De Boeck overwint na zinderende wedstrijd epiloog met Simons

door
De Boeck overwint na zinderende wedstrijd epiloog met Simons

Eerder kon u op deze pagina al lezen dat AA Gent na een intense strijd Patro opzij zette. Op datzelfde moment hield een tienkoppig Dender knap stand tegen Kortrijk. Verlengingen en uiteindelijk strafschoppen brachten de beslissing en daarin was het toch KVK dat de beste bleek. Zo mogen De Boeck en co een ronde verder.

In de Croky Cup namen Patro en AA Gent het gelijktijdig tegen mekaar op met Dender tegen KV Kortrijk. Bij Patro wou Stijn Stijnen dit seizoen de bekerstunt wel tot een goed einde brengen, vorig jaar kwamen ze er al akelig dichtbij tegen Club Brugge. Timmy Simons hoopte dan weer om met Dender staartploeg KVK een loer te draaien.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Tissou-dabra slaat weer toe, tienkoppig Dender verliest pedalen

De Buffalo's namen een goede start in Limburg en halfweg de eerste periode toonde Tissoudali zijn goede vorm door een assist van Nurio in een doelpunt om te zetten: 0-1. De bezoekers waren alomtegenwoordig in de eerste periode, het lag enkel aan een prima Belin dat het team van Stijnen halfweg nog in leven was. Vooral Orban liet een paar dikke mogelijkheden onbenut.

In Dender was het de thuisploeg die al snel op voorsprong klom. Na tien minuten spelen mikte Soladio op de paal, in de rebound trof Rajsel wel raak: 1-0. Lange tijd leken de Oost-Vlamingen die voorsprong vast te houden tot aan de rust, op het halfuur kregen de Kerels echter een strafschop na een fout van Pupe op Ojo, vanaf elf meter hing Kadri de bordjes weer gelijk: 1-1. Plots ging het licht helemaal uit in Dender, thuisspeler Masangu kreeg vlak voor rust een tweede gele kaart en zo moesten Simons en co nog een helft met een man minder verder.

Patro vecht heldhaftig, tienkoppig Dender mag verlengen

Meteen na de rust sloeg Patro genadeloos toe: Tissoudali leed balverlies, Peeters pikte op en schotelde Hadj Moussa de 1-1 voor. De Limburgers duwden door onder leiding van een prima Stef Peeters, AA Gent hield voorlopig stand. Iets voorbij het uur hield Belin nog eens een prima vrije trap van Kums uit zijn doelvlak. De wedstrijd kon twee kanten uit maar het dubbeltje viel toch nog richting Gent. Op een kwartier van het einde pakte Tissoudali aan de tweede paal de bal (met of zonder hands) aan, hij zette prima voor en Hong tikte binnen: 1-2. Even later velde Kums het verdict door de 1-3 staalhard in doel te poeieren. Een gefrustreerd Patro was uitgebekerd.

Met een man meer kwam KV Kortrijk ook na de pauze tot bitter weinig kansen. De thuisdoelman redde prima op een vrije trap van Kadri, aan de overzijde pareerde Vandenberghe een schicht van Hens. De povere Kerels maakten ook in de tweede helft weinig klaar en moeten zo dus nog verlengen tegen de ploeg uit de Challenger Pro League.

In die verlengingen kreeg KVK een paar dot van een kansen: een bal van Kadri stierf op de paal en een doelpunt van Seck werd afgekeurd vanwege buitenspel. In het slot pakte ook bezoeker Mbayo nog een tweede gele kaart. Uiteindelijk moesten strafschoppen de beslising brengen.

In die strafschoppenreeks misten beide ploegen al vroeg één strafschop. Bij de beslissende faalde Cools voor de thuisploeg, Kadri trof in de nastoot wel raak en bracht de Kerels in de volgende ronde.

Scoreverloop Patro-AA Gent:

0-1 (29') Tissoudali, 1-1 (47') Moussa, 1-2 (77') Hong, 1-3 (80') Kums

Scoreverloop Dender-KV Kortrijk: (na verlengingen en strafschoppen)

1-0 (11') Rajsel, 1-1 (29') Kadri

4-3 na strafschoppen

Verdiende zege voor AA Gent?

Meest recent

'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

27
27
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

34
34
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

39
39
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

350
350
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

103
103
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

201
201
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

111
111
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

488
488
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

219
219
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

142
142
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

171
171
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

268
268
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

209
209
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

361
361
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

255
255
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

494
494
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

155
155
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

987
987
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

196
196
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

796
796
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

81
81
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

242
242
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

258
258
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

99
99
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

189
189

Meer sportnieuws