om zijn transferdossier te heropenen.

Buchanan heeft een grotere toekomst als rechtsback dan als aanvaller

Meest recent

'Financiële kater voor Anderlecht: solden op De Cat'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

8
8
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

52
52
Vanhaezebrouck tikt Leko op de vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

65
65
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

31
31
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

60
60
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

193
193
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

198
198
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

58
58
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

290
290
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

106
106
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

248
248
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

365
365
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

261
261
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

545
545
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

223
223
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

167
167
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

119
119
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

170
170
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

92
92
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

274
274
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

32
32
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

666
666
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

74
74
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

140
140
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

199
199

Meer sportnieuws