De Boeck blijft optimistisch ondanks rode lantaarn voor KVK

door
De Boeck blijft optimistisch ondanks rode lantaarn voor KVK

De voorbije weken speelden Westerlo en KV Kortrijk al een paar keer haasje-over met de rode lantaarn. Zaterdag was dat nog eens het geval, want de Kemphanen boekten hun tweede zege van het seizoen in Leuven en duwden daardoor Kortrijk weer naar de laatste plaats.

De Kerels hadden eerder op zaterdag al vrede moeten nemen met een gelijkspel op het veld van RWDM. Daar kwamen ze al vroeg op voorsprong via Ojo, maar ze konden die bonus niet lang vasthouden. Acht minuten na de openingsgoal slikten ze al de gelijkmaker van Camara.

LEES OOK: KV Kortrijk raast door CPL, De Camargo onder zware druk

De Boeck optimistisch over KV Kortrijk

"We komen verdiend op voorsprong, maar geven het te snel en te makkelijk weg", moest Glen De Boeck achteraf vaststellen bij Sporza. "Daarna hebben we goed als blok verdedigd. Toch zit er nog te veel afval in ons voetbal."

Er is dus nog werk aan de winkel voor KVK, dat ook een slechte zaak doet. Maar toch is De Boeck optimistisch. "Maar we zijn wel de goede richting uit aan het gaan. Dit was het eerste punt van Kortrijk op verplaatsing dit seizoen, na een 7 op 15", merkte hij immers op.

Belangrijke weken op komst

KV Kortrijk heeft inderdaad zeven op vijftien gepakt, maar dat was dus niet genoeg om weg te blijven van de laatste plaats. Ze hebben negen punten na dertien speeldagen, al is daarmee de situatie zeker nog niet verloren. Hun achterstand op de volledig veilige twaalfde plaats bedraagt slechts vier punten.

Er wachten KVK na de interlandbreak bovendien enkele confrontaties met rechtstreekse concurrenten. Volgende week spelen ze nog tegen Union, maar na de onderbreking volgen clashes met KV Mechelen en AS Eupen. Daarin kunnen ze misschien nog enkele belangrijke punten pakken.

Mag KV Kortrijk optimistisch zijn over de redding?

Meest recent

Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

5
5
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

41
41
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

129
129
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

164
164
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

76
76
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

213
213
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

75
75
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

39
39
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

382
382
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

360
360
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

67
67
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

244
244
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

169
169
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

43
43
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

287
287
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

55
55
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

641
641
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

614
614
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

235
235
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

190
190
Manchester United deelt onwaarschijnlijk nieuws mee

Manchester United is al vele jaren een subtopper in de Premier League en ondertussen lijken ze ...

218
218
Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Vincent Kompany speelt met Bayern München tegen Chelsea. Een partij waar veel druk op zal ...

340
340
Zorgen bij Club Brugge: Hayen legt vinger op de wonde

Club Brugge staat toch wel onder druk voor de match tegen AS Monaco. In België zijn ze al voor ...

304
304
Union SG overklast PSV: wat zeggen de data?

Union SG won gisteren met 1-3 van PSV. Al snel wordt gesproken over 'overklassen', maar de concrete ...

84
84
Eindelijk écht ontploffen bij Club? "Gaat allemaal sneller"

Bij Club Brugge moeten de aankopen zich nog echt gaan doorzetten. Een uitgelezen moment om zich te ...

432
432

Meer sportnieuws