Union SG stoomt twee potentiële Rode Duivels klaar

120
Union SG stoomt twee potentiële Rode Duivels klaar

Union SG is een club die zéér verstandig transfers afrondt. De Brusselaars halen jonge spelers die rustig de tijd krijgen om door te groeien. Zij kunnen in de schaduw stappen voorwaarts zetten. Twee jonge Belgen krijgen die tijd, maar wisten zich nu al te tonen.

Union SG zorgde voor een knappe deal door Fedde Leysen gratis weg te halen bij PSV. Hij kon naar tal van andere buitenlandse en Belgische clubs, onder meer Antwerp, maar hij was meteen helemaal weg van het project van Union SG.

LEES OOK: Na zeperd tegen Union SG: "Veranderen onze aanpak niet"

Leysen klaarstomen voor volgend jaar

Leysen is een fysiek sterke verdediger, die ook een goede strakke inspeelpass heeft. Hij doet Wesley Sonck inzake profiel alvast denken aan Jan Vertonghen. Leysen is voorlopig een bankzitter bij de leider uit de Jupiler Pro League. Hij mocht wel al zes keer opdraven in de competitie (drie keer), Europa League (2 keer) en in de Beker van België (1 keer).

Leysen heeft als linksvoetige centrale verdediger, die eventueel ook als linksachter kan spelen, een interessant profiel. Hij moet nu vooral Koki Machida voor zich dulden. De Japanner lijkt na het seizoen echter de volgende speler te zijn die mag dromen van een toptransfer. Met Leysen stoomt Union SG zijn opvolger dus al klaar.

Als hij progressie blijft maken, kan hij op termijn wel eens doorstoten naar de Rode Duivels. Voorlopig maakt hij deel uit van de beloften.

Sadiki bewijst ongelijk van Riemer

Union SG wist nog een mooie transfer af te ronden in de zomer door Noah Sadiki voor amper 1,5 miljoen euro (met de nodige bonussen aan verbonden) weg te halen bij Anderlecht. Brian Riemer zag het daar niet echt zitten in hem, al is het vreemd dat iemand als Amadou Diawara nog de voorkeur kreeg.

Sadiki, nog altijd maar 18 jaar, bewijst het ongelijk van de coach van RSCA. Hij mocht al zes keer starten en Aleksander Blessin aanziet hem als een defensieve middenvelder. Sadiki heeft een groot loopvermogen, is relatief snel en heeft een zeer goede techniek. Hij kwam al in 16 matchen in actie en als hij op deze manier verder blijft doen, zal hij op termijn op de radar komen van grotere clubs.

De jonge Sadiki, die Union SG boven AA Gent en Burnley verkoos, lijkt de zoveelste slimme transfer geweest te zijn. Bij de Belgische federatie moeten ze ook opletten. Hij speelde al twee oefeninterlands met de U20 van Congo. Zijn officiële keuze is nog niet gemaakt. Met zijn talent en polyvalentie, hij kan ook centraal achteraan en als rechtsachter uit de voeten, is hij op de lange termijn ook voor de Rode Duivels mogelijk een interessante speler.

CR

Wie hen wordt ooit Rode Duivel?

Meest recent

Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

107
107
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

377
377
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

63
63
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

33
33
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

202
202
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

51
51
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

32
32
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

154
154
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

193
193
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

233
233
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

70
70
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

24
24
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

139
139
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

386
386
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

127
127
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

57
57
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

245
245
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

95
95
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

16
16
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

31
31
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met stunt

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

60
60
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

16
16
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

321
321
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

265
265
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

99
99

Meer sportnieuws