Anderlecht op bezoek bij het 'kleine RSCA': "Frutos haalde mij"

door
Anderlecht op bezoek bij het 'kleine RSCA':

RSC Anderlecht neemt het om 20u30 in de Croky Cup op tegen La Louvière. De tegenstander van de Brusselaars is een ‘klein’ Anderlecht. Onder meer Jorn Vancamp is er actief. VoetbalNieuws had een gesprek met de aanvaller. Dromen ze er van een stunt?

La Louvière - Anderlecht is voor heel wat mensen bij de thuisploeg een heel speciaal duel. Er is uiteraard Nicolas Frutos die er technisch directeur is. Daarnaast spelen er ook nog tal van spelers. 

Mike Vanhamel speelde er in de jeugdelftallen, net als Mohamed Soumaré en Aboubakar Camara. Emmanuel Sowah en Jorn Vancamp pakten zelfs een landstitel met de Belgische recordkampioen. Het is stilaan een beetje een ‘klein Anderlecht’. Die laatste kende bovendien al een opvallende carrièreverloop.

Vancamp mocht onder René Weiler debuteren bij Anderlecht en werkte toen bij de beloften van Anderlecht goed samen met Nicolas Frutos. Nadien speelde hij nog voor Beerschot, Roda JC, Ilves en de U23 van OHL. Sedert dit seizoen verdedigt hij de kleuren van La Louvière.

LEES OOK: Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

Frutos haalde Vancamp

Vancamp, 24 ondertussen, kijkt met tevredenheid terug op zijn passage in Brussel. "Het was een leerrijke periode en het was mooi om voor de beste en mooiste club van België te spelen. Ik was super trots om er mijn profdebuut te maken, daarnaast wist ik twee keer de halve finale van de Youth League te spelen. Waaronder een keer met Frutos", vertelt hij aan onze redactie. 

Diezelfde Frutos is technisch directeur bij La Louvière. Het was dan ook geen toeval dat spelers als Sowah en Vancamp in La Louvière neerstreken. “Ik kende Nico nog heel goed van bij Anderlecht en hij had altijd heel veel vertrouwen in mij. Toen hij mij belde en ik het prachtige trainingscomplex zag, was ik meteen overtuigd. Het is er heel leuk trainen!"

Vancamp floreert bij La Louvière

Vancamp vormt samen met Soumaré een gouden spitsenduo in Eerste Nationale. “Het draait heel goed. Ikzelf scoorde 7 goals en deelde 3 assists in 10 wedstrijden uit. We verloren nog niet en staan eerste. Het is dus tot op heden een geweldige start van het seizoen geweest."

Spitsbroeder Soumaré tikt ook af op 7 goals in 10 wedstrijden. La Louvière boekte een 26 op 30 en staat zo eerste. Zij geloven zeker in een stunt tegen Anderlecht, al beseffen ze uiteraard dan ook echt alles zal moeten meezitten.

"Uiteraard geloven we in een stunt. We hebben een kwaliteitsvolle spelersgroep die zeker 1B-waardig is. Er is ook heel veel ervaring met jongens als Vanhamel, Vanzo (ex-Club Brugge, nvdr.), mezelf en anderen. In de beker weet je het nooit! Met de steun van onze 12.000 fans kan alles in Tivoli."

Twee jaar geleden won Anderlecht er in de beker met 1-7. Wat krijgen we vanavond?

Claudio Reulens

Gaat Vancamp vanavond scoren tegen Anderlecht?

Meest recent

Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

4
4
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

49
49
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

66
66
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

358
358
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

32
32
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

30
30
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

30
30
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

235
235
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

131
131
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

343
343
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

204
204
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

185
185
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

64
64
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

269
269
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

305
305
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

335
335
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

85
85
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

457
457
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

415
415
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

486
486
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

227
227
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

113
113
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

210
210
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

86
86
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

441
441

Meer sportnieuws