Deila redt eigen vel en laat Club Brugge-topper barsten

door
Deila redt eigen vel en laat Club Brugge-topper barsten

Ronny Deila is een grote fan van Maxim De Cuyper en diens aanvallende capaciteiten, maar sinds de terugkeer van de herstelde Bjorn Meijer kiest de coach consequent voor de Nederlandse linksback.

De coach legt nu de nadruk op rationeel resultaatvoetbal, waarbij de aanvallende aanpak en avontuurlijke stijl wat naar de achtergrond zijn verschoven. Dit is een beslissing die pijn doet aan Deila’s hart, maar tegelijkertijd verstandig is met het oog op zijn toekomst als coach bij Club Brugge.

LEES OOK: 'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Resultaat primeert: Deila kiest Meijer boven De Cuyper

Ronny Deila heeft in de laatste wedstrijden geluisterd naar de aanwijzingen en instructies van hogerhand, maar toch blijft de coach vasthouden aan zijn eigen principes.

Hij heeft bijvoorbeeld geen intentie om zijn beproefde 4-2-3-1 opstelling (of 4-3-3, afhankelijk van hoe je het bekijkt) te laten varen en over te stappen naar een andere veldbezetting zoals het bestuur hem heeft voorgesteld.

In plaats daarvan heeft Deila wel ingegrepen in zijn elftal door Éder Balanta en Casper Nielsen meer speeltijd te geven, in de hoop meer defensieve stabiliteit te brengen in vergelijking met Raphael Onyedika en/of Hugo Vetlesen. Hierbij wordt de nadruk gelegd op fysieke kracht en structuur boven voetballend vernuft op het centrale middenveld.

Bovendien is de herstelde Bjorn Meijer onlangs teruggekeerd in de ploeg. De Nederlandse linksachter wordt ingezet om meer stabiliteit en organisatie in de verdediging te brengen in tegenstelling tot Maxim De Cuyper, die eerder dit seizoen als de vaste linksachter fungeerde.

De afgelopen twee wedstrijden tegen Antwerp FC en Beerschot kreeg de meer defensief georiënteerde en behouden Meijer telkens de voorkeur boven De Cuyper, die aanvallender en avontuurlijker is ingesteld.

“Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, schreef Het Laatste Nieuws.

De Cuyper sterkhouder bij Club Brugge en kanshebber Rode Duivels

Maxim De Cuyper is bezig aan een uitstekend seizoen en hij is een van de lichtpuntjes bij Club Brugge. Hij valt vooral op door zijn aanvallende kwaliteiten, en zijn offensieve statistieken zijn ronduit indrukwekkend.

Met 5 assists op zijn naam heeft hij, na Cameron Puertas (Union SG met 6 assists), de meeste beslissende passes in de Jupiler Pro League afgeleverd. De Cuyper toont knaldrang en veel goesting, waarmee hij zijn veelbelovende prestaties van vorig seizoen bij Westerlo bevestigt.

“Concurrent Meijer krijgt een vette kluif aan De Cuyper”, schreef Het Nieuwsblad eerder dit seizoen.

De Cuyper speelt onbevangen en hij straalt altijd veel speelplezier uit. In de aanloop naar de vorige twee interlandbreaks, werd de 22-jarige beide keren beschouwd als een serieuze kanshebber om opgeroepen te worden voor de Rode Duivels.

“Hij is mijn nummer 3 achter Arthur Theate en Olivier Deman”, zei Domenico Tedesco, maar De Cuyper werd uiteindelijk (nog) niet geselecteerd voor de nationale ploeg.

Club Brugge defensief kwetsbaar met De Cuyper als linksback

Ronny Deila is een grote fan van Maxim De Cuyper en diens aanvallende capaciteiten, maar sinds de terugkeer van de herstelde Bjorn Meijer kiest de coach consequent voor de Nederlandse linksback.

De coach legt nu de nadruk op rationeel resultaatvoetbal, waarbij de aanvallende aanpak en avontuurlijke stijl wat naar de achtergrond zijn verschoven. Dit is een beslissing die pijn doet aan Deila’s hart, maar tegelijkertijd verstandig is met het oog op zijn toekomst als coach bij Club Brugge.

Met De Cuyper in het team is Club Brugge ongetwijfeld sterker in aanvallend opzicht, maar tegelijkertijd kwetsbaarder in de verdediging omdat hij op links (en Tajon Buchanan op rechts) steeds weg zijn en ruimte achter zich laten, wat betekent dat Brandon Mechele en Jorne Spileers vaak als enige echte verdedigers overblijven en bijgevolg alles over zich heen krijgen.

Zoals Jan Ceulemans terecht opmerkte in Het Nieuwsblad, zou De Cuyper wellicht beter tot zijn recht komen als hij wat een rijtje hoger op het veld zou spelen, waar hij zijn aanvallende kwaliteiten optimaal kan benutten zonder zich al te veel zorgen te maken over zijn defensieve taken.

Vandereycken: “De Cuyper heeft defensief nog niet het niveau voor Club Brugge”

Maxim De Cuyper valt vooral op door zijn offensieve aanwezigheid, maar vertoont af en toe positionele fouten en slordigheden in de verdediging. “Ja, hij heeft talent – zeker op offensief vlak – maar ik vind dat hij defensief nog niet het niveau heeft voor Club Brugge”, zei René Vandereycken eerder dit seizoen in Het Nieuwsblad.

“Dat is geen schande. Die jongen is nog jong (22) en kan zichzelf nog ontwikkelen, maar verdedigend is het niet scherp genoeg.” De Standaard maakte een gelijkaardige vaststelling: “De Cuyper doet het wel prima, maar dan toch vooral aanvallend, terwijl hij een verdediger heet te zijn”, aldus de krant.

Het is ook deze defensieve kwetsbaarheid die hem ervan weerhoudt om voor het eerst geselecteerd te worden voor de Rode Duivels. Eerst zal De Cuyper moeten werken aan het heroveren van zijn basisplaats bij Club Brugge voordat hij kan dromen van een oproep naar de nationale ploeg.

Wie moet de vaste linksback zijn van Club Brugge?

Meest recent

Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

176
176
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

186
186
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

99
99
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

289
289
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

152
152
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

344
344
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

332
332
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

367
367
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

155
155
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

235
235
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

267
267
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

180
180
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

73
73
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

200
200
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

193
193
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

53
53
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

636
636
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

111
111
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

597
597
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

238
238
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

358
358
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

208
208
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

150
150
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

792
792

Meer sportnieuws