Anderlecht op bezoek bij het 'kleine RSCA': "Frutos haalde mij"

door
Anderlecht op bezoek bij het 'kleine RSCA':

RSC Anderlecht neemt het om 20u30 in de Croky Cup op tegen La Louvière. De tegenstander van de Brusselaars is een ‘klein’ Anderlecht. Onder meer Jorn Vancamp is er actief. VoetbalNieuws had een gesprek met de aanvaller. Dromen ze er van een stunt?

La Louvière - Anderlecht is voor heel wat mensen bij de thuisploeg een heel speciaal duel. Er is uiteraard Nicolas Frutos die er technisch directeur is. Daarnaast spelen er ook nog tal van spelers. 

Mike Vanhamel speelde er in de jeugdelftallen, net als Mohamed Soumaré en Aboubakar Camara. Emmanuel Sowah en Jorn Vancamp pakten zelfs een landstitel met de Belgische recordkampioen. Het is stilaan een beetje een ‘klein Anderlecht’. Die laatste kende bovendien al een opvallende carrièreverloop.

Vancamp mocht onder René Weiler debuteren bij Anderlecht en werkte toen bij de beloften van Anderlecht goed samen met Nicolas Frutos. Nadien speelde hij nog voor Beerschot, Roda JC, Ilves en de U23 van OHL. Sedert dit seizoen verdedigt hij de kleuren van La Louvière.

LEES OOK: D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Frutos haalde Vancamp

Vancamp, 24 ondertussen, kijkt met tevredenheid terug op zijn passage in Brussel. "Het was een leerrijke periode en het was mooi om voor de beste en mooiste club van België te spelen. Ik was super trots om er mijn profdebuut te maken, daarnaast wist ik twee keer de halve finale van de Youth League te spelen. Waaronder een keer met Frutos", vertelt hij aan onze redactie. 

Diezelfde Frutos is technisch directeur bij La Louvière. Het was dan ook geen toeval dat spelers als Sowah en Vancamp in La Louvière neerstreken. “Ik kende Nico nog heel goed van bij Anderlecht en hij had altijd heel veel vertrouwen in mij. Toen hij mij belde en ik het prachtige trainingscomplex zag, was ik meteen overtuigd. Het is er heel leuk trainen!"

Vancamp floreert bij La Louvière

Vancamp vormt samen met Soumaré een gouden spitsenduo in Eerste Nationale. “Het draait heel goed. Ikzelf scoorde 7 goals en deelde 3 assists in 10 wedstrijden uit. We verloren nog niet en staan eerste. Het is dus tot op heden een geweldige start van het seizoen geweest."

Spitsbroeder Soumaré tikt ook af op 7 goals in 10 wedstrijden. La Louvière boekte een 26 op 30 en staat zo eerste. Zij geloven zeker in een stunt tegen Anderlecht, al beseffen ze uiteraard dan ook echt alles zal moeten meezitten.

"Uiteraard geloven we in een stunt. We hebben een kwaliteitsvolle spelersgroep die zeker 1B-waardig is. Er is ook heel veel ervaring met jongens als Vanhamel, Vanzo (ex-Club Brugge, nvdr.), mezelf en anderen. In de beker weet je het nooit! Met de steun van onze 12.000 fans kan alles in Tivoli."

Twee jaar geleden won Anderlecht er in de beker met 1-7. Wat krijgen we vanavond?

Claudio Reulens

Gaat Vancamp vanavond scoren tegen Anderlecht?

Meest recent

Vanderbiest gooit Mechelse ambitie in PO1 op tafel

Zondag staat nog de laatste speeldag van de reguliere competitie op het spel, maar daarna staan de ...

0
0
Mokerslag Liverpool: Brighton wint ondanks megablunder

Slechts enkele dagen na de kwalificatie voor de kwartfinales van de Champions League, staat ...

3
3
Taravel zet Anderlecht op scherp: twéé grote doelen

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

53
53
Tielemans laat zich gelden bij Duivels: "Sterk signaal"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

16
16
'United dumpt Zirkzee: absolute soldenprijs gelekt'

Terwijl Manchester United onder caretaker Michael Carrick weer het juiste spoor heeft gevonden, moet ...

67
67
Nieuwe TD Anderlecht: belangrijke kandidaat valt weg

Door Jérémy Taravel te bevestigen tot eind dit seizoen, vond RSC Anderlecht een ...

105
105
Selectie Jonge Duivels: beloningen bij Genk en Anderlecht

Niet enkel de Rode Duivels blazen volgende week verzamelen, ook de nationale beloften moeten weer ...

99
99
'Club onderneemt actie: peperdure opvolger Ordoñez in vizier'

Club Brugge maakt zich op voor een uiterste drukke zomermercato. Zo is de algemene verwachting dat ...

137
137
United maakt uitschuiver: Engelse pers fileert Lammens

In de Premier League heeft Manchester United vrijdagavond vervelend puntenverlies opgelopen. Op het ...

100
100
Vandenbempt overschouwt selectie: "Hij is verrassendste"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

136
136
TU: 'Financiële kater Club, Anderlecht strijdt met Atlético'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

145
145
'Bounida hakt interlandknoop: KBVB in rep en roer'

De Rode Duivels zagen al heel wat talenten voor andere landen kiezen. Toptalent Rayane Bounida ...

189
189
Zorgen om Lukaku: zorgt Garcia voor de oplossing?

Romelu Lukaku kampte dit seizoen met veel blessureleed, maar de aanvaller is al een tijdje terug. ...

57
57
Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Mark van Bommel heeft een indrukwekkende spelerscarrière achter de rug bij clubs zoals FC ...

592
592
‘Strijd om De Cat barst los: grootmacht gaat all-in’

Nathan De Cat is hot. De 17-jarige middenvelder is één van de grootste talenten van ...

289
289
Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

De selectie van de Rode Duivels werd bekendgemaakt door bondscoach Rudi Garcia. De Franse keuzeheer ...

79
79
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

554
554
Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Club Brugge dreigt tijdens de komende zomermercato afscheid te moeten nemen van verschillende ...

316
316
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

37
37
Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Royal Antwerp FC neemt het op de laatste speeldag van de reguliere competitie op tegen Oud-Heverlee ...

190
190
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

193
193
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

258
258
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

68
68
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

437
437
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

119
119

Meer sportnieuws