'Parel van Anderlecht' wil…. Brusselaars tik uitdelen

239 stemmen
'Parel van Anderlecht' wil…. Brusselaars tik uitdelen

Cercle Brugge neemt het om 13u30 op tegen RSC Anderlecht. De Vereniging doet het zeer goed dit seizoen en zij willen de scalp van Anderlecht. Mits een zege springen ze over de Brusselaars. Cercle Brugge rekent daarvoor op smaakmaker Kazeem Olaigbe.

Anderlecht had in het seizoen 2015-2016 geweldig elftal bij de U13. Ze werden toen kampioen door 25 van hun 26 wedstrijden te winnen. Ze scoorden dat seizoen 112 doelpunten. Onder meer Zeno Debast, Nathan Ngoy (Standard) en Kazeem Olaigbe (Cercle Brugge) speelden toen voor de Brusselaars.

LEES OOK: PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Te vroeg naar de Premier League 

Olaigbe stond binnen Anderlecht te boek als een groot talent. In 2019 zagen ze hem echter voor Southampton kiezen. Het grote geld van de Premier League lonkte, al hoopte Olaigbe vooral door te breken bij een club die in Engeland toch wel bekend stond omwille van de goede jeugdopleiding.

De flankaanvaller speelde uiteindelijk geen enkel duel voor Southampton. Bij de beloften was hij er goed voor 19 goals en 5 assists in 54 duels. Hij werd uitgeleend aan Harrogate Town (19 matchen met 3 goals en 5 assists) en Ross County FC (2 goals en 1 assist in 25 wedstrijden). De jonge Belg leek te stagneren en het was duidelijk dat hij geen toekomst meer had bij Southampton.

Olaigbe besloot om deze zomer terug te keren naar België. Standard trok zich op het laatste moment terug en Cercle Brugge haalde zijn slag thuis.

Zéér interessante speler

Technisch directeur Rembert Vromant zei toen het volgende. "Omwille van z’n atletisch profiel, zijn snelheid en z’n technische vaardigheden kan Kazeem op verschillende aanvallende posities uit de voeten. Hij is sterk in omschakelmomenten en heeft een goede eindpass én een individuele actie in de voeten. Z’n profiel sluit nauwgezet aan bij de spelfilosofie van Cercle."

Op zijn 20ste staat Olaigbe dus voor een cruciale periode. Zijn prestaties bij de Belgische beloften, drie goals in drie invalbeurten, lieten al zien dat hij over veel kwaliteiten beschikt. Snel, een goede dribbel en een stevig schot. Bij Cercle Brugge is hij vooral invaller, maar daar komt hij ook steeds beter voor de dag.

Olaigbe maakte wellicht niet de beste keuze door Anderlecht op zijn 16de te verlaten. Hij vertrok net voor Vincent Kompany kwam. De jeugd kreeg nadien heel veel kansen en velen van hen stroomden door naar topcompetities. Op zijn 20ste wil Olaigbe via de Jupiler Pro League terug de weg naar een grote competitie vinden. Kan hij tegen Anderlecht tonen dat hij terecht als een ‘zeer groot talent’ werd aanzien op Neerpede?

CR

Gaat Olaigbe schitteren tegen RSCA?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

0
0
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

25
25
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

295
295
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

28
28
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

38
38
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

264
264
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

391
391
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

473
473
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

764
764
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

100
100
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

516
516
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

48
48
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

96
96
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

132
132
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

90
90
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

144
144
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

384
384
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

697
697
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

293
293
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

492
492
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

399
399
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

222
222
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

103
103
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

99
99
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

170
170

Meer sportnieuws