KVO zorgt voor eerste bekerstunt: "Dit moet een boost geven"

door
KVO zorgt voor eerste bekerstunt:

Lang hebben we niet moeten wachten op een stunt in de zesde ronde van de Croky Cup. Al in de eerste wedstrijd sneuvelde meteen de eerste eersteklasser, want AS Eupen liet zich op eigen veld verrassen door KV Oostende. Opmerkelijk, want de kustploeg is nochtans zelf allesbehalve in grote doen.

Na tien speeldagen heeft KVO in de Challenger Pro League nog maar één schamele overwinning laten noteren. In totaal pakten ze slechts 8 op 30 en daarmee zijn ze weggezakt naar de voorlaatste plaats in het klassement. Het lijkt dus nog knokken te worden om niet naar de amateurreeksen af te dalen.

Vreven in de wolken na stunt

Maar in Eupen lieten ze dus nog eens zien dat ze vorig seizoen nog op het hoogste niveau speelden. Een vroege goal van Club Brugge-huurling Perez en een doelpunt van jeugdproduct Berte in het slotkwartier zorgden ervoor dat Oostende het met 0-2 haalde.

Daar was trainer Stijn Vreven uiteraard zeer blij mee. "Natuurlijk is een bekerzege in Eupen fantastisch voor ons", reageert hij bij Het Nieuwsblad. "Onze situatie in de Challenger Pro League is gekend: we wonnen al heel lang niet meer. In Eupen hebben we gevochten als leeuwen en waren we ook heel efficiënt. Dat we ons kwalificeren voor de achtste finales moet ons een boost aan energie en geloof geven, zodat we onze situatie ook in de competitie kunnen omdraaien."

KV Oostende heeft boost nodig

De enige zege van KVO in de competitie dateert al van 17 september, toen ze met 0-1 gingen winnen bij rode lantaarn SL16. Sindsdien volgde een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning. Komend weekend wacht hen alweer een lastige affiche, want dan moeten ze op bezoek bij leider Zulte Waregem.

Het extra vertrouwen zal Oostende dus zeker kunnen gebruiken. Intussen mogen ze ook hopen op een mooie affiche in de achtste finale van de beker. Daarin zullen ze opnieuw aan de bak mogen tussen 5 en 7 december.

Zal KV Oostende nu weer vertrokken zijn?

Meest recent

Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

5
5
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

27
27
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

61
61
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

21
21
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

214
214
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

44
44
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

144
144
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

142
142
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

72
72
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

90
90
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

79
79
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

62
62
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

316
316
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

300
300
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

252
252
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

59
59
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

64
64
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

60
60
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

284
284
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

492
492
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

186
186
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

126
126
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

269
269
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

591
591

Meer sportnieuws