Fredberg zorgt voor catastrofes bij Club Brugge en KRC Genk

1463
Fredberg zorgt voor catastrofes bij Club Brugge en KRC Genk

In januari legde RSC Anderlecht het transferbeleid in de handen van Jesper Fredberg en de 42-jarige Deen ging meteen hard aan de slag als CEO Sports van de club.

Hij opende en rondde verschillende verschillende knappe transferdossiers af, maar tegelijk hield hij zijn vingers af van enkele heikele transfers.

Dit in tegenstelling tot zijn collega’s bij KRC Genk en Club Brugge.

LEES OOK: Grote verandering bij Genk: Thorup doktert plannetje uit

Fredberg kiest zijn transferdossiers zorgvuldig uit

Jesper Fredberg heeft bij Anderlecht aanzienlijk meer financiële middelen tot zijn beschikking in vergelijking met zijn voorganger Peter Verbeke.

De nieuwe benadering van het transferbeleid, voornamelijk gedreven door financiële inspanningen en het vertrek van enkele grootverdieners, stelt Anderlecht in staat om stevige transfersommen, lees: bedragen boven de 5 miljoen euro, uit te geven aan spelers waar ze volledig in geloven.

Fredberg heeft een aparte manier van werken en hij profileert zich als een keiharde onderhandelaar. De CEO Sports streeft naar waar voor zijn geld - value for money - en zal nooit meer bieden dan hij nodig acht voor een speler.

Tot slechts één week voor de opening van de zomermercato was Anderlecht, samen met KAS Eupen en KV Kortrijk, de enige club in de Jupiler Pro League die nog geen enkele nieuwe speler had aangetrokken.

Zowel intern als extern liep de zenuwachtigheid hoog op, maar Fredberg bleef altijd kalm. Hij had vertrouwen in zijn aanpak en het uiteindelijke resultaat.

Jesper Fredberg bestudeerde dit jaar tal van transferdossiers, maar sommige opties liet hij bewust schieten, wat achteraf gezien de juiste beslissingen bleken te zijn, terwijl zijn collega's Vincent Mannaert en Dimitri de Condé minder fortuinlijk waren in hun keuzes in twee betreffende dossiers.

KRC Genk snoept Tolu Arokodare af van Anderlecht

Het is een bekend feit dat Anderlecht in januari dicht bij de komst van Tolu Arokodare stond. De 22-jarige spits stond al geruime tijd op de radar van Anderlecht, want in de zomer van 2020 probeerde Peter Verbeke hem al naar het Lotto Park te halen, toen Tolu nog een grote sensatie was in de Letse Virsliga.

In januari van dit jaar kwam de Nigeriaanse spits weer in beeld bij Anderlecht, en hij leek te voldoen aan het gewenste profiel van een spits voor de club: fysiek sterk, groot van gestalte, balvast en met een neus voor doelpunten.

In de laatste dagen van de vorige wintertransferperiode onderging Tolu zelfs medische tests bij Anderlecht met het oog op een mogelijke overgang naar het Lotto Park. Maar dat was buiten KRC Genk en makelaar Didier Frenay gerekend.

Frenay heeft nog wat openstaande rekeningen bij Anderlecht en de spelersmakelaar vond in het dossier van Tolu zijn kans schoon om Sporting een stevige hak te zetten.

Zijn cliënt onderging op de slotdag van de transferperiode medische tests bij Anderlecht, maar daarna reed de spits samen met Frenay richting Genk, waar de Nigeriaanse speler uiteindelijk een contract van 4,5 jaar ondertekende.

Anderlecht haalt Slimani én Dolberg voor de prijs van Tolu

Na anderhalf jaar blijkt dat Tolu Arokodare zich in een zorgwekkende en schijnbaar uitzichtloze situatie bevindt bij KRC Genk, vooral omdat hij op fysiek vlak blijkbaar geen stappen vooruit heeft gezet in zijn ontwikkeling.

In de VTM-podcast 'vier-nul' stelden Aster Nzeyimana, Jarno Bertho, Marc Degryse en Frank Boeckx onlangs vast dat Tolu nog steeds niet in staat lijkt te zijn om een volledige wedstrijd van 90 minuten te spelen.

Het is duidelijk dat Arokodare een aantoonbaar fysiek probleem heeft, wat zich onder andere vertaalt in het beperkte aantal keren dat hij in de basis start en de vele invalbeurten die hij dit seizoen heeft gekregen.

Zelfs voordat Andi Zeqiri arriveerde bij Genk, toen Arokodare nog de enige centrumspits was in de selectie van coach Wouter Vrancken, was hij nooit de eerste keuze van de coach.

Nadat Jesper Fredberg de transfer van Tolu misliep in januari, trok hij eerst Islam Slimani (gratis) en vervolgens Kasper Dolberg (voor 5 miljoen euro) aan als de aanvalsleiders van de ploeg.

Twee voor de prijs van één Tolu. Zowel Slimani vorig jaar als Dolberg dit seizoen hebben bovendien een grotere impact gemaakt bij Anderlecht in vergelijking met Tolu bij Genk.

Fredberg wilde geen 6 miljoen euro betalen voor Michal Skoras

In de aanloop naar de vorige zomermercato raakte bekend dat Anderlecht interesse had in Michal Skoras, die destijds de sterspeler van Lech Poznan was.

De 23-jarige flankaanvaller was toen de vijfde meest beslissende speler in de UEFA Conference League en Pools international, die in het vorige wereldkampioenschap in de groepsfase in actie kwam tegen Argentinië.

Coach John van den Brom besefte dat Skoras onhoudbaar was voor zijn ploeg Lech Poznan. “Het stond al een tijdje vast dat hij in de zomer zou vertrekken. Volgens de clubleiding was er veel interesse in hem”, zei de Nederlander onlangs in Het Nieuwsblad.

Begin april toonde Jesper Fredberg belangstelling in de Poolse vleugelspeler, maar uiteindelijk trok Club Brugge aan het langste eind. De West-Vlamingen betaalden zes miljoen euro voor de transfer van Skoras, een bedrag dat nog verder kan stijgen door middel van bonussen.

Anderlecht was één van de eerste clubs die geïnteresseerd waren in Skoras, samen met KRC Genk, AA Gent, Galatasaray, Bologna en Montpellier HSC. Maar al snel haakten de Brusselaars af vanwege de hoge vraagprijs van 7 miljoen euro, een bedrag dat Fredberg niet bereid was om te betalen (value for money).

Club Brugge daarentegen zag hierin hun kans schoon en benaderde de speler en de club voor een mogelijke transfer.

Club Brugge betaalt zwaar voor Skoras: “Daar kan je je vragen bij stellen”

Met een basisbedrag van zes miljoen euro, exclusief bonussen, was de transfer van Michal Skoras naar Club Brugge een van de duurste in de Poolse voetbalgeschiedenis, waar eerder enkel Jakub Kaminski (voor 10 miljoen euro naar VfL Wolfsburg) en Jakub Moder (voor 11 miljoen euro naar Brighton Hove & Albion) voor meer geld werden verkocht in de Poolse Ekstraklasa.

Dat hoge prijskaartje heeft Skoras echter nog helemaal niet kunnen rechtvaardigen in Brugge. Er werden impulsen en venijn vanaf de flanken verwacht van hem, maar tijdens de voorbereiding had hij onmiddellijk grote moeite om zijn stempel te drukken en liep hij vanaf dag één achter de feiten aan.

“Het wordt tijd dat Skoras eens toont waarom Club een paar miljoen voor hem betaalde”, schreef Het Nieuwsblad. “De Pool vecht met de bal. Hij biedt wel werklust, maar van een aanwinst van ongeveer zes miljoen euro mag je meer verwachten.”

Ook Franky Van der Elst uitte eerder al kritiek op de teleurstellende zomertransfer van Club Brugge. “Club Brugge kocht Skoras, eerder een winger, maar ze hebben er zes miljoen voor betaald, geloof ik. Amoura kostte er vier. Daar kan je je vragen bij stellen”, zei hij in Het Nieuwsblad.

Het is overduidelijk dat Skoras momenteel te licht weegt voor het niveau bij Club Brugge. Bijna elke actie die hij onderneemt, lijkt op niets uit te draaien. Ook in het dossier van Michal Skoras heeft Jesper Fredberg duidelijk de juiste keuze gemaakt om zich terug te trekken uit deze transfer.

Fredberg levert goed werk bij Anderlecht

Meest recent

De Mil slaat mea culpa: "Ik moet erop afgerekend worden"

AA Gent ligt uit de Croky Cup. Een grote vernedering voor de leider uit de Jupiler Pro League. ...

2
2
Real Madrid maakt brandhout van droomcontract Courtois

Thibaut Courtois blijft bij Real Madrid, maar het contract is maar half het goede nieuws. De doelman ...

191
191
Anderlecht crasht in bekerdrama, Beerschot met grootse stunt

Wat een dramatische week voor Anderlecht! Na de ontsnapping op het veld van Cercle Brugge en de ...

52
52
Noa Lang pakt uit met miljoenenaankoop: één detail valt op

Noa Lang heeft nooit veel moeite gehad om de aandacht naar zich toe te trekken. De voormalige ...

42
42
Arsenal blijft met zuinige zege in spoor van Man City

In de Premier League is Manchester City onstopbaar met een 21 op 21. Arsenal wist dus wat het moest ...

0
0
Drama voor De Cat: jonge Belg loopt stevige blessure op

Slecht nieuws voor Nathan De Cat. De jonge Belgische middenvelder heeft een gescheurde meniscus ...

26
26
Anderlecht in penarie op Kiel: "Hij speelt op amateurniveau"

In de Croky Cup stond zondagavond een erg fraaie affiche op het programma. Zo kreeg Beerschot VA het ...

116
116
KVM eindelijk vertrokken? "Als we volgende week winnen ..."

KV Mechelen heeft zich zondagmiddag geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. Malinwa werd ...

44
44
Beerschot-aanhang deelt heerlijke sneer uit aan Anderlecht

In de Croky Cup zijn de ogen zondagavond op 't Kiel gericht. Beerschot VA krijgt dan immers het ...

122
122
Bekerdrama Gent: scheidsrechter zondebok na bizarre penalty

Union Rocherfortoise heeft voor een immense stunt gezorgd in de 1/16de finales van de Croky Cup. De ...

196
196
Sleutelmatch Club: Leko plakt percentage op clash met Lens

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

168
168
Beerschot mét Rits; Bruno kiest opnieuw onuitgegeven elftal

Zondagavond staat dé topaffiche in de 1/16de finales van Croky Cup op het programma. Zo gaat ...

62
62
Brighton blijft imponeren; wéér uitschuiver United-Belgen

In de Engelse Premier League blijven Maxim De Cuyper en zijn maats van Brighton hoge toppen scheren. ...

43
43
'Commotie rond Noa Lang: ervaren ploegmaat moet ingrijpen'

Na de nederlaag op hekkensluiter Venezia is de spanning bij SSC Napoli om te snijden. Zo kreeg Kevin ...

134
134
Croky Cup: Rochefort schrijft sprookje met totale afgang AA Gent

De 1/16de finales van de Croky Cup hebben dan toch een eerste grote stunt opgeleverd. Zo wist Union ...

162
162
Vreven verbaasd: "Had ik niet verwacht van Club Brugge"

De clubs uit de lagere regionen hebben voorlopig nog niet kunnen stunten in de 1/16de finales van de ...

234
234
Simeone gecharmeerd: opvolger Alvarez uit Jupiler Pro League?

Na een heuse soap slaagde Atlético Madrid er afgelopen zomer dan toch in om Julian Alvarez ...

90
90
Grote verandering bij Genk: Thorup doktert plannetje uit

Bij KRC Genk lijkt de trein stilaan weer vertrokken. Na de vlotte competitiezege tegen KV Kortrijk, ...

118
118
Bijzonder beeld Kompany: Bayern geeft publiekelijke reactie

In de Bundesliga heeft Bayern München zaterdagavond serieus uitgehaald. Zo kreeg RB Leipzig een ...

71
71
Vertrek bij Anderlecht? Coosemans gooit transferkaarten open

RSC Anderlecht staat voor een belangrijk drieluik tegen Beerschot VA, Jagiellonia Bialystok en AA ...

240
240
Sprankel hoop voor Antwerp: "Geen enkele speler ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

197
197
'Opvolger Tresoldi: Club Brugge stort zich op oude bekende'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van de gegeerde Nicolo Tresoldi. En dus ...

338
338
Anderlecht met mes tussen tanden: "Bij een nederlaag ..."

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

343
343
De Bruyne krijgt volle laag: pijnlijke Conte-onthulling

Het kan snel verkeren in het voetbal. Een week geleden was Kevin De Bruyne nog de grote held bij SSC ...

169
169
Leko trekt duidelijke conclusie na 'tricky' bekerzege

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

236
236

Meer sportnieuws