'Antwerp vreest: deze pion dringt aan op wintertransfer'

913 stemmen
'Antwerp vreest: deze pion dringt aan op wintertransfer'

Antwerp boekte woensdagnamiddag een deugddoende zege in de beker tegen Lierse, dat met 1-4 verslagen werd. Daarvoor had de landskampioen en bekerhouder immers slechts één van zijn negen laatste officiële matchen gewonnen. Daardoor zakte het weg uit de top zes in de competitie en ook in de Champions League beleefde het enkele pijnlijke avonden.

Voor vele analisten is de conclusie dat Antwerp misschien toch te voorzichtig geweest is tijdens de zomermercato en zich onvoldoende versterkt heeft. In vergelijking met vorig seizoen is de kern niet al te veel gewijzigd en vooral in het offensieve compartiment ontbreekt het aan stootkracht.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

Yusuf wil weg bij Antwerp

Op het middenveld staat er wel een stevige as met de jonkies Arthur Vermeeren en Mandela Keita, die in oktober ook samen debuteerden als Rode Duivel. Hun ontbolstering ging ten koste van Alhassan Yusuf, die de laatste matchen door een blessure bij Keita wel weer titularis was.

De verwachting is echter dat de Nigeriaan weer naar de bank zal verdwijnen wanneer Keita terugkeert en daar neemt Yusuf volgens SCORENigeria geen vrede mee. Het medium, dat wel met een korreltje zout genomen lijkt te moeten worden, stelt dat hij daarom in januari de Bosuil wil en zou verlaten.

Antwerp kan wel cashen

Antwerp zou daarbij wel nog mogen hopen op een mooie winst. Het betaalde 2021 immers 1 miljoen euro om Yusuf bij IFK Göteborg weg te halen en sindsdien is de waarde van de middenvelder stevig gestegen. Transfermarkt schat momenteel dat Yusuf zo'n 4 miljoen waard is.

Ondanks dat hij het voorbije jaar minder speelde, zou Yusuf nog altijd de nodige interesse genieten. Het bericht schuift FC Porto, Sporting CP, Hellas Verona en Strasbourg naar voor als mogelijke bestemmingen. Vooral die eerste club zou opvallend zijn, want vorige week scoorde Yusuf in de Champions League nog tegen de Portugezen.

Moet Antwerp hem bij een goed bod laten vertrekken?

Meest recent

Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

109
109
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

176
176
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

155
155
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

304
304
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

466
466
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

360
360
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

34
34
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

229
229
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

651
651
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

65
65
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

266
266
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

345
345
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

235
235
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

214
214
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

235
235
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

634
634
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

121
121
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

287
287
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

342
342
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

367
367
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

616
616
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

439
439
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

166
166
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

206
206
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

457
457

Meer sportnieuws