'Haat-liefde relatie' Doku en Guardiola bereikt hoogtepunt

910
'Haat-liefde relatie' Doku en Guardiola bereikt hoogtepunt

De komst van Jérémy Doku naar Manchester City deed aanvankelijk de wenkbrauwen fronsen, aangezien Pep Guardiola geen uitgesproken voorstander is van dribbelkonten in zijn ploeg. Maar toch heeft de Belg al snel zijn onschatbare waarde bewezen en is hij uitgegroeid tot een onmisbare schakel in het Man City-team.

Op het gebied van zijn vele en uitstekende dribbels heeft Doku een ware revolutie ontketend in het Etihad Stadium, zijn decision making is van een zeer hoog niveau, hij verliest zelden de bal en is bijzonder efficiënt in en rond de zone van de waarheid. Het is duidelijk dat Doku nu al de stoutste verwachtingen van Guardiola heeft overtroffen.

LEES OOK: Gelijk van Garcia? Wéér blessuredomper voor Doku

Controlefreak Guardiola is geen fan van dribbelkonten

Manchester City heeft vorige zomer Jérémy Doku verwelkomd als de nieuwste topaanwinst van de club, met de bedoeling om er de opvolger van Riyad Mahrez te worden, die op zijn beurt de overstap maakte naar Al-Ahli

 In het Etihad Stadium vond Doku zijn absolute droomcoach in de persoon van Pep Guardiola terug. “Ik groeide op met het tiki-taka van Guardiola”, zei Doku eerder in een interview met Het Laatste Nieuws.

Doku is de negende Belg die het iconische blauwe shirt van Manchester City mag dragen, maar hij heeft de eer om als allereerste Belg persoonlijk door Pep Guardiola te zijn aangetrokken.

Vincent Kompany en Kevin De Bruyne waren al bij de club voordat de Spaanse coach arriveerde, terwijl Roméo Lavia in eerste instantie doorstroomde naar de U18.

De komst van Doku naar Man City was opvallend omdat Guardiola doorgaans nochtans geen uitgesproken voorstander is van dribbelkonten, omdat dribbels het risico op balverlies verhogen en de controle over het spel kunnen verstoren.

De Spaanse coach staat erom bekend zijn spelers strikte en gedetailleerde instructies te geven binnen zijn tactische plan, met als doel te allen tijde de controle te behouden en het balverlies tot een minimum te beperken.

In het vorige seizoen in de Premier League voerde Manchester City bijvoorbeeld gemiddeld slechts 22 dribbels per wedstrijd uit, waarmee ze op de dertiende plaats stonden in dit klassement binnen de Engelse competitie.

Guardiola ziet X-factor in Doku bij Man City

Volgens bronnen heeft Pep Guardiola vorig seizoen op de transfermarkt bewust afstand gehouden van jonge, snelle en dribbelvaardige vleugelspelers, de categorie waartoe Jérémy Doku behoort.

Hij deed dit met de bedoeling om meer controle in zijn ploeg te behouden, terwijl hij tegelijkertijd ook de directe speelstijl van Erling Haaland in zijn ploeg wilde integreren.

Aan de andere kant zocht Guardiola in de voorbije maanden ook naar "ball carriers" die zijn ploeg een element van onvoorspelbaarheid konden bieden en een extra dimensie om gesloten verdedigingen te kunnen doorbreken.

Ondertussen hebben alle vier de zomeraanwinsten van Manchester City, namelijk Josko Gvardio, Mateo Kovacic, Matheus Nunes en Doku, zich goed aangepast aan het spelplan van hun nieuwe club. Toch is het vooral de Belgische aanwinst die in het oog springt.

Aanvankelijk begon Doku nerveus aan zijn eerste wedstrijden voor Manchester City, en er werd gesuggereerd dat hij wat tijd nodig zou hebben om zich volledig aan te passen aan het Etihad Stadium.

Hij bewees echter al snel zijn onschatbare waarde en hij groeit uit tot een onmisbare schakel in de ploeg.

Doku ontketent dribbelrevolutie bij Manchester City

Jérémy Doku heeft Pep Guardiola verrast met zijn buitengewone efficiëntie in zijn acties en zijn ongekende snelheid van uitvoeren. Wanneer hij zich in de buurt van het strafschopgebied bevindt, start hij een dribbel en ontketent hij een verbluffende versnelling.

“In de eerste vijf meter is hij misschien de snelste ter wereld”, zei Guardiola. Wat nog belangrijker is, is dat Doku ook een uitstekende decision making heeft, een facet van zijn spel waar Guardiola diep van onder de indruk is en wat een speler tot een grote voetballer maakt.

“We hadden altijd hoge verwachtingen voor hem. Wanneer hij de bal neemt, is het publiek maar ook mezelf extatisch. Er kan altijd wel iets gebeuren met hem.” Op het gebied van dribbels heeft Doku een ware revolutie teweeggebracht bij Manchester City.

De Rode Duivel heeft op dit moment 81 dribbels uitgevoerd in de Premier League, wat gemiddeld neerkomt op 13 dribbels per 90 minuten. In beide statistieken staat Doku bovenaan onder alle spelers van de Engelse competitie.

Ter vergelijking: vorig seizoen waren Joao Cancelo, Cole Palmer en Jack Grealish de grootste dribbelaars in het City-team, met gemiddeld iets meer dan vijf dribbelpogingen per wedstrijd. Riyad Mahrez, de speler die Doku verving in het Etihad Stadium, voerde vorig seizoen 'slechts' 4 dribbels per wedstrijd uit.

Guardiola geschokt door efficiënte Doku

Jérémy Doku schittert niet alleen met verbluffende dribbelstatistieken, maar tegelijk behoudt hij ook opmerkelijk goed balbezit en lijdt hij amper balverlies. Ongeveer 70% van Doku's dribbels zijn succesvol, wat een uitzonderlijk hoog gemiddelde is.

In de Premier League is er geen enkele andere speler die per wedstrijd zoveel geslaagde dribbels uitvoert en zo weinig balverlies lijdt.

Deze prestaties overtreffen de stoutste verwachtingen van Pep Guardiola, die vorig seizoen bewust afstand hield van dergelijke spelers omdat ze het risico op balverlies vergroten en de controle over het spel kunnen verstoren.

Daarnaast heeft Guardiola herhaaldelijk benadrukt dat Doku's besluitvorming (decision making) met de bal aan zijn voet hem geschokt heeft: hij maakt consequent de juiste keuzes in balbezit.

“Wat mij het meest verbaasde was hoe slim hij was op de beslissende momenten. Hij begrijpt het spel echt heel goed en vindt voortdurend nieuwe oplossingen.”

Met 2 doelpunten en 4 assists is Doku de op één na meest beslissende speler van Manchester City en de twaalfde in de Premier League. “Hij is heel, heel efficiënt dicht bij het doel”, zei Guardiola.

Overtreft Doku ook uw stoutste verwachtingen?

Meest recent

'Charleroi casht stevig: transferdetails Guiagon bekend'

Naast Club Brugge pronkt ook Charleroi nog steeds met een negen op negen. Dat is best straf, zeker ...

30
30
Barça begint seizoen met sensationele overwinning

Ook voor FC Barcelona begon het nieuwe seizoen zondag helkemaal. De Spaanse titelverdediger begon ...

41
41
Aanwinst Club maakt indruk: "Hij wordt een key player"

Club Brugge pronkt na drie speeldagen nog steeds met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. ...

166
166
Godts helpt PSG nog aan comeback, zege voor Milan-Belgen

Dit weekend werd in de meeste grote competities de openingsspeeldag afgewerkt. Zondag was het ook de ...

39
39
Allegri kijkt met open mond naar De Bruyne: "Buitengewoon"

Dit weekend werd ook in de Serie A het seizoen op gang getrapt en daarbij was meteen een hoofdrol ...

96
96
'Sensatie bij Lommel: Nederland ligt al op de loer'

Lommel heeft dit seizoen een verrassend sterke start genomen. Het pronkt na drie speeldagen met een ...

30
30
Matige prestatie Club: Leko velt zijn oordeel

Na drie speeldagen blijft Club Brugge foutloos in de Jupiler Pro League, al was daar zondag toch wat ...

263
263
Dams verovert met dit gebaar meteen alle Blauw-Zwarte harten

Matteo Dams is nog maar net officieel speler van Club Brugge, maar de nieuwe linksachter heeft zich ...

214
214
'RB Leipzig gaat vol voor komst Rode Duivel'

De voorbije jaren bleek RB Leipzig een veilige haven voor jonge Belgen. Ze beginnen ook dit seizoen ...

43
43
Zes op zes: De Spor zet zijn droomstart in 1B verder

We zouden dit seizoen weleens een verrassing kunnen krijgen in de Challenger Pro League. Na twee ...

160
160
Croky Cup davert: Vannieuwkerke smult, stevige verrassingen

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

317
317
Met hulp van VAR: Club trekt derby tegen Club naar zich toe

Club Brugge pronkt ook na drie speeldagen nog met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. Het ...

402
402
Reünie in de maak voor Club? "Ik hoop het echt"

Club Brugge is zondag tegen Cercle Brugge op zoek naar een negen op negen in de Jupiler Pro League. ...

176
176
Club Brugge stunt: topper offert fortuin op om te tekenen

Club Brugge heeft een opvallende transfer afgerond. De speler kiest voor blauw-zwart, maar moet ...

483
483
Penalty redt Liverpool in 99ste; fluitconcerten bij Atlético

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag maar nipt een zure nederlaag vermeden. Op Newcastle ...

64
64
'Volgende vertrekker Anderlecht: makelaar krijgt opdacht'

RSC Anderlecht wil vlak voor het sluiten van de zomerse mercato nog een aantal spelers van de hand ...

712
712
Talisman doet het voor Club: "Bij beste spitsen van Europa"

Het zwaartepunt van de Jupiler Pro League lag zondagavond in Brugge. Daar streden Club Brugge en ...

147
147
Guiagon kondigt afscheid aan: Charleroi vangt miljoenensom

De Jupiler Pro League is andermaal een smaakmaker kwijt. Parfait Guiagon bevestigde zondagavond via ...

69
69
Durosinmi stomverbaasd bij Genk: "Wist niet wat ik zag"

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

293
293
Leko hakt Diakhon-knoop door, één wissel bij Cercle

Titelverdediger Club Brugge is sterk aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Die ...

102
102
Westerlo in vieze papieren: Lommel verwent eigen publiek

Lommel SK heeft zondagnamiddag indruk gemaakt. De Limburgse promovendus haalde op eigen veld stevig ...

153
153
'Club Brugge kijkt op: nieuwe transfertwist Tresoldi'

Club Brugge rekent ook zondagavond tegen Cercle Brugge op Nicolo Tresoldi om het verschil te maken. ...

470
470
Man City ontsnapt in extra tijd; De Cuyper eist glansrol op

Tijdens de openingsspeeldag van de Premier League is Manchester City goed weggekomen. Pas in de ...

69
69
'Antwerp vliegt mercato op vlak na waanzinnige comeback'

Antwerp FC heeft zaterdag een flink staaltje veerkracht laten zien. In de slotminuten boog de ploeg ...

721
721
Zulte Waregem verbaast vriend en vijand: "Nu doortrekken"

Zulte Waregem kan terugblikken op een geslaagd weekend. Essevee bevestigde zaterdagnamiddag zijn ...

205
205

Meer sportnieuws