Marouane Fellaini stopt: "Respecteer zijn beslissing"

door
Marouane Fellaini stopt:

Er gaat weer een speler van de Gouden Generatie de schoenen aan de haak hangen. Marouane Fellaini hangt de schoenen eind volgende maanden aan de haak. Dat maakte zijn coach Choi Kang-hee bekend. Enkele weken geleden maakte Fellaini zelf al bekend dat hij de club ging verlaten.

Fellaini speelt voor Shandong Taishan en daar gaan ze hem dit weekend eren voor zijn laatste thuismatch. De trainer van 'Big Fella' maakte verrassend genoeg het afscheid bekend en dat de ex-Rode Duivel de schoenen aan de haak hangt.

LEES OOK: 'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Fellaini neemt afscheid

"Hoewel ik het jammer vind, respecteer ik zijn beslissing om te stoppen. Hij is een geweldige speler. Misschien eist z’n leeftijd stilaan een tol - na elke match kampte hij een dag of twee met pijn", verklaarde hij. 

"De laatste jaren heeft Fellaini de sfeer tijdens de thuismatchen aangewakkerd met goals en overwinningen, steeds weer opnieuw. Laat ons hem eren en een groot applaus geven. Hij kwam als een superster en hij vertrekt als een legende", klonk het nog via de club.

Mooie carrière

De 35-jarige Fellaini nam al vroef afscheid van het Europese voetbal. In de winter van 2019 trok hij al naar China. Daar was hij de afgelopen jaren een smaakmaker. Hij wist voor zijn club 50 keer te scoren en 12 assists uit te delen in 132 duels.

Fellaini speelde ook jarenlang in de Premier League. Hij kwam uit voor Manchester United (22 goals en 12 assists in 177 matchen) en Everton (33 goals en 26 assists in 177 partijen). Hij brak in België door bij Standard, waar de teller aftikte op 12 goals en 6 assists in 84 duels. Hij speelde ook 87 interlands voor België, gekruid met 18 goals en 4 assists.

Mag hij terugblikken op een mooie carrière?

Meest recent

'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

5
5
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

48
48
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

90
90
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

142
142
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

35
35
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

185
185
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

183
183
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

216
216
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

132
132
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

311
311
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

128
128
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

96
96
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

139
139
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

269
269
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

475
475
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

503
503
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

49
49
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

283
283
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

252
252
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

67
67
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

196
196
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

540
540
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

227
227
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

145
145
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

209
209

Meer sportnieuws