Vanderbiest geeft Defour gouden raad na pijnlijk ontslag

door
Vanderbiest geeft Defour gouden raad na pijnlijk ontslag

Geen Steven Defour meer dit weekend bij KV Mechelen. Defour werd na de bekerexit tegen Knokke en de tegenvallende resultaten in de JPL bedankt voor bewezen diensten. T2 Fred Vanderbiest neemt tijdelijk over en sprak vrijdag de verzamelde pers toe.

Daar ging het onvermijdelijk over het ontslag van Defour. "Laat ons vooral zeggen dat ik er niet op stond te wachten", vertelde Vanderbiest. "Ik verlies niet alleen een collega, maar ook een goede vriend. Het klikte tussen ons vanaf de eerste moment dat ie hier toekwam als speler. Wij deelden heel veel met elkaar."

"Gingen we altijd akkoord? Neen, maar op een of andere manier vonden we altijd een consensus. In het voetbal maak je weinig vrienden. Steven is daar toch iemand van. Het is pijnlijk dat het verhaal stopt", gaf Vanderbiest toe.

LEES OOK: Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

Vanderbiest had al contact met Defour

Er is al contact geweest tussen de twee. "Ik heb Steven gisteren nog drie keer gehoord. Vanmorgen ook nog eens", verklapte Vanderbiest, die zijn maatje dan een goede raad meegaf.

"Als trainer is dit wel de eerste keer dat hij een ontslag meemaakt, maar als speler kende hij ook heel wat moeilijke momenten qua blessures of sportieve keuzes. Hij slaat er zich wel door. Je moet gewoon maken dat je overtuigd blijft van je eigen kwaliteiten."

KV Mechelen gaat op bezoek bij Standard

Vanderbiest moet nu dus even de honneurs waarnemen bij de Kakkers, die zondag op bezoek gaan bij Standard. Een goed resultaat zou de rust wat kunnen doen terugkeren achter de Kazerne, al blijft de sportieve situatie er wel kritiek. Aan de spelers om de Mechelse alarmbellen het zwijgen op te leggen.

Wat wordt het?

Meest recent

Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

99
99
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

640
640
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

73
73
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

209
209
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

100
100
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

181
181
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

222
222
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

28
28
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

207
207
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

281
281
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

101
101
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

171
171
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

137
137
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

311
311
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

73
73
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

178
178
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

204
204
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

221
221
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

93
93
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

256
256
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

336
336
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

180
180
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

246
246
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

197
197
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

36
36

Meer sportnieuws