Tedesco komt met verrassende uitleg over Dries Mertens

door
Tedesco komt met verrassende uitleg over Dries Mertens

Bij de Rode Duivels wordt Hans Vanaken niet meer opgeroepen en Axel Witsel trok eerder al zijn conclusies nadat hij eerst werd genegeerd door Domenico Tedesco. Dries Mertens is nog een ervaren speler die uit de boot valt bij de nieuwe bondscoach. Die sprak wel lovend over de aanvaller.

Dries Mertens ging nog mee naar het WK, maar nadien werd hij niet meer opgeroepen. De 36-jarige aanvaller komt niet meer echt voor in de plannen van Tedesco. Dat bleek uit diens woorden in de krant Het Belang van Limburg.

LEES OOK: Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Deur niet gesloten voor Mertens

"Ik heb Dries bij mijn aanstelling in Istanboel gesproken en heb hem toen uitgelegd dat ik hem niet meteen zou oproepen, maar dat de deur niet gesloten is. Toen antwoordde hij: ‘Ook al bel je daags voor het EK, dan nog kom ik af, want het is een privilege om voor de Rode Duivels te mogen spelen’. Die ingesteldheid heb ik graag", aldus Tedesco.

Mertens is wellicht aan zijn laatste jaar als profvoetballer bezig. Hij schippert dit seizoen tussen bank en basis bij Galatasaray. In 18 duels (924 minuten) was hij goed voor 2 goals en 4 assists. De ondertussen 36-jarige aanvaller lijkt dus nog weinig aanspraak te maken op een selectie voor de nationale ploeg.

Te grote concurrentie met Doku & co

Met jongens als Jérémy Doku, Leandro Trossard, Dodi Lukebakio en Johan Bakayoko is de concurrentie enorm groot. Enkel bij een grote blessurelast lijkt Mertens nog kans te maken op een selectie.

Mertens kende een zeer mooie periode bij België. Met 21 goals en 33 assists in 109 interlands bezorgde hij de Belgische voetbalfan het nodige plezier.

Verdient Mertens nog een soort afscheid in een oefeninterland?

Meest recent

Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

17
17
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

27
27
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

58
58
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

85
85
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

157
157
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

65
65
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

141
141
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

473
473
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

248
248
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

310
310
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

279
279
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

106
106
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

739
739
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

368
368
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

426
426
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

355
355
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

245
245
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

435
435
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

403
403
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

134
134
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

527
527
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

239
239
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

119
119
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

454
454

Meer sportnieuws