Verrassende vaststelling rond Dolberg bij Anderlecht

door
Verrassende vaststelling rond Dolberg bij Anderlecht

Anderlecht draait dezer dagen weer netjes mee in de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Voorlopig kan je dus stellen dat de zware investeringen van de voorbije zomer resultaat opleveren. Er streken toen heel wat ervaren spelers neer in het Lotto Park, onder wie ook enkele ronkende namen.

Zo begon Anderlecht zijn zomermercato met het aantrekken van Kasper Dolberg. De 26-jarige Deen kwam naar Paars-Wit om zijn carrrière weer te lanceren. Die begon immers zeer veelbelovend bij Ajax, maar de voorbije jaren kon hij bij OGC Nice, Sevilla en Hoffenheim de (hoge) verwachtingen niet inlossen.

LEES OOK: 'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Dolberg verrast bij Anderlecht

Bij Anderlecht lijkt Dolberg stilaan wel opnieuw naar zijn beste vorm toe te groeien. Hij zit momenteel al aan zeven doelpunten in de Jupiler Pro League en moet daarmee enkel Kevin Denkey (Cercle) en Aboubakary Koita (STVV) laten voorgaan op de topschutterslijst.

Analist Nordin Jbari was wel verrast over de Dolberg die we bij Anderlecht tot dusver te zien kregen. "Ik was toch verbaasd. Ik had in hem een meer complete aanvaller gezien, die met de rug naar doel kon spelen en aan het spel zou deelnemen. Maar hij blijkt vooral een sluwe vos in de zestien te zijn", stelt hij in La Dernière Heure.

Dolberg past zich aan

Dat blijkt ook uit het feit dat Dolberg zijn vier laatste goals allemaal van binnen de kleine rechthoek maakte. Verder blijft de Deen vaak afwezig in de combinaties. Dat deert Anderlecht niet en Jbari ziet daar ook een bewuste strategie in.

"In het begin zocht Dolberg nog naar zijn plaats in de groep. Hij heeft de intelligentie gehad om te begrijpen dat hij omringd is door goede spelers", stelt de ex-spits. "Ook al combineert hij niet vaak met hen en biedt hij hen verder weinig steun, heeft hij wel zijn rol aangepast aan hun kwaliteiten."

Had je verwacht dat Dolberg zoveel zou scoren?

Meest recent

'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

40
40
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

37
37
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

83
83
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

100
100
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

413
413
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

56
56
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

225
225
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

66
66
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

121
121
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

739
739
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

86
86
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

197
197
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

490
490
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

127
127
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

344
344
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

75
75
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

419
419
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

775
775
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

225
225
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

741
741
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

179
179
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

405
405
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

80
80
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

119
119
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

251
251

Meer sportnieuws