Union SG stoomt twee potentiële Rode Duivels klaar

120 stemmen
Union SG stoomt twee potentiële Rode Duivels klaar

Union SG is een club die zéér verstandig transfers afrondt. De Brusselaars halen jonge spelers die rustig de tijd krijgen om door te groeien. Zij kunnen in de schaduw stappen voorwaarts zetten. Twee jonge Belgen krijgen die tijd, maar wisten zich nu al te tonen.

Union SG zorgde voor een knappe deal door Fedde Leysen gratis weg te halen bij PSV. Hij kon naar tal van andere buitenlandse en Belgische clubs, onder meer Antwerp, maar hij was meteen helemaal weg van het project van Union SG.

LEES OOK: AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Leysen klaarstomen voor volgend jaar

Leysen is een fysiek sterke verdediger, die ook een goede strakke inspeelpass heeft. Hij doet Wesley Sonck inzake profiel alvast denken aan Jan Vertonghen. Leysen is voorlopig een bankzitter bij de leider uit de Jupiler Pro League. Hij mocht wel al zes keer opdraven in de competitie (drie keer), Europa League (2 keer) en in de Beker van België (1 keer).

Leysen heeft als linksvoetige centrale verdediger, die eventueel ook als linksachter kan spelen, een interessant profiel. Hij moet nu vooral Koki Machida voor zich dulden. De Japanner lijkt na het seizoen echter de volgende speler te zijn die mag dromen van een toptransfer. Met Leysen stoomt Union SG zijn opvolger dus al klaar.

Als hij progressie blijft maken, kan hij op termijn wel eens doorstoten naar de Rode Duivels. Voorlopig maakt hij deel uit van de beloften.

Sadiki bewijst ongelijk van Riemer

Union SG wist nog een mooie transfer af te ronden in de zomer door Noah Sadiki voor amper 1,5 miljoen euro (met de nodige bonussen aan verbonden) weg te halen bij Anderlecht. Brian Riemer zag het daar niet echt zitten in hem, al is het vreemd dat iemand als Amadou Diawara nog de voorkeur kreeg.

Sadiki, nog altijd maar 18 jaar, bewijst het ongelijk van de coach van RSCA. Hij mocht al zes keer starten en Aleksander Blessin aanziet hem als een defensieve middenvelder. Sadiki heeft een groot loopvermogen, is relatief snel en heeft een zeer goede techniek. Hij kwam al in 16 matchen in actie en als hij op deze manier verder blijft doen, zal hij op termijn op de radar komen van grotere clubs.

De jonge Sadiki, die Union SG boven AA Gent en Burnley verkoos, lijkt de zoveelste slimme transfer geweest te zijn. Bij de Belgische federatie moeten ze ook opletten. Hij speelde al twee oefeninterlands met de U20 van Congo. Zijn officiële keuze is nog niet gemaakt. Met zijn talent en polyvalentie, hij kan ook centraal achteraan en als rechtsachter uit de voeten, is hij op de lange termijn ook voor de Rode Duivels mogelijk een interessante speler.

CR

Wie hen wordt ooit Rode Duivel?

Meest recent

Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

8
8
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

18
18
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

116
116
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

410
410
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

128
128
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

58
58
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

406
406
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

70
70
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

170
170
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

483
483
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

434
434
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

463
463
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

333
333
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

170
170
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

546
546
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

254
254
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

949
949
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

319
319
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

627
627
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

450
450
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

149
149
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

719
719
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

292
292
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

242
242
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

33
33

Meer sportnieuws