Fredberg zorgt voor catastrofes bij Club Brugge en KRC Genk

door
Fredberg zorgt voor catastrofes bij Club Brugge en KRC Genk

In januari legde RSC Anderlecht het transferbeleid in de handen van Jesper Fredberg en de 42-jarige Deen ging meteen hard aan de slag als CEO Sports van de club.

Hij opende en rondde verschillende verschillende knappe transferdossiers af, maar tegelijk hield hij zijn vingers af van enkele heikele transfers.

Dit in tegenstelling tot zijn collega’s bij KRC Genk en Club Brugge.

LEES OOK: Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

Fredberg kiest zijn transferdossiers zorgvuldig uit

Jesper Fredberg heeft bij Anderlecht aanzienlijk meer financiële middelen tot zijn beschikking in vergelijking met zijn voorganger Peter Verbeke.

De nieuwe benadering van het transferbeleid, voornamelijk gedreven door financiële inspanningen en het vertrek van enkele grootverdieners, stelt Anderlecht in staat om stevige transfersommen, lees: bedragen boven de 5 miljoen euro, uit te geven aan spelers waar ze volledig in geloven.

Fredberg heeft een aparte manier van werken en hij profileert zich als een keiharde onderhandelaar. De CEO Sports streeft naar waar voor zijn geld - value for money - en zal nooit meer bieden dan hij nodig acht voor een speler.

Tot slechts één week voor de opening van de zomermercato was Anderlecht, samen met KAS Eupen en KV Kortrijk, de enige club in de Jupiler Pro League die nog geen enkele nieuwe speler had aangetrokken.

Zowel intern als extern liep de zenuwachtigheid hoog op, maar Fredberg bleef altijd kalm. Hij had vertrouwen in zijn aanpak en het uiteindelijke resultaat.

Jesper Fredberg bestudeerde dit jaar tal van transferdossiers, maar sommige opties liet hij bewust schieten, wat achteraf gezien de juiste beslissingen bleken te zijn, terwijl zijn collega's Vincent Mannaert en Dimitri de Condé minder fortuinlijk waren in hun keuzes in twee betreffende dossiers.

KRC Genk snoept Tolu Arokodare af van Anderlecht

Het is een bekend feit dat Anderlecht in januari dicht bij de komst van Tolu Arokodare stond. De 22-jarige spits stond al geruime tijd op de radar van Anderlecht, want in de zomer van 2020 probeerde Peter Verbeke hem al naar het Lotto Park te halen, toen Tolu nog een grote sensatie was in de Letse Virsliga.

In januari van dit jaar kwam de Nigeriaanse spits weer in beeld bij Anderlecht, en hij leek te voldoen aan het gewenste profiel van een spits voor de club: fysiek sterk, groot van gestalte, balvast en met een neus voor doelpunten.

In de laatste dagen van de vorige wintertransferperiode onderging Tolu zelfs medische tests bij Anderlecht met het oog op een mogelijke overgang naar het Lotto Park. Maar dat was buiten KRC Genk en makelaar Didier Frenay gerekend.

Frenay heeft nog wat openstaande rekeningen bij Anderlecht en de spelersmakelaar vond in het dossier van Tolu zijn kans schoon om Sporting een stevige hak te zetten.

Zijn cliënt onderging op de slotdag van de transferperiode medische tests bij Anderlecht, maar daarna reed de spits samen met Frenay richting Genk, waar de Nigeriaanse speler uiteindelijk een contract van 4,5 jaar ondertekende.

Anderlecht haalt Slimani én Dolberg voor de prijs van Tolu

Na anderhalf jaar blijkt dat Tolu Arokodare zich in een zorgwekkende en schijnbaar uitzichtloze situatie bevindt bij KRC Genk, vooral omdat hij op fysiek vlak blijkbaar geen stappen vooruit heeft gezet in zijn ontwikkeling.

In de VTM-podcast 'vier-nul' stelden Aster Nzeyimana, Jarno Bertho, Marc Degryse en Frank Boeckx onlangs vast dat Tolu nog steeds niet in staat lijkt te zijn om een volledige wedstrijd van 90 minuten te spelen.

Het is duidelijk dat Arokodare een aantoonbaar fysiek probleem heeft, wat zich onder andere vertaalt in het beperkte aantal keren dat hij in de basis start en de vele invalbeurten die hij dit seizoen heeft gekregen.

Zelfs voordat Andi Zeqiri arriveerde bij Genk, toen Arokodare nog de enige centrumspits was in de selectie van coach Wouter Vrancken, was hij nooit de eerste keuze van de coach.

Nadat Jesper Fredberg de transfer van Tolu misliep in januari, trok hij eerst Islam Slimani (gratis) en vervolgens Kasper Dolberg (voor 5 miljoen euro) aan als de aanvalsleiders van de ploeg.

Twee voor de prijs van één Tolu. Zowel Slimani vorig jaar als Dolberg dit seizoen hebben bovendien een grotere impact gemaakt bij Anderlecht in vergelijking met Tolu bij Genk.

Fredberg wilde geen 6 miljoen euro betalen voor Michal Skoras

In de aanloop naar de vorige zomermercato raakte bekend dat Anderlecht interesse had in Michal Skoras, die destijds de sterspeler van Lech Poznan was.

De 23-jarige flankaanvaller was toen de vijfde meest beslissende speler in de UEFA Conference League en Pools international, die in het vorige wereldkampioenschap in de groepsfase in actie kwam tegen Argentinië.

Coach John van den Brom besefte dat Skoras onhoudbaar was voor zijn ploeg Lech Poznan. “Het stond al een tijdje vast dat hij in de zomer zou vertrekken. Volgens de clubleiding was er veel interesse in hem”, zei de Nederlander onlangs in Het Nieuwsblad.

Begin april toonde Jesper Fredberg belangstelling in de Poolse vleugelspeler, maar uiteindelijk trok Club Brugge aan het langste eind. De West-Vlamingen betaalden zes miljoen euro voor de transfer van Skoras, een bedrag dat nog verder kan stijgen door middel van bonussen.

Anderlecht was één van de eerste clubs die geïnteresseerd waren in Skoras, samen met KRC Genk, AA Gent, Galatasaray, Bologna en Montpellier HSC. Maar al snel haakten de Brusselaars af vanwege de hoge vraagprijs van 7 miljoen euro, een bedrag dat Fredberg niet bereid was om te betalen (value for money).

Club Brugge daarentegen zag hierin hun kans schoon en benaderde de speler en de club voor een mogelijke transfer.

Club Brugge betaalt zwaar voor Skoras: “Daar kan je je vragen bij stellen”

Met een basisbedrag van zes miljoen euro, exclusief bonussen, was de transfer van Michal Skoras naar Club Brugge een van de duurste in de Poolse voetbalgeschiedenis, waar eerder enkel Jakub Kaminski (voor 10 miljoen euro naar VfL Wolfsburg) en Jakub Moder (voor 11 miljoen euro naar Brighton Hove & Albion) voor meer geld werden verkocht in de Poolse Ekstraklasa.

Dat hoge prijskaartje heeft Skoras echter nog helemaal niet kunnen rechtvaardigen in Brugge. Er werden impulsen en venijn vanaf de flanken verwacht van hem, maar tijdens de voorbereiding had hij onmiddellijk grote moeite om zijn stempel te drukken en liep hij vanaf dag één achter de feiten aan.

“Het wordt tijd dat Skoras eens toont waarom Club een paar miljoen voor hem betaalde”, schreef Het Nieuwsblad. “De Pool vecht met de bal. Hij biedt wel werklust, maar van een aanwinst van ongeveer zes miljoen euro mag je meer verwachten.”

Ook Franky Van der Elst uitte eerder al kritiek op de teleurstellende zomertransfer van Club Brugge. “Club Brugge kocht Skoras, eerder een winger, maar ze hebben er zes miljoen voor betaald, geloof ik. Amoura kostte er vier. Daar kan je je vragen bij stellen”, zei hij in Het Nieuwsblad.

Het is overduidelijk dat Skoras momenteel te licht weegt voor het niveau bij Club Brugge. Bijna elke actie die hij onderneemt, lijkt op niets uit te draaien. Ook in het dossier van Michal Skoras heeft Jesper Fredberg duidelijk de juiste keuze gemaakt om zich terug te trekken uit deze transfer.

Fredberg levert goed werk bij Anderlecht

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

28
28
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

17
17
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

51
51
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

14
14
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

110
110
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

100
100
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

120
120
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

39
39
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

52
52
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

573
573
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

292
292
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

535
535
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

429
429
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

298
298
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

130
130
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

116
116
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

363
363
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

187
187
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

289
289
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

354
354
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

51
51
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

120
120
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

204
204
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

648
648
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

182
182

Meer sportnieuws