Vertonghen doet alarmbellen afgaan na late wissel

522 stemmen
Vertonghen doet alarmbellen afgaan na late wissel

Anderlecht blijft de laatste weken maar hoge toppen scheren. In de laatste week hadden ze al OH Leuven een 5-1 aangesmeerd en met een B-ploeg La Louvière gewipt in de beker en daar kwam zondag ook nog eens een ruime zege bij tegen Cercle Brugge. De nummer vier in het klassement kreeg een 0-3 om de oren.

Toch was er nog een kleine smet op de overwinning van Anderlecht. Vier minuten voor tijd haalde Brian Riemer nog Jan Vertonghen naar de kant en dat is toch hoogst ongebruikelijk - de 36-jarige recordinternational wordt zelden of nooit gewisseld. Die wissel bleek er niet zomaar gekomen te zijn.

LEES OOK: Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

Vertonghen vreest blessure

Vertonghen legde achteraf uit waarom hij naar de kant ging en dat zal toch de nodige alarmbellen doen afgaan. "Ik heb een trap gekregen op mijn slechte linkerenkel. Ik hoop dat er niets gebroken is", verklaarde hij immers aan La Dernière Heure.

Eind vorig seizoen had Vertonghen ook al last aan diezelfde linkerenkel en dat is dus een gevoelige plaats voor hem. De komende dagen zullen verdere onderzoeken moeten duidelijk maken of er schade is en hoe groot die eventueel zou zijn.

Domper voor Anderlecht én Rode Duivels

Een blessure zou een enorme tegenvaller zijn voor Anderlecht, want na het vertrek van Hannes Delcroix is er geen andere linksvoetige centrale verdediger meer. In Brugge was het Moussa N'Diaye die mocht invallen en wellicht zou Brian Riemer bij afwezigheid van Vertonghen Augustinsson naar het centrum moeten schuiven. De enige andere mogelijkheid is om Lucas Lissens van onder het stof te halen.

Ook Domenico Tedesco zal toch even in paniek schieten door de verklaringen van Vertonghen. De bondscoach maakt komende vrijdag zijn selectie bekend voor de komende interlands tegen Servië en Azerbeidzjan en achter de naam van zijn meest ervaren pion komt nu een vraagteken te staan. Gelukkig voor de Rode Duivels staat er in die wedstrijden niets meer op het spel.

Moet Vertonghen gespaard worden bij de Rode Duivels?

Meest recent

Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

39
39
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

42
42
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

21
21
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

284
284
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

47
47
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

28
28
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

194
194
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

87
87
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

141
141
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

355
355
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

310
310
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

79
79
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

54
54
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

170
170
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

159
159
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

56
56
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

433
433
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

318
318
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

301
301
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

77
77
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

316
316
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

375
375
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

116
116
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

71
71
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

449
449

Meer sportnieuws