Cruciale maand: "Dan weten we of Anderlecht titelkandidaat is"

door
Cruciale maand:

Anderlecht maakt de laatste weken grote indruk. Vorige week swingde het al tegen OH Leuven naar een 5-1-overwinning en zondagmiddag rekende het ook vlotjes af met het stugge Cercle Brugge. De nummer vier in de rangschikking kreeg in eigen huis een 0-3 om de oren.

Daarmee blijft Anderlecht ook vlotjes meedraaien in de top van het klassement. We zijn intussen toch al bijna halfweg de reguliere competitie, maar Paars-Wit staat fraai tweede op vier punten van leider Union. Ze hebben bovendien al een aanzienlijke voorsprong uitgebouwd op Genk, Antwerp en Club Brugge.

LEES OOK: 'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

December cruciale maand voor Anderlecht

Stilaan beginnen sommigen in het Lotto Park al te dromen van een eerste titel in zeven jaar. Dat lijkt zeker niet onrealistisch gezien het spelniveau, de resultaten en het falen van sommige concurrenten. Volgens Alexandre Teklak zal dat ook de doelstelling zijn van het bestuur, zelfs al willen zij dat niet met zoveel woorden zeggen.

"Als je naar de transfers kijkt, dan gaat Anderlecht voor de titel. Ze hebben niet al die grote namen gekocht om Kortrijk of Westerlo te verslaan, met alle respect voor die ploegen", stelt de analist in La Dernière Heure. "We zullen nu zien of de kalender hun ambities zal valideren. In december zullen we met matchen tegen Standard, Antwerp en Genk zien of Anderlecht titelkandidaat is."

Vijf topmatchen in december

Het lijkt er inderdaad op dat december de ambities van Anderlecht voor dit seizoen kan maken of kraken. Ze openen die maand nog met een trip naar Westerlo, maar op 5 december komt Standard op bezoek in de achtste finale van de Croky Cup. Enkele dagen later is er ook de Clasico in de competitie.

Daarna volgen achtereenvolgens voor Nieuwjaar nog een trip naar de Bosuil en thuismatchen tegen KRC Genk en Cercle Brugge. Stuk voor stuk topwedstrijden dus en de resultaten daarin zouden weleens voor enkele grote verschuivingen in het klassement kunnen zorgen.

Is Anderlecht dit seizoen titelkandidaat?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

95
95
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

98
98
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

65
65
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

139
139
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

58
58
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

88
88
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

52
52
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

128
128
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

32
32
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

62
62
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

217
217
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1265
1265
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

131
131
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

65
65
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

181
181
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

376
376
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

74
74
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

143
143
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

192
192
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

98
98
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

362
362
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

78
78
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

95
95

Meer sportnieuws