Topcontract overmeestert Anderlecht: Riemer heeft hem in de zak

574
Topcontract overmeestert Anderlecht: Riemer heeft hem in de zak

Op sportief en financieel gebied lijkt de rol van Benito Raman in het Lotto Park uitgespeeld te zijn. Na Kasper Dolberg en Luis Vazquez is hij pas de derde keus in de aanvalslinie van Anderlecht, en voor de club is het enkel wachten tot zijn (dikbetaald) contract afloopt.

Tot op heden zijn er geen aanwijzingen dat Anderlecht van plan is om de optie in het aflopende contract van deze grootverdiener te verlengen, laat staan om te onderhandelen over een nieuwe contractverlenging.

Desondanks toont Brian Riemer zijn pragmatische aanpak door de overbodig geachte Raman te gebruiken wanneer dat echt nodig is. Dit was het geval in de wedstrijd tegen KAS Eupen - toen was hij echter ziek - en onlangs ook in de bekerwedstrijd tegen La Louvière.

Hoewel er vorig seizoen geruchten waren over een vertroebelde relatie tussen Riemer en Raman, lijkt de coach nu toch bereid te zijn om op opportunistische wijze gebruik te maken van de 28-jarige aanvaller.

LEES OOK: Transferitis in Mechelen: Raman haalt uit naar maats

Anderlecht wil snel en dringend van Raman af

“Raman blijft gewoon bij ons”, zei Jesper Fredberg na het sluiten van de zomermercato bij Mauve + Gold. “We zijn er niet in geslaagd om een oplossing te vinden en hij zal moeten vechten voor zijn plaats.”

Tot in de laatste dagen van de transfermarkt had Anderlecht gezocht naar mogelijkheden om Raman te laten vertrekken. Ondanks het feit dat de aanvaller een optie heeft om zijn aflopende contract met nog een extra jaar te verlengen, wilden de Brusselaars snel en dringend van hem af.

Raman verdient aanzienlijk goed zijn boterham bij Anderlecht, maar zijn prestaties op het veld staan helaas niet in verhouding tot zijn hoge salaris. Het lichten van de eenjarige cluboptie, met bijbehorende loonsverhoging van 25%, is daarom helemaal uit den boze en allerminst geen realistische optie voor de Brusselaars.

Het aanstaande vertrek van Raman moet aanzienlijk meer financiële ruimte creëren binnen de budgetten van Anderlecht.

Anderlecht zet Raman met de rug tegen de muur

Naar verluidt kreeg Benito Raman pas 24 uur voor het sluiten van de zomerse transfermarkt in de ons omliggende landen te horen dat hij moest uitkijken naar een andere club. De aanvaller had zijn zinnen gezet op een overstap naar Sint-Truiden en bereikte zelfs een persoonlijk akkoord met de Kanaries.

Raman gaf de voorkeur aan STVV boven KV Kortrijk, Oud-Heverlee Leuven en zelfs een Griekse club.

Volgens Het Belang van Limburg rees er echter een groot struikelblok, aangezien STVV slechts bereid was om 'slechts' 700 duizend euro van Raman's loonkosten te dragen, terwijl Sporting Anderlecht niet langer wilde opdraaien voor de rest van zijn riante contract dat doorloopt tot eind juni volgend jaar.

Hierdoor kwam er uiteindelijk geen transfer voor Raman naar Sint-Truiden, die op 28-jarige leeftijd zijn wellicht laatste 'topcontract' niet zomaar wilde opgeven. Johan Boskamp was het daarmee eens en vond dat Anderlecht de rest van zijn salaris had moeten bijpassen.

“Je kan een speler niet dwingen om in te leveren, zeker niet als je tegelijk met miljoenen loopt te strooien op de transfermarkt.”

Anderlecht rekent zelfs niet op Raman in bekerwedstrijden

Sindsdien is de situatie van Benito Raman serieus verslechterd bij Anderlecht. Hij heeft geen speeltijd en wedstrijdselecties meer gekregen, en volgens La Dernière Heure leek het er zelfs op dat hij niet meer hoefde te rekenen op speelkansen in de bekerwedstrijden.

Naast zijn dikbetaalde contract past Raman ook niet in de sportieve plannen van Brian Riemer, en de relatie tussen beiden zou vorig seizoen al behoorlijk vertroebeld zijn geweest. Het Nieuwsblad meldde dat de wispelturigheid van de pocketspits - ook naast het veld - “moeilijk ligt”.

Raman is een centrumspits, maar op die positie is Kasper Dolberg de eerste keuze, met Luis Vazquez als eerste vervanger. Brian Riemer heeft eerder in het seizoen al duidelijk gemaakt dat Benito Raman niet past binnen zijn tactische plan en systeem.

De coach geeft de voorkeur aan spelers die gedurende de volledige wedstrijd alles kunnen geven, terwijl Riemer heeft aangegeven dat Raman niet in staat is om 90 minuten te spelen.

Raman wil met plezier vijf jaar bijtekenen bij Anderlecht

Raman blijft weliswaar meetrainen met de A-kern, maar hij heeft niet meer dan een rol als overbodige speler in de selectie. Op deze manier is Raman in zekere zin de nieuwe Adrien Trebel bij Anderlecht.

Binnen de kleedkamer wordt de 28-jarige op handen gedragen, aangezien hij voor ambiance zorgt en grapjes uithaalt, en ook bij een deel van de fans is Raman nog steeds een geliefde figuur.

Daarnaast voelt hij zich ook verbonden met de club en hij heeft vorig seizoen in een interview met Het Laatste Nieuws zelfs verklaard dat hij met plezier nog voor vijf jaar wilde bijtekenen in het Lotto Park.

Maar sportief-financieel is de rol van Raman duidelijk uitgespeeld in het Lotto Park, en is het enkel wachten tot zijn contract afloopt.

Riemer schrijft Raman dan toch niet af bij Anderlecht

Na zijn mislukte transfer naar Sint-Truiden maakte Benito Raman geen deel meer uit van de wedstrijdselecties van Anderlecht. Hij werd consequent gepasseerd door Brian Riemer, maar toch kwam er eind september een opmerkelijke ommekeer toen de coach verklaarde dat de aanvaller nog steeds deel uitmaakt van zijn plannen.

Voor de wedstrijd tegen KAS Eupen waren Francis Amuzu en Kasper Dolberg niet beschikbaar door blessures, waardoor Raman, onder normale omstandigheden (hij was echter ziek), in de wedstrijdselectie zou zijn opgenomen.

“Het klopt dat op deadlineday een transfer van Raman is afgeketst, maar hij is daarvoor niet gestraft. Benny ligt nog altijd goed in de spelersgroep en bij de coaches en hij kan zich op termijn tonen”, zei Riemer toen.

“We hebben hem laten weten dat de concurrentie sterk is en dat hij aan het einde van de transferperiode kon vertrekken. Maar hij is gebleven. Vanaf dat moment maakt hij deel uit van mijn team. Benito is erg geliefd bij de groep en de staf. Hij begrijpt dat er veel concurrentie is binnen de kern.”

Bekerheld Raman moet niet rekenen op contractverlenging

Brian Riemer heeft eerder deze week laten zien dat zijn woorden over Benito Raman gemeend waren, want in de bekerwedstrijd tegen La Louvière maakte de aanvaller voor het eerst sinds 27 augustus weer deel uit van de wedstrijdselectie én maakte hij minuten.

De 28-jarige aanvaller startte de wedstrijd op Tivoli en werd de held van de wedstrijd door de winnende goal te scoren. Raman viel ook op door zijn onvermoeibare inzet, energie, intensiteit en werklust.

De fiere aanvaller was blij dat hij na twee maanden aan de zijlijn eindelijk weer kon schitteren en hij was de meest bedrijvige speler in het B-elftal van Anderlecht. “Hij verliet het veld terwijl hij op zijn borst klopte”, stelde La Dernière Heure vast.

“Benito traint elke dag hard. Hij heeft het verdiend om dat doelpunt te maken”, zei Brian Riemer na de wedstrijd. Desalniettemin heeft de Deense coach niet de intentie om van gedachten te veranderen over de positie van Raman, die de derde keuze in de hiërarchie van centrumspitsen blijft.

“We wisten dat met drie aanvallers voor één positie er een probleem zou ontstaan en dat er voor een van de drie geen plaats op het wedstrijdblad zou zijn”, rechtvaardigde de coach zich.

Tot op heden zijn er dan ook geen aanwijzingen dat Anderlecht bereid is om de optie in het aflopende contract van Raman te lichten, laat staan om te praten over een nieuwe contractverlenging.

Anderlecht moet Raman houden aan verminderde voorwaarden

Meest recent

Tielemans zorgt voor stijgende verbazing: ex-ploegmaat getuigt

Na zijn tegenvallende Premier League-debuut bij Manchester United kreeg Youri Tielemans de nodige ...

5
5
Gedonder in Genk: hoe Thorup nu al in nauwe schoentjes zit

Na de onwaarschijnlijke instorting op het veld van Antwerp FC toonde Jess Thorup zich een gebroken ...

198
198
Antwerp rondt langverwachte transfer eindelijk af

Royal Antwerp FC is volop bezig met het samenstellen van de selectie. Sportief directeur Marc ...

55
55
'Lille weert Fernandez-Pardo, transfer voor Ramazani'

Largie Ramazani lijkt op weg naar de uitgang bij Leeds United, maar het is nog onduidelijk waar de ...

46
46
Bruno looft aanwinst: "Nu elke match laten zien"

Lukas Ambros heeft zich snel aangepast bij Anderlecht. De middenvelder maakt indruk op zijn ...

187
187
'Zéér plotse transferwending bij Standard'

Een opvallende wending bij Standard. De transfer van Dennis Ayensa naar Gençlerbirligi leek ...

156
156
Antwerp maakt vertrek aanvaller wereldkundig

Royal Antwerp FC  heeft zopas een uitgaande transfer afgerond. De Great Old heeft afscheid ...

67
67
'Bod op El Ouahdi, KRC Genk plant extra aanwinst'

Racing Genk is nog niet klaar op de transfermarkt. De Limburgers hebben beslist om opnieuw de markt ...

277
277
Baro verklapt: "Bij een topbod vertrekt hij"

Bij AA Gent gaat er nog wat gebeuren op de transfermarkt. De Buffalo’s gaan wellicht nog een ...

292
292
RC Genk ziet speler indruk maken: "Iedereen wil zo'n speler"

Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse aanvaller maakt indruk met ...

135
135
'Anderlecht zet zinnen op ex-speler van Real Madrid'

RSC Anderlecht is allerminst klaar op de transfermarkt. Er komen nog zeker twee spelers bij. Volgens ...

393
393
Zulte Waregem verrast en haalt Belgisch talent binnen

Zulte Waregem is knap aan het seizoen begonnen en prijkt met een zeven op negen voorlopig zelfs op ...

124
124
'Genk heeft keuze gemaakt voor laatste aanwinst'

KRC Genk wil voor het einde van de zomermercato nog minstens één transferslag slaan. ...

239
239
'Nieuwe wending: transfer Fofana onafwendbaar'

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de league phase van de Champions League uitgedeeld. ...

99
99
Lommel shopt weer bij Ajax, Patro laat Belg gaan

Met het einde van de zomermercato stilaan in zicht, zijn heel wat Belgische clubs nog druk in de ...

31
31
'Club Brugge strikt Mike: details van deal bekend'

Bij Club Brugge lijken ze klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk. Donderdag wisten ze ook ...

307
307
'Genk schrikt: 'nieuwe Doku' trekt naar Europese topclub'

Bij KRC Genk rekenen ze nog steeds hard op hun jeugdopleiding om het eerste elftal te versterken, ...

202
202
'Overmars verbaast en bezorgt Antwerp Barça-talent'

Bij Antwerp zijn ze het seizoen verrassend sterk begonnen met een zeven op negen, maar desondanks ...

350
350
'Genk zoekt een zes: tweede target bekend'

Na een wisselvallig seizoensbegin met een vier op negen en tal van tegendoelpunten, wil KRC Genk in ...

168
168
'Union in blijde verwachting: ex-speler Club op komst'

Bij Union is het al een drukke transferzomer geweest. De vice-kampioen was er zeer snel bij voor ...

204
204
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft straffe aanwinst beet, Anderlecht in actie'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

424
424
Westerlo haalt toptalent en jeugdinternational binnen

KVC Westerlo heeft nog een nieuwe middenvelder binnengehaald. De Kemphanen zijn slecht aan het ...

32
32
Karl Vannieuwkerke haalt extreem scherp uit: “Beheers je!”

Na een bijzonder drukke sportzomer heeft Karl Vannieuwkerke zijn aandacht opnieuw op het voetbal ...

108
108
KV Mechelen pakt groots uit met oude bekende

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen groots uitgepakt met een nieuwe zomertransfer. ...

161
161
Beerschot heeft sensationele terugkeer helemaal beet

Beerschot begon zijn seizoen met een drie op zes in de Challenger Pro League, na een ruime zege ...

180
180

Meer sportnieuws