Anderlecht ziet na Leoni weer een jonkie helemaal doorbreken

door
Anderlecht ziet na Leoni weer een jonkie helemaal doorbreken

Anderlecht zag in de zomer met spelers als Sadiki, Stassin en Butera weer de nodige jonge talenten vertrokken, terwijl er vooral veel ervaren spelers aangetrokken werden. Daardoor ontstond een narratief dat de jongens uit Neerpede minder kansen zouden krijgen, maar dat blijkt een dikke drie maanden ver in het seizoen wel mee te vallen.

Niet alleen zijn Zeno Debast en Killian Sardella nog steeds vaste titularissen, de voorbije maanden wist ook Theo Leoni helemaal door te breken. De 23-jarige middenvelder moest lang geduld oefenen, maar kreeg alsnog zijn kans en greep die met beide handen. En nu is ook een ander jeugdproduct zich aan het manifesteren.

LEES OOK: Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Stroeykens manifesteert zich

In de laatste weken is ook Mario Stroeykens immers uitstekend op dreef. De 19-jarige werd begin oktober in de basiself gedropt als nummer tien en was sindsdien goed voor drie goals en een assist in vier wedstrijden. Daarmee lijkt hij eindelijk de hoge verwachtingen helemaal te gaan inlossen.

Stroeykens debuteerde immers al op zijn zestiende op Vincent Kompany, maar bleek de voorbije jaren nog niet klaar om zijn stempel te drukken. Dat lukte in de laatste wedstrijden dus wel, al is het nu wel de vraag of hij zal blijven staan. Delaney is immers terug fit en volgende week zal Leoni wellicht ook weer beschikbaar zijn.

Delaney, Leoni of Stroeykens?

"De trainer maakt zijn keuzes. Het is aan mij om wanneer ik speel de kansen te grijpen", zegt Stroeykens bij Het Nieuwsblad over zijn basisplaats. "Op dit moment lukt het goed en ben ik efficiënt. Of ik ontgoocheld was geweest moest Leoni starten indien hij niet geblesseerd was? Nee, de coach maakt keuzes en die moet je accepteren. Het is zaak om te tonen wat je kan bijdragen op het veld wanneer je de kans krijgt."

Stroeykens heeft de keuze voor zijn trainer in ieder geval niet gemakkelijk gemaakt. Volgende week speelt Anderlecht een topper op het veld van AA Gent. Het wordt afwachten of de Jonge Duivel dan opnieuw zijn kans krijgt, of Riemer toch voor meer zekerheid zal kiezen met de defensievere Delaney en Leoni.

Lees ook: Riemer stoomt na Leoni de volgende 'chouchou' klaar

Wie moet in Gent uit de boot vallen?

Meest recent

'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

30
30
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

308
308
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

54
54
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

18
18
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

48
48
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

52
52
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

238
238
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

57
57
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

50
50
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

376
376
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

440
440
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

336
336
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

450
450
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

657
657
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

866
866
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

36
36
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

560
560
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1356
1356
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

892
892
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

463
463
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1168
1168
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

141
141
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

244
244
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

159
159
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

16
16

Meer sportnieuws