Marouane Fellaini stopt: "Respecteer zijn beslissing"

door
Marouane Fellaini stopt:

Er gaat weer een speler van de Gouden Generatie de schoenen aan de haak hangen. Marouane Fellaini hangt de schoenen eind volgende maanden aan de haak. Dat maakte zijn coach Choi Kang-hee bekend. Enkele weken geleden maakte Fellaini zelf al bekend dat hij de club ging verlaten.

Fellaini speelt voor Shandong Taishan en daar gaan ze hem dit weekend eren voor zijn laatste thuismatch. De trainer van 'Big Fella' maakte verrassend genoeg het afscheid bekend en dat de ex-Rode Duivel de schoenen aan de haak hangt.

LEES OOK: Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Fellaini neemt afscheid

"Hoewel ik het jammer vind, respecteer ik zijn beslissing om te stoppen. Hij is een geweldige speler. Misschien eist z’n leeftijd stilaan een tol - na elke match kampte hij een dag of twee met pijn", verklaarde hij. 

"De laatste jaren heeft Fellaini de sfeer tijdens de thuismatchen aangewakkerd met goals en overwinningen, steeds weer opnieuw. Laat ons hem eren en een groot applaus geven. Hij kwam als een superster en hij vertrekt als een legende", klonk het nog via de club.

Mooie carrière

De 35-jarige Fellaini nam al vroef afscheid van het Europese voetbal. In de winter van 2019 trok hij al naar China. Daar was hij de afgelopen jaren een smaakmaker. Hij wist voor zijn club 50 keer te scoren en 12 assists uit te delen in 132 duels.

Fellaini speelde ook jarenlang in de Premier League. Hij kwam uit voor Manchester United (22 goals en 12 assists in 177 matchen) en Everton (33 goals en 26 assists in 177 partijen). Hij brak in België door bij Standard, waar de teller aftikte op 12 goals en 6 assists in 84 duels. Hij speelde ook 87 interlands voor België, gekruid met 18 goals en 4 assists.

Mag hij terugblikken op een mooie carrière?

Meest recent

Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

7
7
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

47
47
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

123
123
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

83
83
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

103
103
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

301
301
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

478
478
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

194
194
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

23
23
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

77
77
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

76
76
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

105
105
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

341
341
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

55
55
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

478
478
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

274
274
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

392
392
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

36
36
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

38
38
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

82
82
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

144
144
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

78
78
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

490
490
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

178
178

Meer sportnieuws