Van Bommel stelt dé voorwaarde voor volgende Rode Duivel Antwerp

door
Van Bommel stelt dé voorwaarde voor volgende Rode Duivel Antwerp

Antwerp kon zich in oktober in de handen wrijven, want bondscoach Domenico Tedesco haalde toen Mandela Keita en Arthur Vermeeren voor het eerst bij de selectie van de Rode Duivels. Dat was uiteraard een enorme opsteker voor de Great Old, die hoopt in de toekomst nog internationals af te kunnen leveren.

Eén van de spelers waarnaar daarvoor gekeken wordt, is Michel-Ange Balikwisha. De 22-jarige flankaanvaller gaf afgelopen weekend in de topper tegen KRC Genk alvast nog eens zijn visitekaartje af door twee keer te scoren. Maar Mark van Bommel ziet nog een groot werkpunt voor de Congolese Belg.

LEES OOK: Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Balikwisha moet constanter worden

"Als hij dít elke wedstrijd brengt, speelt hij hier niet meer", verklaarde de trainer aan Het Laatste Nieuws. "Hij moet constanter worden. Pas dan wordt hij écht belangrijk. We zijn daar constant mee bezig, al anderhalf jaar. Hij moet niet één wedstrijd goed zijn, om er nadien twee vlakke te spelen. Het rendement moet omhoog."

Van Bommel denkt ook dat het gebrek aan een constante bij Balikwisha zijn kansen bij de nationale ploeg fnuikt. "Vorig jaar had ik aan het begin van het seizoen de woorden op m'n tong liggen dat hij Rode Duivel moest worden, maar daarvoor moeten zijn prestaties stabieler. Iedereen moet bang zijn als hij op het veld staat, elke wedstrijd", waarschuwt hij.

Dan kans bij Rode Duivels?

Antwerp betaalde in de zomer van 2021 6 miljoen euro om Balikwisha bij Standard weg te halen. Daarmee was de aanvaller op dat moment de duurste aankoop ooit van de Great Old, die bovendien Club Brugge wist af te troeven voor zijn komst. Sindsdien wisselt Balikwisha echter goede met mindere momente af.

Dit seizoen staat zijn teller desondanks toch al op zes doelpunten en drie assists in 20 officiële wedstrijden. Ook in de Champions League wist hij al te scoren. Dinsdag krijgt Balikwisha in Porto alvast de kans om zich ook op het Europese toneel opnieuw te tonen.

 

Is Balikwisha een toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

135
135
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

16
16
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

26
26
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

18
18
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

46
46
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

21
21
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

126
126
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

48
48
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

37
37
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

996
996
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

31
31
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

42
42
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

54
54
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

452
452
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

135
135
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

725
725
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

454
454
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

71
71
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

81
81
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

872
872
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

629
629
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

136
136
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

370
370
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

35
35
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

105
105

Meer sportnieuws