Reden vormdip bekend: 'Gent beging blunder met Orban'

door
Reden vormdip bekend: 'Gent beging blunder met Orban'

Het wil maar niet lukken voor Gift Orban, die ook tegen Patro Eisden niet op het scorebord stond. De 21-jarige Nigeriaan lijkt tegenwoordig slechts een schim van de speler die als een speer van start ging bij AA Gent. Wat is er met hem aan de hand?

Zijn doelpunt tegen Breidablik niet meegeteld staat Orban intussen al meer dan twee maanden droog. Zijn laatste competitietreffer dateert alweer van 20 augustus tegen STVV. Bovendien dreigt hij alsmaar meer op de bank te belanden nu Tarik Tissoudali stilaan weer de oude lijkt.

LEES OOK: KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Orban in de knoop

Wim De Coninck gaat bij Het Nieuwsblad op zoek naar een verklaring voor die vormdip. Daarbij merkt hij op hoe Orban tijdens zijn fenomenale start bij de Buffalo's uitsluitend op zichzelf gefocust was, een houding die Hein Vanhaezebrouck gaandeweg probeerde te veranderen.

"Maar zo heeft hij een beetje zichzelf verloren. Je ziet nu vooral zijn gebreken", denkt De Coninck dat de spits deels daarom worstelt met zichzelf. Al spelen zijn fysieke perikelen ongetwijfeld eveneens een rol. De afgelopen weken was Orban wat op de sukkel met last aan de lies.

Jackpot in gevaar?

Nog volgens De Coninck zit er dan ook niet anders op dan geduld te oefenen en met hem aan de slag te gaan. Gent hoopt alvast dat het goudhaantje er snel weer bovenop komt. Niet alleen om sportieve redenen, maar ook omdat hij volgende zomer de jackpot moet opbrengen.

Hoewel zijn marktwaarde momenteel nog altijd op 20 miljoen wordt geschat dreigt de interesse op die manier af te nemen. Enkele maanden geleden klopte Gent zich nog op de borst dat het Orban als bij wonder aan boord hield. Hopelijk blijkt het achteraf geen gemiste kans.

AA Gent had beter gecasht op Orban

Meest recent

Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

29
29
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

19
19
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

29
29
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

39
39
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

38
38
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

12
12
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

33
33
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

291
291
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

126
126
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

36
36
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

86
86
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

407
407
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

178
178
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

31
31
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

69
69
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

360
360
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

358
358
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

102
102
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

292
292
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

362
362
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

494
494
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

374
374
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

126
126
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

720
720

Meer sportnieuws