'Kogel door de kerk: hier zal het WK in 2034 plaatsvinden'

door
'Kogel door de kerk: hier zal het WK in 2034 plaatsvinden'

Het WK 2022 ligt nog vers in het geheugen of er wordt al gekeken naar de verdere toekomst. De campagnes voor het WK in 2034 zijn volop aan de gang, maar de toekenning lijkt steeds meer op een formaliteit uit te draaien.

In 2026 vindt het WK plaats in Mexico, de VS en Canada. In 2030 nemen Spanje, Portugal en Marokko de organisatie voor hun rekening. Dan is de eerstvolgende vraag waar het WK vier jaar later, in 2034, zal plaatsvinden.

Er leken twee kandidaten te zijn met Australië en Saoedi-Arabië. Dat eerste land trekt zich nu echter terug, schrijft onder meer Het Laatste Nieuws en maakte de Australische voetbalbond zelf wereldkundig. Australië zou zich gaan focussen op de Aziatische Cup voor vrouwen in 2026 en het WK voor clubs drie jaar later.

LEES OOK: Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

Een nieuw WK in het Midden-Oosten

Saoedi-Arabië is zo de enige overgebleven kandidaat, en dat terwijl de deadline dinsdag is. Het lijkt dus zo goed als zeker dat het Midden-Oosten opnieuw met een WK aan de haal gaat, na het WK in 2022 in Qatar.

Mensenrechtenorganisaties hebben kritiek op FIFA

De nakende toewijzing aan Saoedi-Arabië komt de FIFA alvast op veel kritiek te staan van mensenorganisaties. Die stellen de mensenrechtensituatie, de beperkte persvrijheid en het gebrek aan rechten voor de LGBTQ+-gemeenschap in de oliestaat aan de kaak.

Saoedi-Arabië blijft zo een poging doen om de internationale voetbalwereld steeds meer te domineren. Niet zo lang geleden begon het land al een gigantisch transferoffensief waarbij grote sterren als Ronaldo, Neymar en Benzema naar de woestijn gehaald werden.

Een schande dat het WK naar Saoedi-Arabië lijkt te zullen gaan ...

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

42
42
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

68
68
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

83
83
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

37
37
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

237
237
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

127
127
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

425
425
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

161
161
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

215
215
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

447
447
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

686
686
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

316
316
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

682
682
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

123
123
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

377
377
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

590
590
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

540
540
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

63
63
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

260
260
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

434
434
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

582
582
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

154
154
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

330
330
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws