‘Deila vertrekt bij Club Brugge met megatransfer’

door
‘Deila vertrekt bij Club Brugge met megatransfer’

De toekomst van Ronny Deila wordt met de dag steeds onzekerder bij Club Brugge en de kans is groot dat de Noorse coach de huidige crisissituatie niet meer kan omdraaien. Indien Deila binnenkort zou vertrekken bij Club Brugge, dan zal hij de club in elk geval een mooi afscheidsgeschenk achterlaten.

LEES OOK: Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Buchanan wilde vorige zomer absoluut vertrekken bij Club Brugge

Het is haast een wonder dat Tajon Buchanan dit seizoen nog steeds het shirt van Club Brugge draagt. Enkele maanden geleden leek het ondenkbaar dat de Canadees dit seizoen nog bij de club zou spelen.

Tijdens de zomermercato waren er hardnekkige geruchten dat Buchanan graag een transfer wilde maken naar een club in een van de vijf grootste Europese competities, en zijn vertrekwens was bijzonder groot.

Zoals Het Nieuwsblad begin juli berichtte: “Buchanan wil àbsoluut weg bij Club.” Het was dus zeer waarschijnlijk dat Buchanan afgelopen zomer Club Brugge zou verlaten.

Clubs zoals Internazionale, Southampton, Burnley FC en Atlético Madrid toonden allemaal interesse in de slotfase van de transferperiode, maar concrete aanbiedingen bleven uit.

Dit was uiterst teleurstellend en ontgoochelend voor Buchanan, die twee jaar geleden voor België koos als springplank naar een topcompetitie en vanwege zijn ambitie om in de Champions League te spelen.

Buchanan helpt toptransfer zelf om zeep

Uiteindelijk heeft de Canadees geen transfer gemaakt, en hij moest daarvoor de verantwoordelijkheid grotendeels bij zichzelf leggen.

Tajon Buchanan schitterde vorig seizoen in de groepsfase van de Champions League en op het wereldkampioenschap in Qatar, maar daarna leek hij in de Belgische competitie zijn vorm helemaal te verliezen.

Buchanan kan acties maken, heeft snelheid en een sterke dribbel, maar hij was op het veld ook nog te veel een ongeleid projectiel. Hij koos vaak voor de moeilijkere optie en kwam ook soms te weinig in het spel voor.

Buchanan liep duidelijk achter zijn beste vorm aan, vooral in de Belgische competitie. Misschien werd hij aanvankelijk te veel bewierookt, of wellicht werd zijn talent te hoog ingeschat. Het antwoord ligt waarschijnlijk ergens tussenin.

De flankaanvaller is erg ambitieus en hij had het stilletjes aan wel allemaal gezien in de Jupiler Pro League, waardoor hij klaar was om België achter zich te laten. Maar door zijn teleurstellende prestaties vorig seizoen wilde geen enkele buitenlandse club doorduwen om hem afgelopen zomer binnen te halen.

Buchanan heeft internationale toekomst als rechtsback

Nadat het duidelijk werd dat een transfer niet zou gebeuren voor Tajon Buchanan, heeft hij onder de leiding van de enthousiaste Ronny Deila snel de focus op Club Brugge weten te richten dit seizoen.

De coach slaagde er tevens in om Buchanan te overtuigen om niet langer op zijn vertrouwde aanvallende flankpositie te spelen, maar wel als rechter vleugelverdediger.

Deila zag veel potentieel in dit gewaagde en avontuurlijke idee om Buchanan als rechtsback in te zetten, hoewel niet iedereen initieel meteen overtuigd was van dit gedurfde plan.

De transitie naar deze nieuwe positie verliep aanvankelijk wat wisselvallig in de eerste wedstrijden, maar inmiddels lijkt Buchanan toch een veelbelovende toekomst te hebben als offensieve rechtsback.

“Soms wordt gezegd dat ­Tajon geen rechtsachter is, maar hij is een international die genoemd wordt bij clubs als Inter. Dan kan hij bij ons zeker die positie invullen”, zei Deila.

Buchanan brengt verschillende sterke punten met zich mee als offensieve rechtsback, zoals zijn volume, duelkracht, voorzetten en vooral zijn indrukwekkende snelheid. “We hebben veel snelheid op de rechterkant. Buchanan is op dat vlak van een ander niveau”, merkte Deila op.

Aan de andere kant is er nog ruimte voor verbetering als het gaat om de (defensieve) positionering van Buchanan.

Buchanan is nóg interessanter geworden voor Internazionale

Het Laatste Nieuws rapporteerde dat Club Brugge en Tajon Buchanan al sinds het voorjaar min of meer een mondeling akkoord hadden met Internazionale over een transfer.

Aanvankelijk hoopte Blauw-Zwart op een verkoopprijs tussen 20 en 25 miljoen euro voor de toenmalige flankaanvaller, maar vanwege zijn mindere prestaties werd de nieuwe richtprijs vastgesteld op 15 miljoen euro.

De Italianen hadden het dossier van Buchanan vorige zomer uiteindelijk op de lange baan geschoven, deels vanwege het uitblijven van de verkoop van Denzel Dumfries en de vormcrisis van de Canadees, maar volgens Gazzetta dello Sport is zijn dossier nu weer razend actueel in het Stadio Giuseppe Meazza.

De Canadees zou nog steeds de beoogde opvolger moeten worden van de Nederlander, terwijl het contract van de andere rechtervleugelverdediger, Juan Cuadrado, eind dit seizoen afloopt bij de club.

De sterke prestaties van Buchanan dit seizoen als rechtervleugelverdediger bij Club Brugge, dankzij het gedurfde plan van Ronny Deila, versterken de interesse van Internazionale om zijn transferdossier te heropenen.

Buchanan heeft een grotere toekomst als rechtsback dan als aanvaller

Meest recent

Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

15
15
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

59
59
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

32
32
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

10
10
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

113
113
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

148
148
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

329
329
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

21
21
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

610
610
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

37
37
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

72
72
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

160
160
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

181
181
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

98
98
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

324
324
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

74
74
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

194
194
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

285
285
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

692
692
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

997
997
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

315
315
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

363
363
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

67
67
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

773
773
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

165
165

Meer sportnieuws