Van Bommel stelt dé voorwaarde voor volgende Rode Duivel Antwerp

door
Van Bommel stelt dé voorwaarde voor volgende Rode Duivel Antwerp

Antwerp kon zich in oktober in de handen wrijven, want bondscoach Domenico Tedesco haalde toen Mandela Keita en Arthur Vermeeren voor het eerst bij de selectie van de Rode Duivels. Dat was uiteraard een enorme opsteker voor de Great Old, die hoopt in de toekomst nog internationals af te kunnen leveren.

Eén van de spelers waarnaar daarvoor gekeken wordt, is Michel-Ange Balikwisha. De 22-jarige flankaanvaller gaf afgelopen weekend in de topper tegen KRC Genk alvast nog eens zijn visitekaartje af door twee keer te scoren. Maar Mark van Bommel ziet nog een groot werkpunt voor de Congolese Belg.

LEES OOK: Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Balikwisha moet constanter worden

"Als hij dít elke wedstrijd brengt, speelt hij hier niet meer", verklaarde de trainer aan Het Laatste Nieuws. "Hij moet constanter worden. Pas dan wordt hij écht belangrijk. We zijn daar constant mee bezig, al anderhalf jaar. Hij moet niet één wedstrijd goed zijn, om er nadien twee vlakke te spelen. Het rendement moet omhoog."

Van Bommel denkt ook dat het gebrek aan een constante bij Balikwisha zijn kansen bij de nationale ploeg fnuikt. "Vorig jaar had ik aan het begin van het seizoen de woorden op m'n tong liggen dat hij Rode Duivel moest worden, maar daarvoor moeten zijn prestaties stabieler. Iedereen moet bang zijn als hij op het veld staat, elke wedstrijd", waarschuwt hij.

Dan kans bij Rode Duivels?

Antwerp betaalde in de zomer van 2021 6 miljoen euro om Balikwisha bij Standard weg te halen. Daarmee was de aanvaller op dat moment de duurste aankoop ooit van de Great Old, die bovendien Club Brugge wist af te troeven voor zijn komst. Sindsdien wisselt Balikwisha echter goede met mindere momente af.

Dit seizoen staat zijn teller desondanks toch al op zes doelpunten en drie assists in 20 officiële wedstrijden. Ook in de Champions League wist hij al te scoren. Dinsdag krijgt Balikwisha in Porto alvast de kans om zich ook op het Europese toneel opnieuw te tonen.

 

Is Balikwisha een toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

De Cat praat over toptransfer: 'Anderlecht heeft masterplan'

Nathan De Cat is dé sensatie bij RSC Anderlecht. De 17-jarige middenvelder is dit seizoen ...

63
63
KAA Gent in beroep tegen schorsing, Westerlo komt goed weg

Afgelopen speeldag vielen er enkele rode kaarten in de Jupiler Pro League. Het Bondsparket heeft ...

21
21
Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Romelu Lukaku staat dicht bij zijn rentree na een maandenlange blessure aan de quadriceps. Big Rom ...

20
20
Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

97
97
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

25
25
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

188
188
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

205
205
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

28
28
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

259
259
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

180
180
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

250
250
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

180
180
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

219
219
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

863
863
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

168
168
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

727
727
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

510
510
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

498
498
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

256
256
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

337
337
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

690
690
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

805
805
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

568
568
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

284
284
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

577
577

Meer sportnieuws