'Parel van Anderlecht' wil…. Brusselaars tik uitdelen

door
'Parel van Anderlecht' wil…. Brusselaars tik uitdelen

Cercle Brugge neemt het om 13u30 op tegen RSC Anderlecht. De Vereniging doet het zeer goed dit seizoen en zij willen de scalp van Anderlecht. Mits een zege springen ze over de Brusselaars. Cercle Brugge rekent daarvoor op smaakmaker Kazeem Olaigbe.

Anderlecht had in het seizoen 2015-2016 geweldig elftal bij de U13. Ze werden toen kampioen door 25 van hun 26 wedstrijden te winnen. Ze scoorden dat seizoen 112 doelpunten. Onder meer Zeno Debast, Nathan Ngoy (Standard) en Kazeem Olaigbe (Cercle Brugge) speelden toen voor de Brusselaars.

LEES OOK: Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Te vroeg naar de Premier League 

Olaigbe stond binnen Anderlecht te boek als een groot talent. In 2019 zagen ze hem echter voor Southampton kiezen. Het grote geld van de Premier League lonkte, al hoopte Olaigbe vooral door te breken bij een club die in Engeland toch wel bekend stond omwille van de goede jeugdopleiding.

De flankaanvaller speelde uiteindelijk geen enkel duel voor Southampton. Bij de beloften was hij er goed voor 19 goals en 5 assists in 54 duels. Hij werd uitgeleend aan Harrogate Town (19 matchen met 3 goals en 5 assists) en Ross County FC (2 goals en 1 assist in 25 wedstrijden). De jonge Belg leek te stagneren en het was duidelijk dat hij geen toekomst meer had bij Southampton.

Olaigbe besloot om deze zomer terug te keren naar België. Standard trok zich op het laatste moment terug en Cercle Brugge haalde zijn slag thuis.

Zéér interessante speler

Technisch directeur Rembert Vromant zei toen het volgende. "Omwille van z’n atletisch profiel, zijn snelheid en z’n technische vaardigheden kan Kazeem op verschillende aanvallende posities uit de voeten. Hij is sterk in omschakelmomenten en heeft een goede eindpass én een individuele actie in de voeten. Z’n profiel sluit nauwgezet aan bij de spelfilosofie van Cercle."

Op zijn 20ste staat Olaigbe dus voor een cruciale periode. Zijn prestaties bij de Belgische beloften, drie goals in drie invalbeurten, lieten al zien dat hij over veel kwaliteiten beschikt. Snel, een goede dribbel en een stevig schot. Bij Cercle Brugge is hij vooral invaller, maar daar komt hij ook steeds beter voor de dag.

Olaigbe maakte wellicht niet de beste keuze door Anderlecht op zijn 16de te verlaten. Hij vertrok net voor Vincent Kompany kwam. De jeugd kreeg nadien heel veel kansen en velen van hen stroomden door naar topcompetities. Op zijn 20ste wil Olaigbe via de Jupiler Pro League terug de weg naar een grote competitie vinden. Kan hij tegen Anderlecht tonen dat hij terecht als een ‘zeer groot talent’ werd aanzien op Neerpede?

CR

Gaat Olaigbe schitteren tegen RSCA?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

289
289
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

44
44
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

27
27
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

75
75
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

83
83
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

15
15
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

33
33
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

74
74
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

173
173
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

37
37
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

88
88
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

18
18
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

53
53
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

106
106
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

24
24
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

227
227
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

111
111
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

85
85
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

169
169
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

40
40
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

143
143
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

81
81
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

33
33
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

98
98
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

40
40

Meer sportnieuws