Van Bommel stelt dé voorwaarde voor volgende Rode Duivel Antwerp

316 stemmen
Van Bommel stelt dé voorwaarde voor volgende Rode Duivel Antwerp

Antwerp kon zich in oktober in de handen wrijven, want bondscoach Domenico Tedesco haalde toen Mandela Keita en Arthur Vermeeren voor het eerst bij de selectie van de Rode Duivels. Dat was uiteraard een enorme opsteker voor de Great Old, die hoopt in de toekomst nog internationals af te kunnen leveren.

Eén van de spelers waarnaar daarvoor gekeken wordt, is Michel-Ange Balikwisha. De 22-jarige flankaanvaller gaf afgelopen weekend in de topper tegen KRC Genk alvast nog eens zijn visitekaartje af door twee keer te scoren. Maar Mark van Bommel ziet nog een groot werkpunt voor de Congolese Belg.

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Balikwisha moet constanter worden

"Als hij dít elke wedstrijd brengt, speelt hij hier niet meer", verklaarde de trainer aan Het Laatste Nieuws. "Hij moet constanter worden. Pas dan wordt hij écht belangrijk. We zijn daar constant mee bezig, al anderhalf jaar. Hij moet niet één wedstrijd goed zijn, om er nadien twee vlakke te spelen. Het rendement moet omhoog."

Van Bommel denkt ook dat het gebrek aan een constante bij Balikwisha zijn kansen bij de nationale ploeg fnuikt. "Vorig jaar had ik aan het begin van het seizoen de woorden op m'n tong liggen dat hij Rode Duivel moest worden, maar daarvoor moeten zijn prestaties stabieler. Iedereen moet bang zijn als hij op het veld staat, elke wedstrijd", waarschuwt hij.

Dan kans bij Rode Duivels?

Antwerp betaalde in de zomer van 2021 6 miljoen euro om Balikwisha bij Standard weg te halen. Daarmee was de aanvaller op dat moment de duurste aankoop ooit van de Great Old, die bovendien Club Brugge wist af te troeven voor zijn komst. Sindsdien wisselt Balikwisha echter goede met mindere momente af.

Dit seizoen staat zijn teller desondanks toch al op zes doelpunten en drie assists in 20 officiële wedstrijden. Ook in de Champions League wist hij al te scoren. Dinsdag krijgt Balikwisha in Porto alvast de kans om zich ook op het Europese toneel opnieuw te tonen.

 

Is Balikwisha een toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

59
59
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

59
59
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

66
66
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

155
155
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

100
100
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

242
242
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

140
140
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

120
120
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

368
368
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

106
106
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

291
291
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

121
121
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

263
263
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

226
226
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

300
300
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

123
123
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

241
241
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1206
1206
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

534
534
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

267
267
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

273
273
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

459
459
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

354
354
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

84
84

Meer sportnieuws