'Antwerp vreest: deze pion dringt aan op wintertransfer'

door
'Antwerp vreest: deze pion dringt aan op wintertransfer'

Antwerp boekte woensdagnamiddag een deugddoende zege in de beker tegen Lierse, dat met 1-4 verslagen werd. Daarvoor had de landskampioen en bekerhouder immers slechts één van zijn negen laatste officiële matchen gewonnen. Daardoor zakte het weg uit de top zes in de competitie en ook in de Champions League beleefde het enkele pijnlijke avonden.

Voor vele analisten is de conclusie dat Antwerp misschien toch te voorzichtig geweest is tijdens de zomermercato en zich onvoldoende versterkt heeft. In vergelijking met vorig seizoen is de kern niet al te veel gewijzigd en vooral in het offensieve compartiment ontbreekt het aan stootkracht.

LEES OOK: Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Yusuf wil weg bij Antwerp

Op het middenveld staat er wel een stevige as met de jonkies Arthur Vermeeren en Mandela Keita, die in oktober ook samen debuteerden als Rode Duivel. Hun ontbolstering ging ten koste van Alhassan Yusuf, die de laatste matchen door een blessure bij Keita wel weer titularis was.

De verwachting is echter dat de Nigeriaan weer naar de bank zal verdwijnen wanneer Keita terugkeert en daar neemt Yusuf volgens SCORENigeria geen vrede mee. Het medium, dat wel met een korreltje zout genomen lijkt te moeten worden, stelt dat hij daarom in januari de Bosuil wil en zou verlaten.

Antwerp kan wel cashen

Antwerp zou daarbij wel nog mogen hopen op een mooie winst. Het betaalde 2021 immers 1 miljoen euro om Yusuf bij IFK Göteborg weg te halen en sindsdien is de waarde van de middenvelder stevig gestegen. Transfermarkt schat momenteel dat Yusuf zo'n 4 miljoen waard is.

Ondanks dat hij het voorbije jaar minder speelde, zou Yusuf nog altijd de nodige interesse genieten. Het bericht schuift FC Porto, Sporting CP, Hellas Verona en Strasbourg naar voor als mogelijke bestemmingen. Vooral die eerste club zou opvallend zijn, want vorige week scoorde Yusuf in de Champions League nog tegen de Portugezen.

Moet Antwerp hem bij een goed bod laten vertrekken?

Meest recent

'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

6
6
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

54
54
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

77
77
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

166
166
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

281
281
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

130
130
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

123
123
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

116
116
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

116
116
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

373
373
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

254
254
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

867
867
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

557
557
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

57
57
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

485
485
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

144
144
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

153
153
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

294
294
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

136
136
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

77
77
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

265
265
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

137
137
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

193
193
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

277
277
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

377
377

Meer sportnieuws