Anderlecht ziet na Leoni weer een jonkie helemaal doorbreken

door
Anderlecht ziet na Leoni weer een jonkie helemaal doorbreken

Anderlecht zag in de zomer met spelers als Sadiki, Stassin en Butera weer de nodige jonge talenten vertrokken, terwijl er vooral veel ervaren spelers aangetrokken werden. Daardoor ontstond een narratief dat de jongens uit Neerpede minder kansen zouden krijgen, maar dat blijkt een dikke drie maanden ver in het seizoen wel mee te vallen.

Niet alleen zijn Zeno Debast en Killian Sardella nog steeds vaste titularissen, de voorbije maanden wist ook Theo Leoni helemaal door te breken. De 23-jarige middenvelder moest lang geduld oefenen, maar kreeg alsnog zijn kans en greep die met beide handen. En nu is ook een ander jeugdproduct zich aan het manifesteren.

LEES OOK: Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

Stroeykens manifesteert zich

In de laatste weken is ook Mario Stroeykens immers uitstekend op dreef. De 19-jarige werd begin oktober in de basiself gedropt als nummer tien en was sindsdien goed voor drie goals en een assist in vier wedstrijden. Daarmee lijkt hij eindelijk de hoge verwachtingen helemaal te gaan inlossen.

Stroeykens debuteerde immers al op zijn zestiende op Vincent Kompany, maar bleek de voorbije jaren nog niet klaar om zijn stempel te drukken. Dat lukte in de laatste wedstrijden dus wel, al is het nu wel de vraag of hij zal blijven staan. Delaney is immers terug fit en volgende week zal Leoni wellicht ook weer beschikbaar zijn.

Delaney, Leoni of Stroeykens?

"De trainer maakt zijn keuzes. Het is aan mij om wanneer ik speel de kansen te grijpen", zegt Stroeykens bij Het Nieuwsblad over zijn basisplaats. "Op dit moment lukt het goed en ben ik efficiënt. Of ik ontgoocheld was geweest moest Leoni starten indien hij niet geblesseerd was? Nee, de coach maakt keuzes en die moet je accepteren. Het is zaak om te tonen wat je kan bijdragen op het veld wanneer je de kans krijgt."

Stroeykens heeft de keuze voor zijn trainer in ieder geval niet gemakkelijk gemaakt. Volgende week speelt Anderlecht een topper op het veld van AA Gent. Het wordt afwachten of de Jonge Duivel dan opnieuw zijn kans krijgt, of Riemer toch voor meer zekerheid zal kiezen met de defensievere Delaney en Leoni.

Lees ook: Riemer stoomt na Leoni de volgende 'chouchou' klaar

Wie moet in Gent uit de boot vallen?

Meest recent

'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

36
36
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

11
11
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

6
6
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

43
43
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

348
348
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

74
74
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

35
35
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

332
332
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

117
117
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

125
125
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

294
294
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

85
85
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

107
107
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

159
159
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

36
36
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

191
191
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

224
224
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

86
86
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1167
1167
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

144
144
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

343
343
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

412
412
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

277
277
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

343
343
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

135
135

Meer sportnieuws