Topcontract overmeestert Anderlecht: Riemer heeft hem in de zak

door
Topcontract overmeestert Anderlecht: Riemer heeft hem in de zak

Op sportief en financieel gebied lijkt de rol van Benito Raman in het Lotto Park uitgespeeld te zijn. Na Kasper Dolberg en Luis Vazquez is hij pas de derde keus in de aanvalslinie van Anderlecht, en voor de club is het enkel wachten tot zijn (dikbetaald) contract afloopt.

Tot op heden zijn er geen aanwijzingen dat Anderlecht van plan is om de optie in het aflopende contract van deze grootverdiener te verlengen, laat staan om te onderhandelen over een nieuwe contractverlenging.

Desondanks toont Brian Riemer zijn pragmatische aanpak door de overbodig geachte Raman te gebruiken wanneer dat echt nodig is. Dit was het geval in de wedstrijd tegen KAS Eupen - toen was hij echter ziek - en onlangs ook in de bekerwedstrijd tegen La Louvière.

Hoewel er vorig seizoen geruchten waren over een vertroebelde relatie tussen Riemer en Raman, lijkt de coach nu toch bereid te zijn om op opportunistische wijze gebruik te maken van de 28-jarige aanvaller.

LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

Anderlecht wil snel en dringend van Raman af

“Raman blijft gewoon bij ons”, zei Jesper Fredberg na het sluiten van de zomermercato bij Mauve + Gold. “We zijn er niet in geslaagd om een oplossing te vinden en hij zal moeten vechten voor zijn plaats.”

Tot in de laatste dagen van de transfermarkt had Anderlecht gezocht naar mogelijkheden om Raman te laten vertrekken. Ondanks het feit dat de aanvaller een optie heeft om zijn aflopende contract met nog een extra jaar te verlengen, wilden de Brusselaars snel en dringend van hem af.

Raman verdient aanzienlijk goed zijn boterham bij Anderlecht, maar zijn prestaties op het veld staan helaas niet in verhouding tot zijn hoge salaris. Het lichten van de eenjarige cluboptie, met bijbehorende loonsverhoging van 25%, is daarom helemaal uit den boze en allerminst geen realistische optie voor de Brusselaars.

Het aanstaande vertrek van Raman moet aanzienlijk meer financiële ruimte creëren binnen de budgetten van Anderlecht.

Anderlecht zet Raman met de rug tegen de muur

Naar verluidt kreeg Benito Raman pas 24 uur voor het sluiten van de zomerse transfermarkt in de ons omliggende landen te horen dat hij moest uitkijken naar een andere club. De aanvaller had zijn zinnen gezet op een overstap naar Sint-Truiden en bereikte zelfs een persoonlijk akkoord met de Kanaries.

Raman gaf de voorkeur aan STVV boven KV Kortrijk, Oud-Heverlee Leuven en zelfs een Griekse club.

Volgens Het Belang van Limburg rees er echter een groot struikelblok, aangezien STVV slechts bereid was om 'slechts' 700 duizend euro van Raman's loonkosten te dragen, terwijl Sporting Anderlecht niet langer wilde opdraaien voor de rest van zijn riante contract dat doorloopt tot eind juni volgend jaar.

Hierdoor kwam er uiteindelijk geen transfer voor Raman naar Sint-Truiden, die op 28-jarige leeftijd zijn wellicht laatste 'topcontract' niet zomaar wilde opgeven. Johan Boskamp was het daarmee eens en vond dat Anderlecht de rest van zijn salaris had moeten bijpassen.

“Je kan een speler niet dwingen om in te leveren, zeker niet als je tegelijk met miljoenen loopt te strooien op de transfermarkt.”

Anderlecht rekent zelfs niet op Raman in bekerwedstrijden

Sindsdien is de situatie van Benito Raman serieus verslechterd bij Anderlecht. Hij heeft geen speeltijd en wedstrijdselecties meer gekregen, en volgens La Dernière Heure leek het er zelfs op dat hij niet meer hoefde te rekenen op speelkansen in de bekerwedstrijden.

Naast zijn dikbetaalde contract past Raman ook niet in de sportieve plannen van Brian Riemer, en de relatie tussen beiden zou vorig seizoen al behoorlijk vertroebeld zijn geweest. Het Nieuwsblad meldde dat de wispelturigheid van de pocketspits - ook naast het veld - “moeilijk ligt”.

Raman is een centrumspits, maar op die positie is Kasper Dolberg de eerste keuze, met Luis Vazquez als eerste vervanger. Brian Riemer heeft eerder in het seizoen al duidelijk gemaakt dat Benito Raman niet past binnen zijn tactische plan en systeem.

De coach geeft de voorkeur aan spelers die gedurende de volledige wedstrijd alles kunnen geven, terwijl Riemer heeft aangegeven dat Raman niet in staat is om 90 minuten te spelen.

Raman wil met plezier vijf jaar bijtekenen bij Anderlecht

Raman blijft weliswaar meetrainen met de A-kern, maar hij heeft niet meer dan een rol als overbodige speler in de selectie. Op deze manier is Raman in zekere zin de nieuwe Adrien Trebel bij Anderlecht.

Binnen de kleedkamer wordt de 28-jarige op handen gedragen, aangezien hij voor ambiance zorgt en grapjes uithaalt, en ook bij een deel van de fans is Raman nog steeds een geliefde figuur.

Daarnaast voelt hij zich ook verbonden met de club en hij heeft vorig seizoen in een interview met Het Laatste Nieuws zelfs verklaard dat hij met plezier nog voor vijf jaar wilde bijtekenen in het Lotto Park.

Maar sportief-financieel is de rol van Raman duidelijk uitgespeeld in het Lotto Park, en is het enkel wachten tot zijn contract afloopt.

Riemer schrijft Raman dan toch niet af bij Anderlecht

Na zijn mislukte transfer naar Sint-Truiden maakte Benito Raman geen deel meer uit van de wedstrijdselecties van Anderlecht. Hij werd consequent gepasseerd door Brian Riemer, maar toch kwam er eind september een opmerkelijke ommekeer toen de coach verklaarde dat de aanvaller nog steeds deel uitmaakt van zijn plannen.

Voor de wedstrijd tegen KAS Eupen waren Francis Amuzu en Kasper Dolberg niet beschikbaar door blessures, waardoor Raman, onder normale omstandigheden (hij was echter ziek), in de wedstrijdselectie zou zijn opgenomen.

“Het klopt dat op deadlineday een transfer van Raman is afgeketst, maar hij is daarvoor niet gestraft. Benny ligt nog altijd goed in de spelersgroep en bij de coaches en hij kan zich op termijn tonen”, zei Riemer toen.

“We hebben hem laten weten dat de concurrentie sterk is en dat hij aan het einde van de transferperiode kon vertrekken. Maar hij is gebleven. Vanaf dat moment maakt hij deel uit van mijn team. Benito is erg geliefd bij de groep en de staf. Hij begrijpt dat er veel concurrentie is binnen de kern.”

Bekerheld Raman moet niet rekenen op contractverlenging

Brian Riemer heeft eerder deze week laten zien dat zijn woorden over Benito Raman gemeend waren, want in de bekerwedstrijd tegen La Louvière maakte de aanvaller voor het eerst sinds 27 augustus weer deel uit van de wedstrijdselectie én maakte hij minuten.

De 28-jarige aanvaller startte de wedstrijd op Tivoli en werd de held van de wedstrijd door de winnende goal te scoren. Raman viel ook op door zijn onvermoeibare inzet, energie, intensiteit en werklust.

De fiere aanvaller was blij dat hij na twee maanden aan de zijlijn eindelijk weer kon schitteren en hij was de meest bedrijvige speler in het B-elftal van Anderlecht. “Hij verliet het veld terwijl hij op zijn borst klopte”, stelde La Dernière Heure vast.

“Benito traint elke dag hard. Hij heeft het verdiend om dat doelpunt te maken”, zei Brian Riemer na de wedstrijd. Desalniettemin heeft de Deense coach niet de intentie om van gedachten te veranderen over de positie van Raman, die de derde keuze in de hiërarchie van centrumspitsen blijft.

“We wisten dat met drie aanvallers voor één positie er een probleem zou ontstaan en dat er voor een van de drie geen plaats op het wedstrijdblad zou zijn”, rechtvaardigde de coach zich.

Tot op heden zijn er dan ook geen aanwijzingen dat Anderlecht bereid is om de optie in het aflopende contract van Raman te lichten, laat staan om te praten over een nieuwe contractverlenging.

Anderlecht moet Raman houden aan verminderde voorwaarden

Meest recent

'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

8
8
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

9
9
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

21
21
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

204
204
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

98
98
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

33
33
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

62
62
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

346
346
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

145
145
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

29
29
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

56
56
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

302
302
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

342
342
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

99
99
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

279
279
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

352
352
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

452
452
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

349
349
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

121
121
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

667
667
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

781
781
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

251
251
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

338
338
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

74
74

Meer sportnieuws