'Kogel door de kerk: hier zal het WK in 2034 plaatsvinden'

336 stemmen
'Kogel door de kerk: hier zal het WK in 2034 plaatsvinden'

Het WK 2022 ligt nog vers in het geheugen of er wordt al gekeken naar de verdere toekomst. De campagnes voor het WK in 2034 zijn volop aan de gang, maar de toekenning lijkt steeds meer op een formaliteit uit te draaien.

In 2026 vindt het WK plaats in Mexico, de VS en Canada. In 2030 nemen Spanje, Portugal en Marokko de organisatie voor hun rekening. Dan is de eerstvolgende vraag waar het WK vier jaar later, in 2034, zal plaatsvinden.

Er leken twee kandidaten te zijn met Australië en Saoedi-Arabië. Dat eerste land trekt zich nu echter terug, schrijft onder meer Het Laatste Nieuws en maakte de Australische voetbalbond zelf wereldkundig. Australië zou zich gaan focussen op de Aziatische Cup voor vrouwen in 2026 en het WK voor clubs drie jaar later.

LEES OOK: Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

Een nieuw WK in het Midden-Oosten

Saoedi-Arabië is zo de enige overgebleven kandidaat, en dat terwijl de deadline dinsdag is. Het lijkt dus zo goed als zeker dat het Midden-Oosten opnieuw met een WK aan de haal gaat, na het WK in 2022 in Qatar.

Mensenrechtenorganisaties hebben kritiek op FIFA

De nakende toewijzing aan Saoedi-Arabië komt de FIFA alvast op veel kritiek te staan van mensenorganisaties. Die stellen de mensenrechtensituatie, de beperkte persvrijheid en het gebrek aan rechten voor de LGBTQ+-gemeenschap in de oliestaat aan de kaak.

Saoedi-Arabië blijft zo een poging doen om de internationale voetbalwereld steeds meer te domineren. Niet zo lang geleden begon het land al een gigantisch transferoffensief waarbij grote sterren als Ronaldo, Neymar en Benzema naar de woestijn gehaald werden.

Een schande dat het WK naar Saoedi-Arabië lijkt te zullen gaan ...

Meest recent

Rode Duivels krijgen omstreden ref voor WK-opener

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

27
27
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

83
83
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

517
517
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

66
66
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

178
178
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

132
132
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

429
429
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

410
410
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

140
140
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

290
290
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

41
41
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

191
191
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

464
464
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

618
618
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

57
57
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

130
130
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

352
352
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

55
55
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

52
52
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

417
417
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

206
206
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

135
135
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

641
641
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

499
499

Meer sportnieuws