Vanderbiest geeft Defour gouden raad na pijnlijk ontslag

584 stemmen
Vanderbiest geeft Defour gouden raad na pijnlijk ontslag

Geen Steven Defour meer dit weekend bij KV Mechelen. Defour werd na de bekerexit tegen Knokke en de tegenvallende resultaten in de JPL bedankt voor bewezen diensten. T2 Fred Vanderbiest neemt tijdelijk over en sprak vrijdag de verzamelde pers toe.

Daar ging het onvermijdelijk over het ontslag van Defour. "Laat ons vooral zeggen dat ik er niet op stond te wachten", vertelde Vanderbiest. "Ik verlies niet alleen een collega, maar ook een goede vriend. Het klikte tussen ons vanaf de eerste moment dat ie hier toekwam als speler. Wij deelden heel veel met elkaar."

"Gingen we altijd akkoord? Neen, maar op een of andere manier vonden we altijd een consensus. In het voetbal maak je weinig vrienden. Steven is daar toch iemand van. Het is pijnlijk dat het verhaal stopt", gaf Vanderbiest toe.

LEES OOK: ‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

Vanderbiest had al contact met Defour

Er is al contact geweest tussen de twee. "Ik heb Steven gisteren nog drie keer gehoord. Vanmorgen ook nog eens", verklapte Vanderbiest, die zijn maatje dan een goede raad meegaf.

"Als trainer is dit wel de eerste keer dat hij een ontslag meemaakt, maar als speler kende hij ook heel wat moeilijke momenten qua blessures of sportieve keuzes. Hij slaat er zich wel door. Je moet gewoon maken dat je overtuigd blijft van je eigen kwaliteiten."

KV Mechelen gaat op bezoek bij Standard

Vanderbiest moet nu dus even de honneurs waarnemen bij de Kakkers, die zondag op bezoek gaan bij Standard. Een goed resultaat zou de rust wat kunnen doen terugkeren achter de Kazerne, al blijft de sportieve situatie er wel kritiek. Aan de spelers om de Mechelse alarmbellen het zwijgen op te leggen.

🚀

Wat wordt het?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

34
34
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

65
65
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

87
87
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

42
42
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

16
16
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

44
44
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

82
82
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

244
244
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

55
55
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

29
29
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

49
49
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

356
356
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

177
177
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

114
114
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

641
641
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

138
138
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

121
121
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

465
465
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

662
662
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

497
497
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

74
74
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

418
418
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

513
513

Meer sportnieuws