Orban spuwt zijn gal over zijn situatie bij AA Gent

door
Orban spuwt zijn gal over zijn situatie bij AA Gent

AA Gent heeft zondag gedaan wat het moest doen. Vorig seizoen gingen ze nog verliezen in Charleroi, maar deze keer konden de Carolo's hen niets in de weg leggen. De Buffalo's keerden terug met drie punten na een vlotte 1-3-overwinning.

Opmerkelijke vaststelling daarbij was dat ook Gift Orban nog eens een doelpuntje kon meepikken. De Nigeriaan stond in de competitie al droog sinds 20 augustus, maar zorgde in de slotminuut van de reguliere speeltijd voor de 0-3. Maar voor veel vreugde zorgde zijn doelpunt niet.

LEES OOK: Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

Orban spuwt zijn gal

Op het veld juichte Orban niet na zijn doelpunt en na de wedstrijd spuwde hij helemaal zijn gal. Het mag duidelijk zijn dat het de wispelturige spits hoog zit dat Hein Vanhaezebrouck hem dezer dagen vooral op de bank houdt. "Ik voel me niet meer mezelf", verklaarde hij aan Het Nieuwsblad. "Op de bank zitten, tien minuten spelen... Wat kan ik de club of het team dan bijbrengen?"

"Ik ben geen speler die vertrouwen krijgt als hij invalt. Ik ben een speler die start en moet kunnen groeien in een match. Een club kan mijn loopbaan niet kapotmaken", klonk het verder ook nog opvallend. "Ik blijf werken. Als het hier niet lukt, elders dan."

Stuurt Orban aan op transfer?

Orban lijkt dus aan te sturen op een transfer als er niet snel verandering komt in zijn situatie. Hij geeft wel aan dat hij vertrouwen blijft houden in Hein Vanhaezebrouck en zich neerlegt bij diens keuzes. Afwachten of hij dat in januari ook nog zal zeggen als zijn statuut dan niet veranderd is.

Vorig seizoen begon Orban nog flitsend nadat Gent hem in januari in Noorwegen opgepikt had. Hij scoorde op een half seizoen nog 20 keer in 22 wedstrijden, maar dit seizoen werd al snel duidelijk dat de motor sputterde. Dit seizoen blijft de teller steken op slechts acht goals in achttien matchen.

Moet Orban meer speelminuten krijgen de komende weken?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

81
81
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

166
166
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

98
98
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

60
60
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

26
26
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1071
1071
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

179
179
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

210
210
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

296
296
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

31
31
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

152
152
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

711
711
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

36
36
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

40
40
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

182
182
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

101
101
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

126
126
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

118
118
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

122
122
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

128
128
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

322
322
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

38
38
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

328
328
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

186
186

Meer sportnieuws