Topcontract overmeestert Anderlecht: Riemer heeft hem in de zak

574
Topcontract overmeestert Anderlecht: Riemer heeft hem in de zak

Op sportief en financieel gebied lijkt de rol van Benito Raman in het Lotto Park uitgespeeld te zijn. Na Kasper Dolberg en Luis Vazquez is hij pas de derde keus in de aanvalslinie van Anderlecht, en voor de club is het enkel wachten tot zijn (dikbetaald) contract afloopt.

Tot op heden zijn er geen aanwijzingen dat Anderlecht van plan is om de optie in het aflopende contract van deze grootverdiener te verlengen, laat staan om te onderhandelen over een nieuwe contractverlenging.

Desondanks toont Brian Riemer zijn pragmatische aanpak door de overbodig geachte Raman te gebruiken wanneer dat echt nodig is. Dit was het geval in de wedstrijd tegen KAS Eupen - toen was hij echter ziek - en onlangs ook in de bekerwedstrijd tegen La Louvière.

Hoewel er vorig seizoen geruchten waren over een vertroebelde relatie tussen Riemer en Raman, lijkt de coach nu toch bereid te zijn om op opportunistische wijze gebruik te maken van de 28-jarige aanvaller.

LEES OOK: Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Anderlecht wil snel en dringend van Raman af

“Raman blijft gewoon bij ons”, zei Jesper Fredberg na het sluiten van de zomermercato bij Mauve + Gold. “We zijn er niet in geslaagd om een oplossing te vinden en hij zal moeten vechten voor zijn plaats.”

Tot in de laatste dagen van de transfermarkt had Anderlecht gezocht naar mogelijkheden om Raman te laten vertrekken. Ondanks het feit dat de aanvaller een optie heeft om zijn aflopende contract met nog een extra jaar te verlengen, wilden de Brusselaars snel en dringend van hem af.

Raman verdient aanzienlijk goed zijn boterham bij Anderlecht, maar zijn prestaties op het veld staan helaas niet in verhouding tot zijn hoge salaris. Het lichten van de eenjarige cluboptie, met bijbehorende loonsverhoging van 25%, is daarom helemaal uit den boze en allerminst geen realistische optie voor de Brusselaars.

Het aanstaande vertrek van Raman moet aanzienlijk meer financiële ruimte creëren binnen de budgetten van Anderlecht.

Anderlecht zet Raman met de rug tegen de muur

Naar verluidt kreeg Benito Raman pas 24 uur voor het sluiten van de zomerse transfermarkt in de ons omliggende landen te horen dat hij moest uitkijken naar een andere club. De aanvaller had zijn zinnen gezet op een overstap naar Sint-Truiden en bereikte zelfs een persoonlijk akkoord met de Kanaries.

Raman gaf de voorkeur aan STVV boven KV Kortrijk, Oud-Heverlee Leuven en zelfs een Griekse club.

Volgens Het Belang van Limburg rees er echter een groot struikelblok, aangezien STVV slechts bereid was om 'slechts' 700 duizend euro van Raman's loonkosten te dragen, terwijl Sporting Anderlecht niet langer wilde opdraaien voor de rest van zijn riante contract dat doorloopt tot eind juni volgend jaar.

Hierdoor kwam er uiteindelijk geen transfer voor Raman naar Sint-Truiden, die op 28-jarige leeftijd zijn wellicht laatste 'topcontract' niet zomaar wilde opgeven. Johan Boskamp was het daarmee eens en vond dat Anderlecht de rest van zijn salaris had moeten bijpassen.

“Je kan een speler niet dwingen om in te leveren, zeker niet als je tegelijk met miljoenen loopt te strooien op de transfermarkt.”

Anderlecht rekent zelfs niet op Raman in bekerwedstrijden

Sindsdien is de situatie van Benito Raman serieus verslechterd bij Anderlecht. Hij heeft geen speeltijd en wedstrijdselecties meer gekregen, en volgens La Dernière Heure leek het er zelfs op dat hij niet meer hoefde te rekenen op speelkansen in de bekerwedstrijden.

Naast zijn dikbetaalde contract past Raman ook niet in de sportieve plannen van Brian Riemer, en de relatie tussen beiden zou vorig seizoen al behoorlijk vertroebeld zijn geweest. Het Nieuwsblad meldde dat de wispelturigheid van de pocketspits - ook naast het veld - “moeilijk ligt”.

Raman is een centrumspits, maar op die positie is Kasper Dolberg de eerste keuze, met Luis Vazquez als eerste vervanger. Brian Riemer heeft eerder in het seizoen al duidelijk gemaakt dat Benito Raman niet past binnen zijn tactische plan en systeem.

De coach geeft de voorkeur aan spelers die gedurende de volledige wedstrijd alles kunnen geven, terwijl Riemer heeft aangegeven dat Raman niet in staat is om 90 minuten te spelen.

Raman wil met plezier vijf jaar bijtekenen bij Anderlecht

Raman blijft weliswaar meetrainen met de A-kern, maar hij heeft niet meer dan een rol als overbodige speler in de selectie. Op deze manier is Raman in zekere zin de nieuwe Adrien Trebel bij Anderlecht.

Binnen de kleedkamer wordt de 28-jarige op handen gedragen, aangezien hij voor ambiance zorgt en grapjes uithaalt, en ook bij een deel van de fans is Raman nog steeds een geliefde figuur.

Daarnaast voelt hij zich ook verbonden met de club en hij heeft vorig seizoen in een interview met Het Laatste Nieuws zelfs verklaard dat hij met plezier nog voor vijf jaar wilde bijtekenen in het Lotto Park.

Maar sportief-financieel is de rol van Raman duidelijk uitgespeeld in het Lotto Park, en is het enkel wachten tot zijn contract afloopt.

Riemer schrijft Raman dan toch niet af bij Anderlecht

Na zijn mislukte transfer naar Sint-Truiden maakte Benito Raman geen deel meer uit van de wedstrijdselecties van Anderlecht. Hij werd consequent gepasseerd door Brian Riemer, maar toch kwam er eind september een opmerkelijke ommekeer toen de coach verklaarde dat de aanvaller nog steeds deel uitmaakt van zijn plannen.

Voor de wedstrijd tegen KAS Eupen waren Francis Amuzu en Kasper Dolberg niet beschikbaar door blessures, waardoor Raman, onder normale omstandigheden (hij was echter ziek), in de wedstrijdselectie zou zijn opgenomen.

“Het klopt dat op deadlineday een transfer van Raman is afgeketst, maar hij is daarvoor niet gestraft. Benny ligt nog altijd goed in de spelersgroep en bij de coaches en hij kan zich op termijn tonen”, zei Riemer toen.

“We hebben hem laten weten dat de concurrentie sterk is en dat hij aan het einde van de transferperiode kon vertrekken. Maar hij is gebleven. Vanaf dat moment maakt hij deel uit van mijn team. Benito is erg geliefd bij de groep en de staf. Hij begrijpt dat er veel concurrentie is binnen de kern.”

Bekerheld Raman moet niet rekenen op contractverlenging

Brian Riemer heeft eerder deze week laten zien dat zijn woorden over Benito Raman gemeend waren, want in de bekerwedstrijd tegen La Louvière maakte de aanvaller voor het eerst sinds 27 augustus weer deel uit van de wedstrijdselectie én maakte hij minuten.

De 28-jarige aanvaller startte de wedstrijd op Tivoli en werd de held van de wedstrijd door de winnende goal te scoren. Raman viel ook op door zijn onvermoeibare inzet, energie, intensiteit en werklust.

De fiere aanvaller was blij dat hij na twee maanden aan de zijlijn eindelijk weer kon schitteren en hij was de meest bedrijvige speler in het B-elftal van Anderlecht. “Hij verliet het veld terwijl hij op zijn borst klopte”, stelde La Dernière Heure vast.

“Benito traint elke dag hard. Hij heeft het verdiend om dat doelpunt te maken”, zei Brian Riemer na de wedstrijd. Desalniettemin heeft de Deense coach niet de intentie om van gedachten te veranderen over de positie van Raman, die de derde keuze in de hiërarchie van centrumspitsen blijft.

“We wisten dat met drie aanvallers voor één positie er een probleem zou ontstaan en dat er voor een van de drie geen plaats op het wedstrijdblad zou zijn”, rechtvaardigde de coach zich.

Tot op heden zijn er dan ook geen aanwijzingen dat Anderlecht bereid is om de optie in het aflopende contract van Raman te lichten, laat staan om te praten over een nieuwe contractverlenging.

Anderlecht moet Raman houden aan verminderde voorwaarden

Meest recent

Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

12
12
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

39
39
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

30
30
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

91
91
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

133
133
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

63
63
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

38
38
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

162
162
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

81
81
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

151
151
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

182
182
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

44
44
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

71
71
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

350
350
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

248
248
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

201
201
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

945
945
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

373
373
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

155
155
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

201
201
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

98
98
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

230
230
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

279
279
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

648
648

Meer sportnieuws