De Boeck blijft optimistisch ondanks rode lantaarn voor KVK

door
De Boeck blijft optimistisch ondanks rode lantaarn voor KVK

De voorbije weken speelden Westerlo en KV Kortrijk al een paar keer haasje-over met de rode lantaarn. Zaterdag was dat nog eens het geval, want de Kemphanen boekten hun tweede zege van het seizoen in Leuven en duwden daardoor Kortrijk weer naar de laatste plaats.

De Kerels hadden eerder op zaterdag al vrede moeten nemen met een gelijkspel op het veld van RWDM. Daar kwamen ze al vroeg op voorsprong via Ojo, maar ze konden die bonus niet lang vasthouden. Acht minuten na de openingsgoal slikten ze al de gelijkmaker van Camara.

LEES OOK: Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

De Boeck optimistisch over KV Kortrijk

"We komen verdiend op voorsprong, maar geven het te snel en te makkelijk weg", moest Glen De Boeck achteraf vaststellen bij Sporza. "Daarna hebben we goed als blok verdedigd. Toch zit er nog te veel afval in ons voetbal."

Er is dus nog werk aan de winkel voor KVK, dat ook een slechte zaak doet. Maar toch is De Boeck optimistisch. "Maar we zijn wel de goede richting uit aan het gaan. Dit was het eerste punt van Kortrijk op verplaatsing dit seizoen, na een 7 op 15", merkte hij immers op.

Belangrijke weken op komst

KV Kortrijk heeft inderdaad zeven op vijftien gepakt, maar dat was dus niet genoeg om weg te blijven van de laatste plaats. Ze hebben negen punten na dertien speeldagen, al is daarmee de situatie zeker nog niet verloren. Hun achterstand op de volledig veilige twaalfde plaats bedraagt slechts vier punten.

Er wachten KVK na de interlandbreak bovendien enkele confrontaties met rechtstreekse concurrenten. Volgende week spelen ze nog tegen Union, maar na de onderbreking volgen clashes met KV Mechelen en AS Eupen. Daarin kunnen ze misschien nog enkele belangrijke punten pakken.

Mag KV Kortrijk optimistisch zijn over de redding?

Meest recent

Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

15
15
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

20
20
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

12
12
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

55
55
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

115
115
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

175
175
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

122
122
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

42
42
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

90
90
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

229
229
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

51
51
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

80
80
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

33
33
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

68
68
‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

270
270
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

93
93
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

263
263
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

244
244
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

186
186
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

489
489
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

73
73
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

973
973
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

81
81
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

560
560

Meer sportnieuws