Tedesco komt met verrassende uitleg over Dries Mertens

door
Tedesco komt met verrassende uitleg over Dries Mertens

Bij de Rode Duivels wordt Hans Vanaken niet meer opgeroepen en Axel Witsel trok eerder al zijn conclusies nadat hij eerst werd genegeerd door Domenico Tedesco. Dries Mertens is nog een ervaren speler die uit de boot valt bij de nieuwe bondscoach. Die sprak wel lovend over de aanvaller.

Dries Mertens ging nog mee naar het WK, maar nadien werd hij niet meer opgeroepen. De 36-jarige aanvaller komt niet meer echt voor in de plannen van Tedesco. Dat bleek uit diens woorden in de krant Het Belang van Limburg.

LEES OOK: Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Deur niet gesloten voor Mertens

"Ik heb Dries bij mijn aanstelling in Istanboel gesproken en heb hem toen uitgelegd dat ik hem niet meteen zou oproepen, maar dat de deur niet gesloten is. Toen antwoordde hij: ‘Ook al bel je daags voor het EK, dan nog kom ik af, want het is een privilege om voor de Rode Duivels te mogen spelen’. Die ingesteldheid heb ik graag", aldus Tedesco.

Mertens is wellicht aan zijn laatste jaar als profvoetballer bezig. Hij schippert dit seizoen tussen bank en basis bij Galatasaray. In 18 duels (924 minuten) was hij goed voor 2 goals en 4 assists. De ondertussen 36-jarige aanvaller lijkt dus nog weinig aanspraak te maken op een selectie voor de nationale ploeg.

Te grote concurrentie met Doku & co

Met jongens als Jérémy Doku, Leandro Trossard, Dodi Lukebakio en Johan Bakayoko is de concurrentie enorm groot. Enkel bij een grote blessurelast lijkt Mertens nog kans te maken op een selectie.

Mertens kende een zeer mooie periode bij België. Met 21 goals en 33 assists in 109 interlands bezorgde hij de Belgische voetbalfan het nodige plezier.

Verdient Mertens nog een soort afscheid in een oefeninterland?

Meest recent

Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

28
28
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

15
15
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

46
46
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

20
20
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

82
82
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

102
102
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

319
319
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

560
560
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

144
144
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

283
283
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

54
54
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

589
589
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

129
129
'Union blijft cashen: topcompetitie wenkt voor openbaring'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

171
171
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

975
975
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

325
325
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

336
336
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

228
228
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

526
526
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

623
623
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

263
263
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

139
139
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

207
207
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

624
624
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

429
429

Meer sportnieuws