Verrassende vaststelling rond Dolberg bij Anderlecht

door
Verrassende vaststelling rond Dolberg bij Anderlecht

Anderlecht draait dezer dagen weer netjes mee in de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Voorlopig kan je dus stellen dat de zware investeringen van de voorbije zomer resultaat opleveren. Er streken toen heel wat ervaren spelers neer in het Lotto Park, onder wie ook enkele ronkende namen.

Zo begon Anderlecht zijn zomermercato met het aantrekken van Kasper Dolberg. De 26-jarige Deen kwam naar Paars-Wit om zijn carrrière weer te lanceren. Die begon immers zeer veelbelovend bij Ajax, maar de voorbije jaren kon hij bij OGC Nice, Sevilla en Hoffenheim de (hoge) verwachtingen niet inlossen.

LEES OOK: WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Dolberg verrast bij Anderlecht

Bij Anderlecht lijkt Dolberg stilaan wel opnieuw naar zijn beste vorm toe te groeien. Hij zit momenteel al aan zeven doelpunten in de Jupiler Pro League en moet daarmee enkel Kevin Denkey (Cercle) en Aboubakary Koita (STVV) laten voorgaan op de topschutterslijst.

Analist Nordin Jbari was wel verrast over de Dolberg die we bij Anderlecht tot dusver te zien kregen. "Ik was toch verbaasd. Ik had in hem een meer complete aanvaller gezien, die met de rug naar doel kon spelen en aan het spel zou deelnemen. Maar hij blijkt vooral een sluwe vos in de zestien te zijn", stelt hij in La Dernière Heure.

Dolberg past zich aan

Dat blijkt ook uit het feit dat Dolberg zijn vier laatste goals allemaal van binnen de kleine rechthoek maakte. Verder blijft de Deen vaak afwezig in de combinaties. Dat deert Anderlecht niet en Jbari ziet daar ook een bewuste strategie in.

"In het begin zocht Dolberg nog naar zijn plaats in de groep. Hij heeft de intelligentie gehad om te begrijpen dat hij omringd is door goede spelers", stelt de ex-spits. "Ook al combineert hij niet vaak met hen en biedt hij hen verder weinig steun, heeft hij wel zijn rol aangepast aan hun kwaliteiten."

Had je verwacht dat Dolberg zoveel zou scoren?

Meest recent

'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

14
14
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

49
49
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

853
853
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

102
102
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

183
183
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

87
87
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

218
218
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

121
121
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

65
65
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

66
66
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

636
636
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

136
136
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

399
399
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

109
109
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

512
512
Antwerp luidt alarmbel: rampscenario voor Overmars

Dankzij een negen op negen, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup, ...

239
239
'Leko drukt stempel: wissel van de wacht bij Club Brugge'

Ivan Leko heeft zijn competitiestart bij Club Brugge niet gemist, want ondanks een barslechte eerste ...

704
704
Met De Cat naar WK? Garcia geeft selectiehint

De voorbije maanden is Nathan De Cat op indrukwekkende wijze ontbolsterd bij Anderlecht. Na zijn ...

186
186
JPL-smaakmaker brengt Club en Anderlecht transferboodschap

Binnen een tweetal weken gaat de wintermercato van start. Zowel bij Club Brugge als Anderlecht ...

219
219
'Club Brugge gruwelt: Barça wil toptalent wegkapen'

Club Brugge zette de voorbije jaren enorme stappen in zijn jeugdopleiding en plukt daar alsmaar meer ...

446
446
'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Nadat het vorig seizoen plots helemaal instortte, lijkt Manchester City dit seizoen weer herrezen te ...

78
78
Uithaal Garcia naar Club: bond neemt standpunt in

Intussen is Rudi Garcia een jaar aan de slag als bondscoach van de Rode Duivels. In die periode liet ...

401
401
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

37
37
'Club en Anderlecht willen gratis slag slaan bij PSV'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en het lijkt erop dat we zowel bij Anderlecht als Club ...

159
159
'Deze job bij topclub wees Thomas Vermaelen af'

Intussen zijn al een aantal Rode Duivels uit de gouden generatie in het trainersvak gestapt. Vincent ...

122
122

Meer sportnieuws