‘Deila vertrekt bij Club Brugge met megatransfer’

1792
‘Deila vertrekt bij Club Brugge met megatransfer’

De toekomst van Ronny Deila wordt met de dag steeds onzekerder bij Club Brugge en de kans is groot dat de Noorse coach de huidige crisissituatie niet meer kan omdraaien. Indien Deila binnenkort zou vertrekken bij Club Brugge, dan zal hij de club in elk geval een mooi afscheidsgeschenk achterlaten.

LEES OOK: Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Buchanan wilde vorige zomer absoluut vertrekken bij Club Brugge

Het is haast een wonder dat Tajon Buchanan dit seizoen nog steeds het shirt van Club Brugge draagt. Enkele maanden geleden leek het ondenkbaar dat de Canadees dit seizoen nog bij de club zou spelen.

Tijdens de zomermercato waren er hardnekkige geruchten dat Buchanan graag een transfer wilde maken naar een club in een van de vijf grootste Europese competities, en zijn vertrekwens was bijzonder groot.

Zoals Het Nieuwsblad begin juli berichtte: “Buchanan wil àbsoluut weg bij Club.” Het was dus zeer waarschijnlijk dat Buchanan afgelopen zomer Club Brugge zou verlaten.

Clubs zoals Internazionale, Southampton, Burnley FC en Atlético Madrid toonden allemaal interesse in de slotfase van de transferperiode, maar concrete aanbiedingen bleven uit.

Dit was uiterst teleurstellend en ontgoochelend voor Buchanan, die twee jaar geleden voor België koos als springplank naar een topcompetitie en vanwege zijn ambitie om in de Champions League te spelen.

Buchanan helpt toptransfer zelf om zeep

Uiteindelijk heeft de Canadees geen transfer gemaakt, en hij moest daarvoor de verantwoordelijkheid grotendeels bij zichzelf leggen.

Tajon Buchanan schitterde vorig seizoen in de groepsfase van de Champions League en op het wereldkampioenschap in Qatar, maar daarna leek hij in de Belgische competitie zijn vorm helemaal te verliezen.

Buchanan kan acties maken, heeft snelheid en een sterke dribbel, maar hij was op het veld ook nog te veel een ongeleid projectiel. Hij koos vaak voor de moeilijkere optie en kwam ook soms te weinig in het spel voor.

Buchanan liep duidelijk achter zijn beste vorm aan, vooral in de Belgische competitie. Misschien werd hij aanvankelijk te veel bewierookt, of wellicht werd zijn talent te hoog ingeschat. Het antwoord ligt waarschijnlijk ergens tussenin.

De flankaanvaller is erg ambitieus en hij had het stilletjes aan wel allemaal gezien in de Jupiler Pro League, waardoor hij klaar was om België achter zich te laten. Maar door zijn teleurstellende prestaties vorig seizoen wilde geen enkele buitenlandse club doorduwen om hem afgelopen zomer binnen te halen.

Buchanan heeft internationale toekomst als rechtsback

Nadat het duidelijk werd dat een transfer niet zou gebeuren voor Tajon Buchanan, heeft hij onder de leiding van de enthousiaste Ronny Deila snel de focus op Club Brugge weten te richten dit seizoen.

De coach slaagde er tevens in om Buchanan te overtuigen om niet langer op zijn vertrouwde aanvallende flankpositie te spelen, maar wel als rechter vleugelverdediger.

Deila zag veel potentieel in dit gewaagde en avontuurlijke idee om Buchanan als rechtsback in te zetten, hoewel niet iedereen initieel meteen overtuigd was van dit gedurfde plan.

De transitie naar deze nieuwe positie verliep aanvankelijk wat wisselvallig in de eerste wedstrijden, maar inmiddels lijkt Buchanan toch een veelbelovende toekomst te hebben als offensieve rechtsback.

“Soms wordt gezegd dat ­Tajon geen rechtsachter is, maar hij is een international die genoemd wordt bij clubs als Inter. Dan kan hij bij ons zeker die positie invullen”, zei Deila.

Buchanan brengt verschillende sterke punten met zich mee als offensieve rechtsback, zoals zijn volume, duelkracht, voorzetten en vooral zijn indrukwekkende snelheid. “We hebben veel snelheid op de rechterkant. Buchanan is op dat vlak van een ander niveau”, merkte Deila op.

Aan de andere kant is er nog ruimte voor verbetering als het gaat om de (defensieve) positionering van Buchanan.

Buchanan is nóg interessanter geworden voor Internazionale

Het Laatste Nieuws rapporteerde dat Club Brugge en Tajon Buchanan al sinds het voorjaar min of meer een mondeling akkoord hadden met Internazionale over een transfer.

Aanvankelijk hoopte Blauw-Zwart op een verkoopprijs tussen 20 en 25 miljoen euro voor de toenmalige flankaanvaller, maar vanwege zijn mindere prestaties werd de nieuwe richtprijs vastgesteld op 15 miljoen euro.

De Italianen hadden het dossier van Buchanan vorige zomer uiteindelijk op de lange baan geschoven, deels vanwege het uitblijven van de verkoop van Denzel Dumfries en de vormcrisis van de Canadees, maar volgens Gazzetta dello Sport is zijn dossier nu weer razend actueel in het Stadio Giuseppe Meazza.

De Canadees zou nog steeds de beoogde opvolger moeten worden van de Nederlander, terwijl het contract van de andere rechtervleugelverdediger, Juan Cuadrado, eind dit seizoen afloopt bij de club.

De sterke prestaties van Buchanan dit seizoen als rechtervleugelverdediger bij Club Brugge, dankzij het gedurfde plan van Ronny Deila, versterken de interesse van Internazionale om zijn transferdossier te heropenen.

Buchanan heeft een grotere toekomst als rechtsback dan als aanvaller

Meest recent

Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

24
24
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

37
37
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

11
11
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

58
58
'Clement aast op verrassende transferdeal met Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht boekten ze een 16 op 24 en plaatsten ze zich al voor de groepsfase van de Europa ...

133
133
Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Je kon al lezen dat Mihajlo Cvetkovic volgens onderzoeksbureau CIES de duurste tiener is in de ...

103
103
Thorsten Fink moet op zoek naar nieuwe club

Voor Thorsten Fink is het avontuur in Turkije tot zijn einde gekomen. De Duitse coach, die in ...

147
147
Vandenbempt geeft Leko gelijk: "Moeten we dringend weer vanaf"

Club Brugge leeft tussen hoop en vrees toe naar de belangrijke Champions League-wedstrijd op het ...

98
98
Ronaldo houdt voet bij stuk: "Ik ben de beste aller tijden"

De voorbije weken kwam Cristiano Ronaldo zwaar onder vuur te liggen. Dat kwam doordat hij halfweg ...

77
77
Vítor Bruno zwaar onder vuur: zelfs zege volstaat niet

Anderlecht heeft afgelopen weekend de aansluiting met de top vier gehouden dankzij een zege op het ...

123
123
Nieuwe rol De Bruyne: "Zo kan hij carrière verlengen"

Enkele Rode Duivels zijn er vorig weekend in geslaagd om een uitblinkersrol op te eisen. Dat was ...

60
60
'Naast Forbs nog zeer verrassende aanwezige bij Club'

Voor Club Brugge breken er zeer drukke weken aan, want in drie van de vier komende weken wacht een ...

241
241
'Witte rook: Courtois kent zijn club voor volgend seizoen'

De Rode Duivels moesten het de voorbije weken in de Nations League zien te stellen zonder Thibaut ...

377
377
Tielemans moet vrezen: Neville komt met pijnlijk verdict

Het is alweer crisis bij Manchester United, dat afgelopen weekend niet verder raakte dan een 1-1 ...

59
59
'Courtois slaat verrassend toe: opvallende Belgische overname'

Thibaut Courtois heeft een opvallende zet gedaan naast het voetbalveld. De doelman van Real Madrid ...

80
80
Cucurella reageert op rood Vinicius: "Als ze één haar aanraken..."

Real Madrid pakte zaterdag een belangrijke zege tegen Villarreal, maar grote vreugde heerste er ...

190
190
Bizarre situatie Club: genegeerd door Leko, niet door maats

Club Brugge stoomt zich klaar voor zijn volgende cruciale opdracht, want dinsdag volgt al de tweede ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Sensatietransfer Alvarez, nieuwe grootmacht voor Seys'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

123
123
"Atypische" Rik De Mil pakt achilleshiel KAA Gent hard aan

KAA Gent blijft verbazen. De Buffalo’s wonnen afgelopen speeldag met 0-2 op het veld van KV ...

198
198
Code rood bij Anderlecht: “Dit kan niet zo doorgaan”

RSC Anderlecht kroop afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League door het oog van de naald tegen ...

348
348
‘Club krijgt verrassend uitsluitsel over Forbs voor Inter’

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De twee blauw-zwarte clubs ...

400
400
Coucke belandt in onwaarschijnlijke financiële rollercoaster

Marc Coucke is in een financiële rollercoaster beland waar zelfs hij even van moet opkijken. ...

238
238
Degryse ziet 'nieuwe' topspeler opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hebben dit seizoen een ruime kern ...

504
504
"Ongelooflijk": Vandenbempt merkt énorme JPL-blunder op

Standard boekte een nul op negen. Ze verloren in een leeg stadion met 0-1 van Sporting Charleroi. ...

233
233
"Pure horror": Alderweireld over Rode Duivel bij Match of the Day

Toby Alderweireld kende een prachtige carrière als voetballer. Sinds hij gestopt is hij een ...

93
93

Meer sportnieuws