De Boeck blijft optimistisch ondanks rode lantaarn voor KVK

door
De Boeck blijft optimistisch ondanks rode lantaarn voor KVK

De voorbije weken speelden Westerlo en KV Kortrijk al een paar keer haasje-over met de rode lantaarn. Zaterdag was dat nog eens het geval, want de Kemphanen boekten hun tweede zege van het seizoen in Leuven en duwden daardoor Kortrijk weer naar de laatste plaats.

De Kerels hadden eerder op zaterdag al vrede moeten nemen met een gelijkspel op het veld van RWDM. Daar kwamen ze al vroeg op voorsprong via Ojo, maar ze konden die bonus niet lang vasthouden. Acht minuten na de openingsgoal slikten ze al de gelijkmaker van Camara.

LEES OOK: Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De Boeck optimistisch over KV Kortrijk

"We komen verdiend op voorsprong, maar geven het te snel en te makkelijk weg", moest Glen De Boeck achteraf vaststellen bij Sporza. "Daarna hebben we goed als blok verdedigd. Toch zit er nog te veel afval in ons voetbal."

Er is dus nog werk aan de winkel voor KVK, dat ook een slechte zaak doet. Maar toch is De Boeck optimistisch. "Maar we zijn wel de goede richting uit aan het gaan. Dit was het eerste punt van Kortrijk op verplaatsing dit seizoen, na een 7 op 15", merkte hij immers op.

Belangrijke weken op komst

KV Kortrijk heeft inderdaad zeven op vijftien gepakt, maar dat was dus niet genoeg om weg te blijven van de laatste plaats. Ze hebben negen punten na dertien speeldagen, al is daarmee de situatie zeker nog niet verloren. Hun achterstand op de volledig veilige twaalfde plaats bedraagt slechts vier punten.

Er wachten KVK na de interlandbreak bovendien enkele confrontaties met rechtstreekse concurrenten. Volgende week spelen ze nog tegen Union, maar na de onderbreking volgen clashes met KV Mechelen en AS Eupen. Daarin kunnen ze misschien nog enkele belangrijke punten pakken.

Mag KV Kortrijk optimistisch zijn over de redding?

Meest recent

Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

30
30
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

94
94
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

145
145
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

447
447
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

51
51
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

204
204
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

35
35
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

83
83
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

113
113
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

165
165
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

526
526
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

308
308
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

200
200
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

409
409
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

272
272
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

266
266
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

268
268
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

626
626
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

188
188
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

133
133
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

68
68
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

55
55
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

35
35
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

166
166
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

131
131

Meer sportnieuws