Anderlecht op bezoek bij het 'kleine RSCA': "Frutos haalde mij"

125
Anderlecht op bezoek bij het 'kleine RSCA':

RSC Anderlecht neemt het om 20u30 in de Croky Cup op tegen La Louvière. De tegenstander van de Brusselaars is een ‘klein’ Anderlecht. Onder meer Jorn Vancamp is er actief. VoetbalNieuws had een gesprek met de aanvaller. Dromen ze er van een stunt?

La Louvière - Anderlecht is voor heel wat mensen bij de thuisploeg een heel speciaal duel. Er is uiteraard Nicolas Frutos die er technisch directeur is. Daarnaast spelen er ook nog tal van spelers. 

Mike Vanhamel speelde er in de jeugdelftallen, net als Mohamed Soumaré en Aboubakar Camara. Emmanuel Sowah en Jorn Vancamp pakten zelfs een landstitel met de Belgische recordkampioen. Het is stilaan een beetje een ‘klein Anderlecht’. Die laatste kende bovendien al een opvallende carrièreverloop.

Vancamp mocht onder René Weiler debuteren bij Anderlecht en werkte toen bij de beloften van Anderlecht goed samen met Nicolas Frutos. Nadien speelde hij nog voor Beerschot, Roda JC, Ilves en de U23 van OHL. Sedert dit seizoen verdedigt hij de kleuren van La Louvière.

LEES OOK: Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Frutos haalde Vancamp

Vancamp, 24 ondertussen, kijkt met tevredenheid terug op zijn passage in Brussel. "Het was een leerrijke periode en het was mooi om voor de beste en mooiste club van België te spelen. Ik was super trots om er mijn profdebuut te maken, daarnaast wist ik twee keer de halve finale van de Youth League te spelen. Waaronder een keer met Frutos", vertelt hij aan onze redactie. 

Diezelfde Frutos is technisch directeur bij La Louvière. Het was dan ook geen toeval dat spelers als Sowah en Vancamp in La Louvière neerstreken. “Ik kende Nico nog heel goed van bij Anderlecht en hij had altijd heel veel vertrouwen in mij. Toen hij mij belde en ik het prachtige trainingscomplex zag, was ik meteen overtuigd. Het is er heel leuk trainen!"

Vancamp floreert bij La Louvière

Vancamp vormt samen met Soumaré een gouden spitsenduo in Eerste Nationale. “Het draait heel goed. Ikzelf scoorde 7 goals en deelde 3 assists in 10 wedstrijden uit. We verloren nog niet en staan eerste. Het is dus tot op heden een geweldige start van het seizoen geweest."

Spitsbroeder Soumaré tikt ook af op 7 goals in 10 wedstrijden. La Louvière boekte een 26 op 30 en staat zo eerste. Zij geloven zeker in een stunt tegen Anderlecht, al beseffen ze uiteraard dan ook echt alles zal moeten meezitten.

"Uiteraard geloven we in een stunt. We hebben een kwaliteitsvolle spelersgroep die zeker 1B-waardig is. Er is ook heel veel ervaring met jongens als Vanhamel, Vanzo (ex-Club Brugge, nvdr.), mezelf en anderen. In de beker weet je het nooit! Met de steun van onze 12.000 fans kan alles in Tivoli."

Twee jaar geleden won Anderlecht er in de beker met 1-7. Wat krijgen we vanavond?

Claudio Reulens

Gaat Vancamp vanavond scoren tegen Anderlecht?

Meest recent

OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

15
15
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

11
11
Mevrouw De Bruyne verrast met hartverscheurend verhaal

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

40
40
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

36
36
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

84
84
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

73
73
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

70
70
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

233
233
Alarmbel rond Lukaku bij Fenerbahçe: "Hij is daarvan de dupe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

101
101
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

339
339
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

173
173
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

386
386
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

308
308
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

460
460
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

303
303
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

107
107
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

91
91
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

48
48
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

202
202
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

148
148
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

238
238
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

234
234
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

379
379
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

78
78
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

69
69

Meer sportnieuws