Van Bommel stelt dé voorwaarde voor volgende Rode Duivel Antwerp

door
Van Bommel stelt dé voorwaarde voor volgende Rode Duivel Antwerp

Antwerp kon zich in oktober in de handen wrijven, want bondscoach Domenico Tedesco haalde toen Mandela Keita en Arthur Vermeeren voor het eerst bij de selectie van de Rode Duivels. Dat was uiteraard een enorme opsteker voor de Great Old, die hoopt in de toekomst nog internationals af te kunnen leveren.

Eén van de spelers waarnaar daarvoor gekeken wordt, is Michel-Ange Balikwisha. De 22-jarige flankaanvaller gaf afgelopen weekend in de topper tegen KRC Genk alvast nog eens zijn visitekaartje af door twee keer te scoren. Maar Mark van Bommel ziet nog een groot werkpunt voor de Congolese Belg.

LEES OOK: D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Balikwisha moet constanter worden

"Als hij dít elke wedstrijd brengt, speelt hij hier niet meer", verklaarde de trainer aan Het Laatste Nieuws. "Hij moet constanter worden. Pas dan wordt hij écht belangrijk. We zijn daar constant mee bezig, al anderhalf jaar. Hij moet niet één wedstrijd goed zijn, om er nadien twee vlakke te spelen. Het rendement moet omhoog."

Van Bommel denkt ook dat het gebrek aan een constante bij Balikwisha zijn kansen bij de nationale ploeg fnuikt. "Vorig jaar had ik aan het begin van het seizoen de woorden op m'n tong liggen dat hij Rode Duivel moest worden, maar daarvoor moeten zijn prestaties stabieler. Iedereen moet bang zijn als hij op het veld staat, elke wedstrijd", waarschuwt hij.

Dan kans bij Rode Duivels?

Antwerp betaalde in de zomer van 2021 6 miljoen euro om Balikwisha bij Standard weg te halen. Daarmee was de aanvaller op dat moment de duurste aankoop ooit van de Great Old, die bovendien Club Brugge wist af te troeven voor zijn komst. Sindsdien wisselt Balikwisha echter goede met mindere momente af.

Dit seizoen staat zijn teller desondanks toch al op zes doelpunten en drie assists in 20 officiële wedstrijden. Ook in de Champions League wist hij al te scoren. Dinsdag krijgt Balikwisha in Porto alvast de kans om zich ook op het Europese toneel opnieuw te tonen.

 

Is Balikwisha een toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

"Hoe triest is dat?" - Anderlecht pijnlijk in zijn hemd gezet

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

30
30
Ongezien! De waanzinnige balans van Union sinds promotie

Union SG maakte zondagavond een duidelijke statement. Met een 1-3-overwinning op het veld van STVV ...

58
58
Brede glimlach Garcia: enorme WK-meevaller voor België

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

74
74
Anderlecht-drama: analisten vellen vernietigend verdict

Na de goede resultaten van de voorbije weken, heerste opnieuw positivisme rond RSC Anderlecht. Maar ...

259
259
Club-fans scanderen opvallende naam, Mechele vol lof

Club Brugge kan met een gerust gemoed toewerken naar de start van de Champions' Play-Offs. Op de ...

231
231
Met domper naar Duivels: Godts hard aangepakt na Klassieker

Mika Godts mag zich deze week voor de eerste keer bij de Rode Duivels melden. Maar de flankaanvaller ...

66
66
Chelsea zorgt voor nieuwe wending in Duivels-soap Lavia

De Rode Duivels trekken deze week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp en twee ...

119
119
Hayen krijgt klappen: pijnlijke conclusie na ondergang Genk

Het is KRC Genk dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de Champions' Play-Offs. Even zag het ...

266
266
Bayern legt bom onder Kompany: beslissing met grote gevolgen

Vincent Kompany ziet Bayern winnen, maar achter de schermen groeit de spanning. De keeperskwestie, ...

109
109
Club Brugge in titelmodus: geste waarschuwing voor Union

Club Brugge heeft de reguliere competitie op fraaie wijze afgesloten. Zelfs zonder de geblesseerde ...

253
253
Enorme euforie bij Gent: actie De Mil maakt kleedkamer gek

Even werd het nog bibberen, maar AA Gent heeft zich zondag dan toch geplaatst voor de Champions' ...

159
159
Anderlecht keihard uitgefloten: schlemiel krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zich zondagavond geplaatst voor de Champions' Play-Offs. Maar daarmee is ook al ...

683
683
Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

165
165
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

148
148
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

55
55
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

121
121
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

350
350
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

451
451
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

277
277
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

280
280
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

302
302
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

580
580
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

119
119
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

179
179
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

242
242

Meer sportnieuws