De Boeck overwint na zinderende wedstrijd epiloog met Simons

stemmen
De Boeck overwint na zinderende wedstrijd epiloog met Simons

Eerder kon u op deze pagina al lezen dat AA Gent na een intense strijd Patro opzij zette. Op datzelfde moment hield een tienkoppig Dender knap stand tegen Kortrijk. Verlengingen en uiteindelijk strafschoppen brachten de beslissing en daarin was het toch KVK dat de beste bleek. Zo mogen De Boeck en co een ronde verder.

In de Croky Cup namen Patro en AA Gent het gelijktijdig tegen mekaar op met Dender tegen KV Kortrijk. Bij Patro wou Stijn Stijnen dit seizoen de bekerstunt wel tot een goed einde brengen, vorig jaar kwamen ze er al akelig dichtbij tegen Club Brugge. Timmy Simons hoopte dan weer om met Dender staartploeg KVK een loer te draaien.

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Tissou-dabra slaat weer toe, tienkoppig Dender verliest pedalen

De Buffalo's namen een goede start in Limburg en halfweg de eerste periode toonde Tissoudali zijn goede vorm door een assist van Nurio in een doelpunt om te zetten: 0-1. De bezoekers waren alomtegenwoordig in de eerste periode, het lag enkel aan een prima Belin dat het team van Stijnen halfweg nog in leven was. Vooral Orban liet een paar dikke mogelijkheden onbenut.

In Dender was het de thuisploeg die al snel op voorsprong klom. Na tien minuten spelen mikte Soladio op de paal, in de rebound trof Rajsel wel raak: 1-0. Lange tijd leken de Oost-Vlamingen die voorsprong vast te houden tot aan de rust, op het halfuur kregen de Kerels echter een strafschop na een fout van Pupe op Ojo, vanaf elf meter hing Kadri de bordjes weer gelijk: 1-1. Plots ging het licht helemaal uit in Dender, thuisspeler Masangu kreeg vlak voor rust een tweede gele kaart en zo moesten Simons en co nog een helft met een man minder verder.

Patro vecht heldhaftig, tienkoppig Dender mag verlengen

Meteen na de rust sloeg Patro genadeloos toe: Tissoudali leed balverlies, Peeters pikte op en schotelde Hadj Moussa de 1-1 voor. De Limburgers duwden door onder leiding van een prima Stef Peeters, AA Gent hield voorlopig stand. Iets voorbij het uur hield Belin nog eens een prima vrije trap van Kums uit zijn doelvlak. De wedstrijd kon twee kanten uit maar het dubbeltje viel toch nog richting Gent. Op een kwartier van het einde pakte Tissoudali aan de tweede paal de bal (met of zonder hands) aan, hij zette prima voor en Hong tikte binnen: 1-2. Even later velde Kums het verdict door de 1-3 staalhard in doel te poeieren. Een gefrustreerd Patro was uitgebekerd.

Met een man meer kwam KV Kortrijk ook na de pauze tot bitter weinig kansen. De thuisdoelman redde prima op een vrije trap van Kadri, aan de overzijde pareerde Vandenberghe een schicht van Hens. De povere Kerels maakten ook in de tweede helft weinig klaar en moeten zo dus nog verlengen tegen de ploeg uit de Challenger Pro League.

In die verlengingen kreeg KVK een paar dot van een kansen: een bal van Kadri stierf op de paal en een doelpunt van Seck werd afgekeurd vanwege buitenspel. In het slot pakte ook bezoeker Mbayo nog een tweede gele kaart. Uiteindelijk moesten strafschoppen de beslising brengen.

In die strafschoppenreeks misten beide ploegen al vroeg één strafschop. Bij de beslissende faalde Cools voor de thuisploeg, Kadri trof in de nastoot wel raak en bracht de Kerels in de volgende ronde.

Scoreverloop Patro-AA Gent:

0-1 (29') Tissoudali, 1-1 (47') Moussa, 1-2 (77') Hong, 1-3 (80') Kums

Scoreverloop Dender-KV Kortrijk: (na verlengingen en strafschoppen)

1-0 (11') Rajsel, 1-1 (29') Kadri

4-3 na strafschoppen

Verdiende zege voor AA Gent?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

110
110
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

21
21
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

35
35
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

16
16
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

75
75
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

111
111
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

220
220
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

162
162
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

267
267
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

84
84
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

233
233
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

203
203
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

167
167
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

291
291
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

1156
1156
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

252
252
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

113
113
'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

334
334
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

78
78
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

328
328
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

291
291
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

323
323
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

314
314
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

206
206
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

146
146
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

621
621

Meer sportnieuws