Verrassende vaststelling rond Dolberg bij Anderlecht

1003 stemmen
Verrassende vaststelling rond Dolberg bij Anderlecht

Anderlecht draait dezer dagen weer netjes mee in de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Voorlopig kan je dus stellen dat de zware investeringen van de voorbije zomer resultaat opleveren. Er streken toen heel wat ervaren spelers neer in het Lotto Park, onder wie ook enkele ronkende namen.

Zo begon Anderlecht zijn zomermercato met het aantrekken van Kasper Dolberg. De 26-jarige Deen kwam naar Paars-Wit om zijn carrrière weer te lanceren. Die begon immers zeer veelbelovend bij Ajax, maar de voorbije jaren kon hij bij OGC Nice, Sevilla en Hoffenheim de (hoge) verwachtingen niet inlossen.

LEES OOK: Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Dolberg verrast bij Anderlecht

Bij Anderlecht lijkt Dolberg stilaan wel opnieuw naar zijn beste vorm toe te groeien. Hij zit momenteel al aan zeven doelpunten in de Jupiler Pro League en moet daarmee enkel Kevin Denkey (Cercle) en Aboubakary Koita (STVV) laten voorgaan op de topschutterslijst.

Analist Nordin Jbari was wel verrast over de Dolberg die we bij Anderlecht tot dusver te zien kregen. "Ik was toch verbaasd. Ik had in hem een meer complete aanvaller gezien, die met de rug naar doel kon spelen en aan het spel zou deelnemen. Maar hij blijkt vooral een sluwe vos in de zestien te zijn", stelt hij in La Dernière Heure.

Dolberg past zich aan

Dat blijkt ook uit het feit dat Dolberg zijn vier laatste goals allemaal van binnen de kleine rechthoek maakte. Verder blijft de Deen vaak afwezig in de combinaties. Dat deert Anderlecht niet en Jbari ziet daar ook een bewuste strategie in.

"In het begin zocht Dolberg nog naar zijn plaats in de groep. Hij heeft de intelligentie gehad om te begrijpen dat hij omringd is door goede spelers", stelt de ex-spits. "Ook al combineert hij niet vaak met hen en biedt hij hen verder weinig steun, heeft hij wel zijn rol aangepast aan hun kwaliteiten."

Had je verwacht dat Dolberg zoveel zou scoren?

Meest recent

'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

136
136
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

199
199
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

36
36
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

295
295
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

246
246
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

118
118
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

135
135
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

346
346
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

444
444
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

146
146
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

313
313
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

92
92
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

616
616
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

124
124
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

366
366
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

51
51
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

94
94
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

140
140
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

283
283
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

85
85
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

885
885
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

234
234
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

359
359
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

476
476

Meer sportnieuws