Tedesco komt met verrassende uitleg over Dries Mertens

808
Tedesco komt met verrassende uitleg over Dries Mertens

Bij de Rode Duivels wordt Hans Vanaken niet meer opgeroepen en Axel Witsel trok eerder al zijn conclusies nadat hij eerst werd genegeerd door Domenico Tedesco. Dries Mertens is nog een ervaren speler die uit de boot valt bij de nieuwe bondscoach. Die sprak wel lovend over de aanvaller.

Dries Mertens ging nog mee naar het WK, maar nadien werd hij niet meer opgeroepen. De 36-jarige aanvaller komt niet meer echt voor in de plannen van Tedesco. Dat bleek uit diens woorden in de krant Het Belang van Limburg.

LEES OOK: Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Deur niet gesloten voor Mertens

"Ik heb Dries bij mijn aanstelling in Istanboel gesproken en heb hem toen uitgelegd dat ik hem niet meteen zou oproepen, maar dat de deur niet gesloten is. Toen antwoordde hij: ‘Ook al bel je daags voor het EK, dan nog kom ik af, want het is een privilege om voor de Rode Duivels te mogen spelen’. Die ingesteldheid heb ik graag", aldus Tedesco.

Mertens is wellicht aan zijn laatste jaar als profvoetballer bezig. Hij schippert dit seizoen tussen bank en basis bij Galatasaray. In 18 duels (924 minuten) was hij goed voor 2 goals en 4 assists. De ondertussen 36-jarige aanvaller lijkt dus nog weinig aanspraak te maken op een selectie voor de nationale ploeg.

Te grote concurrentie met Doku & co

Met jongens als Jérémy Doku, Leandro Trossard, Dodi Lukebakio en Johan Bakayoko is de concurrentie enorm groot. Enkel bij een grote blessurelast lijkt Mertens nog kans te maken op een selectie.

Mertens kende een zeer mooie periode bij België. Met 21 goals en 33 assists in 109 interlands bezorgde hij de Belgische voetbalfan het nodige plezier.

Verdient Mertens nog een soort afscheid in een oefeninterland?

Meest recent

‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

3
3
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

8
8
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

51
51
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

224
224
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

25
25
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

266
266
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

111
111
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

161
161
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

387
387
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

137
137
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

139
139
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

619
619
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

161
161
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

104
104
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

132
132
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

35
35
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

84
84
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

335
335
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

46
46
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

59
59
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

24
24
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

132
132
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

63
63
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

239
239
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

81
81

Meer sportnieuws