Anderlecht ziet na Leoni weer een jonkie helemaal doorbreken

362
Anderlecht ziet na Leoni weer een jonkie helemaal doorbreken

Anderlecht zag in de zomer met spelers als Sadiki, Stassin en Butera weer de nodige jonge talenten vertrokken, terwijl er vooral veel ervaren spelers aangetrokken werden. Daardoor ontstond een narratief dat de jongens uit Neerpede minder kansen zouden krijgen, maar dat blijkt een dikke drie maanden ver in het seizoen wel mee te vallen.

Niet alleen zijn Zeno Debast en Killian Sardella nog steeds vaste titularissen, de voorbije maanden wist ook Theo Leoni helemaal door te breken. De 23-jarige middenvelder moest lang geduld oefenen, maar kreeg alsnog zijn kans en greep die met beide handen. En nu is ook een ander jeugdproduct zich aan het manifesteren.

LEES OOK: Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Stroeykens manifesteert zich

In de laatste weken is ook Mario Stroeykens immers uitstekend op dreef. De 19-jarige werd begin oktober in de basiself gedropt als nummer tien en was sindsdien goed voor drie goals en een assist in vier wedstrijden. Daarmee lijkt hij eindelijk de hoge verwachtingen helemaal te gaan inlossen.

Stroeykens debuteerde immers al op zijn zestiende op Vincent Kompany, maar bleek de voorbije jaren nog niet klaar om zijn stempel te drukken. Dat lukte in de laatste wedstrijden dus wel, al is het nu wel de vraag of hij zal blijven staan. Delaney is immers terug fit en volgende week zal Leoni wellicht ook weer beschikbaar zijn.

Delaney, Leoni of Stroeykens?

"De trainer maakt zijn keuzes. Het is aan mij om wanneer ik speel de kansen te grijpen", zegt Stroeykens bij Het Nieuwsblad over zijn basisplaats. "Op dit moment lukt het goed en ben ik efficiënt. Of ik ontgoocheld was geweest moest Leoni starten indien hij niet geblesseerd was? Nee, de coach maakt keuzes en die moet je accepteren. Het is zaak om te tonen wat je kan bijdragen op het veld wanneer je de kans krijgt."

Stroeykens heeft de keuze voor zijn trainer in ieder geval niet gemakkelijk gemaakt. Volgende week speelt Anderlecht een topper op het veld van AA Gent. Het wordt afwachten of de Jonge Duivel dan opnieuw zijn kans krijgt, of Riemer toch voor meer zekerheid zal kiezen met de defensievere Delaney en Leoni.

Lees ook: Riemer stoomt na Leoni de volgende 'chouchou' klaar

Wie moet in Gent uit de boot vallen?

Meest recent

Oorlog in La Liga: Real publiceert publiekelijk statement

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zondag een flinke tik geïncasseerd. De ...

4
4
‘Club Brugge wil transferstunt: zelfs 12 miljoen te weinig’

Club Brugge broedt op een transfer die meteen tot de duurste uit de clubgeschiedenis zou behoren. ...

41
41
Anderlecht krijgt verdict Bentayeb: FIFA-protocol geactiveerd

RSC Anderlecht speelde zaterdagavond een sterke wedstrijd tegen Zulte Waregem (3-0). Met een voet in ...

79
79
Analisten fileren titelstrijd: "Zij zijn te sterk voor de JPL"

Het eerste luik van het seizoen in de Jupiler Pro League zit erop. Uiteraard is het na zeven ...

182
182
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

517
517
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

41
41
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

328
328
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

48
48
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

32
32
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

138
138
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

284
284
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

58
58
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

57
57
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

192
192
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

229
229
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

219
219
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1235
1235
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

126
126
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

50
50
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

338
338
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

91
91
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

76
76
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

36
36
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

78
78
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

48
48

Meer sportnieuws