Anderlecht op bezoek bij het 'kleine RSCA': "Frutos haalde mij"

door
Anderlecht op bezoek bij het 'kleine RSCA':

RSC Anderlecht neemt het om 20u30 in de Croky Cup op tegen La Louvière. De tegenstander van de Brusselaars is een ‘klein’ Anderlecht. Onder meer Jorn Vancamp is er actief. VoetbalNieuws had een gesprek met de aanvaller. Dromen ze er van een stunt?

La Louvière - Anderlecht is voor heel wat mensen bij de thuisploeg een heel speciaal duel. Er is uiteraard Nicolas Frutos die er technisch directeur is. Daarnaast spelen er ook nog tal van spelers. 

Mike Vanhamel speelde er in de jeugdelftallen, net als Mohamed Soumaré en Aboubakar Camara. Emmanuel Sowah en Jorn Vancamp pakten zelfs een landstitel met de Belgische recordkampioen. Het is stilaan een beetje een ‘klein Anderlecht’. Die laatste kende bovendien al een opvallende carrièreverloop.

Vancamp mocht onder René Weiler debuteren bij Anderlecht en werkte toen bij de beloften van Anderlecht goed samen met Nicolas Frutos. Nadien speelde hij nog voor Beerschot, Roda JC, Ilves en de U23 van OHL. Sedert dit seizoen verdedigt hij de kleuren van La Louvière.

LEES OOK: 'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Frutos haalde Vancamp

Vancamp, 24 ondertussen, kijkt met tevredenheid terug op zijn passage in Brussel. "Het was een leerrijke periode en het was mooi om voor de beste en mooiste club van België te spelen. Ik was super trots om er mijn profdebuut te maken, daarnaast wist ik twee keer de halve finale van de Youth League te spelen. Waaronder een keer met Frutos", vertelt hij aan onze redactie. 

Diezelfde Frutos is technisch directeur bij La Louvière. Het was dan ook geen toeval dat spelers als Sowah en Vancamp in La Louvière neerstreken. “Ik kende Nico nog heel goed van bij Anderlecht en hij had altijd heel veel vertrouwen in mij. Toen hij mij belde en ik het prachtige trainingscomplex zag, was ik meteen overtuigd. Het is er heel leuk trainen!"

Vancamp floreert bij La Louvière

Vancamp vormt samen met Soumaré een gouden spitsenduo in Eerste Nationale. “Het draait heel goed. Ikzelf scoorde 7 goals en deelde 3 assists in 10 wedstrijden uit. We verloren nog niet en staan eerste. Het is dus tot op heden een geweldige start van het seizoen geweest."

Spitsbroeder Soumaré tikt ook af op 7 goals in 10 wedstrijden. La Louvière boekte een 26 op 30 en staat zo eerste. Zij geloven zeker in een stunt tegen Anderlecht, al beseffen ze uiteraard dan ook echt alles zal moeten meezitten.

"Uiteraard geloven we in een stunt. We hebben een kwaliteitsvolle spelersgroep die zeker 1B-waardig is. Er is ook heel veel ervaring met jongens als Vanhamel, Vanzo (ex-Club Brugge, nvdr.), mezelf en anderen. In de beker weet je het nooit! Met de steun van onze 12.000 fans kan alles in Tivoli."

Twee jaar geleden won Anderlecht er in de beker met 1-7. Wat krijgen we vanavond?

Claudio Reulens

Gaat Vancamp vanavond scoren tegen Anderlecht?

Meest recent

Hasi roept ferme waarschuwing naar Vrancken en STVV

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

41
41
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

15
15
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

32
32
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

153
153
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

78
78
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

319
319
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

113
113
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

59
59
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

159
159
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

76
76
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

327
327
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

219
219
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

60
60
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

206
206
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

56
56
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

172
172
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

113
113
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

453
453
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

207
207
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

590
590
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

467
467
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

58
58
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

415
415
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

146
146
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

67
67

Meer sportnieuws