'Kogel door de kerk: hier zal het WK in 2034 plaatsvinden'

door
'Kogel door de kerk: hier zal het WK in 2034 plaatsvinden'

Het WK 2022 ligt nog vers in het geheugen of er wordt al gekeken naar de verdere toekomst. De campagnes voor het WK in 2034 zijn volop aan de gang, maar de toekenning lijkt steeds meer op een formaliteit uit te draaien.

In 2026 vindt het WK plaats in Mexico, de VS en Canada. In 2030 nemen Spanje, Portugal en Marokko de organisatie voor hun rekening. Dan is de eerstvolgende vraag waar het WK vier jaar later, in 2034, zal plaatsvinden.

Er leken twee kandidaten te zijn met Australië en Saoedi-Arabië. Dat eerste land trekt zich nu echter terug, schrijft onder meer Het Laatste Nieuws en maakte de Australische voetbalbond zelf wereldkundig. Australië zou zich gaan focussen op de Aziatische Cup voor vrouwen in 2026 en het WK voor clubs drie jaar later.

Een nieuw WK in het Midden-Oosten

Saoedi-Arabië is zo de enige overgebleven kandidaat, en dat terwijl de deadline dinsdag is. Het lijkt dus zo goed als zeker dat het Midden-Oosten opnieuw met een WK aan de haal gaat, na het WK in 2022 in Qatar.

Mensenrechtenorganisaties hebben kritiek op FIFA

De nakende toewijzing aan Saoedi-Arabië komt de FIFA alvast op veel kritiek te staan van mensenorganisaties. Die stellen de mensenrechtensituatie, de beperkte persvrijheid en het gebrek aan rechten voor de LGBTQ+-gemeenschap in de oliestaat aan de kaak.

Saoedi-Arabië blijft zo een poging doen om de internationale voetbalwereld steeds meer te domineren. Niet zo lang geleden begon het land al een gigantisch transferoffensief waarbij grote sterren als Ronaldo, Neymar en Benzema naar de woestijn gehaald werden.

Een schande dat het WK naar Saoedi-Arabië lijkt te zullen gaan ...

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

14
14
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

37
37
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

22
22
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

25
25
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

45
45
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

171
171
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

324
324
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

172
172
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

123
123
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

567
567
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

837
837
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

67
67
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

300
300
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

562
562
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

106
106
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

439
439
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

562
562
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

665
665
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

366
366
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

614
614
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

468
468
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

256
256
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

562
562
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

655
655

Meer sportnieuws