KVO zorgt voor eerste bekerstunt: "Dit moet een boost geven"

door
KVO zorgt voor eerste bekerstunt:

Lang hebben we niet moeten wachten op een stunt in de zesde ronde van de Croky Cup. Al in de eerste wedstrijd sneuvelde meteen de eerste eersteklasser, want AS Eupen liet zich op eigen veld verrassen door KV Oostende. Opmerkelijk, want de kustploeg is nochtans zelf allesbehalve in grote doen.

Na tien speeldagen heeft KVO in de Challenger Pro League nog maar één schamele overwinning laten noteren. In totaal pakten ze slechts 8 op 30 en daarmee zijn ze weggezakt naar de voorlaatste plaats in het klassement. Het lijkt dus nog knokken te worden om niet naar de amateurreeksen af te dalen.

Vreven in de wolken na stunt

Maar in Eupen lieten ze dus nog eens zien dat ze vorig seizoen nog op het hoogste niveau speelden. Een vroege goal van Club Brugge-huurling Perez en een doelpunt van jeugdproduct Berte in het slotkwartier zorgden ervoor dat Oostende het met 0-2 haalde.

Daar was trainer Stijn Vreven uiteraard zeer blij mee. "Natuurlijk is een bekerzege in Eupen fantastisch voor ons", reageert hij bij Het Nieuwsblad. "Onze situatie in de Challenger Pro League is gekend: we wonnen al heel lang niet meer. In Eupen hebben we gevochten als leeuwen en waren we ook heel efficiënt. Dat we ons kwalificeren voor de achtste finales moet ons een boost aan energie en geloof geven, zodat we onze situatie ook in de competitie kunnen omdraaien."

KV Oostende heeft boost nodig

De enige zege van KVO in de competitie dateert al van 17 september, toen ze met 0-1 gingen winnen bij rode lantaarn SL16. Sindsdien volgde een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning. Komend weekend wacht hen alweer een lastige affiche, want dan moeten ze op bezoek bij leider Zulte Waregem.

Het extra vertrouwen zal Oostende dus zeker kunnen gebruiken. Intussen mogen ze ook hopen op een mooie affiche in de achtste finale van de beker. Daarin zullen ze opnieuw aan de bak mogen tussen 5 en 7 december.

Zal KV Oostende nu weer vertrokken zijn?

Meest recent

Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

0
0
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

5
5
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

30
30
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

11
11
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

52
52
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

79
79
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

81
81
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

182
182
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

121
121
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

158
158
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

266
266
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

35
35
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

132
132
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

91
91
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

136
136
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

544
544
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

293
293
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

158
158
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

327
327
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

375
375
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

125
125
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

361
361
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

77
77
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

233
233
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

515
515

Meer sportnieuws