'Haat-liefde relatie' Doku en Guardiola bereikt hoogtepunt

door
'Haat-liefde relatie' Doku en Guardiola bereikt hoogtepunt

De komst van Jérémy Doku naar Manchester City deed aanvankelijk de wenkbrauwen fronsen, aangezien Pep Guardiola geen uitgesproken voorstander is van dribbelkonten in zijn ploeg. Maar toch heeft de Belg al snel zijn onschatbare waarde bewezen en is hij uitgegroeid tot een onmisbare schakel in het Man City-team.

Op het gebied van zijn vele en uitstekende dribbels heeft Doku een ware revolutie ontketend in het Etihad Stadium, zijn decision making is van een zeer hoog niveau, hij verliest zelden de bal en is bijzonder efficiënt in en rond de zone van de waarheid. Het is duidelijk dat Doku nu al de stoutste verwachtingen van Guardiola heeft overtroffen.

LEES OOK: Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Controlefreak Guardiola is geen fan van dribbelkonten

Manchester City heeft vorige zomer Jérémy Doku verwelkomd als de nieuwste topaanwinst van de club, met de bedoeling om er de opvolger van Riyad Mahrez te worden, die op zijn beurt de overstap maakte naar Al-Ahli

 In het Etihad Stadium vond Doku zijn absolute droomcoach in de persoon van Pep Guardiola terug. “Ik groeide op met het tiki-taka van Guardiola”, zei Doku eerder in een interview met Het Laatste Nieuws.

Doku is de negende Belg die het iconische blauwe shirt van Manchester City mag dragen, maar hij heeft de eer om als allereerste Belg persoonlijk door Pep Guardiola te zijn aangetrokken.

Vincent Kompany en Kevin De Bruyne waren al bij de club voordat de Spaanse coach arriveerde, terwijl Roméo Lavia in eerste instantie doorstroomde naar de U18.

De komst van Doku naar Man City was opvallend omdat Guardiola doorgaans nochtans geen uitgesproken voorstander is van dribbelkonten, omdat dribbels het risico op balverlies verhogen en de controle over het spel kunnen verstoren.

De Spaanse coach staat erom bekend zijn spelers strikte en gedetailleerde instructies te geven binnen zijn tactische plan, met als doel te allen tijde de controle te behouden en het balverlies tot een minimum te beperken.

In het vorige seizoen in de Premier League voerde Manchester City bijvoorbeeld gemiddeld slechts 22 dribbels per wedstrijd uit, waarmee ze op de dertiende plaats stonden in dit klassement binnen de Engelse competitie.

Guardiola ziet X-factor in Doku bij Man City

Volgens bronnen heeft Pep Guardiola vorig seizoen op de transfermarkt bewust afstand gehouden van jonge, snelle en dribbelvaardige vleugelspelers, de categorie waartoe Jérémy Doku behoort.

Hij deed dit met de bedoeling om meer controle in zijn ploeg te behouden, terwijl hij tegelijkertijd ook de directe speelstijl van Erling Haaland in zijn ploeg wilde integreren.

Aan de andere kant zocht Guardiola in de voorbije maanden ook naar "ball carriers" die zijn ploeg een element van onvoorspelbaarheid konden bieden en een extra dimensie om gesloten verdedigingen te kunnen doorbreken.

Ondertussen hebben alle vier de zomeraanwinsten van Manchester City, namelijk Josko Gvardio, Mateo Kovacic, Matheus Nunes en Doku, zich goed aangepast aan het spelplan van hun nieuwe club. Toch is het vooral de Belgische aanwinst die in het oog springt.

Aanvankelijk begon Doku nerveus aan zijn eerste wedstrijden voor Manchester City, en er werd gesuggereerd dat hij wat tijd nodig zou hebben om zich volledig aan te passen aan het Etihad Stadium.

Hij bewees echter al snel zijn onschatbare waarde en hij groeit uit tot een onmisbare schakel in de ploeg.

Doku ontketent dribbelrevolutie bij Manchester City

Jérémy Doku heeft Pep Guardiola verrast met zijn buitengewone efficiëntie in zijn acties en zijn ongekende snelheid van uitvoeren. Wanneer hij zich in de buurt van het strafschopgebied bevindt, start hij een dribbel en ontketent hij een verbluffende versnelling.

“In de eerste vijf meter is hij misschien de snelste ter wereld”, zei Guardiola. Wat nog belangrijker is, is dat Doku ook een uitstekende decision making heeft, een facet van zijn spel waar Guardiola diep van onder de indruk is en wat een speler tot een grote voetballer maakt.

“We hadden altijd hoge verwachtingen voor hem. Wanneer hij de bal neemt, is het publiek maar ook mezelf extatisch. Er kan altijd wel iets gebeuren met hem.” Op het gebied van dribbels heeft Doku een ware revolutie teweeggebracht bij Manchester City.

De Rode Duivel heeft op dit moment 81 dribbels uitgevoerd in de Premier League, wat gemiddeld neerkomt op 13 dribbels per 90 minuten. In beide statistieken staat Doku bovenaan onder alle spelers van de Engelse competitie.

Ter vergelijking: vorig seizoen waren Joao Cancelo, Cole Palmer en Jack Grealish de grootste dribbelaars in het City-team, met gemiddeld iets meer dan vijf dribbelpogingen per wedstrijd. Riyad Mahrez, de speler die Doku verving in het Etihad Stadium, voerde vorig seizoen 'slechts' 4 dribbels per wedstrijd uit.

Guardiola geschokt door efficiënte Doku

Jérémy Doku schittert niet alleen met verbluffende dribbelstatistieken, maar tegelijk behoudt hij ook opmerkelijk goed balbezit en lijdt hij amper balverlies. Ongeveer 70% van Doku's dribbels zijn succesvol, wat een uitzonderlijk hoog gemiddelde is.

In de Premier League is er geen enkele andere speler die per wedstrijd zoveel geslaagde dribbels uitvoert en zo weinig balverlies lijdt.

Deze prestaties overtreffen de stoutste verwachtingen van Pep Guardiola, die vorig seizoen bewust afstand hield van dergelijke spelers omdat ze het risico op balverlies vergroten en de controle over het spel kunnen verstoren.

Daarnaast heeft Guardiola herhaaldelijk benadrukt dat Doku's besluitvorming (decision making) met de bal aan zijn voet hem geschokt heeft: hij maakt consequent de juiste keuzes in balbezit.

“Wat mij het meest verbaasde was hoe slim hij was op de beslissende momenten. Hij begrijpt het spel echt heel goed en vindt voortdurend nieuwe oplossingen.”

Met 2 doelpunten en 4 assists is Doku de op één na meest beslissende speler van Manchester City en de twaalfde in de Premier League. “Hij is heel, heel efficiënt dicht bij het doel”, zei Guardiola.

Overtreft Doku ook uw stoutste verwachtingen?

Meest recent

Hubert geeft verklaring voor zeer verrassende wijziging

Voor Union is het een bewogen week geweest. Het sloot zijn campagne in de Champions League af met ...

0
0
Anderlecht in terugmatch op Antwerp toch met rode Diarra?

Anderlecht heeft donderdagavond alweer averij opgelopen. Het ging in eigen stadion met 0-1 onderuit ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing bij Anderlecht, nog transfer Dimata'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

138
138
Sunderland stelt Angulo voor: meteen veel druk

De transfer was al een tijdje geleden aangekondigd, maar nu heeft Sunderland Nilson Angulo ook ...

53
53
Janssen steekt Antwerp-ploegmakker hart onder de riem

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht in de heenwedstrijd van de halve finale ...

77
77
Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

248
248
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

227
227
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

250
250
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

437
437
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

141
141
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

84
84
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

39
39
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

80
80
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

321
321
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

93
93
Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

96
96
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

97
97
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

75
75
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

64
64
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

261
261
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

409
409
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

89
89
Anderlecht op rand van afgrond? Coosemans reageert

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

235
235
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

190
190
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

222
222

Meer sportnieuws