KVO zorgt voor eerste bekerstunt: "Dit moet een boost geven"

door
KVO zorgt voor eerste bekerstunt:

Lang hebben we niet moeten wachten op een stunt in de zesde ronde van de Croky Cup. Al in de eerste wedstrijd sneuvelde meteen de eerste eersteklasser, want AS Eupen liet zich op eigen veld verrassen door KV Oostende. Opmerkelijk, want de kustploeg is nochtans zelf allesbehalve in grote doen.

Na tien speeldagen heeft KVO in de Challenger Pro League nog maar één schamele overwinning laten noteren. In totaal pakten ze slechts 8 op 30 en daarmee zijn ze weggezakt naar de voorlaatste plaats in het klassement. Het lijkt dus nog knokken te worden om niet naar de amateurreeksen af te dalen.

Vreven in de wolken na stunt

Maar in Eupen lieten ze dus nog eens zien dat ze vorig seizoen nog op het hoogste niveau speelden. Een vroege goal van Club Brugge-huurling Perez en een doelpunt van jeugdproduct Berte in het slotkwartier zorgden ervoor dat Oostende het met 0-2 haalde.

Daar was trainer Stijn Vreven uiteraard zeer blij mee. "Natuurlijk is een bekerzege in Eupen fantastisch voor ons", reageert hij bij Het Nieuwsblad. "Onze situatie in de Challenger Pro League is gekend: we wonnen al heel lang niet meer. In Eupen hebben we gevochten als leeuwen en waren we ook heel efficiënt. Dat we ons kwalificeren voor de achtste finales moet ons een boost aan energie en geloof geven, zodat we onze situatie ook in de competitie kunnen omdraaien."

KV Oostende heeft boost nodig

De enige zege van KVO in de competitie dateert al van 17 september, toen ze met 0-1 gingen winnen bij rode lantaarn SL16. Sindsdien volgde een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning. Komend weekend wacht hen alweer een lastige affiche, want dan moeten ze op bezoek bij leider Zulte Waregem.

Het extra vertrouwen zal Oostende dus zeker kunnen gebruiken. Intussen mogen ze ook hopen op een mooie affiche in de achtste finale van de beker. Daarin zullen ze opnieuw aan de bak mogen tussen 5 en 7 december.

Zal KV Oostende nu weer vertrokken zijn?

Meest recent

KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

9
9
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

55
55
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

126
126
Eden Hazard doet opvallende onthulling over carrière

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische voetballers aller tijden. Toch ...

47
47
Hayen vist flop weer op: dubbele opsteker voor Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht in een belangrijke wedstrijd voor de top ...

145
145
Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Sint-Truiden VV verbaast dit seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League. De Kanaries staan op ...

71
71
Anderlecht plukt piepjong toptalent weg in JPL

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen een nieuwe parel voor de toekomst voorgesteld. ...

137
137
‘Bom bij Marokko: bondscoach Regragui stapt plots op’

Walid Regragui wordt in Marokko gezien als een held. De bondscoach loodste de nationale ploeg van ...

67
67
Zo reageerde Anderlecht-aanwinst na rampzalig debuut

Anderlecht blijft op de sukkel, want het ging donderdag nog maar eens onderuit. Deze keer moest het ...

185
185
Anthony Limbombe vindt zeer opmerkelijke nieuwe club

In 2018 was Anthony Limbombe nog even Rode Duivel, maar daarna heeft de flankspeler nooit meer de ...

46
46
Club NXT kent zijn verdere parcours in Youth League

Club Brugge heeft de voorbije maanden een zeer knap parcours afgelegd in de Champions League. Ook ...

196
196
'Anderlecht zkt trainer: ook Neerpede-icoon in beeld'

Anderlecht zette eerder deze week Besnik Hasi op straat omwille van de tegenvallende resultaten in ...

255
255
Hubert geeft verklaring voor zeer verrassende wijziging

Voor Union is het een bewogen week geweest. Het sloot zijn campagne in de Champions League af met ...

29
29
Anderlecht in terugmatch op Antwerp toch met rode Diarra?

Anderlecht heeft donderdagavond alweer averij opgelopen. Het ging in eigen stadion met 0-1 onderuit ...

396
396
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing bij Anderlecht, nog transfer Dimata'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

261
261
Sunderland stelt Angulo voor: meteen veel druk

De transfer was al een tijdje geleden aangekondigd, maar nu heeft Sunderland Nilson Angulo ook ...

97
97
Janssen steekt Antwerp-ploegmakker hart onder de riem

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht in de heenwedstrijd van de halve finale ...

134
134
Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

385
385
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

380
380
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

435
435
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

644
644
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

209
209
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

140
140
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

51
51
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

92
92

Meer sportnieuws