Eerste goal van Mangala stuit opmars van Aston Villa

door
Eerste goal van Mangala stuit opmars van Aston Villa

Aston Villa heeft zondagnamiddag een einde zien komen aan een reeks van twee maanden zonder nederlaag in de Premier League. Ze lieten zich verrassen door Nottingham Forest, waar Orel Mangala zijn rekening opende voor het seizoen. De goal van de Rode Duivel bezorgde Villa een 2-0-nederlaag.

Op 3 september ging Aston Villa met 3-0 verliezen bij Liverpool, maar sindsdien waren de Villans in de Premier League ongeslagen. Een dertien op vijftien kreeg echter geen vervolg op het veld van Nottingham Forest, dat zelf ironisch genoeg al sinds 2 september geen competitiematch meer gewonnen had.

LEES OOK: Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Blunder van Martinez bij goal Mangala

De match had voor Villa niet slechter kunnen beginnen, want al na vijf minuten kwamen ze op achterstand. Aina nam Martinez met een afstandsschot te grazen. Villa had het moeilijk om tot kansen te komen en had ook pech dat de VAR na 20 minuten een strafschop op Zaniolo annuleerde.

De tweede helft bracht ook geen beterschap voor Villa, integendeel. Al na twee minuten slikten ze een tweede goal. Mangala haalde uit vanop een meter of 20 à 25 en Emiliano Martinez - enkele dagen geleden nog verkozen tot beste doelman ter wereld op de Gouden Bal - ging helemaal de mist in. Het was voor Mangala zo zijn eerste goal van het seizoen.

Tielemans en Dendoncker keren tij niet

Daarmee was de match meteen helemaal beslist, want ook invallers Youri Tielemans en Leander Dendoncker konden het tij voor de bezoekers niet meer keren. Door de nederlaag laat Aston Villa de kans liggen om voorlopig de top vier binnen te komen.

Nottingham Forest doet dan weer een uitstekende zaak in de strijd om het behoud. Het maakt een stevige sprong in het klassement en wipt naar de twaalfde plaats, boven onder meer Chelsea. Ze hebben nu bovendien ook al acht punten voorsprong op de gevarenzone. 

Had Martinez die bal moeten pakken?

Meest recent

'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

18
18
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

105
105
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

79
79
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

129
129
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

162
162
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

61
61
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

124
124
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

160
160
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

208
208
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

419
419
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

90
90
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

208
208
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

402
402
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

247
247
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

218
218
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

504
504
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

388
388
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

104
104
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

194
194
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

280
280
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

152
152
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

119
119
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

502
502
Radzinski fileert Anderlecht genadeloos

Thomasz Radzinski maakte 25 jaar geleden nog gouden tijden mee met RSC Anderlecht. Titels, de ...

204
204

Meer sportnieuws