'Kogel door de kerk: hier zal het WK in 2034 plaatsvinden'

door
'Kogel door de kerk: hier zal het WK in 2034 plaatsvinden'

Het WK 2022 ligt nog vers in het geheugen of er wordt al gekeken naar de verdere toekomst. De campagnes voor het WK in 2034 zijn volop aan de gang, maar de toekenning lijkt steeds meer op een formaliteit uit te draaien.

In 2026 vindt het WK plaats in Mexico, de VS en Canada. In 2030 nemen Spanje, Portugal en Marokko de organisatie voor hun rekening. Dan is de eerstvolgende vraag waar het WK vier jaar later, in 2034, zal plaatsvinden.

Er leken twee kandidaten te zijn met Australië en Saoedi-Arabië. Dat eerste land trekt zich nu echter terug, schrijft onder meer Het Laatste Nieuws en maakte de Australische voetbalbond zelf wereldkundig. Australië zou zich gaan focussen op de Aziatische Cup voor vrouwen in 2026 en het WK voor clubs drie jaar later.

LEES OOK: Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Een nieuw WK in het Midden-Oosten

Saoedi-Arabië is zo de enige overgebleven kandidaat, en dat terwijl de deadline dinsdag is. Het lijkt dus zo goed als zeker dat het Midden-Oosten opnieuw met een WK aan de haal gaat, na het WK in 2022 in Qatar.

Mensenrechtenorganisaties hebben kritiek op FIFA

De nakende toewijzing aan Saoedi-Arabië komt de FIFA alvast op veel kritiek te staan van mensenorganisaties. Die stellen de mensenrechtensituatie, de beperkte persvrijheid en het gebrek aan rechten voor de LGBTQ+-gemeenschap in de oliestaat aan de kaak.

Saoedi-Arabië blijft zo een poging doen om de internationale voetbalwereld steeds meer te domineren. Niet zo lang geleden begon het land al een gigantisch transferoffensief waarbij grote sterren als Ronaldo, Neymar en Benzema naar de woestijn gehaald werden.

Een schande dat het WK naar Saoedi-Arabië lijkt te zullen gaan ...

Meest recent

Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

16
16
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

87
87
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

100
100
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

169
169
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

28
28
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

273
273
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

533
533
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

211
211
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

215
215
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

56
56
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

117
117
Nieuw goudhaantje voor KRC Genk: "Legacy voortzetten"

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

305
305
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

311
311
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

193
193
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

28
28
Club Brugge of Union kampioen? "Zij zijn in het voordeel"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

194
194
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

258
258
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

338
338
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

360
360
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

112
112
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

343
343
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

261
261
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

214
214
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

222
222
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

259
259

Meer sportnieuws