Topcontract overmeestert Anderlecht: Riemer heeft hem in de zak

574
Topcontract overmeestert Anderlecht: Riemer heeft hem in de zak

Op sportief en financieel gebied lijkt de rol van Benito Raman in het Lotto Park uitgespeeld te zijn. Na Kasper Dolberg en Luis Vazquez is hij pas de derde keus in de aanvalslinie van Anderlecht, en voor de club is het enkel wachten tot zijn (dikbetaald) contract afloopt.

Tot op heden zijn er geen aanwijzingen dat Anderlecht van plan is om de optie in het aflopende contract van deze grootverdiener te verlengen, laat staan om te onderhandelen over een nieuwe contractverlenging.

Desondanks toont Brian Riemer zijn pragmatische aanpak door de overbodig geachte Raman te gebruiken wanneer dat echt nodig is. Dit was het geval in de wedstrijd tegen KAS Eupen - toen was hij echter ziek - en onlangs ook in de bekerwedstrijd tegen La Louvière.

Hoewel er vorig seizoen geruchten waren over een vertroebelde relatie tussen Riemer en Raman, lijkt de coach nu toch bereid te zijn om op opportunistische wijze gebruik te maken van de 28-jarige aanvaller.

LEES OOK: Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

Anderlecht wil snel en dringend van Raman af

“Raman blijft gewoon bij ons”, zei Jesper Fredberg na het sluiten van de zomermercato bij Mauve + Gold. “We zijn er niet in geslaagd om een oplossing te vinden en hij zal moeten vechten voor zijn plaats.”

Tot in de laatste dagen van de transfermarkt had Anderlecht gezocht naar mogelijkheden om Raman te laten vertrekken. Ondanks het feit dat de aanvaller een optie heeft om zijn aflopende contract met nog een extra jaar te verlengen, wilden de Brusselaars snel en dringend van hem af.

Raman verdient aanzienlijk goed zijn boterham bij Anderlecht, maar zijn prestaties op het veld staan helaas niet in verhouding tot zijn hoge salaris. Het lichten van de eenjarige cluboptie, met bijbehorende loonsverhoging van 25%, is daarom helemaal uit den boze en allerminst geen realistische optie voor de Brusselaars.

Het aanstaande vertrek van Raman moet aanzienlijk meer financiële ruimte creëren binnen de budgetten van Anderlecht.

Anderlecht zet Raman met de rug tegen de muur

Naar verluidt kreeg Benito Raman pas 24 uur voor het sluiten van de zomerse transfermarkt in de ons omliggende landen te horen dat hij moest uitkijken naar een andere club. De aanvaller had zijn zinnen gezet op een overstap naar Sint-Truiden en bereikte zelfs een persoonlijk akkoord met de Kanaries.

Raman gaf de voorkeur aan STVV boven KV Kortrijk, Oud-Heverlee Leuven en zelfs een Griekse club.

Volgens Het Belang van Limburg rees er echter een groot struikelblok, aangezien STVV slechts bereid was om 'slechts' 700 duizend euro van Raman's loonkosten te dragen, terwijl Sporting Anderlecht niet langer wilde opdraaien voor de rest van zijn riante contract dat doorloopt tot eind juni volgend jaar.

Hierdoor kwam er uiteindelijk geen transfer voor Raman naar Sint-Truiden, die op 28-jarige leeftijd zijn wellicht laatste 'topcontract' niet zomaar wilde opgeven. Johan Boskamp was het daarmee eens en vond dat Anderlecht de rest van zijn salaris had moeten bijpassen.

“Je kan een speler niet dwingen om in te leveren, zeker niet als je tegelijk met miljoenen loopt te strooien op de transfermarkt.”

Anderlecht rekent zelfs niet op Raman in bekerwedstrijden

Sindsdien is de situatie van Benito Raman serieus verslechterd bij Anderlecht. Hij heeft geen speeltijd en wedstrijdselecties meer gekregen, en volgens La Dernière Heure leek het er zelfs op dat hij niet meer hoefde te rekenen op speelkansen in de bekerwedstrijden.

Naast zijn dikbetaalde contract past Raman ook niet in de sportieve plannen van Brian Riemer, en de relatie tussen beiden zou vorig seizoen al behoorlijk vertroebeld zijn geweest. Het Nieuwsblad meldde dat de wispelturigheid van de pocketspits - ook naast het veld - “moeilijk ligt”.

Raman is een centrumspits, maar op die positie is Kasper Dolberg de eerste keuze, met Luis Vazquez als eerste vervanger. Brian Riemer heeft eerder in het seizoen al duidelijk gemaakt dat Benito Raman niet past binnen zijn tactische plan en systeem.

De coach geeft de voorkeur aan spelers die gedurende de volledige wedstrijd alles kunnen geven, terwijl Riemer heeft aangegeven dat Raman niet in staat is om 90 minuten te spelen.

Raman wil met plezier vijf jaar bijtekenen bij Anderlecht

Raman blijft weliswaar meetrainen met de A-kern, maar hij heeft niet meer dan een rol als overbodige speler in de selectie. Op deze manier is Raman in zekere zin de nieuwe Adrien Trebel bij Anderlecht.

Binnen de kleedkamer wordt de 28-jarige op handen gedragen, aangezien hij voor ambiance zorgt en grapjes uithaalt, en ook bij een deel van de fans is Raman nog steeds een geliefde figuur.

Daarnaast voelt hij zich ook verbonden met de club en hij heeft vorig seizoen in een interview met Het Laatste Nieuws zelfs verklaard dat hij met plezier nog voor vijf jaar wilde bijtekenen in het Lotto Park.

Maar sportief-financieel is de rol van Raman duidelijk uitgespeeld in het Lotto Park, en is het enkel wachten tot zijn contract afloopt.

Riemer schrijft Raman dan toch niet af bij Anderlecht

Na zijn mislukte transfer naar Sint-Truiden maakte Benito Raman geen deel meer uit van de wedstrijdselecties van Anderlecht. Hij werd consequent gepasseerd door Brian Riemer, maar toch kwam er eind september een opmerkelijke ommekeer toen de coach verklaarde dat de aanvaller nog steeds deel uitmaakt van zijn plannen.

Voor de wedstrijd tegen KAS Eupen waren Francis Amuzu en Kasper Dolberg niet beschikbaar door blessures, waardoor Raman, onder normale omstandigheden (hij was echter ziek), in de wedstrijdselectie zou zijn opgenomen.

“Het klopt dat op deadlineday een transfer van Raman is afgeketst, maar hij is daarvoor niet gestraft. Benny ligt nog altijd goed in de spelersgroep en bij de coaches en hij kan zich op termijn tonen”, zei Riemer toen.

“We hebben hem laten weten dat de concurrentie sterk is en dat hij aan het einde van de transferperiode kon vertrekken. Maar hij is gebleven. Vanaf dat moment maakt hij deel uit van mijn team. Benito is erg geliefd bij de groep en de staf. Hij begrijpt dat er veel concurrentie is binnen de kern.”

Bekerheld Raman moet niet rekenen op contractverlenging

Brian Riemer heeft eerder deze week laten zien dat zijn woorden over Benito Raman gemeend waren, want in de bekerwedstrijd tegen La Louvière maakte de aanvaller voor het eerst sinds 27 augustus weer deel uit van de wedstrijdselectie én maakte hij minuten.

De 28-jarige aanvaller startte de wedstrijd op Tivoli en werd de held van de wedstrijd door de winnende goal te scoren. Raman viel ook op door zijn onvermoeibare inzet, energie, intensiteit en werklust.

De fiere aanvaller was blij dat hij na twee maanden aan de zijlijn eindelijk weer kon schitteren en hij was de meest bedrijvige speler in het B-elftal van Anderlecht. “Hij verliet het veld terwijl hij op zijn borst klopte”, stelde La Dernière Heure vast.

“Benito traint elke dag hard. Hij heeft het verdiend om dat doelpunt te maken”, zei Brian Riemer na de wedstrijd. Desalniettemin heeft de Deense coach niet de intentie om van gedachten te veranderen over de positie van Raman, die de derde keuze in de hiërarchie van centrumspitsen blijft.

“We wisten dat met drie aanvallers voor één positie er een probleem zou ontstaan en dat er voor een van de drie geen plaats op het wedstrijdblad zou zijn”, rechtvaardigde de coach zich.

Tot op heden zijn er dan ook geen aanwijzingen dat Anderlecht bereid is om de optie in het aflopende contract van Raman te lichten, laat staan om te praten over een nieuwe contractverlenging.

Anderlecht moet Raman houden aan verminderde voorwaarden

Meest recent

Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

71
71
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

282
282
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

51
51
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

29
29
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

184
184
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

49
49
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

31
31
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

144
144
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

173
173
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

218
218
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

67
67
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

23
23
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

134
134
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

365
365
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

125
125
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

56
56
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

239
239
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

95
95
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

16
16
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

29
29
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met stunt

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

59
59
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

16
16
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

319
319
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

262
262
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

98
98

Meer sportnieuws