De Boeck overwint na zinderende wedstrijd epiloog met Simons

door
De Boeck overwint na zinderende wedstrijd epiloog met Simons

Eerder kon u op deze pagina al lezen dat AA Gent na een intense strijd Patro opzij zette. Op datzelfde moment hield een tienkoppig Dender knap stand tegen Kortrijk. Verlengingen en uiteindelijk strafschoppen brachten de beslissing en daarin was het toch KVK dat de beste bleek. Zo mogen De Boeck en co een ronde verder.

In de Croky Cup namen Patro en AA Gent het gelijktijdig tegen mekaar op met Dender tegen KV Kortrijk. Bij Patro wou Stijn Stijnen dit seizoen de bekerstunt wel tot een goed einde brengen, vorig jaar kwamen ze er al akelig dichtbij tegen Club Brugge. Timmy Simons hoopte dan weer om met Dender staartploeg KVK een loer te draaien.

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Tissou-dabra slaat weer toe, tienkoppig Dender verliest pedalen

De Buffalo's namen een goede start in Limburg en halfweg de eerste periode toonde Tissoudali zijn goede vorm door een assist van Nurio in een doelpunt om te zetten: 0-1. De bezoekers waren alomtegenwoordig in de eerste periode, het lag enkel aan een prima Belin dat het team van Stijnen halfweg nog in leven was. Vooral Orban liet een paar dikke mogelijkheden onbenut.

In Dender was het de thuisploeg die al snel op voorsprong klom. Na tien minuten spelen mikte Soladio op de paal, in de rebound trof Rajsel wel raak: 1-0. Lange tijd leken de Oost-Vlamingen die voorsprong vast te houden tot aan de rust, op het halfuur kregen de Kerels echter een strafschop na een fout van Pupe op Ojo, vanaf elf meter hing Kadri de bordjes weer gelijk: 1-1. Plots ging het licht helemaal uit in Dender, thuisspeler Masangu kreeg vlak voor rust een tweede gele kaart en zo moesten Simons en co nog een helft met een man minder verder.

Patro vecht heldhaftig, tienkoppig Dender mag verlengen

Meteen na de rust sloeg Patro genadeloos toe: Tissoudali leed balverlies, Peeters pikte op en schotelde Hadj Moussa de 1-1 voor. De Limburgers duwden door onder leiding van een prima Stef Peeters, AA Gent hield voorlopig stand. Iets voorbij het uur hield Belin nog eens een prima vrije trap van Kums uit zijn doelvlak. De wedstrijd kon twee kanten uit maar het dubbeltje viel toch nog richting Gent. Op een kwartier van het einde pakte Tissoudali aan de tweede paal de bal (met of zonder hands) aan, hij zette prima voor en Hong tikte binnen: 1-2. Even later velde Kums het verdict door de 1-3 staalhard in doel te poeieren. Een gefrustreerd Patro was uitgebekerd.

Met een man meer kwam KV Kortrijk ook na de pauze tot bitter weinig kansen. De thuisdoelman redde prima op een vrije trap van Kadri, aan de overzijde pareerde Vandenberghe een schicht van Hens. De povere Kerels maakten ook in de tweede helft weinig klaar en moeten zo dus nog verlengen tegen de ploeg uit de Challenger Pro League.

In die verlengingen kreeg KVK een paar dot van een kansen: een bal van Kadri stierf op de paal en een doelpunt van Seck werd afgekeurd vanwege buitenspel. In het slot pakte ook bezoeker Mbayo nog een tweede gele kaart. Uiteindelijk moesten strafschoppen de beslising brengen.

In die strafschoppenreeks misten beide ploegen al vroeg één strafschop. Bij de beslissende faalde Cools voor de thuisploeg, Kadri trof in de nastoot wel raak en bracht de Kerels in de volgende ronde.

Scoreverloop Patro-AA Gent:

0-1 (29') Tissoudali, 1-1 (47') Moussa, 1-2 (77') Hong, 1-3 (80') Kums

Scoreverloop Dender-KV Kortrijk: (na verlengingen en strafschoppen)

1-0 (11') Rajsel, 1-1 (29') Kadri

4-3 na strafschoppen

Verdiende zege voor AA Gent?

Meest recent

'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

4
4
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

20
20
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

295
295
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

22
22
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

219
219
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

39
39
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

356
356
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

57
57
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

80
80
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

177
177
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

27
27
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

105
105
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

97
97
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

55
55
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

117
117
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

178
178
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

238
238
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

85
85
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

538
538
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

162
162
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

176
176
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

403
403
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

155
155
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

176
176
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

79
79

Meer sportnieuws