‘Deila vertrekt bij Club Brugge met megatransfer’

door
‘Deila vertrekt bij Club Brugge met megatransfer’

De toekomst van Ronny Deila wordt met de dag steeds onzekerder bij Club Brugge en de kans is groot dat de Noorse coach de huidige crisissituatie niet meer kan omdraaien. Indien Deila binnenkort zou vertrekken bij Club Brugge, dan zal hij de club in elk geval een mooi afscheidsgeschenk achterlaten.

LEES OOK: Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Buchanan wilde vorige zomer absoluut vertrekken bij Club Brugge

Het is haast een wonder dat Tajon Buchanan dit seizoen nog steeds het shirt van Club Brugge draagt. Enkele maanden geleden leek het ondenkbaar dat de Canadees dit seizoen nog bij de club zou spelen.

Tijdens de zomermercato waren er hardnekkige geruchten dat Buchanan graag een transfer wilde maken naar een club in een van de vijf grootste Europese competities, en zijn vertrekwens was bijzonder groot.

Zoals Het Nieuwsblad begin juli berichtte: “Buchanan wil àbsoluut weg bij Club.” Het was dus zeer waarschijnlijk dat Buchanan afgelopen zomer Club Brugge zou verlaten.

Clubs zoals Internazionale, Southampton, Burnley FC en Atlético Madrid toonden allemaal interesse in de slotfase van de transferperiode, maar concrete aanbiedingen bleven uit.

Dit was uiterst teleurstellend en ontgoochelend voor Buchanan, die twee jaar geleden voor België koos als springplank naar een topcompetitie en vanwege zijn ambitie om in de Champions League te spelen.

Buchanan helpt toptransfer zelf om zeep

Uiteindelijk heeft de Canadees geen transfer gemaakt, en hij moest daarvoor de verantwoordelijkheid grotendeels bij zichzelf leggen.

Tajon Buchanan schitterde vorig seizoen in de groepsfase van de Champions League en op het wereldkampioenschap in Qatar, maar daarna leek hij in de Belgische competitie zijn vorm helemaal te verliezen.

Buchanan kan acties maken, heeft snelheid en een sterke dribbel, maar hij was op het veld ook nog te veel een ongeleid projectiel. Hij koos vaak voor de moeilijkere optie en kwam ook soms te weinig in het spel voor.

Buchanan liep duidelijk achter zijn beste vorm aan, vooral in de Belgische competitie. Misschien werd hij aanvankelijk te veel bewierookt, of wellicht werd zijn talent te hoog ingeschat. Het antwoord ligt waarschijnlijk ergens tussenin.

De flankaanvaller is erg ambitieus en hij had het stilletjes aan wel allemaal gezien in de Jupiler Pro League, waardoor hij klaar was om België achter zich te laten. Maar door zijn teleurstellende prestaties vorig seizoen wilde geen enkele buitenlandse club doorduwen om hem afgelopen zomer binnen te halen.

Buchanan heeft internationale toekomst als rechtsback

Nadat het duidelijk werd dat een transfer niet zou gebeuren voor Tajon Buchanan, heeft hij onder de leiding van de enthousiaste Ronny Deila snel de focus op Club Brugge weten te richten dit seizoen.

De coach slaagde er tevens in om Buchanan te overtuigen om niet langer op zijn vertrouwde aanvallende flankpositie te spelen, maar wel als rechter vleugelverdediger.

Deila zag veel potentieel in dit gewaagde en avontuurlijke idee om Buchanan als rechtsback in te zetten, hoewel niet iedereen initieel meteen overtuigd was van dit gedurfde plan.

De transitie naar deze nieuwe positie verliep aanvankelijk wat wisselvallig in de eerste wedstrijden, maar inmiddels lijkt Buchanan toch een veelbelovende toekomst te hebben als offensieve rechtsback.

“Soms wordt gezegd dat ­Tajon geen rechtsachter is, maar hij is een international die genoemd wordt bij clubs als Inter. Dan kan hij bij ons zeker die positie invullen”, zei Deila.

Buchanan brengt verschillende sterke punten met zich mee als offensieve rechtsback, zoals zijn volume, duelkracht, voorzetten en vooral zijn indrukwekkende snelheid. “We hebben veel snelheid op de rechterkant. Buchanan is op dat vlak van een ander niveau”, merkte Deila op.

Aan de andere kant is er nog ruimte voor verbetering als het gaat om de (defensieve) positionering van Buchanan.

Buchanan is nóg interessanter geworden voor Internazionale

Het Laatste Nieuws rapporteerde dat Club Brugge en Tajon Buchanan al sinds het voorjaar min of meer een mondeling akkoord hadden met Internazionale over een transfer.

Aanvankelijk hoopte Blauw-Zwart op een verkoopprijs tussen 20 en 25 miljoen euro voor de toenmalige flankaanvaller, maar vanwege zijn mindere prestaties werd de nieuwe richtprijs vastgesteld op 15 miljoen euro.

De Italianen hadden het dossier van Buchanan vorige zomer uiteindelijk op de lange baan geschoven, deels vanwege het uitblijven van de verkoop van Denzel Dumfries en de vormcrisis van de Canadees, maar volgens Gazzetta dello Sport is zijn dossier nu weer razend actueel in het Stadio Giuseppe Meazza.

De Canadees zou nog steeds de beoogde opvolger moeten worden van de Nederlander, terwijl het contract van de andere rechtervleugelverdediger, Juan Cuadrado, eind dit seizoen afloopt bij de club.

De sterke prestaties van Buchanan dit seizoen als rechtervleugelverdediger bij Club Brugge, dankzij het gedurfde plan van Ronny Deila, versterken de interesse van Internazionale om zijn transferdossier te heropenen.

Buchanan heeft een grotere toekomst als rechtsback dan als aanvaller

Meest recent

'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

13
13
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

33
33
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

107
107
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

123
123
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

156
156
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

252
252
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

98
98
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

459
459
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

239
239
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

424
424
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

357
357
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

380
380
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

73
73
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

62
62
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

96
96
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

229
229
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

86
86
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

342
342
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

212
212
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

96
96
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

173
173
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

229
229
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

83
83

Meer sportnieuws