Anderlecht ziet na Leoni weer een jonkie helemaal doorbreken

door
Anderlecht ziet na Leoni weer een jonkie helemaal doorbreken

Anderlecht zag in de zomer met spelers als Sadiki, Stassin en Butera weer de nodige jonge talenten vertrokken, terwijl er vooral veel ervaren spelers aangetrokken werden. Daardoor ontstond een narratief dat de jongens uit Neerpede minder kansen zouden krijgen, maar dat blijkt een dikke drie maanden ver in het seizoen wel mee te vallen.

Niet alleen zijn Zeno Debast en Killian Sardella nog steeds vaste titularissen, de voorbije maanden wist ook Theo Leoni helemaal door te breken. De 23-jarige middenvelder moest lang geduld oefenen, maar kreeg alsnog zijn kans en greep die met beide handen. En nu is ook een ander jeugdproduct zich aan het manifesteren.

LEES OOK: Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

Stroeykens manifesteert zich

In de laatste weken is ook Mario Stroeykens immers uitstekend op dreef. De 19-jarige werd begin oktober in de basiself gedropt als nummer tien en was sindsdien goed voor drie goals en een assist in vier wedstrijden. Daarmee lijkt hij eindelijk de hoge verwachtingen helemaal te gaan inlossen.

Stroeykens debuteerde immers al op zijn zestiende op Vincent Kompany, maar bleek de voorbije jaren nog niet klaar om zijn stempel te drukken. Dat lukte in de laatste wedstrijden dus wel, al is het nu wel de vraag of hij zal blijven staan. Delaney is immers terug fit en volgende week zal Leoni wellicht ook weer beschikbaar zijn.

Delaney, Leoni of Stroeykens?

"De trainer maakt zijn keuzes. Het is aan mij om wanneer ik speel de kansen te grijpen", zegt Stroeykens bij Het Nieuwsblad over zijn basisplaats. "Op dit moment lukt het goed en ben ik efficiënt. Of ik ontgoocheld was geweest moest Leoni starten indien hij niet geblesseerd was? Nee, de coach maakt keuzes en die moet je accepteren. Het is zaak om te tonen wat je kan bijdragen op het veld wanneer je de kans krijgt."

Stroeykens heeft de keuze voor zijn trainer in ieder geval niet gemakkelijk gemaakt. Volgende week speelt Anderlecht een topper op het veld van AA Gent. Het wordt afwachten of de Jonge Duivel dan opnieuw zijn kans krijgt, of Riemer toch voor meer zekerheid zal kiezen met de defensievere Delaney en Leoni.

Lees ook: Riemer stoomt na Leoni de volgende 'chouchou' klaar

Wie moet in Gent uit de boot vallen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

3
3
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

17
17
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

81
81
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

23
23
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

125
125
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

17
17
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

34
34
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

179
179
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

148
148
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

90
90
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

151
151
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

220
220
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

132
132
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

174
174
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

283
283
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

206
206
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

539
539
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

254
254
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

336
336
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

306
306
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

345
345
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

164
164
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

228
228
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

151
151
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

189
189

Meer sportnieuws