Deila redt eigen vel en laat Club Brugge-topper barsten

door
Deila redt eigen vel en laat Club Brugge-topper barsten

Ronny Deila is een grote fan van Maxim De Cuyper en diens aanvallende capaciteiten, maar sinds de terugkeer van de herstelde Bjorn Meijer kiest de coach consequent voor de Nederlandse linksback.

De coach legt nu de nadruk op rationeel resultaatvoetbal, waarbij de aanvallende aanpak en avontuurlijke stijl wat naar de achtergrond zijn verschoven. Dit is een beslissing die pijn doet aan Deila’s hart, maar tegelijkertijd verstandig is met het oog op zijn toekomst als coach bij Club Brugge.

LEES OOK: Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Resultaat primeert: Deila kiest Meijer boven De Cuyper

Ronny Deila heeft in de laatste wedstrijden geluisterd naar de aanwijzingen en instructies van hogerhand, maar toch blijft de coach vasthouden aan zijn eigen principes.

Hij heeft bijvoorbeeld geen intentie om zijn beproefde 4-2-3-1 opstelling (of 4-3-3, afhankelijk van hoe je het bekijkt) te laten varen en over te stappen naar een andere veldbezetting zoals het bestuur hem heeft voorgesteld.

In plaats daarvan heeft Deila wel ingegrepen in zijn elftal door Éder Balanta en Casper Nielsen meer speeltijd te geven, in de hoop meer defensieve stabiliteit te brengen in vergelijking met Raphael Onyedika en/of Hugo Vetlesen. Hierbij wordt de nadruk gelegd op fysieke kracht en structuur boven voetballend vernuft op het centrale middenveld.

Bovendien is de herstelde Bjorn Meijer onlangs teruggekeerd in de ploeg. De Nederlandse linksachter wordt ingezet om meer stabiliteit en organisatie in de verdediging te brengen in tegenstelling tot Maxim De Cuyper, die eerder dit seizoen als de vaste linksachter fungeerde.

De afgelopen twee wedstrijden tegen Antwerp FC en Beerschot kreeg de meer defensief georiënteerde en behouden Meijer telkens de voorkeur boven De Cuyper, die aanvallender en avontuurlijker is ingesteld.

“Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, schreef Het Laatste Nieuws.

De Cuyper sterkhouder bij Club Brugge en kanshebber Rode Duivels

Maxim De Cuyper is bezig aan een uitstekend seizoen en hij is een van de lichtpuntjes bij Club Brugge. Hij valt vooral op door zijn aanvallende kwaliteiten, en zijn offensieve statistieken zijn ronduit indrukwekkend.

Met 5 assists op zijn naam heeft hij, na Cameron Puertas (Union SG met 6 assists), de meeste beslissende passes in de Jupiler Pro League afgeleverd. De Cuyper toont knaldrang en veel goesting, waarmee hij zijn veelbelovende prestaties van vorig seizoen bij Westerlo bevestigt.

“Concurrent Meijer krijgt een vette kluif aan De Cuyper”, schreef Het Nieuwsblad eerder dit seizoen.

De Cuyper speelt onbevangen en hij straalt altijd veel speelplezier uit. In de aanloop naar de vorige twee interlandbreaks, werd de 22-jarige beide keren beschouwd als een serieuze kanshebber om opgeroepen te worden voor de Rode Duivels.

“Hij is mijn nummer 3 achter Arthur Theate en Olivier Deman”, zei Domenico Tedesco, maar De Cuyper werd uiteindelijk (nog) niet geselecteerd voor de nationale ploeg.

Club Brugge defensief kwetsbaar met De Cuyper als linksback

Ronny Deila is een grote fan van Maxim De Cuyper en diens aanvallende capaciteiten, maar sinds de terugkeer van de herstelde Bjorn Meijer kiest de coach consequent voor de Nederlandse linksback.

De coach legt nu de nadruk op rationeel resultaatvoetbal, waarbij de aanvallende aanpak en avontuurlijke stijl wat naar de achtergrond zijn verschoven. Dit is een beslissing die pijn doet aan Deila’s hart, maar tegelijkertijd verstandig is met het oog op zijn toekomst als coach bij Club Brugge.

Met De Cuyper in het team is Club Brugge ongetwijfeld sterker in aanvallend opzicht, maar tegelijkertijd kwetsbaarder in de verdediging omdat hij op links (en Tajon Buchanan op rechts) steeds weg zijn en ruimte achter zich laten, wat betekent dat Brandon Mechele en Jorne Spileers vaak als enige echte verdedigers overblijven en bijgevolg alles over zich heen krijgen.

Zoals Jan Ceulemans terecht opmerkte in Het Nieuwsblad, zou De Cuyper wellicht beter tot zijn recht komen als hij wat een rijtje hoger op het veld zou spelen, waar hij zijn aanvallende kwaliteiten optimaal kan benutten zonder zich al te veel zorgen te maken over zijn defensieve taken.

Vandereycken: “De Cuyper heeft defensief nog niet het niveau voor Club Brugge”

Maxim De Cuyper valt vooral op door zijn offensieve aanwezigheid, maar vertoont af en toe positionele fouten en slordigheden in de verdediging. “Ja, hij heeft talent – zeker op offensief vlak – maar ik vind dat hij defensief nog niet het niveau heeft voor Club Brugge”, zei René Vandereycken eerder dit seizoen in Het Nieuwsblad.

“Dat is geen schande. Die jongen is nog jong (22) en kan zichzelf nog ontwikkelen, maar verdedigend is het niet scherp genoeg.” De Standaard maakte een gelijkaardige vaststelling: “De Cuyper doet het wel prima, maar dan toch vooral aanvallend, terwijl hij een verdediger heet te zijn”, aldus de krant.

Het is ook deze defensieve kwetsbaarheid die hem ervan weerhoudt om voor het eerst geselecteerd te worden voor de Rode Duivels. Eerst zal De Cuyper moeten werken aan het heroveren van zijn basisplaats bij Club Brugge voordat hij kan dromen van een oproep naar de nationale ploeg.

Wie moet de vaste linksback zijn van Club Brugge?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

38
38
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

20
20
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

22
22
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

29
29
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

88
88
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

59
59
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

16
16
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

154
154
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

188
188
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

47
47
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

113
113
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

349
349
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

260
260
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

211
211
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

83
83
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

76
76
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

207
207
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

104
104
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

83
83
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

134
134
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

408
408
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

169
169

Meer sportnieuws