Eerste goal van Mangala stuit opmars van Aston Villa

door
Eerste goal van Mangala stuit opmars van Aston Villa

Aston Villa heeft zondagnamiddag een einde zien komen aan een reeks van twee maanden zonder nederlaag in de Premier League. Ze lieten zich verrassen door Nottingham Forest, waar Orel Mangala zijn rekening opende voor het seizoen. De goal van de Rode Duivel bezorgde Villa een 2-0-nederlaag.

Op 3 september ging Aston Villa met 3-0 verliezen bij Liverpool, maar sindsdien waren de Villans in de Premier League ongeslagen. Een dertien op vijftien kreeg echter geen vervolg op het veld van Nottingham Forest, dat zelf ironisch genoeg al sinds 2 september geen competitiematch meer gewonnen had.

LEES OOK: Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

Blunder van Martinez bij goal Mangala

De match had voor Villa niet slechter kunnen beginnen, want al na vijf minuten kwamen ze op achterstand. Aina nam Martinez met een afstandsschot te grazen. Villa had het moeilijk om tot kansen te komen en had ook pech dat de VAR na 20 minuten een strafschop op Zaniolo annuleerde.

De tweede helft bracht ook geen beterschap voor Villa, integendeel. Al na twee minuten slikten ze een tweede goal. Mangala haalde uit vanop een meter of 20 à 25 en Emiliano Martinez - enkele dagen geleden nog verkozen tot beste doelman ter wereld op de Gouden Bal - ging helemaal de mist in. Het was voor Mangala zo zijn eerste goal van het seizoen.

Tielemans en Dendoncker keren tij niet

Daarmee was de match meteen helemaal beslist, want ook invallers Youri Tielemans en Leander Dendoncker konden het tij voor de bezoekers niet meer keren. Door de nederlaag laat Aston Villa de kans liggen om voorlopig de top vier binnen te komen.

Nottingham Forest doet dan weer een uitstekende zaak in de strijd om het behoud. Het maakt een stevige sprong in het klassement en wipt naar de twaalfde plaats, boven onder meer Chelsea. Ze hebben nu bovendien ook al acht punten voorsprong op de gevarenzone. 

Had Martinez die bal moeten pakken?

Meest recent

Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

9
9
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

30
30
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

10
10
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

185
185
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

107
107
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

78
78
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

189
189
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

414
414
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

61
61
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

293
293
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

184
184
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

144
144
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

154
154
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

234
234
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

638
638
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

383
383
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

430
430
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

319
319
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

263
263
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

126
126
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

148
148
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

329
329
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

427
427
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

837
837

Meer sportnieuws