Brazilianen verrassen Boca en pakken Copa Libertadores

door
Brazilianen verrassen Boca en pakken Copa Libertadores

Zaterdagavond was een hoogdag voor het Zuid-Amerikaanse voetbal, want daar stond de finale van de Copa Libertadores op het programma. Dat is de Zuid-Amerikaanse tegenhanger van de Champions League. De finale leverde ook een verrassing op, want Boca Juniors liet zich verrassen door Fluminense.

De Braziliaanse club staat in zijn eigen competitie pas op de achtste plaats, maar pakt nu wel de Copa Libertadores voor de eerste keer na een zinderende wedstrijd. Daarin stonden ook de nodige oude bekenden op het veld. Bij Boca Juniors speelden onder meer Sergio Romero (ex-Man Utd) en Edinson Cavani (ex-PSG en -Man Utd), Fluminense verscheen aan de aftrap met Marcelo (ex-Real Madrid) en Felipe Melo (ex-Juventus).

Zinderende finale

De Brazilianen mochten de finale ook in het eigen Maracanã afwerken en dat thuisvoordeel wisten ze nog voor rust uit te buiten. Cano bezorgde hen een verdiende voorsprong. Maar Boca liet zich niet zomaar wegzetten en kwam achttien minuten voor tijd weer langszij. Rechtsachter Advincula kwam naar binnen en knalde met links in de verste hoek.

Daardoor moesten verlengingen uiteindelijk over de winnaar beslissen en ook die leverden sensatie op. Na negen minuten knalde invaller John Kennedy Fluminense fraai weer op voorsprong. De jonge aanvaller vergalde echter meteen zijn eigen feestje: hij ging zijn treffer tussen de supporters vieren en kreeg daarvoor een tweede geel.

Fluminense haalt het na verlengingen

Gelukkig voor hem had zijn uitsluiting geen grote gevolgen. Enkele minuten later kwam ook Boca met tien te staan omdat Fabra bij een opstootje een klap uitgedeeld had. In de tweede verlenging kwam er geen verandering meer in het scoreverloop, waardoor er een groots feest in de straten van Rio de Janeiro kan losbarsten.

Leuke wedstrijd?

Meest recent

Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

4
4
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

14
14
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

70
70
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

14
14
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

247
247
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

36
36
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

53
53
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

145
145
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

216
216
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

75
75
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

70
70
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

218
218
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

469
469
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

128
128
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

104
104
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

464
464
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

148
148
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

159
159
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

246
246
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

72
72
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

369
369
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

89
89
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

256
256
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0

Meer sportnieuws