Brazilianen verrassen Boca en pakken Copa Libertadores

59 stemmen
Brazilianen verrassen Boca en pakken Copa Libertadores

Zaterdagavond was een hoogdag voor het Zuid-Amerikaanse voetbal, want daar stond de finale van de Copa Libertadores op het programma. Dat is de Zuid-Amerikaanse tegenhanger van de Champions League. De finale leverde ook een verrassing op, want Boca Juniors liet zich verrassen door Fluminense.

De Braziliaanse club staat in zijn eigen competitie pas op de achtste plaats, maar pakt nu wel de Copa Libertadores voor de eerste keer na een zinderende wedstrijd. Daarin stonden ook de nodige oude bekenden op het veld. Bij Boca Juniors speelden onder meer Sergio Romero (ex-Man Utd) en Edinson Cavani (ex-PSG en -Man Utd), Fluminense verscheen aan de aftrap met Marcelo (ex-Real Madrid) en Felipe Melo (ex-Juventus).

Zinderende finale

De Brazilianen mochten de finale ook in het eigen Maracanã afwerken en dat thuisvoordeel wisten ze nog voor rust uit te buiten. Cano bezorgde hen een verdiende voorsprong. Maar Boca liet zich niet zomaar wegzetten en kwam achttien minuten voor tijd weer langszij. Rechtsachter Advincula kwam naar binnen en knalde met links in de verste hoek.

Daardoor moesten verlengingen uiteindelijk over de winnaar beslissen en ook die leverden sensatie op. Na negen minuten knalde invaller John Kennedy Fluminense fraai weer op voorsprong. De jonge aanvaller vergalde echter meteen zijn eigen feestje: hij ging zijn treffer tussen de supporters vieren en kreeg daarvoor een tweede geel.

Fluminense haalt het na verlengingen

Gelukkig voor hem had zijn uitsluiting geen grote gevolgen. Enkele minuten later kwam ook Boca met tien te staan omdat Fabra bij een opstootje een klap uitgedeeld had. In de tweede verlenging kwam er geen verandering meer in het scoreverloop, waardoor er een groots feest in de straten van Rio de Janeiro kan losbarsten.

Leuke wedstrijd?

Meest recent

Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

10
10
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

11
11
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

16
16
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

149
149
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

156
156
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

455
455
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

125
125
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

14
14
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

350
350
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

115
115
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

121
121
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

597
597
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

679
679
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

309
309
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

380
380
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

95
95
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

169
169
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

227
227
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

94
94
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

172
172
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

81
81
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

185
185
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

200
200
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

31
31
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

225
225

Meer sportnieuws