Van Bommel stelt dé voorwaarde voor volgende Rode Duivel Antwerp

door
Van Bommel stelt dé voorwaarde voor volgende Rode Duivel Antwerp

Antwerp kon zich in oktober in de handen wrijven, want bondscoach Domenico Tedesco haalde toen Mandela Keita en Arthur Vermeeren voor het eerst bij de selectie van de Rode Duivels. Dat was uiteraard een enorme opsteker voor de Great Old, die hoopt in de toekomst nog internationals af te kunnen leveren.

Eén van de spelers waarnaar daarvoor gekeken wordt, is Michel-Ange Balikwisha. De 22-jarige flankaanvaller gaf afgelopen weekend in de topper tegen KRC Genk alvast nog eens zijn visitekaartje af door twee keer te scoren. Maar Mark van Bommel ziet nog een groot werkpunt voor de Congolese Belg.

LEES OOK: 'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

Balikwisha moet constanter worden

"Als hij dít elke wedstrijd brengt, speelt hij hier niet meer", verklaarde de trainer aan Het Laatste Nieuws. "Hij moet constanter worden. Pas dan wordt hij écht belangrijk. We zijn daar constant mee bezig, al anderhalf jaar. Hij moet niet één wedstrijd goed zijn, om er nadien twee vlakke te spelen. Het rendement moet omhoog."

Van Bommel denkt ook dat het gebrek aan een constante bij Balikwisha zijn kansen bij de nationale ploeg fnuikt. "Vorig jaar had ik aan het begin van het seizoen de woorden op m'n tong liggen dat hij Rode Duivel moest worden, maar daarvoor moeten zijn prestaties stabieler. Iedereen moet bang zijn als hij op het veld staat, elke wedstrijd", waarschuwt hij.

Dan kans bij Rode Duivels?

Antwerp betaalde in de zomer van 2021 6 miljoen euro om Balikwisha bij Standard weg te halen. Daarmee was de aanvaller op dat moment de duurste aankoop ooit van de Great Old, die bovendien Club Brugge wist af te troeven voor zijn komst. Sindsdien wisselt Balikwisha echter goede met mindere momente af.

Dit seizoen staat zijn teller desondanks toch al op zes doelpunten en drie assists in 20 officiële wedstrijden. Ook in de Champions League wist hij al te scoren. Dinsdag krijgt Balikwisha in Porto alvast de kans om zich ook op het Europese toneel opnieuw te tonen.

 

🚀

Is Balikwisha een toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

78
78
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

27
27
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

134
134
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

121
121
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

67
67
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

330
330
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

88
88
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

134
134
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

131
131
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

67
67
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

73
73
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

74
74
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

203
203
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

185
185
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

315
315
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

449
449
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

203
203
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

386
386
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

56
56
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

187
187
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

172
172
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

210
210
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

177
177

Meer sportnieuws