'Haat-liefde relatie' Doku en Guardiola bereikt hoogtepunt

910
'Haat-liefde relatie' Doku en Guardiola bereikt hoogtepunt

De komst van Jérémy Doku naar Manchester City deed aanvankelijk de wenkbrauwen fronsen, aangezien Pep Guardiola geen uitgesproken voorstander is van dribbelkonten in zijn ploeg. Maar toch heeft de Belg al snel zijn onschatbare waarde bewezen en is hij uitgegroeid tot een onmisbare schakel in het Man City-team.

Op het gebied van zijn vele en uitstekende dribbels heeft Doku een ware revolutie ontketend in het Etihad Stadium, zijn decision making is van een zeer hoog niveau, hij verliest zelden de bal en is bijzonder efficiënt in en rond de zone van de waarheid. Het is duidelijk dat Doku nu al de stoutste verwachtingen van Guardiola heeft overtroffen.

LEES OOK: 'Manchester City pakt uit: transfer van 100 miljoen'

Controlefreak Guardiola is geen fan van dribbelkonten

Manchester City heeft vorige zomer Jérémy Doku verwelkomd als de nieuwste topaanwinst van de club, met de bedoeling om er de opvolger van Riyad Mahrez te worden, die op zijn beurt de overstap maakte naar Al-Ahli

 In het Etihad Stadium vond Doku zijn absolute droomcoach in de persoon van Pep Guardiola terug. “Ik groeide op met het tiki-taka van Guardiola”, zei Doku eerder in een interview met Het Laatste Nieuws.

Doku is de negende Belg die het iconische blauwe shirt van Manchester City mag dragen, maar hij heeft de eer om als allereerste Belg persoonlijk door Pep Guardiola te zijn aangetrokken.

Vincent Kompany en Kevin De Bruyne waren al bij de club voordat de Spaanse coach arriveerde, terwijl Roméo Lavia in eerste instantie doorstroomde naar de U18.

De komst van Doku naar Man City was opvallend omdat Guardiola doorgaans nochtans geen uitgesproken voorstander is van dribbelkonten, omdat dribbels het risico op balverlies verhogen en de controle over het spel kunnen verstoren.

De Spaanse coach staat erom bekend zijn spelers strikte en gedetailleerde instructies te geven binnen zijn tactische plan, met als doel te allen tijde de controle te behouden en het balverlies tot een minimum te beperken.

In het vorige seizoen in de Premier League voerde Manchester City bijvoorbeeld gemiddeld slechts 22 dribbels per wedstrijd uit, waarmee ze op de dertiende plaats stonden in dit klassement binnen de Engelse competitie.

Guardiola ziet X-factor in Doku bij Man City

Volgens bronnen heeft Pep Guardiola vorig seizoen op de transfermarkt bewust afstand gehouden van jonge, snelle en dribbelvaardige vleugelspelers, de categorie waartoe Jérémy Doku behoort.

Hij deed dit met de bedoeling om meer controle in zijn ploeg te behouden, terwijl hij tegelijkertijd ook de directe speelstijl van Erling Haaland in zijn ploeg wilde integreren.

Aan de andere kant zocht Guardiola in de voorbije maanden ook naar "ball carriers" die zijn ploeg een element van onvoorspelbaarheid konden bieden en een extra dimensie om gesloten verdedigingen te kunnen doorbreken.

Ondertussen hebben alle vier de zomeraanwinsten van Manchester City, namelijk Josko Gvardio, Mateo Kovacic, Matheus Nunes en Doku, zich goed aangepast aan het spelplan van hun nieuwe club. Toch is het vooral de Belgische aanwinst die in het oog springt.

Aanvankelijk begon Doku nerveus aan zijn eerste wedstrijden voor Manchester City, en er werd gesuggereerd dat hij wat tijd nodig zou hebben om zich volledig aan te passen aan het Etihad Stadium.

Hij bewees echter al snel zijn onschatbare waarde en hij groeit uit tot een onmisbare schakel in de ploeg.

Doku ontketent dribbelrevolutie bij Manchester City

Jérémy Doku heeft Pep Guardiola verrast met zijn buitengewone efficiëntie in zijn acties en zijn ongekende snelheid van uitvoeren. Wanneer hij zich in de buurt van het strafschopgebied bevindt, start hij een dribbel en ontketent hij een verbluffende versnelling.

“In de eerste vijf meter is hij misschien de snelste ter wereld”, zei Guardiola. Wat nog belangrijker is, is dat Doku ook een uitstekende decision making heeft, een facet van zijn spel waar Guardiola diep van onder de indruk is en wat een speler tot een grote voetballer maakt.

“We hadden altijd hoge verwachtingen voor hem. Wanneer hij de bal neemt, is het publiek maar ook mezelf extatisch. Er kan altijd wel iets gebeuren met hem.” Op het gebied van dribbels heeft Doku een ware revolutie teweeggebracht bij Manchester City.

De Rode Duivel heeft op dit moment 81 dribbels uitgevoerd in de Premier League, wat gemiddeld neerkomt op 13 dribbels per 90 minuten. In beide statistieken staat Doku bovenaan onder alle spelers van de Engelse competitie.

Ter vergelijking: vorig seizoen waren Joao Cancelo, Cole Palmer en Jack Grealish de grootste dribbelaars in het City-team, met gemiddeld iets meer dan vijf dribbelpogingen per wedstrijd. Riyad Mahrez, de speler die Doku verving in het Etihad Stadium, voerde vorig seizoen 'slechts' 4 dribbels per wedstrijd uit.

Guardiola geschokt door efficiënte Doku

Jérémy Doku schittert niet alleen met verbluffende dribbelstatistieken, maar tegelijk behoudt hij ook opmerkelijk goed balbezit en lijdt hij amper balverlies. Ongeveer 70% van Doku's dribbels zijn succesvol, wat een uitzonderlijk hoog gemiddelde is.

In de Premier League is er geen enkele andere speler die per wedstrijd zoveel geslaagde dribbels uitvoert en zo weinig balverlies lijdt.

Deze prestaties overtreffen de stoutste verwachtingen van Pep Guardiola, die vorig seizoen bewust afstand hield van dergelijke spelers omdat ze het risico op balverlies vergroten en de controle over het spel kunnen verstoren.

Daarnaast heeft Guardiola herhaaldelijk benadrukt dat Doku's besluitvorming (decision making) met de bal aan zijn voet hem geschokt heeft: hij maakt consequent de juiste keuzes in balbezit.

“Wat mij het meest verbaasde was hoe slim hij was op de beslissende momenten. Hij begrijpt het spel echt heel goed en vindt voortdurend nieuwe oplossingen.”

Met 2 doelpunten en 4 assists is Doku de op één na meest beslissende speler van Manchester City en de twaalfde in de Premier League. “Hij is heel, heel efficiënt dicht bij het doel”, zei Guardiola.

🚀 Manchester City FC-fans lezen nu:

'Manchester City pakt uit: transfer van 100 miljoen'
'Manchester City pakt uit: transfer van 100 miljoen'
120

Overtreft Doku ook uw stoutste verwachtingen?

Meest recent

Geen Champions League: Union strandt in Noorwegen

Union SG kruiste dinsdagavond met Bodo/Glimt voor een plek in de laatste voorronde van de Champions ...

71
71
STVV 'rekent zich rijk': "Doet denken aan de jonge Lukaku"

STVV begon met een gelijkspel aan het nieuwe seizoen. De Limburgers konden in die partij nog niet ...

6
6
KRC Genk moet héél dringend de transfermarkt op

KRC Genk verloor met 2-1 van Zulte Waregem. Een valse start. Head of Football Dimitri De ...

83
83
Tielemans verbluft Man United: ijskoude douche volgt meteen

Youri Tielemans kon zijn eerste optreden bij Manchester United bijna niet beter beginnen. De Rode ...

98
98
'Club verpulvert record: zesde miljoenaanwinst op komst'

Club Brugge is de Belgische competitie helemaal ontgroeid op financieel vlak. Dat blijkt deze ...

725
725
Hommeles bij KVM: "Hij wordt ongetwijfeld op matje geroepen"

KV Mechelen ging tijdens de eerste speeldag van de Jupiler Pro League vrij kansloos onderuit op AA ...

91
91
'Nieuwe details El Ouahdi-deal; vraagprijs Genk gelekt'

KRC Genk speurt momenteel de markt af naar een nieuwe rechtsback. Dat is ook broodnodig voor de ...

215
215
'Manchester City pakt uit: transfer van 100 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola-tijdperk. En in navolging van de ...

120
120
'Uitsluitsel Antwerp: Verschaeren heeft nieuwe club gekozen'

Yari Verschaeren zit sinds het aflopen van zijn contract bij RSC Anderlecht nog steeds zonder club. ...

472
472
'Lukaku niet naar Anderlecht: exacte reden bekend'

Heel even leek het nu al zover, maar Romelu Lukaku besloot zijn grote comeback bij RSC Anderlecht ...

556
556
De Mil houdt adem in: rampscenario voor AA Gent?

In de derde voorronde van de Conference League verdedigt AA Gent donderdag een 1-0 voorsprong tegen ...

216
216
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

336
336
'Grote kuis in Genk: 8 (!) vertrekkers in de maak'

Ondanks de recordtransfers van Rafiu Durosinmi en Konstantinos Karetsas heeft KRC Genk, waar voorts ...

1342
1342
'Siquet wil weg: Club Brugge neemt standpunt in'

Club Brugge wil de komende weken geen sterkhouders meer zien vertrekken, al lijkt dat toch ...

560
560
KRC Genk in diepe rouw: uniek gebaar raakt tot tranen toe

Michiel Vandeweert, content creator en één van de bekendste mensen van ons land die ...

464
464
UEFA grijpt zwaar in bij VAR-regels: veranderingen nakend

De VAR blijft de gemoederen bezighouden. Sinds de invoering van de videoref is er veel discussie ...

184
184
Fabrizio Romano dropt plots bommetje in transferwereld

Fabrizio Romano is de grootste transferexpert in de voetbalwereld. Een transfer is pas in kannen en ...

98
98
Scheidsrechters JPL én CPL bekendgemaakt

De eerste speeldag voor de Jupiler Pro League is achter de rug en de volgende klopt alweer op de ...

44
44
Pacho komt met emotionele onthulling over Antwerp-periode

Willian Pacho brak op het hoogste niveau door bij Royal Antwerp FC waarna hij een transfer naar ...

511
511
Turkse journalist gearresteerd na ‘misleidend transfergerucht’

Ophef in Turkije: een journalist is gearresteerd nadat die een gerucht de wereld instuurde. Jamal ...

62
62
STVV komt met update over vernieuwing stadion

Sint-Truiden VV speelt dit seizoen Europees voetbal na een topseizoen in de Jupiler Pro League. De ...

142
142
‘Westerlo op een zucht van nieuwe toptransfer’

Westerlo is nog niet klaar op de zomermercato. De Kemphanen zoeken nog versterkingen en er is alvast ...

79
79
Club-target hakt knoop door: nieuw contract getekend

Club Brugge werd deze zomermercato met verschillende targets in verband gebracht. Peer Koopmeiners ...

172
172
Amazon-miljardair Jeff Bezos investeert in Liverpool

Jeff Bezos is één van de rijkste zakenmensen ter wereld en de Amerikaan komt nu ook ...

97
97
‘Hoop voor Anderlecht? Details Lukaku-transfer bekend’

Romelu Lukaku brak als 16-jarige door bij RSC Anderlecht en de aanvaller heeft er nooit een geheim ...

747
747

Meer sportnieuws