Brazilianen verrassen Boca en pakken Copa Libertadores

door
Brazilianen verrassen Boca en pakken Copa Libertadores

Zaterdagavond was een hoogdag voor het Zuid-Amerikaanse voetbal, want daar stond de finale van de Copa Libertadores op het programma. Dat is de Zuid-Amerikaanse tegenhanger van de Champions League. De finale leverde ook een verrassing op, want Boca Juniors liet zich verrassen door Fluminense.

De Braziliaanse club staat in zijn eigen competitie pas op de achtste plaats, maar pakt nu wel de Copa Libertadores voor de eerste keer na een zinderende wedstrijd. Daarin stonden ook de nodige oude bekenden op het veld. Bij Boca Juniors speelden onder meer Sergio Romero (ex-Man Utd) en Edinson Cavani (ex-PSG en -Man Utd), Fluminense verscheen aan de aftrap met Marcelo (ex-Real Madrid) en Felipe Melo (ex-Juventus).

Zinderende finale

De Brazilianen mochten de finale ook in het eigen Maracanã afwerken en dat thuisvoordeel wisten ze nog voor rust uit te buiten. Cano bezorgde hen een verdiende voorsprong. Maar Boca liet zich niet zomaar wegzetten en kwam achttien minuten voor tijd weer langszij. Rechtsachter Advincula kwam naar binnen en knalde met links in de verste hoek.

Daardoor moesten verlengingen uiteindelijk over de winnaar beslissen en ook die leverden sensatie op. Na negen minuten knalde invaller John Kennedy Fluminense fraai weer op voorsprong. De jonge aanvaller vergalde echter meteen zijn eigen feestje: hij ging zijn treffer tussen de supporters vieren en kreeg daarvoor een tweede geel.

Fluminense haalt het na verlengingen

Gelukkig voor hem had zijn uitsluiting geen grote gevolgen. Enkele minuten later kwam ook Boca met tien te staan omdat Fabra bij een opstootje een klap uitgedeeld had. In de tweede verlenging kwam er geen verandering meer in het scoreverloop, waardoor er een groots feest in de straten van Rio de Janeiro kan losbarsten.

Leuke wedstrijd?

Meest recent

KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

13
13
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

52
52
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

54
54
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

35
35
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

39
39
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

100
100
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

141
141
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

105
105
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

143
143
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

124
124
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

27
27
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

241
241
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

222
222
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

304
304
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

96
96
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

413
413
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

319
319
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

134
134
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

212
212
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

445
445
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

117
117
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

295
295
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

220
220
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

296
296
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

477
477

Meer sportnieuws