Brazilianen verrassen Boca en pakken Copa Libertadores

door
Brazilianen verrassen Boca en pakken Copa Libertadores

Zaterdagavond was een hoogdag voor het Zuid-Amerikaanse voetbal, want daar stond de finale van de Copa Libertadores op het programma. Dat is de Zuid-Amerikaanse tegenhanger van de Champions League. De finale leverde ook een verrassing op, want Boca Juniors liet zich verrassen door Fluminense.

De Braziliaanse club staat in zijn eigen competitie pas op de achtste plaats, maar pakt nu wel de Copa Libertadores voor de eerste keer na een zinderende wedstrijd. Daarin stonden ook de nodige oude bekenden op het veld. Bij Boca Juniors speelden onder meer Sergio Romero (ex-Man Utd) en Edinson Cavani (ex-PSG en -Man Utd), Fluminense verscheen aan de aftrap met Marcelo (ex-Real Madrid) en Felipe Melo (ex-Juventus).

Zinderende finale

De Brazilianen mochten de finale ook in het eigen Maracanã afwerken en dat thuisvoordeel wisten ze nog voor rust uit te buiten. Cano bezorgde hen een verdiende voorsprong. Maar Boca liet zich niet zomaar wegzetten en kwam achttien minuten voor tijd weer langszij. Rechtsachter Advincula kwam naar binnen en knalde met links in de verste hoek.

Daardoor moesten verlengingen uiteindelijk over de winnaar beslissen en ook die leverden sensatie op. Na negen minuten knalde invaller John Kennedy Fluminense fraai weer op voorsprong. De jonge aanvaller vergalde echter meteen zijn eigen feestje: hij ging zijn treffer tussen de supporters vieren en kreeg daarvoor een tweede geel.

Fluminense haalt het na verlengingen

Gelukkig voor hem had zijn uitsluiting geen grote gevolgen. Enkele minuten later kwam ook Boca met tien te staan omdat Fabra bij een opstootje een klap uitgedeeld had. In de tweede verlenging kwam er geen verandering meer in het scoreverloop, waardoor er een groots feest in de straten van Rio de Janeiro kan losbarsten.

Leuke wedstrijd?

Meest recent

'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

78
78
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

53
53
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

21
21
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

76
76
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

42
42
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

55
55
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

108
108
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

535
535
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

78
78
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

160
160
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

166
166
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

217
217
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

107
107
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

40
40
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

107
107
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

73
73
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

32
32
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

166
166
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

308
308
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

132
132
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

412
412
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

51
51
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

219
219
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

68
68
Alderweireld kiest duidelijk: zo moet België spelen

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

333
333

Meer sportnieuws