Fredberg zorgt voor catastrofes bij Club Brugge en KRC Genk

1463
Fredberg zorgt voor catastrofes bij Club Brugge en KRC Genk

In januari legde RSC Anderlecht het transferbeleid in de handen van Jesper Fredberg en de 42-jarige Deen ging meteen hard aan de slag als CEO Sports van de club.

Hij opende en rondde verschillende verschillende knappe transferdossiers af, maar tegelijk hield hij zijn vingers af van enkele heikele transfers.

Dit in tegenstelling tot zijn collega’s bij KRC Genk en Club Brugge.

LEES OOK: Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

Fredberg kiest zijn transferdossiers zorgvuldig uit

Jesper Fredberg heeft bij Anderlecht aanzienlijk meer financiële middelen tot zijn beschikking in vergelijking met zijn voorganger Peter Verbeke.

De nieuwe benadering van het transferbeleid, voornamelijk gedreven door financiële inspanningen en het vertrek van enkele grootverdieners, stelt Anderlecht in staat om stevige transfersommen, lees: bedragen boven de 5 miljoen euro, uit te geven aan spelers waar ze volledig in geloven.

Fredberg heeft een aparte manier van werken en hij profileert zich als een keiharde onderhandelaar. De CEO Sports streeft naar waar voor zijn geld - value for money - en zal nooit meer bieden dan hij nodig acht voor een speler.

Tot slechts één week voor de opening van de zomermercato was Anderlecht, samen met KAS Eupen en KV Kortrijk, de enige club in de Jupiler Pro League die nog geen enkele nieuwe speler had aangetrokken.

Zowel intern als extern liep de zenuwachtigheid hoog op, maar Fredberg bleef altijd kalm. Hij had vertrouwen in zijn aanpak en het uiteindelijke resultaat.

Jesper Fredberg bestudeerde dit jaar tal van transferdossiers, maar sommige opties liet hij bewust schieten, wat achteraf gezien de juiste beslissingen bleken te zijn, terwijl zijn collega's Vincent Mannaert en Dimitri de Condé minder fortuinlijk waren in hun keuzes in twee betreffende dossiers.

KRC Genk snoept Tolu Arokodare af van Anderlecht

Het is een bekend feit dat Anderlecht in januari dicht bij de komst van Tolu Arokodare stond. De 22-jarige spits stond al geruime tijd op de radar van Anderlecht, want in de zomer van 2020 probeerde Peter Verbeke hem al naar het Lotto Park te halen, toen Tolu nog een grote sensatie was in de Letse Virsliga.

In januari van dit jaar kwam de Nigeriaanse spits weer in beeld bij Anderlecht, en hij leek te voldoen aan het gewenste profiel van een spits voor de club: fysiek sterk, groot van gestalte, balvast en met een neus voor doelpunten.

In de laatste dagen van de vorige wintertransferperiode onderging Tolu zelfs medische tests bij Anderlecht met het oog op een mogelijke overgang naar het Lotto Park. Maar dat was buiten KRC Genk en makelaar Didier Frenay gerekend.

Frenay heeft nog wat openstaande rekeningen bij Anderlecht en de spelersmakelaar vond in het dossier van Tolu zijn kans schoon om Sporting een stevige hak te zetten.

Zijn cliënt onderging op de slotdag van de transferperiode medische tests bij Anderlecht, maar daarna reed de spits samen met Frenay richting Genk, waar de Nigeriaanse speler uiteindelijk een contract van 4,5 jaar ondertekende.

Anderlecht haalt Slimani én Dolberg voor de prijs van Tolu

Na anderhalf jaar blijkt dat Tolu Arokodare zich in een zorgwekkende en schijnbaar uitzichtloze situatie bevindt bij KRC Genk, vooral omdat hij op fysiek vlak blijkbaar geen stappen vooruit heeft gezet in zijn ontwikkeling.

In de VTM-podcast 'vier-nul' stelden Aster Nzeyimana, Jarno Bertho, Marc Degryse en Frank Boeckx onlangs vast dat Tolu nog steeds niet in staat lijkt te zijn om een volledige wedstrijd van 90 minuten te spelen.

Het is duidelijk dat Arokodare een aantoonbaar fysiek probleem heeft, wat zich onder andere vertaalt in het beperkte aantal keren dat hij in de basis start en de vele invalbeurten die hij dit seizoen heeft gekregen.

Zelfs voordat Andi Zeqiri arriveerde bij Genk, toen Arokodare nog de enige centrumspits was in de selectie van coach Wouter Vrancken, was hij nooit de eerste keuze van de coach.

Nadat Jesper Fredberg de transfer van Tolu misliep in januari, trok hij eerst Islam Slimani (gratis) en vervolgens Kasper Dolberg (voor 5 miljoen euro) aan als de aanvalsleiders van de ploeg.

Twee voor de prijs van één Tolu. Zowel Slimani vorig jaar als Dolberg dit seizoen hebben bovendien een grotere impact gemaakt bij Anderlecht in vergelijking met Tolu bij Genk.

Fredberg wilde geen 6 miljoen euro betalen voor Michal Skoras

In de aanloop naar de vorige zomermercato raakte bekend dat Anderlecht interesse had in Michal Skoras, die destijds de sterspeler van Lech Poznan was.

De 23-jarige flankaanvaller was toen de vijfde meest beslissende speler in de UEFA Conference League en Pools international, die in het vorige wereldkampioenschap in de groepsfase in actie kwam tegen Argentinië.

Coach John van den Brom besefte dat Skoras onhoudbaar was voor zijn ploeg Lech Poznan. “Het stond al een tijdje vast dat hij in de zomer zou vertrekken. Volgens de clubleiding was er veel interesse in hem”, zei de Nederlander onlangs in Het Nieuwsblad.

Begin april toonde Jesper Fredberg belangstelling in de Poolse vleugelspeler, maar uiteindelijk trok Club Brugge aan het langste eind. De West-Vlamingen betaalden zes miljoen euro voor de transfer van Skoras, een bedrag dat nog verder kan stijgen door middel van bonussen.

Anderlecht was één van de eerste clubs die geïnteresseerd waren in Skoras, samen met KRC Genk, AA Gent, Galatasaray, Bologna en Montpellier HSC. Maar al snel haakten de Brusselaars af vanwege de hoge vraagprijs van 7 miljoen euro, een bedrag dat Fredberg niet bereid was om te betalen (value for money).

Club Brugge daarentegen zag hierin hun kans schoon en benaderde de speler en de club voor een mogelijke transfer.

Club Brugge betaalt zwaar voor Skoras: “Daar kan je je vragen bij stellen”

Met een basisbedrag van zes miljoen euro, exclusief bonussen, was de transfer van Michal Skoras naar Club Brugge een van de duurste in de Poolse voetbalgeschiedenis, waar eerder enkel Jakub Kaminski (voor 10 miljoen euro naar VfL Wolfsburg) en Jakub Moder (voor 11 miljoen euro naar Brighton Hove & Albion) voor meer geld werden verkocht in de Poolse Ekstraklasa.

Dat hoge prijskaartje heeft Skoras echter nog helemaal niet kunnen rechtvaardigen in Brugge. Er werden impulsen en venijn vanaf de flanken verwacht van hem, maar tijdens de voorbereiding had hij onmiddellijk grote moeite om zijn stempel te drukken en liep hij vanaf dag één achter de feiten aan.

“Het wordt tijd dat Skoras eens toont waarom Club een paar miljoen voor hem betaalde”, schreef Het Nieuwsblad. “De Pool vecht met de bal. Hij biedt wel werklust, maar van een aanwinst van ongeveer zes miljoen euro mag je meer verwachten.”

Ook Franky Van der Elst uitte eerder al kritiek op de teleurstellende zomertransfer van Club Brugge. “Club Brugge kocht Skoras, eerder een winger, maar ze hebben er zes miljoen voor betaald, geloof ik. Amoura kostte er vier. Daar kan je je vragen bij stellen”, zei hij in Het Nieuwsblad.

Het is overduidelijk dat Skoras momenteel te licht weegt voor het niveau bij Club Brugge. Bijna elke actie die hij onderneemt, lijkt op niets uit te draaien. Ook in het dossier van Michal Skoras heeft Jesper Fredberg duidelijk de juiste keuze gemaakt om zich terug te trekken uit deze transfer.

Fredberg levert goed werk bij Anderlecht

Meest recent

Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

41
41
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

43
43
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

412
412
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

131
131
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

112
112
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

90
90
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

118
118
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

54
54
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

226
226
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

504
504
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

46
46
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

196
196
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

113
113
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

104
104
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

176
176
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

126
126
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

45
45
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

239
239
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

448
448
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

84
84
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

255
255
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

928
928
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

304
304
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

428
428
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

289
289

Meer sportnieuws