'Parel van Anderlecht' wil…. Brusselaars tik uitdelen

239
'Parel van Anderlecht' wil…. Brusselaars tik uitdelen

Cercle Brugge neemt het om 13u30 op tegen RSC Anderlecht. De Vereniging doet het zeer goed dit seizoen en zij willen de scalp van Anderlecht. Mits een zege springen ze over de Brusselaars. Cercle Brugge rekent daarvoor op smaakmaker Kazeem Olaigbe.

Anderlecht had in het seizoen 2015-2016 geweldig elftal bij de U13. Ze werden toen kampioen door 25 van hun 26 wedstrijden te winnen. Ze scoorden dat seizoen 112 doelpunten. Onder meer Zeno Debast, Nathan Ngoy (Standard) en Kazeem Olaigbe (Cercle Brugge) speelden toen voor de Brusselaars.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Te vroeg naar de Premier League 

Olaigbe stond binnen Anderlecht te boek als een groot talent. In 2019 zagen ze hem echter voor Southampton kiezen. Het grote geld van de Premier League lonkte, al hoopte Olaigbe vooral door te breken bij een club die in Engeland toch wel bekend stond omwille van de goede jeugdopleiding.

De flankaanvaller speelde uiteindelijk geen enkel duel voor Southampton. Bij de beloften was hij er goed voor 19 goals en 5 assists in 54 duels. Hij werd uitgeleend aan Harrogate Town (19 matchen met 3 goals en 5 assists) en Ross County FC (2 goals en 1 assist in 25 wedstrijden). De jonge Belg leek te stagneren en het was duidelijk dat hij geen toekomst meer had bij Southampton.

Olaigbe besloot om deze zomer terug te keren naar België. Standard trok zich op het laatste moment terug en Cercle Brugge haalde zijn slag thuis.

Zéér interessante speler

Technisch directeur Rembert Vromant zei toen het volgende. "Omwille van z’n atletisch profiel, zijn snelheid en z’n technische vaardigheden kan Kazeem op verschillende aanvallende posities uit de voeten. Hij is sterk in omschakelmomenten en heeft een goede eindpass én een individuele actie in de voeten. Z’n profiel sluit nauwgezet aan bij de spelfilosofie van Cercle."

Op zijn 20ste staat Olaigbe dus voor een cruciale periode. Zijn prestaties bij de Belgische beloften, drie goals in drie invalbeurten, lieten al zien dat hij over veel kwaliteiten beschikt. Snel, een goede dribbel en een stevig schot. Bij Cercle Brugge is hij vooral invaller, maar daar komt hij ook steeds beter voor de dag.

Olaigbe maakte wellicht niet de beste keuze door Anderlecht op zijn 16de te verlaten. Hij vertrok net voor Vincent Kompany kwam. De jeugd kreeg nadien heel veel kansen en velen van hen stroomden door naar topcompetities. Op zijn 20ste wil Olaigbe via de Jupiler Pro League terug de weg naar een grote competitie vinden. Kan hij tegen Anderlecht tonen dat hij terecht als een ‘zeer groot talent’ werd aanzien op Neerpede?

CR

Gaat Olaigbe schitteren tegen RSCA?

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

26
26
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

67
67
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

80
80
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

792
792
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

200
200
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

189
189
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

197
197
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

66
66
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

179
179
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

198
198
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

85
85
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

68
68
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

28
28
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

112
112
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

283
283
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

188
188
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

427
427
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

356
356
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

148
148
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

161
161
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

258
258
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

234
234
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

296
296
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

340
340
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

256
256

Meer sportnieuws