'Parel van Anderlecht' wil…. Brusselaars tik uitdelen

door
'Parel van Anderlecht' wil…. Brusselaars tik uitdelen

Cercle Brugge neemt het om 13u30 op tegen RSC Anderlecht. De Vereniging doet het zeer goed dit seizoen en zij willen de scalp van Anderlecht. Mits een zege springen ze over de Brusselaars. Cercle Brugge rekent daarvoor op smaakmaker Kazeem Olaigbe.

Anderlecht had in het seizoen 2015-2016 geweldig elftal bij de U13. Ze werden toen kampioen door 25 van hun 26 wedstrijden te winnen. Ze scoorden dat seizoen 112 doelpunten. Onder meer Zeno Debast, Nathan Ngoy (Standard) en Kazeem Olaigbe (Cercle Brugge) speelden toen voor de Brusselaars.

LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Te vroeg naar de Premier League 

Olaigbe stond binnen Anderlecht te boek als een groot talent. In 2019 zagen ze hem echter voor Southampton kiezen. Het grote geld van de Premier League lonkte, al hoopte Olaigbe vooral door te breken bij een club die in Engeland toch wel bekend stond omwille van de goede jeugdopleiding.

De flankaanvaller speelde uiteindelijk geen enkel duel voor Southampton. Bij de beloften was hij er goed voor 19 goals en 5 assists in 54 duels. Hij werd uitgeleend aan Harrogate Town (19 matchen met 3 goals en 5 assists) en Ross County FC (2 goals en 1 assist in 25 wedstrijden). De jonge Belg leek te stagneren en het was duidelijk dat hij geen toekomst meer had bij Southampton.

Olaigbe besloot om deze zomer terug te keren naar België. Standard trok zich op het laatste moment terug en Cercle Brugge haalde zijn slag thuis.

Zéér interessante speler

Technisch directeur Rembert Vromant zei toen het volgende. "Omwille van z’n atletisch profiel, zijn snelheid en z’n technische vaardigheden kan Kazeem op verschillende aanvallende posities uit de voeten. Hij is sterk in omschakelmomenten en heeft een goede eindpass én een individuele actie in de voeten. Z’n profiel sluit nauwgezet aan bij de spelfilosofie van Cercle."

Op zijn 20ste staat Olaigbe dus voor een cruciale periode. Zijn prestaties bij de Belgische beloften, drie goals in drie invalbeurten, lieten al zien dat hij over veel kwaliteiten beschikt. Snel, een goede dribbel en een stevig schot. Bij Cercle Brugge is hij vooral invaller, maar daar komt hij ook steeds beter voor de dag.

Olaigbe maakte wellicht niet de beste keuze door Anderlecht op zijn 16de te verlaten. Hij vertrok net voor Vincent Kompany kwam. De jeugd kreeg nadien heel veel kansen en velen van hen stroomden door naar topcompetities. Op zijn 20ste wil Olaigbe via de Jupiler Pro League terug de weg naar een grote competitie vinden. Kan hij tegen Anderlecht tonen dat hij terecht als een ‘zeer groot talent’ werd aanzien op Neerpede?

CR

Gaat Olaigbe schitteren tegen RSCA?

Meest recent

‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

27
27
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

36
36
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

150
150
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

137
137
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

37
37
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

272
272
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

59
59
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

511
511
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

425
425
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

435
435
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

581
581
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

413
413
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

320
320
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

186
186
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

493
493
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

673
673
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

139
139
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

484
484
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

445
445
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

605
605
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

232
232
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

149
149
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

534
534
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

99
99
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

286
286

Meer sportnieuws