Eerste goal van Mangala stuit opmars van Aston Villa

47 stemmen
Eerste goal van Mangala stuit opmars van Aston Villa

Aston Villa heeft zondagnamiddag een einde zien komen aan een reeks van twee maanden zonder nederlaag in de Premier League. Ze lieten zich verrassen door Nottingham Forest, waar Orel Mangala zijn rekening opende voor het seizoen. De goal van de Rode Duivel bezorgde Villa een 2-0-nederlaag.

Op 3 september ging Aston Villa met 3-0 verliezen bij Liverpool, maar sindsdien waren de Villans in de Premier League ongeslagen. Een dertien op vijftien kreeg echter geen vervolg op het veld van Nottingham Forest, dat zelf ironisch genoeg al sinds 2 september geen competitiematch meer gewonnen had.

LEES OOK: Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Blunder van Martinez bij goal Mangala

De match had voor Villa niet slechter kunnen beginnen, want al na vijf minuten kwamen ze op achterstand. Aina nam Martinez met een afstandsschot te grazen. Villa had het moeilijk om tot kansen te komen en had ook pech dat de VAR na 20 minuten een strafschop op Zaniolo annuleerde.

De tweede helft bracht ook geen beterschap voor Villa, integendeel. Al na twee minuten slikten ze een tweede goal. Mangala haalde uit vanop een meter of 20 à 25 en Emiliano Martinez - enkele dagen geleden nog verkozen tot beste doelman ter wereld op de Gouden Bal - ging helemaal de mist in. Het was voor Mangala zo zijn eerste goal van het seizoen.

Tielemans en Dendoncker keren tij niet

Daarmee was de match meteen helemaal beslist, want ook invallers Youri Tielemans en Leander Dendoncker konden het tij voor de bezoekers niet meer keren. Door de nederlaag laat Aston Villa de kans liggen om voorlopig de top vier binnen te komen.

Nottingham Forest doet dan weer een uitstekende zaak in de strijd om het behoud. Het maakt een stevige sprong in het klassement en wipt naar de twaalfde plaats, boven onder meer Chelsea. Ze hebben nu bovendien ook al acht punten voorsprong op de gevarenzone. 

Had Martinez die bal moeten pakken?

Meest recent

Malinwa hakt knopen door: meubelstuk neemt afscheid

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

3
3
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

53
53
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

35
35
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

137
137
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

62
62
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

53
53
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

131
131
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

26
26
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

359
359
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

48
48
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

197
197
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

29
29
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

139
139
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

177
177
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

136
136
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

74
74
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

60
60
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

322
322
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

30
30
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

120
120
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

224
224
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

698
698
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

615
615
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

72
72
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

620
620

Meer sportnieuws