Deila redt eigen vel en laat Club Brugge-topper barsten

1024 stemmen
Deila redt eigen vel en laat Club Brugge-topper barsten

Ronny Deila is een grote fan van Maxim De Cuyper en diens aanvallende capaciteiten, maar sinds de terugkeer van de herstelde Bjorn Meijer kiest de coach consequent voor de Nederlandse linksback.

De coach legt nu de nadruk op rationeel resultaatvoetbal, waarbij de aanvallende aanpak en avontuurlijke stijl wat naar de achtergrond zijn verschoven. Dit is een beslissing die pijn doet aan Deila’s hart, maar tegelijkertijd verstandig is met het oog op zijn toekomst als coach bij Club Brugge.

LEES OOK: 'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Resultaat primeert: Deila kiest Meijer boven De Cuyper

Ronny Deila heeft in de laatste wedstrijden geluisterd naar de aanwijzingen en instructies van hogerhand, maar toch blijft de coach vasthouden aan zijn eigen principes.

Hij heeft bijvoorbeeld geen intentie om zijn beproefde 4-2-3-1 opstelling (of 4-3-3, afhankelijk van hoe je het bekijkt) te laten varen en over te stappen naar een andere veldbezetting zoals het bestuur hem heeft voorgesteld.

In plaats daarvan heeft Deila wel ingegrepen in zijn elftal door Éder Balanta en Casper Nielsen meer speeltijd te geven, in de hoop meer defensieve stabiliteit te brengen in vergelijking met Raphael Onyedika en/of Hugo Vetlesen. Hierbij wordt de nadruk gelegd op fysieke kracht en structuur boven voetballend vernuft op het centrale middenveld.

Bovendien is de herstelde Bjorn Meijer onlangs teruggekeerd in de ploeg. De Nederlandse linksachter wordt ingezet om meer stabiliteit en organisatie in de verdediging te brengen in tegenstelling tot Maxim De Cuyper, die eerder dit seizoen als de vaste linksachter fungeerde.

De afgelopen twee wedstrijden tegen Antwerp FC en Beerschot kreeg de meer defensief georiënteerde en behouden Meijer telkens de voorkeur boven De Cuyper, die aanvallender en avontuurlijker is ingesteld.

“Het was zeker niet met de volle goesting dat Deila tegemoet was gekomen aan de wens van het bestuur, maar finaal was ook hij bij resultaatvoetbal gebaat”, schreef Het Laatste Nieuws.

De Cuyper sterkhouder bij Club Brugge en kanshebber Rode Duivels

Maxim De Cuyper is bezig aan een uitstekend seizoen en hij is een van de lichtpuntjes bij Club Brugge. Hij valt vooral op door zijn aanvallende kwaliteiten, en zijn offensieve statistieken zijn ronduit indrukwekkend.

Met 5 assists op zijn naam heeft hij, na Cameron Puertas (Union SG met 6 assists), de meeste beslissende passes in de Jupiler Pro League afgeleverd. De Cuyper toont knaldrang en veel goesting, waarmee hij zijn veelbelovende prestaties van vorig seizoen bij Westerlo bevestigt.

“Concurrent Meijer krijgt een vette kluif aan De Cuyper”, schreef Het Nieuwsblad eerder dit seizoen.

De Cuyper speelt onbevangen en hij straalt altijd veel speelplezier uit. In de aanloop naar de vorige twee interlandbreaks, werd de 22-jarige beide keren beschouwd als een serieuze kanshebber om opgeroepen te worden voor de Rode Duivels.

“Hij is mijn nummer 3 achter Arthur Theate en Olivier Deman”, zei Domenico Tedesco, maar De Cuyper werd uiteindelijk (nog) niet geselecteerd voor de nationale ploeg.

Club Brugge defensief kwetsbaar met De Cuyper als linksback

Ronny Deila is een grote fan van Maxim De Cuyper en diens aanvallende capaciteiten, maar sinds de terugkeer van de herstelde Bjorn Meijer kiest de coach consequent voor de Nederlandse linksback.

De coach legt nu de nadruk op rationeel resultaatvoetbal, waarbij de aanvallende aanpak en avontuurlijke stijl wat naar de achtergrond zijn verschoven. Dit is een beslissing die pijn doet aan Deila’s hart, maar tegelijkertijd verstandig is met het oog op zijn toekomst als coach bij Club Brugge.

Met De Cuyper in het team is Club Brugge ongetwijfeld sterker in aanvallend opzicht, maar tegelijkertijd kwetsbaarder in de verdediging omdat hij op links (en Tajon Buchanan op rechts) steeds weg zijn en ruimte achter zich laten, wat betekent dat Brandon Mechele en Jorne Spileers vaak als enige echte verdedigers overblijven en bijgevolg alles over zich heen krijgen.

Zoals Jan Ceulemans terecht opmerkte in Het Nieuwsblad, zou De Cuyper wellicht beter tot zijn recht komen als hij wat een rijtje hoger op het veld zou spelen, waar hij zijn aanvallende kwaliteiten optimaal kan benutten zonder zich al te veel zorgen te maken over zijn defensieve taken.

Vandereycken: “De Cuyper heeft defensief nog niet het niveau voor Club Brugge”

Maxim De Cuyper valt vooral op door zijn offensieve aanwezigheid, maar vertoont af en toe positionele fouten en slordigheden in de verdediging. “Ja, hij heeft talent – zeker op offensief vlak – maar ik vind dat hij defensief nog niet het niveau heeft voor Club Brugge”, zei René Vandereycken eerder dit seizoen in Het Nieuwsblad.

“Dat is geen schande. Die jongen is nog jong (22) en kan zichzelf nog ontwikkelen, maar verdedigend is het niet scherp genoeg.” De Standaard maakte een gelijkaardige vaststelling: “De Cuyper doet het wel prima, maar dan toch vooral aanvallend, terwijl hij een verdediger heet te zijn”, aldus de krant.

Het is ook deze defensieve kwetsbaarheid die hem ervan weerhoudt om voor het eerst geselecteerd te worden voor de Rode Duivels. Eerst zal De Cuyper moeten werken aan het heroveren van zijn basisplaats bij Club Brugge voordat hij kan dromen van een oproep naar de nationale ploeg.

Wie moet de vaste linksback zijn van Club Brugge?

Meest recent

Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

8
8
Vandenbempt vs Kerkhofs: Pittig duel zorgt voor vuurwerk

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

4
4
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

12
12
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

142
142
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

221
221
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

183
183
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

302
302
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

298
298
'Arsenal doet Premier League beven: transfer van 90 miljoen'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

94
94
Bruno negeert opvallende naam: Anderlecht-exit na 162 matchen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Europa League. In ...

698
698
Chelsea hoort zéér zware straf na 74 overtredingen

Het Engelse voetbal staat in rep en roer. Topclub Chelsea kreeg een zware straf opgelegd nadat het ...

107
107
‘Club Brugge houdt hart vast: Forbs hakt transferknoop door’

Club Brugge dreigt nog enkele sterkhouders te verliezen deze zomermercato Verschillende spelers ...

631
631
KBVB-preses Van Damme slaat keihard terug op Infantino

Het plan van Gianni Infantino om de rechten van het WK te verkopen aan derden blijft de gemoederen ...

151
151
Beerschot pakt uit met transfernieuws én nieuw shirt

Beerschot liep vorig seizoen nipt promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn bij ...

96
96
Belgische comeback? Hugo Broos bevestigt ‘moeilijke beslissing’

Hugo Broos veroverde heel wat harten op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

159
159
Wesley Sonck zorgt voor totaal onverwacht spektakel

Wesley Sonck heeft de voorbije weken opnieuw indruk gemaakt als analist tijdens het WK, maar deze ...

96
96
'PSG gaat voor dubbelslag met gewezen JPL-sensatie'

In mei sleepte Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht door ...

69
69
'Vinicius-bom ontploft: Real stelt fors ultimatum'

Het is bij Real Madrid al een zeer bewogen transferzomer geweest. De Koninklijke haalde José ...

262
262
Charleroi laat ervaren pion gratis vertrekken

Bij Charleroi zijn dezer dagen alle ogen gericht op het dossier van Yassine Titraoui, die de kassa ...

20
20
Pro League grijpt in na kwalificatie Anderlecht en Gent

De voorbije week maakten de eerste Belgische clubs hun intrede op het Europese toneel. Anderlecht ...

365
365
'Sibierski bijt tanden stuk op twee dossiers'

Het nieuwe seizoen is voor Anderlecht al voorspoedig begonnen, want ze wisten in de voorbije week af ...

571
571
Records sneuvelen bij Genk: De Condé dankt Club Brugge

KRC Genk gaat door een bewogen zomer, met een onverwachte trainerswissel en twee recordtransfers. ...

1098
1098
TRANSFERUURTJE: 'Broos beslist, Club vangt bot'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

323
323
‘Groen licht toptransfer Arne Engels: nog één struikelblok’

Arne Engels is aan een straffe opmars bezig. Bij Celtic is de middenvelder niet meer weg te denken ...

91
91
Antwerp komt met contractnieuws: focus is duidelijk

Royal Antwerp FC versterkte zich eerder al met Michael Frey en Maxime Busi, maar The Great Old ...

276
276

Meer sportnieuws