Fredberg zorgt voor catastrofes bij Club Brugge en KRC Genk

door
Fredberg zorgt voor catastrofes bij Club Brugge en KRC Genk

In januari legde RSC Anderlecht het transferbeleid in de handen van Jesper Fredberg en de 42-jarige Deen ging meteen hard aan de slag als CEO Sports van de club.

Hij opende en rondde verschillende verschillende knappe transferdossiers af, maar tegelijk hield hij zijn vingers af van enkele heikele transfers.

Dit in tegenstelling tot zijn collega’s bij KRC Genk en Club Brugge.

LEES OOK: Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

Fredberg kiest zijn transferdossiers zorgvuldig uit

Jesper Fredberg heeft bij Anderlecht aanzienlijk meer financiële middelen tot zijn beschikking in vergelijking met zijn voorganger Peter Verbeke.

De nieuwe benadering van het transferbeleid, voornamelijk gedreven door financiële inspanningen en het vertrek van enkele grootverdieners, stelt Anderlecht in staat om stevige transfersommen, lees: bedragen boven de 5 miljoen euro, uit te geven aan spelers waar ze volledig in geloven.

Fredberg heeft een aparte manier van werken en hij profileert zich als een keiharde onderhandelaar. De CEO Sports streeft naar waar voor zijn geld - value for money - en zal nooit meer bieden dan hij nodig acht voor een speler.

Tot slechts één week voor de opening van de zomermercato was Anderlecht, samen met KAS Eupen en KV Kortrijk, de enige club in de Jupiler Pro League die nog geen enkele nieuwe speler had aangetrokken.

Zowel intern als extern liep de zenuwachtigheid hoog op, maar Fredberg bleef altijd kalm. Hij had vertrouwen in zijn aanpak en het uiteindelijke resultaat.

Jesper Fredberg bestudeerde dit jaar tal van transferdossiers, maar sommige opties liet hij bewust schieten, wat achteraf gezien de juiste beslissingen bleken te zijn, terwijl zijn collega's Vincent Mannaert en Dimitri de Condé minder fortuinlijk waren in hun keuzes in twee betreffende dossiers.

KRC Genk snoept Tolu Arokodare af van Anderlecht

Het is een bekend feit dat Anderlecht in januari dicht bij de komst van Tolu Arokodare stond. De 22-jarige spits stond al geruime tijd op de radar van Anderlecht, want in de zomer van 2020 probeerde Peter Verbeke hem al naar het Lotto Park te halen, toen Tolu nog een grote sensatie was in de Letse Virsliga.

In januari van dit jaar kwam de Nigeriaanse spits weer in beeld bij Anderlecht, en hij leek te voldoen aan het gewenste profiel van een spits voor de club: fysiek sterk, groot van gestalte, balvast en met een neus voor doelpunten.

In de laatste dagen van de vorige wintertransferperiode onderging Tolu zelfs medische tests bij Anderlecht met het oog op een mogelijke overgang naar het Lotto Park. Maar dat was buiten KRC Genk en makelaar Didier Frenay gerekend.

Frenay heeft nog wat openstaande rekeningen bij Anderlecht en de spelersmakelaar vond in het dossier van Tolu zijn kans schoon om Sporting een stevige hak te zetten.

Zijn cliënt onderging op de slotdag van de transferperiode medische tests bij Anderlecht, maar daarna reed de spits samen met Frenay richting Genk, waar de Nigeriaanse speler uiteindelijk een contract van 4,5 jaar ondertekende.

Anderlecht haalt Slimani én Dolberg voor de prijs van Tolu

Na anderhalf jaar blijkt dat Tolu Arokodare zich in een zorgwekkende en schijnbaar uitzichtloze situatie bevindt bij KRC Genk, vooral omdat hij op fysiek vlak blijkbaar geen stappen vooruit heeft gezet in zijn ontwikkeling.

In de VTM-podcast 'vier-nul' stelden Aster Nzeyimana, Jarno Bertho, Marc Degryse en Frank Boeckx onlangs vast dat Tolu nog steeds niet in staat lijkt te zijn om een volledige wedstrijd van 90 minuten te spelen.

Het is duidelijk dat Arokodare een aantoonbaar fysiek probleem heeft, wat zich onder andere vertaalt in het beperkte aantal keren dat hij in de basis start en de vele invalbeurten die hij dit seizoen heeft gekregen.

Zelfs voordat Andi Zeqiri arriveerde bij Genk, toen Arokodare nog de enige centrumspits was in de selectie van coach Wouter Vrancken, was hij nooit de eerste keuze van de coach.

Nadat Jesper Fredberg de transfer van Tolu misliep in januari, trok hij eerst Islam Slimani (gratis) en vervolgens Kasper Dolberg (voor 5 miljoen euro) aan als de aanvalsleiders van de ploeg.

Twee voor de prijs van één Tolu. Zowel Slimani vorig jaar als Dolberg dit seizoen hebben bovendien een grotere impact gemaakt bij Anderlecht in vergelijking met Tolu bij Genk.

Fredberg wilde geen 6 miljoen euro betalen voor Michal Skoras

In de aanloop naar de vorige zomermercato raakte bekend dat Anderlecht interesse had in Michal Skoras, die destijds de sterspeler van Lech Poznan was.

De 23-jarige flankaanvaller was toen de vijfde meest beslissende speler in de UEFA Conference League en Pools international, die in het vorige wereldkampioenschap in de groepsfase in actie kwam tegen Argentinië.

Coach John van den Brom besefte dat Skoras onhoudbaar was voor zijn ploeg Lech Poznan. “Het stond al een tijdje vast dat hij in de zomer zou vertrekken. Volgens de clubleiding was er veel interesse in hem”, zei de Nederlander onlangs in Het Nieuwsblad.

Begin april toonde Jesper Fredberg belangstelling in de Poolse vleugelspeler, maar uiteindelijk trok Club Brugge aan het langste eind. De West-Vlamingen betaalden zes miljoen euro voor de transfer van Skoras, een bedrag dat nog verder kan stijgen door middel van bonussen.

Anderlecht was één van de eerste clubs die geïnteresseerd waren in Skoras, samen met KRC Genk, AA Gent, Galatasaray, Bologna en Montpellier HSC. Maar al snel haakten de Brusselaars af vanwege de hoge vraagprijs van 7 miljoen euro, een bedrag dat Fredberg niet bereid was om te betalen (value for money).

Club Brugge daarentegen zag hierin hun kans schoon en benaderde de speler en de club voor een mogelijke transfer.

Club Brugge betaalt zwaar voor Skoras: “Daar kan je je vragen bij stellen”

Met een basisbedrag van zes miljoen euro, exclusief bonussen, was de transfer van Michal Skoras naar Club Brugge een van de duurste in de Poolse voetbalgeschiedenis, waar eerder enkel Jakub Kaminski (voor 10 miljoen euro naar VfL Wolfsburg) en Jakub Moder (voor 11 miljoen euro naar Brighton Hove & Albion) voor meer geld werden verkocht in de Poolse Ekstraklasa.

Dat hoge prijskaartje heeft Skoras echter nog helemaal niet kunnen rechtvaardigen in Brugge. Er werden impulsen en venijn vanaf de flanken verwacht van hem, maar tijdens de voorbereiding had hij onmiddellijk grote moeite om zijn stempel te drukken en liep hij vanaf dag één achter de feiten aan.

“Het wordt tijd dat Skoras eens toont waarom Club een paar miljoen voor hem betaalde”, schreef Het Nieuwsblad. “De Pool vecht met de bal. Hij biedt wel werklust, maar van een aanwinst van ongeveer zes miljoen euro mag je meer verwachten.”

Ook Franky Van der Elst uitte eerder al kritiek op de teleurstellende zomertransfer van Club Brugge. “Club Brugge kocht Skoras, eerder een winger, maar ze hebben er zes miljoen voor betaald, geloof ik. Amoura kostte er vier. Daar kan je je vragen bij stellen”, zei hij in Het Nieuwsblad.

Het is overduidelijk dat Skoras momenteel te licht weegt voor het niveau bij Club Brugge. Bijna elke actie die hij onderneemt, lijkt op niets uit te draaien. Ook in het dossier van Michal Skoras heeft Jesper Fredberg duidelijk de juiste keuze gemaakt om zich terug te trekken uit deze transfer.

Fredberg levert goed werk bij Anderlecht

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

3
3
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

17
17
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

81
81
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

23
23
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

125
125
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

17
17
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

34
34
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

179
179
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

148
148
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

90
90
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

151
151
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

220
220
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

132
132
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

173
173
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

283
283
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

206
206
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

539
539
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

254
254
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

336
336
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

306
306
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

345
345
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

164
164
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

228
228
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

151
151
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

189
189

Meer sportnieuws