De Boeck overwint na zinderende wedstrijd epiloog met Simons

door
De Boeck overwint na zinderende wedstrijd epiloog met Simons

Eerder kon u op deze pagina al lezen dat AA Gent na een intense strijd Patro opzij zette. Op datzelfde moment hield een tienkoppig Dender knap stand tegen Kortrijk. Verlengingen en uiteindelijk strafschoppen brachten de beslissing en daarin was het toch KVK dat de beste bleek. Zo mogen De Boeck en co een ronde verder.

In de Croky Cup namen Patro en AA Gent het gelijktijdig tegen mekaar op met Dender tegen KV Kortrijk. Bij Patro wou Stijn Stijnen dit seizoen de bekerstunt wel tot een goed einde brengen, vorig jaar kwamen ze er al akelig dichtbij tegen Club Brugge. Timmy Simons hoopte dan weer om met Dender staartploeg KVK een loer te draaien.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Tissou-dabra slaat weer toe, tienkoppig Dender verliest pedalen

De Buffalo's namen een goede start in Limburg en halfweg de eerste periode toonde Tissoudali zijn goede vorm door een assist van Nurio in een doelpunt om te zetten: 0-1. De bezoekers waren alomtegenwoordig in de eerste periode, het lag enkel aan een prima Belin dat het team van Stijnen halfweg nog in leven was. Vooral Orban liet een paar dikke mogelijkheden onbenut.

In Dender was het de thuisploeg die al snel op voorsprong klom. Na tien minuten spelen mikte Soladio op de paal, in de rebound trof Rajsel wel raak: 1-0. Lange tijd leken de Oost-Vlamingen die voorsprong vast te houden tot aan de rust, op het halfuur kregen de Kerels echter een strafschop na een fout van Pupe op Ojo, vanaf elf meter hing Kadri de bordjes weer gelijk: 1-1. Plots ging het licht helemaal uit in Dender, thuisspeler Masangu kreeg vlak voor rust een tweede gele kaart en zo moesten Simons en co nog een helft met een man minder verder.

Patro vecht heldhaftig, tienkoppig Dender mag verlengen

Meteen na de rust sloeg Patro genadeloos toe: Tissoudali leed balverlies, Peeters pikte op en schotelde Hadj Moussa de 1-1 voor. De Limburgers duwden door onder leiding van een prima Stef Peeters, AA Gent hield voorlopig stand. Iets voorbij het uur hield Belin nog eens een prima vrije trap van Kums uit zijn doelvlak. De wedstrijd kon twee kanten uit maar het dubbeltje viel toch nog richting Gent. Op een kwartier van het einde pakte Tissoudali aan de tweede paal de bal (met of zonder hands) aan, hij zette prima voor en Hong tikte binnen: 1-2. Even later velde Kums het verdict door de 1-3 staalhard in doel te poeieren. Een gefrustreerd Patro was uitgebekerd.

Met een man meer kwam KV Kortrijk ook na de pauze tot bitter weinig kansen. De thuisdoelman redde prima op een vrije trap van Kadri, aan de overzijde pareerde Vandenberghe een schicht van Hens. De povere Kerels maakten ook in de tweede helft weinig klaar en moeten zo dus nog verlengen tegen de ploeg uit de Challenger Pro League.

In die verlengingen kreeg KVK een paar dot van een kansen: een bal van Kadri stierf op de paal en een doelpunt van Seck werd afgekeurd vanwege buitenspel. In het slot pakte ook bezoeker Mbayo nog een tweede gele kaart. Uiteindelijk moesten strafschoppen de beslising brengen.

In die strafschoppenreeks misten beide ploegen al vroeg één strafschop. Bij de beslissende faalde Cools voor de thuisploeg, Kadri trof in de nastoot wel raak en bracht de Kerels in de volgende ronde.

Scoreverloop Patro-AA Gent:

0-1 (29') Tissoudali, 1-1 (47') Moussa, 1-2 (77') Hong, 1-3 (80') Kums

Scoreverloop Dender-KV Kortrijk: (na verlengingen en strafschoppen)

1-0 (11') Rajsel, 1-1 (29') Kadri

4-3 na strafschoppen

Verdiende zege voor AA Gent?

Meest recent

Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

7
7
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

20
20
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

72
72
Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

56
56
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

69
69
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

146
146
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

44
44
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Juventus'

Anderlecht kende vorige zomer een zeer drukke transferperiode, maar de voorbije maanden werd ...

105
105
Domper voor Antwerp: geen fans in topwedstrijd

Antwerp beleeft een moeilijk seizoen en is zelfs in de kelder van het klassement verzeild geraakt. ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

299
299
Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

85
85
'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

373
373
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

253
253
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

50
50
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

16
16
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

90
90
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

79
79
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

130
130
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

972
972
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

177
177
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

301
301
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

599
599
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

216
216
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

191
191
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

61
61

Meer sportnieuws