'Parel van Anderlecht' wil…. Brusselaars tik uitdelen

239 stemmen
'Parel van Anderlecht' wil…. Brusselaars tik uitdelen

Cercle Brugge neemt het om 13u30 op tegen RSC Anderlecht. De Vereniging doet het zeer goed dit seizoen en zij willen de scalp van Anderlecht. Mits een zege springen ze over de Brusselaars. Cercle Brugge rekent daarvoor op smaakmaker Kazeem Olaigbe.

Anderlecht had in het seizoen 2015-2016 geweldig elftal bij de U13. Ze werden toen kampioen door 25 van hun 26 wedstrijden te winnen. Ze scoorden dat seizoen 112 doelpunten. Onder meer Zeno Debast, Nathan Ngoy (Standard) en Kazeem Olaigbe (Cercle Brugge) speelden toen voor de Brusselaars.

LEES OOK: ‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Te vroeg naar de Premier League 

Olaigbe stond binnen Anderlecht te boek als een groot talent. In 2019 zagen ze hem echter voor Southampton kiezen. Het grote geld van de Premier League lonkte, al hoopte Olaigbe vooral door te breken bij een club die in Engeland toch wel bekend stond omwille van de goede jeugdopleiding.

De flankaanvaller speelde uiteindelijk geen enkel duel voor Southampton. Bij de beloften was hij er goed voor 19 goals en 5 assists in 54 duels. Hij werd uitgeleend aan Harrogate Town (19 matchen met 3 goals en 5 assists) en Ross County FC (2 goals en 1 assist in 25 wedstrijden). De jonge Belg leek te stagneren en het was duidelijk dat hij geen toekomst meer had bij Southampton.

Olaigbe besloot om deze zomer terug te keren naar België. Standard trok zich op het laatste moment terug en Cercle Brugge haalde zijn slag thuis.

Zéér interessante speler

Technisch directeur Rembert Vromant zei toen het volgende. "Omwille van z’n atletisch profiel, zijn snelheid en z’n technische vaardigheden kan Kazeem op verschillende aanvallende posities uit de voeten. Hij is sterk in omschakelmomenten en heeft een goede eindpass én een individuele actie in de voeten. Z’n profiel sluit nauwgezet aan bij de spelfilosofie van Cercle."

Op zijn 20ste staat Olaigbe dus voor een cruciale periode. Zijn prestaties bij de Belgische beloften, drie goals in drie invalbeurten, lieten al zien dat hij over veel kwaliteiten beschikt. Snel, een goede dribbel en een stevig schot. Bij Cercle Brugge is hij vooral invaller, maar daar komt hij ook steeds beter voor de dag.

Olaigbe maakte wellicht niet de beste keuze door Anderlecht op zijn 16de te verlaten. Hij vertrok net voor Vincent Kompany kwam. De jeugd kreeg nadien heel veel kansen en velen van hen stroomden door naar topcompetities. Op zijn 20ste wil Olaigbe via de Jupiler Pro League terug de weg naar een grote competitie vinden. Kan hij tegen Anderlecht tonen dat hij terecht als een ‘zeer groot talent’ werd aanzien op Neerpede?

CR

Gaat Olaigbe schitteren tegen RSCA?

Meest recent

'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

15
15
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

9
9
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

63
63
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

75
75
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

14
14
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

19
19
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

91
91
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

168
168
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

48
48
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

155
155
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

32
32
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

166
166
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

256
256
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

97
97
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

388
388
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

535
535
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

142
142
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

218
218
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

293
293
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

163
163
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

289
289
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

564
564
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

160
160
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

169
169
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

164
164

Meer sportnieuws