Marouane Fellaini stopt: "Respecteer zijn beslissing"

288 stemmen
Marouane Fellaini stopt:

Er gaat weer een speler van de Gouden Generatie de schoenen aan de haak hangen. Marouane Fellaini hangt de schoenen eind volgende maanden aan de haak. Dat maakte zijn coach Choi Kang-hee bekend. Enkele weken geleden maakte Fellaini zelf al bekend dat hij de club ging verlaten.

Fellaini speelt voor Shandong Taishan en daar gaan ze hem dit weekend eren voor zijn laatste thuismatch. De trainer van 'Big Fella' maakte verrassend genoeg het afscheid bekend en dat de ex-Rode Duivel de schoenen aan de haak hangt.

LEES OOK: 'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Fellaini neemt afscheid

"Hoewel ik het jammer vind, respecteer ik zijn beslissing om te stoppen. Hij is een geweldige speler. Misschien eist z’n leeftijd stilaan een tol - na elke match kampte hij een dag of twee met pijn", verklaarde hij. 

"De laatste jaren heeft Fellaini de sfeer tijdens de thuismatchen aangewakkerd met goals en overwinningen, steeds weer opnieuw. Laat ons hem eren en een groot applaus geven. Hij kwam als een superster en hij vertrekt als een legende", klonk het nog via de club.

Mooie carrière

De 35-jarige Fellaini nam al vroef afscheid van het Europese voetbal. In de winter van 2019 trok hij al naar China. Daar was hij de afgelopen jaren een smaakmaker. Hij wist voor zijn club 50 keer te scoren en 12 assists uit te delen in 132 duels.

Fellaini speelde ook jarenlang in de Premier League. Hij kwam uit voor Manchester United (22 goals en 12 assists in 177 matchen) en Everton (33 goals en 26 assists in 177 partijen). Hij brak in België door bij Standard, waar de teller aftikte op 12 goals en 6 assists in 84 duels. Hij speelde ook 87 interlands voor België, gekruid met 18 goals en 4 assists.

Mag hij terugblikken op een mooie carrière?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

21
21
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

57
57
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

113
113
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

23
23
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

39
39
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

50
50
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

90
90
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

76
76
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

165
165
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

205
205
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

446
446
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

207
207
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

317
317
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

180
180
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

210
210
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

509
509
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

190
190
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

47
47
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

136
136

Meer sportnieuws