'Kogel door de kerk: hier zal het WK in 2034 plaatsvinden'

336 stemmen
'Kogel door de kerk: hier zal het WK in 2034 plaatsvinden'

Het WK 2022 ligt nog vers in het geheugen of er wordt al gekeken naar de verdere toekomst. De campagnes voor het WK in 2034 zijn volop aan de gang, maar de toekenning lijkt steeds meer op een formaliteit uit te draaien.

In 2026 vindt het WK plaats in Mexico, de VS en Canada. In 2030 nemen Spanje, Portugal en Marokko de organisatie voor hun rekening. Dan is de eerstvolgende vraag waar het WK vier jaar later, in 2034, zal plaatsvinden.

Er leken twee kandidaten te zijn met Australië en Saoedi-Arabië. Dat eerste land trekt zich nu echter terug, schrijft onder meer Het Laatste Nieuws en maakte de Australische voetbalbond zelf wereldkundig. Australië zou zich gaan focussen op de Aziatische Cup voor vrouwen in 2026 en het WK voor clubs drie jaar later.

Een nieuw WK in het Midden-Oosten

Saoedi-Arabië is zo de enige overgebleven kandidaat, en dat terwijl de deadline dinsdag is. Het lijkt dus zo goed als zeker dat het Midden-Oosten opnieuw met een WK aan de haal gaat, na het WK in 2022 in Qatar.

Mensenrechtenorganisaties hebben kritiek op FIFA

De nakende toewijzing aan Saoedi-Arabië komt de FIFA alvast op veel kritiek te staan van mensenorganisaties. Die stellen de mensenrechtensituatie, de beperkte persvrijheid en het gebrek aan rechten voor de LGBTQ+-gemeenschap in de oliestaat aan de kaak.

Saoedi-Arabië blijft zo een poging doen om de internationale voetbalwereld steeds meer te domineren. Niet zo lang geleden begon het land al een gigantisch transferoffensief waarbij grote sterren als Ronaldo, Neymar en Benzema naar de woestijn gehaald werden.

Een schande dat het WK naar Saoedi-Arabië lijkt te zullen gaan ...

Meest recent

Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

1
1
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

25
25
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

87
87
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

284
284
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

85
85
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

64
64
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

38
38
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

255
255
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

246
246
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

633
633
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

135
135
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

20
20
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

425
425
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

129
129
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

145
145
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

667
667
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

773
773
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

345
345
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

400
400
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

100
100
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

175
175
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

243
243
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

96
96
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

177
177
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

93
93

Meer sportnieuws