Verrassende vaststelling rond Dolberg bij Anderlecht

door
Verrassende vaststelling rond Dolberg bij Anderlecht

Anderlecht draait dezer dagen weer netjes mee in de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Voorlopig kan je dus stellen dat de zware investeringen van de voorbije zomer resultaat opleveren. Er streken toen heel wat ervaren spelers neer in het Lotto Park, onder wie ook enkele ronkende namen.

Zo begon Anderlecht zijn zomermercato met het aantrekken van Kasper Dolberg. De 26-jarige Deen kwam naar Paars-Wit om zijn carrrière weer te lanceren. Die begon immers zeer veelbelovend bij Ajax, maar de voorbije jaren kon hij bij OGC Nice, Sevilla en Hoffenheim de (hoge) verwachtingen niet inlossen.

LEES OOK: ‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

Dolberg verrast bij Anderlecht

Bij Anderlecht lijkt Dolberg stilaan wel opnieuw naar zijn beste vorm toe te groeien. Hij zit momenteel al aan zeven doelpunten in de Jupiler Pro League en moet daarmee enkel Kevin Denkey (Cercle) en Aboubakary Koita (STVV) laten voorgaan op de topschutterslijst.

Analist Nordin Jbari was wel verrast over de Dolberg die we bij Anderlecht tot dusver te zien kregen. "Ik was toch verbaasd. Ik had in hem een meer complete aanvaller gezien, die met de rug naar doel kon spelen en aan het spel zou deelnemen. Maar hij blijkt vooral een sluwe vos in de zestien te zijn", stelt hij in La Dernière Heure.

Dolberg past zich aan

Dat blijkt ook uit het feit dat Dolberg zijn vier laatste goals allemaal van binnen de kleine rechthoek maakte. Verder blijft de Deen vaak afwezig in de combinaties. Dat deert Anderlecht niet en Jbari ziet daar ook een bewuste strategie in.

"In het begin zocht Dolberg nog naar zijn plaats in de groep. Hij heeft de intelligentie gehad om te begrijpen dat hij omringd is door goede spelers", stelt de ex-spits. "Ook al combineert hij niet vaak met hen en biedt hij hen verder weinig steun, heeft hij wel zijn rol aangepast aan hun kwaliteiten."

Had je verwacht dat Dolberg zoveel zou scoren?

Meest recent

‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

54
54
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

42
42
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

100
100
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

426
426
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

100
100
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

422
422
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

308
308
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

339
339
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

221
221
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

297
297
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

541
541
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

599
599
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

475
475
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

244
244
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

501
501
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

475
475
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

433
433
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

478
478
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

493
493
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

614
614
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

753
753
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

41
41
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

738
738
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

332
332
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1635
1635

Meer sportnieuws