Verrassende vaststelling rond Dolberg bij Anderlecht

door
Verrassende vaststelling rond Dolberg bij Anderlecht

Anderlecht draait dezer dagen weer netjes mee in de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Voorlopig kan je dus stellen dat de zware investeringen van de voorbije zomer resultaat opleveren. Er streken toen heel wat ervaren spelers neer in het Lotto Park, onder wie ook enkele ronkende namen.

Zo begon Anderlecht zijn zomermercato met het aantrekken van Kasper Dolberg. De 26-jarige Deen kwam naar Paars-Wit om zijn carrrière weer te lanceren. Die begon immers zeer veelbelovend bij Ajax, maar de voorbije jaren kon hij bij OGC Nice, Sevilla en Hoffenheim de (hoge) verwachtingen niet inlossen.

LEES OOK: 'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Dolberg verrast bij Anderlecht

Bij Anderlecht lijkt Dolberg stilaan wel opnieuw naar zijn beste vorm toe te groeien. Hij zit momenteel al aan zeven doelpunten in de Jupiler Pro League en moet daarmee enkel Kevin Denkey (Cercle) en Aboubakary Koita (STVV) laten voorgaan op de topschutterslijst.

Analist Nordin Jbari was wel verrast over de Dolberg die we bij Anderlecht tot dusver te zien kregen. "Ik was toch verbaasd. Ik had in hem een meer complete aanvaller gezien, die met de rug naar doel kon spelen en aan het spel zou deelnemen. Maar hij blijkt vooral een sluwe vos in de zestien te zijn", stelt hij in La Dernière Heure.

Dolberg past zich aan

Dat blijkt ook uit het feit dat Dolberg zijn vier laatste goals allemaal van binnen de kleine rechthoek maakte. Verder blijft de Deen vaak afwezig in de combinaties. Dat deert Anderlecht niet en Jbari ziet daar ook een bewuste strategie in.

"In het begin zocht Dolberg nog naar zijn plaats in de groep. Hij heeft de intelligentie gehad om te begrijpen dat hij omringd is door goede spelers", stelt de ex-spits. "Ook al combineert hij niet vaak met hen en biedt hij hen verder weinig steun, heeft hij wel zijn rol aangepast aan hun kwaliteiten."

Had je verwacht dat Dolberg zoveel zou scoren?

Meest recent

Galatasaray woest na Union SG: één speler afgemaakt

Union SG verraste vriend en vijand door in de heksenketel van Galatasaray te gaan winnen. De ...

6
6
Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

16
16
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

120
120
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

193
193
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

33
33
Kompany verbaast Europa: topcoach doet straffe bekentenis

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

64
64
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

28
28
'Uitgaande transfer bij Anderlecht: speler ontevreden'

Bij RSC Anderlecht gaan ze in januari de kern toch danig moeten afslanken. Olivier Renard en Tim ...

227
227
Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Komend weekend wordt de 16de speeldag van de Jupiler Pro League afgewerkt en daarin staan enkele ...

368
368
'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Antwerp FC staat komend weekend voor de loodzware verplaatsing op Club Brugge. De kans is klein dat ...

256
256
Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

222
222
Belgisch voetbal op zwart? Kijkers krijgen cruciaal nieuws

Komend weekend gaat de terugronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League van start. De ...

399
399
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

66
66
Niemand zag dit aankomen: Club Brugge choqueert Sporting

In Lissabon kijken ze vol ongeloof naar hoe Club Brugge plots één van de meest ...

222
222
Union verstomt heksenketel: Europese pers diep onder indruk

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

197
197
Sporting-Club Brugge: Hayen voert twee sleutelwissels door

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond voor een erg belangrijke wedstrijd. Zo mikt ...

157
157
Anderlecht gelooft ogen niet: "Zou hem meepakken naar WK"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

391
391
Splinterbom DAZN zindert na: straffe wending rond Proximus

Het Belgische clubvoetbal staat in rep en roer. Rechtenhouder DAZN maakte woensdag bekend dat men ...

839
839
Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

108
108
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

34
34
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

89
89
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

58
58
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

53
53
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

53
53
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

64
64

Meer sportnieuws