Anderlecht ziet na Leoni weer een jonkie helemaal doorbreken

362 stemmen
Anderlecht ziet na Leoni weer een jonkie helemaal doorbreken

Anderlecht zag in de zomer met spelers als Sadiki, Stassin en Butera weer de nodige jonge talenten vertrokken, terwijl er vooral veel ervaren spelers aangetrokken werden. Daardoor ontstond een narratief dat de jongens uit Neerpede minder kansen zouden krijgen, maar dat blijkt een dikke drie maanden ver in het seizoen wel mee te vallen.

Niet alleen zijn Zeno Debast en Killian Sardella nog steeds vaste titularissen, de voorbije maanden wist ook Theo Leoni helemaal door te breken. De 23-jarige middenvelder moest lang geduld oefenen, maar kreeg alsnog zijn kans en greep die met beide handen. En nu is ook een ander jeugdproduct zich aan het manifesteren.

LEES OOK: Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Stroeykens manifesteert zich

In de laatste weken is ook Mario Stroeykens immers uitstekend op dreef. De 19-jarige werd begin oktober in de basiself gedropt als nummer tien en was sindsdien goed voor drie goals en een assist in vier wedstrijden. Daarmee lijkt hij eindelijk de hoge verwachtingen helemaal te gaan inlossen.

Stroeykens debuteerde immers al op zijn zestiende op Vincent Kompany, maar bleek de voorbije jaren nog niet klaar om zijn stempel te drukken. Dat lukte in de laatste wedstrijden dus wel, al is het nu wel de vraag of hij zal blijven staan. Delaney is immers terug fit en volgende week zal Leoni wellicht ook weer beschikbaar zijn.

Delaney, Leoni of Stroeykens?

"De trainer maakt zijn keuzes. Het is aan mij om wanneer ik speel de kansen te grijpen", zegt Stroeykens bij Het Nieuwsblad over zijn basisplaats. "Op dit moment lukt het goed en ben ik efficiënt. Of ik ontgoocheld was geweest moest Leoni starten indien hij niet geblesseerd was? Nee, de coach maakt keuzes en die moet je accepteren. Het is zaak om te tonen wat je kan bijdragen op het veld wanneer je de kans krijgt."

Stroeykens heeft de keuze voor zijn trainer in ieder geval niet gemakkelijk gemaakt. Volgende week speelt Anderlecht een topper op het veld van AA Gent. Het wordt afwachten of de Jonge Duivel dan opnieuw zijn kans krijgt, of Riemer toch voor meer zekerheid zal kiezen met de defensievere Delaney en Leoni.

Lees ook: Riemer stoomt na Leoni de volgende 'chouchou' klaar

Wie moet in Gent uit de boot vallen?

Meest recent

STVV krijgt uitstekend nieuws voor Europees voetbal

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

2
2
Mbappé slaat keihard terug op ‘schaamteloos racisme’

De clash tussen Frankrijk en Paraguay mag gerust een oorlog worden genoemd. De Fransen trokken ...

13
13
"Kaakslag voetbalsport" - leugens Infantino pijnlijk blootgelegd

Ongeacht het verloop van de wedstrijd, er zal voor altijd een schaduw hangen over het WK-duel tussen ...

66
66
Hek van de dam: twee landen willen kaart aanvechten bij FIFA

De soap rond Folarin Balogun heeft het WK 2026 en bij uitbreiding de hele voetbalwereld, op zijn ...

539
539
Balogun-soap niet voorbij: KBVB waarschuwt Amerikaanse bond

Na een onwaarschijnlijke soap in de voorbije 24 uren, mag Folarin Balogun maandagnacht dan toch ...

553
553
'Opvolger Koeman: Nederland contacteert grote naam'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

64
64
VS - België: VRT komt met mooi alternatief voor nachtmatch

Ondanks alle commotie van de voorbije 24 uur, spelen de Rode Duivels wel degelijk tegen de Verenigde ...

710
710
Loodzware keuze Garcia: Mechele kind van de rekening?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

438
438
Witte rook: Club Brugge maakt uitgaande transfer bekend

Voorlopig blijft de schade nog beperkt, maar dat Club Brugge deze zomer heel wat sterkhouders zal ...

246
246
'Club Brugge casht: Tresoldi-deal in stroomversnelling'

In het zog van Aleksandar Stankovic dreigt Club Brugge ook Nicolo Tresoldi na amper ...

499
499
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

636
636
Nieuwe plottwist Balogun-gate: match onder voorbehoud

Mag hij straks spelen of niet? Amper een paar uur voor de aftrap van de achtste finale van het WK ...

996
996
Infantino breekt stilte: "Ja, ik heb gebeld met Trump"

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de achtste finale van het WK op tegen de Verenigde ...

373
373
Opvallende WK-post van Marc Coucke zorgt voor storm

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor hun allesbeslissende achtste finale tegen de Verenigde ...

510
510
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

1480
1480
Garcia heeft 'het beste wapen van het WK' op de bank zitten

De Rode Duivels staan voor hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Dat belooft een spannend ...

350
350
Trump geeft toe en zorgt meteen voor véél commotie

De volgende episode in de soap rondom Falorin Balogun. De Amerikaanse president Donald Trump sprak ...

492
492
Stilte bij Beveren: Peeters en Bakens geven transferupdate

SK Beveren was al heel vroeg zeker van promotie, maar inzake ingaande transfers blijft het ...

259
259
Doku, Balogun, kansen Rode Duivels: Buffel blikt vooruit

De Rode Duivels spelen komende nacht hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Het staat nu al ...

127
127
Transfers bij KV Kortrijk? Jonckheere geeft update

KV Kortrijk promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Kerels haalden al een aantal nieuwe spelers, ...

205
205
'Zulte Waregem verrast en vindt akkoord met Schalke 04'

Zulte Waregem was nog vrij rustig op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. Essevee staat ...

281
281
Stef Wils verrast en heeft nieuwe uitdaging helemaal beet

Stef Wils ging de afgelopen maanden in Europa rond bij tal van clubs. Hij bouwde zijn netwerk uit en ...

177
177
KBVB met update in zaak-Balogun: "Maken ons grote zorgen"

De zaak rondom Folarin Balogun blijft voor ophef zorgen. De Verenigde Staten vinden het logisch dat ...

918
918
'Charleroi heeft vervanger Camera in vizier'

Charleroi kende een bewogen seizoen, dat dankzij sterke play-offs wel afgesloten werd op een ...

23
23
Transfer ex-STVV'er veroorzaakt golf van verontwaardiging

Een transfer die sportief nauwelijks ophef zou veroorzaken, heeft internationaal toch voor felle ...

50
50

Meer sportnieuws