Vandenbempt: "Dé ontdekking van laatste weken bij RSCA"

1016
Vandenbempt:

Cercle Brugge-RSC Anderlecht: 0-3. Vele jaren geleden was dit een uitslag die niemand zou verrassen, maar Cercle werd een stuk beter en RSCA is zeker na vorig seizoen op zoek naar succes. Paars-Wit speelde een sterke partij in het Jan Breydelstadion. Peter Vandenbempt had lof voor de Brusselaars.

Brian Riemer heeft de afgelopen weken punten gescoord. Tactisch staat het goed bij Anderlecht, dat steeds beter begint te spelen. 

LEES OOK: Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Lof voor Riemer

"Een pluim voor coach Brian Riemer. Zijn spelers waren bereid om de arbeid te leveren en het plan te laten werken", aldus Vandenbempt bij Sporza. Aanvallend heeft Anderlecht veel meer weelde dan de afgelopen jaren.

Riemer kan ook wisselen, wat voordien niet het geval was bij zijn voorgangers. "Voorin staan Kasper Dolberg en Anders Dreyer met vertrouwen te voetballen. Thorgan Hazard wordt almaar beter en ontpopt zich tot een echte dirigent. En Mario Stroeykens lijkt wel de ontdekking van de laatste weken. Dat zijn heel veel troeven voor Anderlecht."

Weelde bij Anderlecht

Stroeykens is bezig aan het seizoen van de grote doorbraak. De 19-jarige aanvallende middenvelder werd altijd al aanzien als een groot talent en in zijn vierde seizoen bij de A-kern zet hij de volgende stap. Voor Riemer dienen zich er nu moeilijke keuzes aan.

Théo Leoni keert volgende week terug en hij verdient een basisplaats. Hij was dit seizoen de beste middenvelder bij RSCA. Stroeykens is de man in vorm en kan de coach er eigenlijk ook niet uitzetten. Het lijkt daarom tussen Rits en Delaney te gaan als rustbrenger en defensief slot op de deur. 

Lees ook: 

Wie moet wijken voor Leoni?

Meest recent

Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

3
3
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

123
123
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

5
5
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

18
18
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

158
158
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

92
92
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

112
112
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

206
206
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

107
107
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

43
43
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

122
122
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

350
350
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

96
96
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

47
47
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

272
272
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

465
465
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

106
106
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

120
120
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

89
89
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

288
288
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

381
381
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

58
58
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

544
544
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

410
410

Meer sportnieuws