Union SG stoomt twee potentiële Rode Duivels klaar

120
Union SG stoomt twee potentiële Rode Duivels klaar

Union SG is een club die zéér verstandig transfers afrondt. De Brusselaars halen jonge spelers die rustig de tijd krijgen om door te groeien. Zij kunnen in de schaduw stappen voorwaarts zetten. Twee jonge Belgen krijgen die tijd, maar wisten zich nu al te tonen.

Union SG zorgde voor een knappe deal door Fedde Leysen gratis weg te halen bij PSV. Hij kon naar tal van andere buitenlandse en Belgische clubs, onder meer Antwerp, maar hij was meteen helemaal weg van het project van Union SG.

LEES OOK: Union kondigt weer vertrekker aan; Beveren shopt in Duitsland

Leysen klaarstomen voor volgend jaar

Leysen is een fysiek sterke verdediger, die ook een goede strakke inspeelpass heeft. Hij doet Wesley Sonck inzake profiel alvast denken aan Jan Vertonghen. Leysen is voorlopig een bankzitter bij de leider uit de Jupiler Pro League. Hij mocht wel al zes keer opdraven in de competitie (drie keer), Europa League (2 keer) en in de Beker van België (1 keer).

Leysen heeft als linksvoetige centrale verdediger, die eventueel ook als linksachter kan spelen, een interessant profiel. Hij moet nu vooral Koki Machida voor zich dulden. De Japanner lijkt na het seizoen echter de volgende speler te zijn die mag dromen van een toptransfer. Met Leysen stoomt Union SG zijn opvolger dus al klaar.

Als hij progressie blijft maken, kan hij op termijn wel eens doorstoten naar de Rode Duivels. Voorlopig maakt hij deel uit van de beloften.

Sadiki bewijst ongelijk van Riemer

Union SG wist nog een mooie transfer af te ronden in de zomer door Noah Sadiki voor amper 1,5 miljoen euro (met de nodige bonussen aan verbonden) weg te halen bij Anderlecht. Brian Riemer zag het daar niet echt zitten in hem, al is het vreemd dat iemand als Amadou Diawara nog de voorkeur kreeg.

Sadiki, nog altijd maar 18 jaar, bewijst het ongelijk van de coach van RSCA. Hij mocht al zes keer starten en Aleksander Blessin aanziet hem als een defensieve middenvelder. Sadiki heeft een groot loopvermogen, is relatief snel en heeft een zeer goede techniek. Hij kwam al in 16 matchen in actie en als hij op deze manier verder blijft doen, zal hij op termijn op de radar komen van grotere clubs.

De jonge Sadiki, die Union SG boven AA Gent en Burnley verkoos, lijkt de zoveelste slimme transfer geweest te zijn. Bij de Belgische federatie moeten ze ook opletten. Hij speelde al twee oefeninterlands met de U20 van Congo. Zijn officiële keuze is nog niet gemaakt. Met zijn talent en polyvalentie, hij kan ook centraal achteraan en als rechtsachter uit de voeten, is hij op de lange termijn ook voor de Rode Duivels mogelijk een interessante speler.

CR

Wie hen wordt ooit Rode Duivel?

Meest recent

'Charleroi casht stevig: transferdetails Guiagon bekend'

Naast Club Brugge pronkt ook Charleroi nog steeds met een negen op negen. Dat is best straf, zeker ...

24
24
Barça begint seizoen met sensationele overwinning

Ook voor FC Barcelona begon het nieuwe seizoen zondag helkemaal. De Spaanse titelverdediger begon ...

37
37
Aanwinst Club maakt indruk: "Hij wordt een key player"

Club Brugge pronkt na drie speeldagen nog steeds met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. ...

146
146
Godts helpt PSG nog aan comeback, zege voor Milan-Belgen

Dit weekend werd in de meeste grote competities de openingsspeeldag afgewerkt. Zondag was het ook de ...

37
37
Allegri kijkt met open mond naar De Bruyne: "Buitengewoon"

Dit weekend werd ook in de Serie A het seizoen op gang getrapt en daarbij was meteen een hoofdrol ...

82
82
'Sensatie bij Lommel: Nederland ligt al op de loer'

Lommel heeft dit seizoen een verrassend sterke start genomen. Het pronkt na drie speeldagen met een ...

28
28
Matige prestatie Club: Leko velt zijn oordeel

Na drie speeldagen blijft Club Brugge foutloos in de Jupiler Pro League, al was daar zondag toch wat ...

256
256
Dams verovert met dit gebaar meteen alle Blauw-Zwarte harten

Matteo Dams is nog maar net officieel speler van Club Brugge, maar de nieuwe linksachter heeft zich ...

206
206
'RB Leipzig gaat vol voor komst Rode Duivel'

De voorbije jaren bleek RB Leipzig een veilige haven voor jonge Belgen. Ze beginnen ook dit seizoen ...

41
41
Zes op zes: De Spor zet zijn droomstart in 1B verder

We zouden dit seizoen weleens een verrassing kunnen krijgen in de Challenger Pro League. Na twee ...

156
156
Croky Cup davert: Vannieuwkerke smult, stevige verrassingen

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

314
314
Met hulp van VAR: Club trekt derby tegen Club naar zich toe

Club Brugge pronkt ook na drie speeldagen nog met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. Het ...

400
400
Reünie in de maak voor Club? "Ik hoop het echt"

Club Brugge is zondag tegen Cercle Brugge op zoek naar een negen op negen in de Jupiler Pro League. ...

173
173
Club Brugge stunt: topper offert fortuin op om te tekenen

Club Brugge heeft een opvallende transfer afgerond. De speler kiest voor blauw-zwart, maar moet ...

474
474
Penalty redt Liverpool in 99ste; fluitconcerten bij Atlético

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag maar nipt een zure nederlaag vermeden. Op Newcastle ...

61
61
'Volgende vertrekker Anderlecht: makelaar krijgt opdacht'

RSC Anderlecht wil vlak voor het sluiten van de zomerse mercato nog een aantal spelers van de hand ...

704
704
Talisman doet het voor Club: "Bij beste spitsen van Europa"

Het zwaartepunt van de Jupiler Pro League lag zondagavond in Brugge. Daar streden Club Brugge en ...

147
147
Guiagon kondigt afscheid aan: Charleroi vangt miljoenensom

De Jupiler Pro League is andermaal een smaakmaker kwijt. Parfait Guiagon bevestigde zondagavond via ...

69
69
Durosinmi stomverbaasd bij Genk: "Wist niet wat ik zag"

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

291
291
Leko hakt Diakhon-knoop door, één wissel bij Cercle

Titelverdediger Club Brugge is sterk aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Die ...

102
102
Westerlo in vieze papieren: Lommel verwent eigen publiek

Lommel SK heeft zondagnamiddag indruk gemaakt. De Limburgse promovendus haalde op eigen veld stevig ...

152
152
'Club Brugge kijkt op: nieuwe transfertwist Tresoldi'

Club Brugge rekent ook zondagavond tegen Cercle Brugge op Nicolo Tresoldi om het verschil te maken. ...

470
470
Man City ontsnapt in extra tijd; De Cuyper eist glansrol op

Tijdens de openingsspeeldag van de Premier League is Manchester City goed weggekomen. Pas in de ...

69
69
'Antwerp vliegt mercato op vlak na waanzinnige comeback'

Antwerp FC heeft zaterdag een flink staaltje veerkracht laten zien. In de slotminuten boog de ploeg ...

718
718
Zulte Waregem verbaast vriend en vijand: "Nu doortrekken"

Zulte Waregem kan terugblikken op een geslaagd weekend. Essevee bevestigde zaterdagnamiddag zijn ...

203
203

Meer sportnieuws