KVO zorgt voor eerste bekerstunt: "Dit moet een boost geven"

77
KVO zorgt voor eerste bekerstunt:

Lang hebben we niet moeten wachten op een stunt in de zesde ronde van de Croky Cup. Al in de eerste wedstrijd sneuvelde meteen de eerste eersteklasser, want AS Eupen liet zich op eigen veld verrassen door KV Oostende. Opmerkelijk, want de kustploeg is nochtans zelf allesbehalve in grote doen.

Na tien speeldagen heeft KVO in de Challenger Pro League nog maar één schamele overwinning laten noteren. In totaal pakten ze slechts 8 op 30 en daarmee zijn ze weggezakt naar de voorlaatste plaats in het klassement. Het lijkt dus nog knokken te worden om niet naar de amateurreeksen af te dalen.

LEES OOK: Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Vreven in de wolken na stunt

Maar in Eupen lieten ze dus nog eens zien dat ze vorig seizoen nog op het hoogste niveau speelden. Een vroege goal van Club Brugge-huurling Perez en een doelpunt van jeugdproduct Berte in het slotkwartier zorgden ervoor dat Oostende het met 0-2 haalde.

Daar was trainer Stijn Vreven uiteraard zeer blij mee. "Natuurlijk is een bekerzege in Eupen fantastisch voor ons", reageert hij bij Het Nieuwsblad. "Onze situatie in de Challenger Pro League is gekend: we wonnen al heel lang niet meer. In Eupen hebben we gevochten als leeuwen en waren we ook heel efficiënt. Dat we ons kwalificeren voor de achtste finales moet ons een boost aan energie en geloof geven, zodat we onze situatie ook in de competitie kunnen omdraaien."

KV Oostende heeft boost nodig

De enige zege van KVO in de competitie dateert al van 17 september, toen ze met 0-1 gingen winnen bij rode lantaarn SL16. Sindsdien volgde een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning. Komend weekend wacht hen alweer een lastige affiche, want dan moeten ze op bezoek bij leider Zulte Waregem.

Het extra vertrouwen zal Oostende dus zeker kunnen gebruiken. Intussen mogen ze ook hopen op een mooie affiche in de achtste finale van de beker. Daarin zullen ze opnieuw aan de bak mogen tussen 5 en 7 december.

Zal KV Oostende nu weer vertrokken zijn?

Meest recent

'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

0
0
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

17
17
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

8
8
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

64
64
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

61
61
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

37
37
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

40
40
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

19
19
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

12
12
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

177
177
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

55
55
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

110
110
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

82
82
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

98
98
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

85
85
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

318
318
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

60
60
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

65
65
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

326
326
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

293
293
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

233
233
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

181
181
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

115
115
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

208
208
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

209
209

Meer sportnieuws