Union SG stoomt twee potentiële Rode Duivels klaar

120
Union SG stoomt twee potentiële Rode Duivels klaar

Union SG is een club die zéér verstandig transfers afrondt. De Brusselaars halen jonge spelers die rustig de tijd krijgen om door te groeien. Zij kunnen in de schaduw stappen voorwaarts zetten. Twee jonge Belgen krijgen die tijd, maar wisten zich nu al te tonen.

Union SG zorgde voor een knappe deal door Fedde Leysen gratis weg te halen bij PSV. Hij kon naar tal van andere buitenlandse en Belgische clubs, onder meer Antwerp, maar hij was meteen helemaal weg van het project van Union SG.

LEES OOK: Miljoenen over de balk? Dure transfers bij Club en Union

Leysen klaarstomen voor volgend jaar

Leysen is een fysiek sterke verdediger, die ook een goede strakke inspeelpass heeft. Hij doet Wesley Sonck inzake profiel alvast denken aan Jan Vertonghen. Leysen is voorlopig een bankzitter bij de leider uit de Jupiler Pro League. Hij mocht wel al zes keer opdraven in de competitie (drie keer), Europa League (2 keer) en in de Beker van België (1 keer).

Leysen heeft als linksvoetige centrale verdediger, die eventueel ook als linksachter kan spelen, een interessant profiel. Hij moet nu vooral Koki Machida voor zich dulden. De Japanner lijkt na het seizoen echter de volgende speler te zijn die mag dromen van een toptransfer. Met Leysen stoomt Union SG zijn opvolger dus al klaar.

Als hij progressie blijft maken, kan hij op termijn wel eens doorstoten naar de Rode Duivels. Voorlopig maakt hij deel uit van de beloften.

Sadiki bewijst ongelijk van Riemer

Union SG wist nog een mooie transfer af te ronden in de zomer door Noah Sadiki voor amper 1,5 miljoen euro (met de nodige bonussen aan verbonden) weg te halen bij Anderlecht. Brian Riemer zag het daar niet echt zitten in hem, al is het vreemd dat iemand als Amadou Diawara nog de voorkeur kreeg.

Sadiki, nog altijd maar 18 jaar, bewijst het ongelijk van de coach van RSCA. Hij mocht al zes keer starten en Aleksander Blessin aanziet hem als een defensieve middenvelder. Sadiki heeft een groot loopvermogen, is relatief snel en heeft een zeer goede techniek. Hij kwam al in 16 matchen in actie en als hij op deze manier verder blijft doen, zal hij op termijn op de radar komen van grotere clubs.

De jonge Sadiki, die Union SG boven AA Gent en Burnley verkoos, lijkt de zoveelste slimme transfer geweest te zijn. Bij de Belgische federatie moeten ze ook opletten. Hij speelde al twee oefeninterlands met de U20 van Congo. Zijn officiële keuze is nog niet gemaakt. Met zijn talent en polyvalentie, hij kan ook centraal achteraan en als rechtsachter uit de voeten, is hij op de lange termijn ook voor de Rode Duivels mogelijk een interessante speler.

CR

Wie hen wordt ooit Rode Duivel?

Meest recent

Antwerp koestert nieuwe diamant: "Een mooie toekomst"

Antwerp rechtte vorig weekend de rug na maar liefst vijf nederlagen op rij. De Great Old pakte een ...

7
7
Nederlandse analist kraakt Europese toptrainer: 'Die is gestoord'

In de Nederlandse voetbalprogramma's zitten ze nooit verlegen om een gepeperde mening. In Vandaag ...

15
15
Mission impossible? 'Volgende klepper probeert voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi gaat de laatste tijd over de tongen van zowat heel voetbalminnend Europa. De ...

42
42
'Genk heeft eerste winteraanwinst nu al beet'

KRC Genk beleeft een moeilijk seizoen tot dusver, want het kan nog niet aan de verwachtingen ...

47
47
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

120
120
'Hersenvliesontsteking bij Kompany: terugkeerdatum bekend'

De voorbije dagen heersten er grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany, nadat de trainer ...

106
106
Muja doet opvallende voorspelling: "Daar blijft STVV niet staan"

STVV verloor na een degelijke prestatie met 3-2 van Club Brugge, maar bleef zo wel achter met een ...

28
28
Exit bij Standard: "Na komst Euvrard was het snel over"

Bij Standard lieten ze afgelopen zomer een aantal spelers die het jaar voordien naar de Vurige Stede ...

85
85
Van Himst baalt enorm: "Hij had bij Anderlecht moeten blijven"

Bij RSC Anderlecht staat er druk op de ketel. Vooral door de bekeruitschakeling is er nu een soort ...

214
214
OHL krijgt harde kritiek na CL-afgang: "Het is alsof ze..."

OH Leuven is bij de vrouwen niet echt bezig aan een goed seizoen. De landskampioen heeft het toch ...

26
26
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

433
433
Ballon d’Or wordt nachtmerrie: Kane krijgt de volle laag

Harry Kane mag zich sinds maandagavond de beste voetballer ter wereld noemen. Maar lang niet ...

126
126
Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Royal Antwerp FC heeft officieel zijn Raad van Bestuur meegedeeld. Dat deden ze via de clubkanalen. ...

87
87
Standard liet JPL-topper schieten: "Sprak in de zomer met Wilmots"

Standard is niet goed bezig. De Rouches moeten dringend gaan winnnen, dat beseffen ze ook. Sportief ...

61
61
'Anderlecht heeft beslist: twee Renard-aanwinsten weg'

Bij RSC Anderlecht gaat er in januari wel wat gebeuren. Een aantal spelers zullen de club mogen ...

286
286
Miljoenen over de balk? Dure transfers bij Club en Union

Er is de nodige kritiek op de transfers van Antoine Sibierski. Dat vinden we toch wel wat ...

109
109
Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Negen doelpunten in veertien wedstrijden en een publiek dat hem op handen draagt. Tolu Arokodare ...

91
91
Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Het nieuws sloeg vorige week in als een bom, ook bij mensen die Vincent Kompany door en door kennen. ...

71
71
Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Noa Lang heeft op het voetbalveld al meermaals laten zien dat hij graag de aandacht naar zich toe ...

49
49
Doku en De Cuyper bikkelen: bekerconfrontatie wordt thriller

Wat een zenuwslopende avond voor Jeremy Doku en Maxim De Cuyper! Manchester City en Brighton moesten ...

99
99
Hein Vanhaezebrouck fileert ex-Club speler tot op het bot

Hein Vanhaezebrouck heeft bij Play Sports wel vaker een opvallende kijk op het voetbal. De analist ...

161
161
Kevin De Bruyne maakt furore als invaller bij Napoli

Kevin De Bruyne beleefde vanavond bij Napoli een wedstrijd met twee gezichten. De Rode Duivel begon ...

55
55
Straffe stoot van Mbangula: "Hopelijk niet de laatste"

Na een veelbelovende start van zijn carrière bij Juventus had Samuel Mbangula het de laatste ...

27
27
Overmars duikt plots op: de rel die zijn carrière veranderde

Marc Overmars was jarenlang een van de grootste namen in het Nederlandse voetbal. Bij Ajax groeide ...

96
96
Club Brugge mag nu al dromen van stevige CL-opsteker

Voor Club Brugge is de Champions League de laatste jaren het favoriete speelterrein geworden. ...

181
181

Meer sportnieuws