Vandenbempt: "Dé ontdekking van laatste weken bij RSCA"

1016 stemmen
Vandenbempt:

Cercle Brugge-RSC Anderlecht: 0-3. Vele jaren geleden was dit een uitslag die niemand zou verrassen, maar Cercle werd een stuk beter en RSCA is zeker na vorig seizoen op zoek naar succes. Paars-Wit speelde een sterke partij in het Jan Breydelstadion. Peter Vandenbempt had lof voor de Brusselaars.

Brian Riemer heeft de afgelopen weken punten gescoord. Tactisch staat het goed bij Anderlecht, dat steeds beter begint te spelen. 

LEES OOK: De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Lof voor Riemer

"Een pluim voor coach Brian Riemer. Zijn spelers waren bereid om de arbeid te leveren en het plan te laten werken", aldus Vandenbempt bij Sporza. Aanvallend heeft Anderlecht veel meer weelde dan de afgelopen jaren.

Riemer kan ook wisselen, wat voordien niet het geval was bij zijn voorgangers. "Voorin staan Kasper Dolberg en Anders Dreyer met vertrouwen te voetballen. Thorgan Hazard wordt almaar beter en ontpopt zich tot een echte dirigent. En Mario Stroeykens lijkt wel de ontdekking van de laatste weken. Dat zijn heel veel troeven voor Anderlecht."

Weelde bij Anderlecht

Stroeykens is bezig aan het seizoen van de grote doorbraak. De 19-jarige aanvallende middenvelder werd altijd al aanzien als een groot talent en in zijn vierde seizoen bij de A-kern zet hij de volgende stap. Voor Riemer dienen zich er nu moeilijke keuzes aan.

Théo Leoni keert volgende week terug en hij verdient een basisplaats. Hij was dit seizoen de beste middenvelder bij RSCA. Stroeykens is de man in vorm en kan de coach er eigenlijk ook niet uitzetten. Het lijkt daarom tussen Rits en Delaney te gaan als rustbrenger en defensief slot op de deur. 

Lees ook: 

Wie moet wijken voor Leoni?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

158
158
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

71
71
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

33
33
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

162
162
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

29
29
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

40
40
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

186
186
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

567
567
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

172
172
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

72
72
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

436
436
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

212
212
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

538
538
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

520
520
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

486
486
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

362
362
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

200
200
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

601
601
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

270
270
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1064
1064
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

331
331
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

673
673
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

489
489
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

155
155

Meer sportnieuws