Eerste goal van Mangala stuit opmars van Aston Villa

door
Eerste goal van Mangala stuit opmars van Aston Villa

Aston Villa heeft zondagnamiddag een einde zien komen aan een reeks van twee maanden zonder nederlaag in de Premier League. Ze lieten zich verrassen door Nottingham Forest, waar Orel Mangala zijn rekening opende voor het seizoen. De goal van de Rode Duivel bezorgde Villa een 2-0-nederlaag.

Op 3 september ging Aston Villa met 3-0 verliezen bij Liverpool, maar sindsdien waren de Villans in de Premier League ongeslagen. Een dertien op vijftien kreeg echter geen vervolg op het veld van Nottingham Forest, dat zelf ironisch genoeg al sinds 2 september geen competitiematch meer gewonnen had.

LEES OOK: Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

Blunder van Martinez bij goal Mangala

De match had voor Villa niet slechter kunnen beginnen, want al na vijf minuten kwamen ze op achterstand. Aina nam Martinez met een afstandsschot te grazen. Villa had het moeilijk om tot kansen te komen en had ook pech dat de VAR na 20 minuten een strafschop op Zaniolo annuleerde.

De tweede helft bracht ook geen beterschap voor Villa, integendeel. Al na twee minuten slikten ze een tweede goal. Mangala haalde uit vanop een meter of 20 à 25 en Emiliano Martinez - enkele dagen geleden nog verkozen tot beste doelman ter wereld op de Gouden Bal - ging helemaal de mist in. Het was voor Mangala zo zijn eerste goal van het seizoen.

Tielemans en Dendoncker keren tij niet

Daarmee was de match meteen helemaal beslist, want ook invallers Youri Tielemans en Leander Dendoncker konden het tij voor de bezoekers niet meer keren. Door de nederlaag laat Aston Villa de kans liggen om voorlopig de top vier binnen te komen.

Nottingham Forest doet dan weer een uitstekende zaak in de strijd om het behoud. Het maakt een stevige sprong in het klassement en wipt naar de twaalfde plaats, boven onder meer Chelsea. Ze hebben nu bovendien ook al acht punten voorsprong op de gevarenzone. 

Had Martinez die bal moeten pakken?

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

2
2
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

79
79
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

70
70
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

115
115
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

79
79
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

61
61
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

53
53
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

50
50
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

210
210
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

120
120
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

109
109
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

33
33
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

290
290
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

118
118
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

43
43
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

79
79
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

400
400
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

44
44
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

562
562
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

376
376
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

481
481
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

183
183
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

289
289
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

193
193
'Dreun Anderlecht: alternatief Schreuder-scenario smelt weg'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

197
197

Meer sportnieuws