KVO zorgt voor eerste bekerstunt: "Dit moet een boost geven"

77 stemmen
KVO zorgt voor eerste bekerstunt:

Lang hebben we niet moeten wachten op een stunt in de zesde ronde van de Croky Cup. Al in de eerste wedstrijd sneuvelde meteen de eerste eersteklasser, want AS Eupen liet zich op eigen veld verrassen door KV Oostende. Opmerkelijk, want de kustploeg is nochtans zelf allesbehalve in grote doen.

Na tien speeldagen heeft KVO in de Challenger Pro League nog maar één schamele overwinning laten noteren. In totaal pakten ze slechts 8 op 30 en daarmee zijn ze weggezakt naar de voorlaatste plaats in het klassement. Het lijkt dus nog knokken te worden om niet naar de amateurreeksen af te dalen.

Vreven in de wolken na stunt

Maar in Eupen lieten ze dus nog eens zien dat ze vorig seizoen nog op het hoogste niveau speelden. Een vroege goal van Club Brugge-huurling Perez en een doelpunt van jeugdproduct Berte in het slotkwartier zorgden ervoor dat Oostende het met 0-2 haalde.

Daar was trainer Stijn Vreven uiteraard zeer blij mee. "Natuurlijk is een bekerzege in Eupen fantastisch voor ons", reageert hij bij Het Nieuwsblad. "Onze situatie in de Challenger Pro League is gekend: we wonnen al heel lang niet meer. In Eupen hebben we gevochten als leeuwen en waren we ook heel efficiënt. Dat we ons kwalificeren voor de achtste finales moet ons een boost aan energie en geloof geven, zodat we onze situatie ook in de competitie kunnen omdraaien."

KV Oostende heeft boost nodig

De enige zege van KVO in de competitie dateert al van 17 september, toen ze met 0-1 gingen winnen bij rode lantaarn SL16. Sindsdien volgde een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning. Komend weekend wacht hen alweer een lastige affiche, want dan moeten ze op bezoek bij leider Zulte Waregem.

Het extra vertrouwen zal Oostende dus zeker kunnen gebruiken. Intussen mogen ze ook hopen op een mooie affiche in de achtste finale van de beker. Daarin zullen ze opnieuw aan de bak mogen tussen 5 en 7 december.

Zal KV Oostende nu weer vertrokken zijn?

Meest recent

Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

84
84
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

37
37
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

7
7
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

47
47
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

197
197
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

135
135
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

40
40
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

84
84
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

221
221
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

81
81
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

456
456
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

339
339
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

142
142
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

183
183
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

567
567
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

414
414
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

125
125
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

348
348
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

235
235
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

283
283
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

174
174
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

99
99
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

566
566
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

474
474
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

596
596

Meer sportnieuws