Brazilianen verrassen Boca en pakken Copa Libertadores

59 stemmen
Brazilianen verrassen Boca en pakken Copa Libertadores

Zaterdagavond was een hoogdag voor het Zuid-Amerikaanse voetbal, want daar stond de finale van de Copa Libertadores op het programma. Dat is de Zuid-Amerikaanse tegenhanger van de Champions League. De finale leverde ook een verrassing op, want Boca Juniors liet zich verrassen door Fluminense.

De Braziliaanse club staat in zijn eigen competitie pas op de achtste plaats, maar pakt nu wel de Copa Libertadores voor de eerste keer na een zinderende wedstrijd. Daarin stonden ook de nodige oude bekenden op het veld. Bij Boca Juniors speelden onder meer Sergio Romero (ex-Man Utd) en Edinson Cavani (ex-PSG en -Man Utd), Fluminense verscheen aan de aftrap met Marcelo (ex-Real Madrid) en Felipe Melo (ex-Juventus).

LEES OOK: 'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Zinderende finale

De Brazilianen mochten de finale ook in het eigen Maracanã afwerken en dat thuisvoordeel wisten ze nog voor rust uit te buiten. Cano bezorgde hen een verdiende voorsprong. Maar Boca liet zich niet zomaar wegzetten en kwam achttien minuten voor tijd weer langszij. Rechtsachter Advincula kwam naar binnen en knalde met links in de verste hoek.

Daardoor moesten verlengingen uiteindelijk over de winnaar beslissen en ook die leverden sensatie op. Na negen minuten knalde invaller John Kennedy Fluminense fraai weer op voorsprong. De jonge aanvaller vergalde echter meteen zijn eigen feestje: hij ging zijn treffer tussen de supporters vieren en kreeg daarvoor een tweede geel.

Fluminense haalt het na verlengingen

Gelukkig voor hem had zijn uitsluiting geen grote gevolgen. Enkele minuten later kwam ook Boca met tien te staan omdat Fabra bij een opstootje een klap uitgedeeld had. In de tweede verlenging kwam er geen verandering meer in het scoreverloop, waardoor er een groots feest in de straten van Rio de Janeiro kan losbarsten.

Leuke wedstrijd?

Meest recent

Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

199
199
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

52
52
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

12
12
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

68
68
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

87
87
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

401
401
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

190
190
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

60
60
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

161
161
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

89
89
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

351
351
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

76
76
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

37
37
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

563
563
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

606
606
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

107
107
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

18
18
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

287
287
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

189
189
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

107
107
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

176
176
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

341
341
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

311
311
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

121
121

Meer sportnieuws