Mazzu legt vinger op de wonde bij pover Charleroi

67 stemmen
Mazzu legt vinger op de wonde bij pover Charleroi

Sporting Charleroi moest zondag zijn meerdere erkennen in AA Gent. De Carolo's verloren op eigen veld met 1-3 van de Buffalo's en blijven zo aanmodderen in de onderste regionen van de JPL. Coach Felice Mazzu legt de vinger op de wonde.

Gent controleerde in de eerste helft en had al snel een voorsprong te pakken via Tissoudali. De Marokkaan maakte gebruik van pover uitvoetballen bij de thuisploeg. Gent vergat de wedstrijd daarna al dood te maken in de eerste helft. We gingen rusten met 0-1.

Na de pauze hetzelfde spelbeeld. Gent domineerde en diepte zijn voorsprong uit. De Sart trof raak vanaf de stip: 0-2. Orban dikte nog aan tot 0-3. De eerredder van Ilaimaharitra was er enkel een voor de statistieken. Gent blijft zo bovenin meedraaien. Charleroi blijft net boven de degradatieplaatsen hangen.

LEES OOK: 'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Mazzu heeft een dubbel gevoel

Charleroi-coach Felice Mazzu bleef achter met gemengde gevoelens. "Ik heb een dubbel gevoel", klonk het achteraf bij Sporza. "De tegenstander was beter, maar we geven een goal weg door een fout. We hervatten de wedstrijd dan wel met goede intenties en krijgen kansen, maar worden afgestraft op de omschakeling. We moeten geconcentreerder zijn op die situaties."

Charleroi moet met meer durf spelen

"Soms moeten we ook met meer durf spelen, in plaats van voor zekerheid te kiezen", ging Mazzu verder. "We nodigden Gent zo uit om hoge druk te zetten. In onze situatie is elk punt nu belangrijk."

Charleroi trekt op de volgende speeldag naar KV Mechelen. Daarna volgen duels tegen Westerlo (thuis) en RWDM (uit). 

Zal Charleroi degraderen?

Meest recent

Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

10
10
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

28
28
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

48
48
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

199
199
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

51
51
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

197
197
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

99
99
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

201
201
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

177
177
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

234
234
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

102
102
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

212
212
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

992
992
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

443
443
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

231
231
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

249
249
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

410
410
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

332
332
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

72
72
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

286
286
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

367
367
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

503
503
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

232
232
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

406
406
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

214
214

Meer sportnieuws