Union SG stoomt twee potentiële Rode Duivels klaar

120 stemmen
Union SG stoomt twee potentiële Rode Duivels klaar

Union SG is een club die zéér verstandig transfers afrondt. De Brusselaars halen jonge spelers die rustig de tijd krijgen om door te groeien. Zij kunnen in de schaduw stappen voorwaarts zetten. Twee jonge Belgen krijgen die tijd, maar wisten zich nu al te tonen.

Union SG zorgde voor een knappe deal door Fedde Leysen gratis weg te halen bij PSV. Hij kon naar tal van andere buitenlandse en Belgische clubs, onder meer Antwerp, maar hij was meteen helemaal weg van het project van Union SG.

LEES OOK: Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Leysen klaarstomen voor volgend jaar

Leysen is een fysiek sterke verdediger, die ook een goede strakke inspeelpass heeft. Hij doet Wesley Sonck inzake profiel alvast denken aan Jan Vertonghen. Leysen is voorlopig een bankzitter bij de leider uit de Jupiler Pro League. Hij mocht wel al zes keer opdraven in de competitie (drie keer), Europa League (2 keer) en in de Beker van België (1 keer).

Leysen heeft als linksvoetige centrale verdediger, die eventueel ook als linksachter kan spelen, een interessant profiel. Hij moet nu vooral Koki Machida voor zich dulden. De Japanner lijkt na het seizoen echter de volgende speler te zijn die mag dromen van een toptransfer. Met Leysen stoomt Union SG zijn opvolger dus al klaar.

Als hij progressie blijft maken, kan hij op termijn wel eens doorstoten naar de Rode Duivels. Voorlopig maakt hij deel uit van de beloften.

Sadiki bewijst ongelijk van Riemer

Union SG wist nog een mooie transfer af te ronden in de zomer door Noah Sadiki voor amper 1,5 miljoen euro (met de nodige bonussen aan verbonden) weg te halen bij Anderlecht. Brian Riemer zag het daar niet echt zitten in hem, al is het vreemd dat iemand als Amadou Diawara nog de voorkeur kreeg.

Sadiki, nog altijd maar 18 jaar, bewijst het ongelijk van de coach van RSCA. Hij mocht al zes keer starten en Aleksander Blessin aanziet hem als een defensieve middenvelder. Sadiki heeft een groot loopvermogen, is relatief snel en heeft een zeer goede techniek. Hij kwam al in 16 matchen in actie en als hij op deze manier verder blijft doen, zal hij op termijn op de radar komen van grotere clubs.

De jonge Sadiki, die Union SG boven AA Gent en Burnley verkoos, lijkt de zoveelste slimme transfer geweest te zijn. Bij de Belgische federatie moeten ze ook opletten. Hij speelde al twee oefeninterlands met de U20 van Congo. Zijn officiële keuze is nog niet gemaakt. Met zijn talent en polyvalentie, hij kan ook centraal achteraan en als rechtsachter uit de voeten, is hij op de lange termijn ook voor de Rode Duivels mogelijk een interessante speler.

CR

Wie hen wordt ooit Rode Duivel?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

60
60
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

228
228
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

60
60
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

60
60
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

529
529
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

146
146
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

61
61
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

113
113
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

329
329
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

527
527
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

308
308
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

625
625
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

237
237
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

317
317
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

117
117
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

85
85
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

473
473
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

236
236
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

292
292
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

142
142
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

184
184
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

524
524
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

306
306

Meer sportnieuws