Deila redt eigen vel en laat Club Brugge-topper barsten

1024 stemmen
Deila redt eigen vel en laat Club Brugge-topper barsten

Ronny Deila is een grote fan van Maxim De Cuyper en diens aanvallende capaciteiten, maar sinds de terugkeer van de herstelde Bjorn Meijer kiest de coach consequent voor de Nederlandse linksback.

De coach legt nu de nadruk op rationeel resultaatvoetbal, waarbij de aanvallende aanpak en avontuurlijke stijl wat naar de achtergrond zijn verschoven. Dit is een beslissing die pijn doet aan Deila’s hart, maar tegelijkertijd verstandig is met het oog op zijn toekomst als coach bij Club Brugge.

LEES OOK: De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Resultaat primeert: Deila kiest Meijer boven De Cuyper

Ronny Deila heeft in de laatste wedstrijden geluisterd naar de aanwijzingen en instructies van hogerhand, maar toch blijft de coach vasthouden aan zijn eigen principes.

Hij heeft bijvoorbeeld geen intentie om zijn beproefde 4-2-3-1 opstelling (of 4-3-3, afhankelijk van hoe je het bekijkt) te laten varen en over te stappen naar een andere veldbezetting zoals het bestuur hem heeft voorgesteld.

In plaats daarvan heeft Deila wel ingegrepen in zijn elftal door Éder Balanta en Casper Nielsen meer speeltijd te geven, in de hoop meer defensieve stabiliteit te brengen in vergelijking met Raphael Onyedika en/of Hugo Vetlesen. Hierbij wordt de nadruk gelegd op fysieke kracht en structuur boven voetballend vernuft op het centrale middenveld.

Bovendien is de herstelde Bjorn Meijer onlangs teruggekeerd in de ploeg. De Nederlandse linksachter wordt ingezet om meer stabiliteit en organisatie in de verdediging te brengen in tegenstelling tot Maxim De Cuyper, die eerder dit seizoen als de vaste linksachter fungeerde.

De afgelopen twee wedstrijden tegen Antwerp FC en Beerschot kreeg de meer defensief georiënteerde en behouden Meijer telkens de voorkeur boven De Cuyper, die aanvallender en avontuurlijker is ingesteld.

“Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, schreef Het Laatste Nieuws.

De Cuyper sterkhouder bij Club Brugge en kanshebber Rode Duivels

Maxim De Cuyper is bezig aan een uitstekend seizoen en hij is een van de lichtpuntjes bij Club Brugge. Hij valt vooral op door zijn aanvallende kwaliteiten, en zijn offensieve statistieken zijn ronduit indrukwekkend.

Met 5 assists op zijn naam heeft hij, na Cameron Puertas (Union SG met 6 assists), de meeste beslissende passes in de Jupiler Pro League afgeleverd. De Cuyper toont knaldrang en veel goesting, waarmee hij zijn veelbelovende prestaties van vorig seizoen bij Westerlo bevestigt.

“Concurrent Meijer krijgt een vette kluif aan De Cuyper”, schreef Het Nieuwsblad eerder dit seizoen.

De Cuyper speelt onbevangen en hij straalt altijd veel speelplezier uit. In de aanloop naar de vorige twee interlandbreaks, werd de 22-jarige beide keren beschouwd als een serieuze kanshebber om opgeroepen te worden voor de Rode Duivels.

“Hij is mijn nummer 3 achter Arthur Theate en Olivier Deman”, zei Domenico Tedesco, maar De Cuyper werd uiteindelijk (nog) niet geselecteerd voor de nationale ploeg.

Club Brugge defensief kwetsbaar met De Cuyper als linksback

Ronny Deila is een grote fan van Maxim De Cuyper en diens aanvallende capaciteiten, maar sinds de terugkeer van de herstelde Bjorn Meijer kiest de coach consequent voor de Nederlandse linksback.

De coach legt nu de nadruk op rationeel resultaatvoetbal, waarbij de aanvallende aanpak en avontuurlijke stijl wat naar de achtergrond zijn verschoven. Dit is een beslissing die pijn doet aan Deila’s hart, maar tegelijkertijd verstandig is met het oog op zijn toekomst als coach bij Club Brugge.

Met De Cuyper in het team is Club Brugge ongetwijfeld sterker in aanvallend opzicht, maar tegelijkertijd kwetsbaarder in de verdediging omdat hij op links (en Tajon Buchanan op rechts) steeds weg zijn en ruimte achter zich laten, wat betekent dat Brandon Mechele en Jorne Spileers vaak als enige echte verdedigers overblijven en bijgevolg alles over zich heen krijgen.

Zoals Jan Ceulemans terecht opmerkte in Het Nieuwsblad, zou De Cuyper wellicht beter tot zijn recht komen als hij wat een rijtje hoger op het veld zou spelen, waar hij zijn aanvallende kwaliteiten optimaal kan benutten zonder zich al te veel zorgen te maken over zijn defensieve taken.

Vandereycken: “De Cuyper heeft defensief nog niet het niveau voor Club Brugge”

Maxim De Cuyper valt vooral op door zijn offensieve aanwezigheid, maar vertoont af en toe positionele fouten en slordigheden in de verdediging. “Ja, hij heeft talent – zeker op offensief vlak – maar ik vind dat hij defensief nog niet het niveau heeft voor Club Brugge”, zei René Vandereycken eerder dit seizoen in Het Nieuwsblad.

“Dat is geen schande. Die jongen is nog jong (22) en kan zichzelf nog ontwikkelen, maar verdedigend is het niet scherp genoeg.” De Standaard maakte een gelijkaardige vaststelling: “De Cuyper doet het wel prima, maar dan toch vooral aanvallend, terwijl hij een verdediger heet te zijn”, aldus de krant.

Het is ook deze defensieve kwetsbaarheid die hem ervan weerhoudt om voor het eerst geselecteerd te worden voor de Rode Duivels. Eerst zal De Cuyper moeten werken aan het heroveren van zijn basisplaats bij Club Brugge voordat hij kan dromen van een oproep naar de nationale ploeg.

Wie moet de vaste linksback zijn van Club Brugge?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

46
46
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

39
39
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

66
66
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

50
50
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

21
21
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

49
49
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

70
70
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

59
59
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

141
141
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

267
267
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

938
938
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

210
210
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

102
102
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

206
206
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

109
109
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

298
298
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

112
112
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

584
584
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

602
602
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

437
437
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1035
1035
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

247
247
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

307
307
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

488
488
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws