'Haat-liefde relatie' Doku en Guardiola bereikt hoogtepunt

910
'Haat-liefde relatie' Doku en Guardiola bereikt hoogtepunt

De komst van Jérémy Doku naar Manchester City deed aanvankelijk de wenkbrauwen fronsen, aangezien Pep Guardiola geen uitgesproken voorstander is van dribbelkonten in zijn ploeg. Maar toch heeft de Belg al snel zijn onschatbare waarde bewezen en is hij uitgegroeid tot een onmisbare schakel in het Man City-team.

Op het gebied van zijn vele en uitstekende dribbels heeft Doku een ware revolutie ontketend in het Etihad Stadium, zijn decision making is van een zeer hoog niveau, hij verliest zelden de bal en is bijzonder efficiënt in en rond de zone van de waarheid. Het is duidelijk dat Doku nu al de stoutste verwachtingen van Guardiola heeft overtroffen.

LEES OOK: ‘Rode Duivels keren zich tegen Jérémy Doku’

Controlefreak Guardiola is geen fan van dribbelkonten

Manchester City heeft vorige zomer Jérémy Doku verwelkomd als de nieuwste topaanwinst van de club, met de bedoeling om er de opvolger van Riyad Mahrez te worden, die op zijn beurt de overstap maakte naar Al-Ahli

 In het Etihad Stadium vond Doku zijn absolute droomcoach in de persoon van Pep Guardiola terug. “Ik groeide op met het tiki-taka van Guardiola”, zei Doku eerder in een interview met Het Laatste Nieuws.

Doku is de negende Belg die het iconische blauwe shirt van Manchester City mag dragen, maar hij heeft de eer om als allereerste Belg persoonlijk door Pep Guardiola te zijn aangetrokken.

Vincent Kompany en Kevin De Bruyne waren al bij de club voordat de Spaanse coach arriveerde, terwijl Roméo Lavia in eerste instantie doorstroomde naar de U18.

De komst van Doku naar Man City was opvallend omdat Guardiola doorgaans nochtans geen uitgesproken voorstander is van dribbelkonten, omdat dribbels het risico op balverlies verhogen en de controle over het spel kunnen verstoren.

De Spaanse coach staat erom bekend zijn spelers strikte en gedetailleerde instructies te geven binnen zijn tactische plan, met als doel te allen tijde de controle te behouden en het balverlies tot een minimum te beperken.

In het vorige seizoen in de Premier League voerde Manchester City bijvoorbeeld gemiddeld slechts 22 dribbels per wedstrijd uit, waarmee ze op de dertiende plaats stonden in dit klassement binnen de Engelse competitie.

Guardiola ziet X-factor in Doku bij Man City

Volgens bronnen heeft Pep Guardiola vorig seizoen op de transfermarkt bewust afstand gehouden van jonge, snelle en dribbelvaardige vleugelspelers, de categorie waartoe Jérémy Doku behoort.

Hij deed dit met de bedoeling om meer controle in zijn ploeg te behouden, terwijl hij tegelijkertijd ook de directe speelstijl van Erling Haaland in zijn ploeg wilde integreren.

Aan de andere kant zocht Guardiola in de voorbije maanden ook naar "ball carriers" die zijn ploeg een element van onvoorspelbaarheid konden bieden en een extra dimensie om gesloten verdedigingen te kunnen doorbreken.

Ondertussen hebben alle vier de zomeraanwinsten van Manchester City, namelijk Josko Gvardio, Mateo Kovacic, Matheus Nunes en Doku, zich goed aangepast aan het spelplan van hun nieuwe club. Toch is het vooral de Belgische aanwinst die in het oog springt.

Aanvankelijk begon Doku nerveus aan zijn eerste wedstrijden voor Manchester City, en er werd gesuggereerd dat hij wat tijd nodig zou hebben om zich volledig aan te passen aan het Etihad Stadium.

Hij bewees echter al snel zijn onschatbare waarde en hij groeit uit tot een onmisbare schakel in de ploeg.

Doku ontketent dribbelrevolutie bij Manchester City

Jérémy Doku heeft Pep Guardiola verrast met zijn buitengewone efficiëntie in zijn acties en zijn ongekende snelheid van uitvoeren. Wanneer hij zich in de buurt van het strafschopgebied bevindt, start hij een dribbel en ontketent hij een verbluffende versnelling.

“In de eerste vijf meter is hij misschien de snelste ter wereld”, zei Guardiola. Wat nog belangrijker is, is dat Doku ook een uitstekende decision making heeft, een facet van zijn spel waar Guardiola diep van onder de indruk is en wat een speler tot een grote voetballer maakt.

“We hadden altijd hoge verwachtingen voor hem. Wanneer hij de bal neemt, is het publiek maar ook mezelf extatisch. Er kan altijd wel iets gebeuren met hem.” Op het gebied van dribbels heeft Doku een ware revolutie teweeggebracht bij Manchester City.

De Rode Duivel heeft op dit moment 81 dribbels uitgevoerd in de Premier League, wat gemiddeld neerkomt op 13 dribbels per 90 minuten. In beide statistieken staat Doku bovenaan onder alle spelers van de Engelse competitie.

Ter vergelijking: vorig seizoen waren Joao Cancelo, Cole Palmer en Jack Grealish de grootste dribbelaars in het City-team, met gemiddeld iets meer dan vijf dribbelpogingen per wedstrijd. Riyad Mahrez, de speler die Doku verving in het Etihad Stadium, voerde vorig seizoen 'slechts' 4 dribbels per wedstrijd uit.

Guardiola geschokt door efficiënte Doku

Jérémy Doku schittert niet alleen met verbluffende dribbelstatistieken, maar tegelijk behoudt hij ook opmerkelijk goed balbezit en lijdt hij amper balverlies. Ongeveer 70% van Doku's dribbels zijn succesvol, wat een uitzonderlijk hoog gemiddelde is.

In de Premier League is er geen enkele andere speler die per wedstrijd zoveel geslaagde dribbels uitvoert en zo weinig balverlies lijdt.

Deze prestaties overtreffen de stoutste verwachtingen van Pep Guardiola, die vorig seizoen bewust afstand hield van dergelijke spelers omdat ze het risico op balverlies vergroten en de controle over het spel kunnen verstoren.

Daarnaast heeft Guardiola herhaaldelijk benadrukt dat Doku's besluitvorming (decision making) met de bal aan zijn voet hem geschokt heeft: hij maakt consequent de juiste keuzes in balbezit.

“Wat mij het meest verbaasde was hoe slim hij was op de beslissende momenten. Hij begrijpt het spel echt heel goed en vindt voortdurend nieuwe oplossingen.”

Met 2 doelpunten en 4 assists is Doku de op één na meest beslissende speler van Manchester City en de twaalfde in de Premier League. “Hij is heel, heel efficiënt dicht bij het doel”, zei Guardiola.

Overtreft Doku ook uw stoutste verwachtingen?

Meest recent

'Pech voor Antwerp: Overmars vangt bot'

Geen grote naam voor Royal Antwerp FC. De Great Old hoopte nog een bekende naam naar de Bosuil te ...

50
50
Leko telt af: "Zal blij zijn als het gedaan is"

Club Brugge neemt het zondag op tegen AA Gent. De Bruggelingen zijn uiteraard de grote favoriet, al ...

40
40
AA Gent pakt stevig uit: smaakmaker terug naar JPL

AA Gent verzekerde zich afgelopen donderdag van een plekje in de League Phase van de Conference ...

32
32
'Transfer-eindspel ingezet: Engelse bom van 143 miljoen'

Aanstaande dinsdag sluit de zomerse transfermarkt in meeste grote Europese voetballanden. Maar voor ...

37
37
Transferfabriek Club Brugge: dríé absolute topdeals in 2027

De transfer van Joel Ordoñez naar Crystal Palace is op het laatste nippertjes afgeketst. ...

416
416
Hevige emoties bij KRC Genk: publiekslieveling vertrekt

KRC Genk heeft de rust binnen de club voorlopig weer doen terugkeren. Een weekje na de instorting op ...

146
146
'Anderlecht aast op Serie A-kanon: 14M voor stunt'

Anderlecht mikt hoog op de transfermarkt. Paars-wit heeft een 22-jarige sterkhouder uit de Serie A ...

387
387
Club door in Champions League? Data voorspellen deze plek

De loting van de League Phase in de Champions League zit erop. Ook Club Brugge weet dus welke acht ...

644
644
'Vranckx 'njet', Atlético grijpt naast Rode Duivel'

Aster Vranckx en Arthur Theate lijken allebei voor een nieuwe uitdaging te staan. Vranckx mag ...

121
121
Rits verklaart keuze Beerschot: “Er was al eerder contact”

Mats Rits heeft na maanden eindelijk een nieuwe club gevonden. Hij tekende voor drie jaar bij ...

129
129
Verschueren laat RSCA-fans dromen: "Dat is ons doel"

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen, al moeten ze tegen Union SG bewijzen dat ze echt ...

421
421
Kompany haalt uit, assists voor Godts en Saelemaekers

In de Serie A, Bundesliga, Premier League en Ligue 1 kwamen de grote kanonnen in actie. AC Milan, ...

107
107
Racing Genk maalt Beveren genadeloos door de gehaktmolen

De spraakmakende Beverse zege tegen Anderlecht lijkt plots al een ver verleden. De promovendus ging ...

119
119
Hubert doet boekje open over situatie El Hadj

De toekomst van Anouar Ait El Hadj bij Union Sint-Gillis blijft voorlopig onzeker. De middenvelder ...

232
232
Sporting Hasselt en Lokeren zorgen voor primeur in CPL

Het perfecte parcours van Sporting Hasselt en Lokeren is vanavond tot een einde gekomen. De ...

152
152
'Antwerp ziet alweer smaakmaker vertrekken'

Royal Antwerp FC gaat nog een drukke week tegemoet op de transfermarkt. In- en uitgaand gaat er nog ...

416
416
Patro Eisden pakt uit met zeer stevige aanwinst

Patro Eisden kende al een zeer drukke zomermercato. De Limburgers hebben vandaag nog een nieuwe ...

53
53
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC is zeer druk bezig met nieuwe contract en transfers. Marc Overmars & co hebben ...

193
193
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

635
635
Kompany vol overgave: "In mijn hoofd nul titels gewonnen"

Vincent Kompany opent het seizoen met een partij tegen VfB Stuttgart. Bayern München is ...

31
31
‘Rode Duivels keren zich tegen Jérémy Doku’

Jérémy Doku rekent hard af met de keuzes van Rudi Garcia op het WK. Alleen blijkt dat ...

1250
1250
AA Gent laat ervaren pion naar Engeland verkassen

AA Gent heeft een uitgaande transfer weten af te ronden. De Buffalo’s maakten bekend dat ze ...

154
154
Union slaat weer toe na Rodriguez: sterkhouder verlengt

Union SG wist Kevin Rodriguez zijn contract open te breken. De bekerwinnaar maakte bekend dat ze nog ...

36
36
Kritiek op Thorup: coach stuurt zelf stevig signaal

KRC Genk moet vanavond wonnen van SK Beveren, anders is er toch al een eerste kleine crisis. De ...

98
98
'Financiële kater Club Brugge: meer details bekend'

Naar jaarlijkse traditie deed Club Brugge alweer gouden zaken op de zomermercato, met in totaal ruim ...

658
658

Meer sportnieuws