Deila redt eigen vel en laat Club Brugge-topper barsten

1024 stemmen
Deila redt eigen vel en laat Club Brugge-topper barsten

Ronny Deila is een grote fan van Maxim De Cuyper en diens aanvallende capaciteiten, maar sinds de terugkeer van de herstelde Bjorn Meijer kiest de coach consequent voor de Nederlandse linksback.

De coach legt nu de nadruk op rationeel resultaatvoetbal, waarbij de aanvallende aanpak en avontuurlijke stijl wat naar de achtergrond zijn verschoven. Dit is een beslissing die pijn doet aan Deila’s hart, maar tegelijkertijd verstandig is met het oog op zijn toekomst als coach bij Club Brugge.

LEES OOK: 'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Resultaat primeert: Deila kiest Meijer boven De Cuyper

Ronny Deila heeft in de laatste wedstrijden geluisterd naar de aanwijzingen en instructies van hogerhand, maar toch blijft de coach vasthouden aan zijn eigen principes.

Hij heeft bijvoorbeeld geen intentie om zijn beproefde 4-2-3-1 opstelling (of 4-3-3, afhankelijk van hoe je het bekijkt) te laten varen en over te stappen naar een andere veldbezetting zoals het bestuur hem heeft voorgesteld.

In plaats daarvan heeft Deila wel ingegrepen in zijn elftal door Éder Balanta en Casper Nielsen meer speeltijd te geven, in de hoop meer defensieve stabiliteit te brengen in vergelijking met Raphael Onyedika en/of Hugo Vetlesen. Hierbij wordt de nadruk gelegd op fysieke kracht en structuur boven voetballend vernuft op het centrale middenveld.

Bovendien is de herstelde Bjorn Meijer onlangs teruggekeerd in de ploeg. De Nederlandse linksachter wordt ingezet om meer stabiliteit en organisatie in de verdediging te brengen in tegenstelling tot Maxim De Cuyper, die eerder dit seizoen als de vaste linksachter fungeerde.

De afgelopen twee wedstrijden tegen Antwerp FC en Beerschot kreeg de meer defensief georiënteerde en behouden Meijer telkens de voorkeur boven De Cuyper, die aanvallender en avontuurlijker is ingesteld.

“Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, schreef Het Laatste Nieuws.

De Cuyper sterkhouder bij Club Brugge en kanshebber Rode Duivels

Maxim De Cuyper is bezig aan een uitstekend seizoen en hij is een van de lichtpuntjes bij Club Brugge. Hij valt vooral op door zijn aanvallende kwaliteiten, en zijn offensieve statistieken zijn ronduit indrukwekkend.

Met 5 assists op zijn naam heeft hij, na Cameron Puertas (Union SG met 6 assists), de meeste beslissende passes in de Jupiler Pro League afgeleverd. De Cuyper toont knaldrang en veel goesting, waarmee hij zijn veelbelovende prestaties van vorig seizoen bij Westerlo bevestigt.

“Concurrent Meijer krijgt een vette kluif aan De Cuyper”, schreef Het Nieuwsblad eerder dit seizoen.

De Cuyper speelt onbevangen en hij straalt altijd veel speelplezier uit. In de aanloop naar de vorige twee interlandbreaks, werd de 22-jarige beide keren beschouwd als een serieuze kanshebber om opgeroepen te worden voor de Rode Duivels.

“Hij is mijn nummer 3 achter Arthur Theate en Olivier Deman”, zei Domenico Tedesco, maar De Cuyper werd uiteindelijk (nog) niet geselecteerd voor de nationale ploeg.

Club Brugge defensief kwetsbaar met De Cuyper als linksback

Ronny Deila is een grote fan van Maxim De Cuyper en diens aanvallende capaciteiten, maar sinds de terugkeer van de herstelde Bjorn Meijer kiest de coach consequent voor de Nederlandse linksback.

De coach legt nu de nadruk op rationeel resultaatvoetbal, waarbij de aanvallende aanpak en avontuurlijke stijl wat naar de achtergrond zijn verschoven. Dit is een beslissing die pijn doet aan Deila’s hart, maar tegelijkertijd verstandig is met het oog op zijn toekomst als coach bij Club Brugge.

Met De Cuyper in het team is Club Brugge ongetwijfeld sterker in aanvallend opzicht, maar tegelijkertijd kwetsbaarder in de verdediging omdat hij op links (en Tajon Buchanan op rechts) steeds weg zijn en ruimte achter zich laten, wat betekent dat Brandon Mechele en Jorne Spileers vaak als enige echte verdedigers overblijven en bijgevolg alles over zich heen krijgen.

Zoals Jan Ceulemans terecht opmerkte in Het Nieuwsblad, zou De Cuyper wellicht beter tot zijn recht komen als hij wat een rijtje hoger op het veld zou spelen, waar hij zijn aanvallende kwaliteiten optimaal kan benutten zonder zich al te veel zorgen te maken over zijn defensieve taken.

Vandereycken: “De Cuyper heeft defensief nog niet het niveau voor Club Brugge”

Maxim De Cuyper valt vooral op door zijn offensieve aanwezigheid, maar vertoont af en toe positionele fouten en slordigheden in de verdediging. “Ja, hij heeft talent – zeker op offensief vlak – maar ik vind dat hij defensief nog niet het niveau heeft voor Club Brugge”, zei René Vandereycken eerder dit seizoen in Het Nieuwsblad.

“Dat is geen schande. Die jongen is nog jong (22) en kan zichzelf nog ontwikkelen, maar verdedigend is het niet scherp genoeg.” De Standaard maakte een gelijkaardige vaststelling: “De Cuyper doet het wel prima, maar dan toch vooral aanvallend, terwijl hij een verdediger heet te zijn”, aldus de krant.

Het is ook deze defensieve kwetsbaarheid die hem ervan weerhoudt om voor het eerst geselecteerd te worden voor de Rode Duivels. Eerst zal De Cuyper moeten werken aan het heroveren van zijn basisplaats bij Club Brugge voordat hij kan dromen van een oproep naar de nationale ploeg.

Wie moet de vaste linksback zijn van Club Brugge?

Meest recent

'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

2
2
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

60
60
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

46
46
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

31
31
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

50
50
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

234
234
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

144
144
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

223
223
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

241
241
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

74
74
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

831
831
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

282
282
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

315
315
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

420
420
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

133
133
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

98
98
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

165
165
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

261
261
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

43
43
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

355
355
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

225
225
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

42
42
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

44
44
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

174
174
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

292
292

Meer sportnieuws