'Antwerp vreest: deze pion dringt aan op wintertransfer'

913 stemmen
'Antwerp vreest: deze pion dringt aan op wintertransfer'

Antwerp boekte woensdagnamiddag een deugddoende zege in de beker tegen Lierse, dat met 1-4 verslagen werd. Daarvoor had de landskampioen en bekerhouder immers slechts één van zijn negen laatste officiële matchen gewonnen. Daardoor zakte het weg uit de top zes in de competitie en ook in de Champions League beleefde het enkele pijnlijke avonden.

Voor vele analisten is de conclusie dat Antwerp misschien toch te voorzichtig geweest is tijdens de zomermercato en zich onvoldoende versterkt heeft. In vergelijking met vorig seizoen is de kern niet al te veel gewijzigd en vooral in het offensieve compartiment ontbreekt het aan stootkracht.

LEES OOK: 'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Yusuf wil weg bij Antwerp

Op het middenveld staat er wel een stevige as met de jonkies Arthur Vermeeren en Mandela Keita, die in oktober ook samen debuteerden als Rode Duivel. Hun ontbolstering ging ten koste van Alhassan Yusuf, die de laatste matchen door een blessure bij Keita wel weer titularis was.

De verwachting is echter dat de Nigeriaan weer naar de bank zal verdwijnen wanneer Keita terugkeert en daar neemt Yusuf volgens SCORENigeria geen vrede mee. Het medium, dat wel met een korreltje zout genomen lijkt te moeten worden, stelt dat hij daarom in januari de Bosuil wil en zou verlaten.

Antwerp kan wel cashen

Antwerp zou daarbij wel nog mogen hopen op een mooie winst. Het betaalde 2021 immers 1 miljoen euro om Yusuf bij IFK Göteborg weg te halen en sindsdien is de waarde van de middenvelder stevig gestegen. Transfermarkt schat momenteel dat Yusuf zo'n 4 miljoen waard is.

Ondanks dat hij het voorbije jaar minder speelde, zou Yusuf nog altijd de nodige interesse genieten. Het bericht schuift FC Porto, Sporting CP, Hellas Verona en Strasbourg naar voor als mogelijke bestemmingen. Vooral die eerste club zou opvallend zijn, want vorige week scoorde Yusuf in de Champions League nog tegen de Portugezen.

Moet Antwerp hem bij een goed bod laten vertrekken?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

71
71
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

12
12
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

564
564
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

29
29
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

387
387
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

72
72
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

439
439
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

330
330
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

232
232
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

207
207
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

43
43
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

153
153
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

328
328
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

585
585
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

436
436
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

400
400
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

187
187
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

116
116
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

122
122
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

633
633
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

143
143
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

144
144
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

97
97
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

93
93
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

194
194

Meer sportnieuws